Юлче сладко, я кажи - дядо Коледа какво ти подари

  • 23 465
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 723
Честито на всички именници!
Честита половин годинка на Калоян и на Доника! Да са весели и щастливи дечица   bouquet

Ади, бързо да се оправяш! Тава да ви е последното боледуване за тази зима  Peace

# 46
  • Мнения: 4 324
Честит празник на всички празнуващи!

Алена хубава тема, отново Simple Smile

Ади бързо да се оправяте всички и никакви болести повече  Praynig Hug

За захранването - ние сме до кривата круша, не че Никола не приема пюретата (точно обратното) ама явно не е тази причината за честото ни хранене. Всъщност почнах захранването понеже си мислех, че на бебо вече не му стига кърмата и за това иска на 1,5 - 2 часа да суче и денем и нощем, но не би - и това не помогна. Не съм замествала хранене давах само по 2-3 лъжички и за това реших да спра поне за сега.

А иначе последните дни е едно малко калпазанче Simple Smile не иска да лежи, не иска играчките, иска да го нося постоянно и да е изправене, а тежи човечето  Crazy

Я да питам, само моето човече ли не се обръща още  newsm78

# 47
  • Мнения: 15
Тира мерси за инфото  Hug
Пепка много е сладка Доника  Heart Eyes
Мила Ив чудесни мерки  Hug
Меганчо и вашите мерки са супер  Hug
Яница и вашите мерки са похвални  Hug
pucisim супер размери  Hug
Честита половин годинка на Доника и Калоян   bouquet
Честито и на всички именници   bouquet
Ади бързо да се оправяте  Hug
Тани и моята Ася още не се обръща, не си сама  Peace

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 19:54 от Qkova(Elena)

# 48
  • Мнения: 2
И ние не се обръщаме още, мързи ни  Laughing

# 49
  • Мнения: 2
Alena, страхотна тема. Благодаря ти Hug
Тани и ние все още не се въртим, нито от гръб по корем, нито от корем по гръб.

# 50
  • Мнения: 85
И ние сме в отбора на мързеливците Mr. Green

# 51
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Алена благодарско за темата!
Да са живи и здрави Калоян и Доника! Те май са ни баткото и каката в темата   bouquet  
Cvetulka на мен ми донесе баща ми от някъв колега една торбичка картофи, че те само за собствена консумация си произвеждат и не продават. Питай някой приятели, роднини може да познават някой който отглежда и да ти услужат  Flutter

При нас паранормалните явления продължават  Joy  Днес бях в много кофти настроение...няква апатия ме беше обзела абе някви депресивни състояния... Цялата работа тръгна от там, че на бъдни вечер поканихме бабите и дядовците и свекър ми се заинати за пуйка, а аз искам да си е традиционно постно. В крайна сметка всеки ден можем да ядем месо и само един ден в годината традицията повелява да се пости. Да ама не! Ако няма пуйка няма да дойдат...и накрая след много спор аз се уморих и се предадох. И повече нямам сили да се боря ...всяка седмица за нещо трябва да драпам буквално - първо лятото свекървата ми омаза детето с олио при положение, че аз казах, че ще се маже с мляко, после малкия се изрина целия...след това му даде вода зад гърба ми буквално, аз бях в същата стая и й казах, да не му дава...после искаш да го пуска в калиев перманганат, от това го спасих...след това стана на 2 мес. и трябваше два пъти седмично да се аргументирам защо не давам сокове, пюрета и т.н. ...и това от човек, от хора които не са гледали дете, съпруга ми е отгледан от баба си изцяло. Майка му го е родила и на 3 мес. го е дала на баба му. Скоро ми каза че и прощапулника баба му му е правила...
Въпроса не е в пуйката, въпроса е принципен. Аз искам да си възпитавам детето в традиции и всеки има право да си възпитава дететп както иска. Това е моят избор, добър или лош, това е моето дете, аз взимам решенията. Той сега няма да помни че е имало пуйка, ами догодина....ще имам ли сили да споря пак....на всичко отгоре трябва да съм културна, да съм учтива когато ми иде да креща.... Tired
И така днес бях направо смачкана и уредите вкъщи отказаха  #Crazy    компютъра не искаше да се включи и телевизора и той...свети че има захранване, бушоните са ОК обаче не ще.
После излезнахме и чак сега като се прибрахме и вече съм в по-добро настроение ...що годе, чак сега ми се включи компа. Мъжа ми каза че имам силно магнитно поле и влияя на уредите  hahaha  
Ох изплаках се...моля да ме извините, че ви натоварвам преди коледа, но нали е форум...споделям  Rolling Eyes

П.П.
Поне детето ми е такова съкровище - само ми се смее и ми се усмихва...наистина е слънце - озарява целият ми живот  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 2 005
Тани, и Росен не се обръща. Страшно мързелив е.

# 53
  • Мнения: 165
 Hugблагодаря на всички
наистина Калоян и Доника са каката и баткото в темата,но ние сме много мързеливи...не знам как е Калоян(АЛЕНА да сподели),но моята бебка се е обърнала само два пъти до сега ,от гръб по корем ooooh!иначе стои права като пиронче,и в паяка е супер,все ми е навряна в краката ,макар че я слагам от съвсем скоро..всъщност от 3 дни подскача насам натам иначе само седеше в него.
за пюренцата аз пробвах много видове какво ли не,но не ги харесва..направо и се повдига(за зеленчуковите говоря).Пробвах и домашно приготвени ..варих ,пасирах и не,сега съм и дала малко почивка и после пак ще пробвам.
искам да споделя с вас една рецепта за киселче с плодово пюре Peaceмного го харесват бебетата:половин плодово пюре(по избор)се завира,през това време се разтваря около две суп. лъжици царевично нишесте в около 100мл.студена вода + една две мер.лъжици АМ(кърма)за да се получи млечно хранене,а не водно Grinning прибавя се към клокащото пюре и се бърка интензивно да не загори,докато се сгъсти.става много бързо и е много вкусно,не съм чула до сега бебе да не го хареса Peaceа и  е едно разнообразие в храненето.аз започнах да и давам и попарка вече от два дни и много я хареса без захар Peace
Ади Hug оздравяваите бързо,че много неприятно.

# 54
  • Мнения: 7
http://licekniga.com/mnogo-mi-se-spi-ama-mnogo/-малко да се посмеем,ама горкото детенце

# 55
  • София
  • Мнения: 119
Честити половин годинка на Калоян и Доника! Да растат здрави и будни дечица!

Ади, ужасно е да гледаш болни деца. Дано да сте с лека форма на бронхиолит, че с тая диагноза влизат и в болница.  Аз каквато съм паника, на ваше място сигурно бих искала да вляза в болница за по-сигурно.

Therisa, пуйката е за след 12 часа. Свекърите ти сигурно мислят да окъснеят...

Ivalina82, във ВМА са много добри кожните лекари. Каката я водих на който се случи, че беше сезонът на летните отпуски, и попаднахме на д-р Константинова. Много съм доволна от нея. Д-р Първанов от 25 ДКЦ също е нелош избор.

Моето чаве покашля сутрин, има храчки май. Отделно всичко пъха в устата си - явно много го сърбят венците. Поради това ли, поради що ли, е много ревлив и постоянно трябва да го нося. Сучи много начесто.

# 56
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Therisa  Hug много неприятно, но нямаме избор - просто трябв да сев даптирме и да не се връзваме ...с времето ...да пада пердето - няма спасение Hug

иначе и аз знам, че пуйката е за 25 декември - Коледа
да не говорим, че щом е във вашата къща ти решаваш, ако е у тях - те имат думата Peace

# 57
  • Мнения: 85
http://licekniga.com/mnogo-mi-se-spi-ama-mnogo/-малко да се посмеем,ама горкото детенце

Eeee,звяр,не се предава newsm62

Териса-що не вземеш да я изгориш тая пуйка-друга година 100% няма да си и помислят да те карат да им готвиш!

# 58
  • София
  • Мнения: 351
териса, много гадно така; аз тези свекъри  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
що се отнася до пуйката, не само че не е за 24, ми и за 25 не е (не че не може); на 25 се хапва прасенце; от там идва думата Коледа - тогава се колели прасетата; преди това са били пости - така че да кажеш на свекъра: на 24 вечерта ще папкаме боб, пълнени постни чушки, ошаф, питка, плодове и пр.; ще имаме нечетен брой постни манджи на масата; пък стане ли 12 часа - хайде на свинското  Grinning

за обръщането, ееее, колко сте многооооо; а, аз си мислех, че само тото не иска да се обръща и е мързелив; значи не сме сами

ади, я да се оправяш веднага

# 59
  • Мнения: 134
И ние не се обръщаме
Като стана дума, на коледа мисля да поканим бабите и дядовците у нас, ама какво ще им готвя не знам, че съм кръгла нула в кухнята  Joy

Общи условия

Активация на акаунт