Хора,помагайте!Как да предотвратя мастита?

  • 1 121
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лецитина е основното - другото е сериозно да си преразгледаш диетата и да направиш необходимото да премахнеш от нея наситените мазнини.Защо не се свържеш с Iva_D на лични - тя е имала хронични проблеми със запушени канали и може да ти даде много ценни съвети (още повече,че е доста напред в обучението за ЛЛЛ-лидер Wink),имаше някакви специфики и по-различна употреба на лецитина от стандартната.

# 16
  • Мнения: 192
Ми на мен храненето не ми е основен преоритет. EmbarassedЕ,сега разбира се,съблюдавам да се храня редовно заради беба,че да има млекце за нея,но в никакъв случай не прекалявам.Но за мазнините, знам ли... newsm78Маргарин консумирам изключително рядко,а от другите неща си хапвам от всичко,но по малко.Единствено обичам много и пия повече прясно мляко и доста хапвам кисело.Откакто кърмя пия по около литър прясно мл. на ден,защото ми казаха,че е полезно за кърмата.Но от както разбрах,че е силен алерген наблюдавам беба за реакции.Но тя досега не е проявила някаква реакция,затова си продължавам да си го пия..
Дали в това се крие проблемът ми?А може и проблема да е чисто физиологически при мен. newsm78

Често казано надявам се да не ми повлияват отрицателно млечните продукти,защото идва зима и като няма изобилие от плод и зеленчук на пазара и при моя оскъден апетит какво ще си хапвам с удоволствие? Rolling Eyes А и калций за мен и беба отде??? Thinking

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Калций - от сусамов тахан,сушени смокини,броколи Grinning Има откъде да се набавя и изобщо без млечни продукти Grinning Литър прясно мляко на ден просто е ужасно много,особено щом и кисело ядеш - наблегни повече на киселото и намали прясното до чаша-две, наистина не е разумно толкова много. Алергичните реакции не се проявяват веднага,а при натрупване на алергени - казвам ти го от горчив опит със сина ми,който 7 месеца си пи абсолютно безпроблемно адаптето и изведнъж като включих и телешко месо алергията се прояви с пълна сила.
Виж и за скритите източници на наситени мазнини в храната - маргарините и другите лоши мазнини се съдържат във всички купени сладкиши,в колбасите,в готовите и полуготови храни,в инстантните храни,чипсове,солети и т.н.

# 18
  • Мнения: 192
ОК,Хедра,ще те послушам  bouquet
И дано не се появят проблеми с беба на по-късен етап заради млечната ми лакомия  Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Както хедра ти е споменала, имах подобни проблеми близо година дотолкова, че дядото педиатър вкъщи ме заплашваше с предракови състояния, ако не отбия. След като изключих всички възможни, на пръв поглед, причини това да се случва, остана само да пробвам да подобря диетата откъм вида на мазнинте, т.е. да изключа наситените (грубо казано - червеното месо, маслото,млякото и млечните, яйцата, палмовото масло за пържене, растителните мазнини, претърпяли топл. обработка и т.н.). Интересното е, че никога не съм и обичала мазно, маргарин не ям от години, месо рядко. Единственото, което оставаше бяха киселото мляко, сиренето и кашкавала+шоколади,сладки, вафли(които се правят с хидрогенирани мазнини). Та минах на обезмаслено мляко, и едно датско сирене от обезмаслено мляко, обогат. с раст. мазнини (за съжаление напоследък не го виждам) и подобен кашкавал (ако те интересуват марките, ще проверя специално). Това ми помагаше, но проблемът се появяваше отново при нарушаване на диетата (с няколко шок. бонбона, например). Заради това, реших да направим микробиологично изследване + антибиограма на секрет от гърлото на Ради и на кърмата, но резултатът беше нормален.
Така последното, което опитах, беше лецитина, но в препоръчаната доза (3,4 * 1200мг) не ми помогна много. Получих едно много сериозно запушване и след поредното претърсване на мрежата попаднах на описан подобен случай, когато лецитинът е помогнал, но в по-голяма от препоръчаната доза. Няколко дни взимах 4*2 капсули от 1200мг и постепенно започнах да намалявам. Това беше и края на историята със запушванията Simple Smile. Не се притеснявай за дозата, според  "The Doctor's Vitamin and Mineral Encyclopedia" by Sheldon Saul Hendler, MD, Ph.D. (1990, p. 258-269), максимално допустимата такава е 50гр. на ден. Колкото до начина на намаляване, след няколко дни мини на дозата 4*1200мг, след 1-2 седмици намали с една каспула, след 2 седм, с още една докато стигнеш 1 и взимай известно време. А иначе за диетата ти - 1л прясно е страшно много мляко + кисело и съм сигурна, че имат връзка със запушванията ти, особено пък, ако са от 3,6%. И вземи предвид и това, което хедра казва, за алергиите - понякога количествените натрупвания, водят до качествени промени.

# 20
  • Мнения: 192
Благодарности Iva_D!!!  bouquet

Калций - от сусамов тахан,сушени смокини,броколи Grinning

Хедра,неудобно ми е вече,че пак питам  Embarassed,но по отношение на калция (който считам за доста важен компонент за организма),който казваш,че може да се черпи от сусамовия тахан ме притеснява това,че в него също се съдържа доста захар (поне този,който на мен ми е известен от магазините)...Това няма ли да навреди малко,ако не на беба,то на мен.Може и да бъркам нещо newsm78А иначе такова нещо аз много обичам и бих си хапвала с удоволствие Crazy Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Не, сусамовият тахан (не сусамовата халва) представялва смлени сусамени семена, най-общо казано. В твоя случй гледай да е сурово пресован. Има такъв на Балчо: (отстрани със залепен етикет:суров) и един добър ливански.

# 22
  • Мнения: 1 586
Още една идея за калций - студенопресовано сусамово масло. Ние го ползваме вместо зехтин за салатите. В София го купувам от ХИТ.

# 23
  • Мнения: 2 700
Включвам се очевидно късно в темата, но на някоя от вас моят съвет от типа "баба каза" може и да е от полза. Изпитала съм го лично. Имах проблеми и с двете гърди и компресите, които ме спасиха бяха от напоен с реванол памук +  найлон + сутиен. Сутиенът после обаче е за изхвърляне.

Общи условия

Активация на акаунт