Отговори
# 60
  • Мнения: 196
С мануален преглед, после и на ехограф ме погледнаха.

# 61
  • Мнения: 6 446
Деси, честито ти пораснало момче! Здрав, усмихнат, палава и обичан!   bouquet Hug

Еления, бива ли така  Crazy Бързо да даваш рецептата, да започвам да търся мед  и до довечера да съм ги спретнала.

Следобяд и аз съм на преглед.Да видим как е положението.

Чери, не тиу ли донесоха лаптопа?  Crazy

# 62
  • Мнения: 2 631
Честита дъщеричка на cherry*! Да е жива и здрава и скоро да я изпишат!  Hug  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Cherry*, бързо възстановяване и да разкажеш как е минало раждането като имаш време!  Peace

Честно казано, не очаквах такива новини толкова рано  Laughing  Crazy
Като казах на мъжа ми, той ме попита какво правя при декемврийките  Joy

Нощни, темата е прекрасна!   bouquet

# 63
  • Мнения: 192
Здравейте и от мен Simple Smile Деси, ЧРД на Марти,да е жив и здрав!
Бебешондел, моят 45 дневен болничен е от 18/12 и ми казаха до го занеса в работата най-късно до 20 ,ако съм искала да си получа парите от НОИ януари Thinking #2gunfire И аз се зачудих защото по принцип ги носят в края на месеца 30,31 число,но сега понеже било декември.....празници...заплати по-рано... и някви ей такива глупости #Crazy Та ще бързам на 20 сутринта рано да го нося Wink
Момичета да ви питам какви легълца и матраци купихте за бебчетата си? Аз сега съм на тая вълна Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 175
Честита малка госпожица Изабела на чери!   bouquet

Честит рожден ден и на Марти на бг деси!   bouquet

Много се развълнувах от новината за първото ни бебче, отивам да прочета назад какво сте писали Simple Smile.

# 65
  • Мнения: 10
И аз се чудя това от известно време, първо си мислех, да е кокос и пяна, защото е по-твърдичък, масово такива се използват за новородени, но в последствие май се разубедих и сега смятам да взема пенолатекс (май беше), сравнително мек е, но е антиакарен, анатомичен и какво беше още  Embarassed Пък и даже и да е по-мек то бебчето колко тежи, че да потъва в него  Grinning А и мисля, че ще е по-удобен за по-нататък като поотрасне, че нямам намерение всяка година матрак да купувам  Simple Smile
А пък за легло, пак така първо даже купих от тези малките сладките с чекмедженца, люлеещи и т.н., но после го върнах и сега взех нормална класическа дървена кошара в която детето да си спи по-дълго, по просторно е, онези много малки, тесни и ограничаващи  започнаха да ми се струват  Wink

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 12:54 от Христиана

# 66
  • Мнения: 192
Определено мисля че дървените са по-добри, обаче гледам че се предлагат от ПДЧ,от МДФ/малко по-скъпички/, а дървените надхвърлят 350 лв. което ми се вижда много за едно бебешко легълце  newsm78 А текстилните нещо не ме кефят,мисля си че доста прах се натрупва по тях, да не говорим че според мен когато бебето порастне и започне да се изправя не ми се виждат много стабилни. Но това си е мое мнение де,много майки ги предпочитат Hug Но за матрака............. newsm78

# 67
  • Мнения: 295
Нощни,много готска тема си заформила-евалата!  bouquet
Честит рожден ден на Марти!Да е жив и здрав и да помага на мама в грижите за бебчо!
Ноемииии,вчера  към 17 часа ражданията на Илиев бяха вече четири Simple Smile
Оф,мен едни киселини ме мъчат...направо е ад...цяла нощ не можах да спя....

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Нощни отново страхотна тема    bouquet

Деси честит ти пораснал малък мъж - да е много здрав, да има прекрасно безгрижно детство  Hug

vall_t  Имам един въпрос от твоята компетенция, надявам се да ми помогнеш  Hug
Болничния ми 45 дена преди раждане започва на 30ти ноември. Сега са ми опреснили информацията в сайта на НОИ и виждам че болничния ми от 11-30.11 е заведен, но този за 45то дни не е. Не би ли трябвало щом обхваща и ноември (макар и само 1 ден) да бъде подаден с този от 11-30.11? Притеснява ме, че януари ще разчитаме изцяло на него финансово и за това питам. Благодаря ти предваритлно  Hug
Важно е кога си го представила на работодателя. Ако е след датата на която са приключили заплатите ще го оставят за следващия месец. Този един ден са те пуснали в неплатен отпуск, а следващия месец ще направят корекция. (доколкото разбрах работиш в голяма и "легална" фирма, затова предполагам че така се е случило).Най-добре се обади в ЧР и ги питай да си сигурна.

За плащанията от социалното и аз не съм наясно, че сега не вземам, но като доиде време и това ще проуча.

Еления давай рацептата . Аз ще пусна после една с тива и мед ......

# 69
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Здравейте тумбаци   bouquet
Честита ни темичка, дано я напълним с много бебчета, радост и само хубави новини   bouquet
Zahira Това звучи много обнадеждаващо и ааааааааааааа......... еуфорично  Crazy
bg_desi Да е жив и здрав рожденникът

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 560
bg desi Честит ти рожденик!
Нощни   bouquet
Сега отивам да се къпя-мъпя и да се оправям,че съм на консултация.Чета,четаааа и накрая да не закъснея.
Бебата Бела какво ли прави? Laughing

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 20
Запис и от мен.
Страхотно заглавие на темата newsm51
Честит рожден ден на Марти на bq_desi newsm59  bigdance2  party023

# 72
  • София
  • Мнения: 171
Ох, така ми се доражда... не сега точно, като му дойде времето, но вече нямам търпение.
Като си спомня първото ми раждане в главата ми изниква само спомена за една изключително бурна емоция... неописуемо изживяване, от което имах чувството, че ще се взривя. До такава степен силно, че превърнало се във физическо усещане, сякаш нещо голямо и топло напираше в гърдите ми, раменете, главата.. и излиза във вид на ридания, които нито исках, нито можех да спра. Хич не беше блаженството, което си представях, че ще изпитам. Беше много, много, много по-силно и всеобхватно.
Ай пак ревнах...

Е сега те разбирам за еуфорията... Laughing Пожелавам на всички такова раждане като твоето!За съжаление моето беше точно обратното( на тези, които им е за първи път да не се стряскат).Истината е, че си има жени, създадени да раждат...

# 73
  • Мнения: 192
Християна ти от София ли си и от къде си взе дървеното легло?Предполагам си взела 140/70 размер,щом казваш че е голяма и просторна?

# 74
  • Мнения: 6
bg_desi Честит рожден ден на Марти! Да ви е жив и здрав и да носи много радости на мама и тати (а и те на него, естествено Simple Smile )


Момичета да ви питам какви легълца и матраци купихте за бебчетата си? Аз сега съм на тая вълна Simple Smile


Аз харесах от текстилните. Имам колебания по въпроса, но реших, че така или иначе подвижното легълце ще ми трябва. Ако после видим, че не става за постоянно ще купиме и дървено. Колкото до матрака - харесах с полиуретанова пяна (каквото и по дяволите да е това).

Общи условия

Активация на акаунт