побеснях пред лекарския кабинет

  • 3 119
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 581
Ами Виктор като беше малък, а беше и недоносен, имаше и други проблеми, винаги си записвах час при всички лекари, ако се наложеше да се чака, чаках настрани или навън.
Много пъти съм отстъпвала ред на майки с по-малки бебета, въпреки че не е по-лесно с дете, което щъка навсякъде и пипа всичко, когато бързаш или вече си чакал доста време, а едно след друго идват нови и нови бебета...

Не можеш да чувстваш хората длъжни, може би майката закъснява за работа, детето за училище или е с температура. Лично твой си е проблема с чакането и трябва да си намериш как да го решиш.

А тук в Англия никой никъде за нищо не отстъпва място. Така че и така можело.

# 16
  • Мнения: 46 518
Аз мисля, че в темата ставаше дума затова, че майките на болни деца не ги контролират, а ги оставят да пипат/целуват бебетата.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Мисля, че малко се вживяваш. Къде да отидат болните деца, ако не пред лекарския кабинет?
За предимство - по принцип разбира се, майка с бебе е с предимство, но ако преди нея е майка с болно малко дете...надали - тя също може би иска предимство, защото детето й е малко и болно.

Това е и моето мнение! Laughing

А на авторката на темата - в теб е повредата, не в останалите майки ще знаеш.

# 18
  • Мнения: 1 581
Аз мисля, че в темата ставаше дума затова, че майките на болни деца не ги контролират, а ги оставят да пипат/целуват бебетата.
Аз бебета не давам да се пипат въобще  Grinning
Понеже не давах и мойто да го пипат преди. Но има и спокойни майки, така че всеки трябва да си постави границите сам.

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Е да, но при нас децата до 6 години са с предимство. И обикновенно има доста хора пред кабинета, но аз изчаквам само да се освободи и нахално - или не влизам. Има и мърморещи се, разбира се, но аз или се извинявам, или по-често им хвърлям по един "гаден " поглед. #2gunfire

Определено ако влезеш преди мен, ще си имаш проблеми! Независимо дали съм с голямото си дете или с малкото щом са болни и им е зле значи е спешно. Не съм съгласна на такова предимство. Аз да чакам с болното си дете отпреда а ти да влезеш преди мен само за да го видят колко тежи. Сменям си лекарката отма!

А по темата ще кажа същото. Щом не искаш детето ти да е с болните, влез виж след кой си на ред и излез отвън да чакаш. Или звънни на лекарката че си отпред да те викне сестрата.
А за майката с трите места - ми кажи й че искаш да седнеш и сигурно ще ти направи място. Аз с малкия изобщо не мога да седна на едно място и около мен майките също не сядат а си тичат по децата. За какво им е тогава място? Да си клюфнат чантите и да не могат да седнат останалите сигурно.

# 20
  • Мнения: 1 588
Първо, най-добре предварително да звъннете на личната лекарка и да уточните час за преглед, най-добре във време, когато няма много посещения. После отивате пред вратата 2 минути преди това и влизате веднага, защото имате час.

Второ, малки бебета не се пипат от непознати (пък било и деца), особено в болница или поликлиника.

Трето, не разчитайте някоя майка с дете да ви пусне преди нея. Не е длъжна, а сигурно се притеснява за детето си или бърза нанякъде. Може да има някоя и друга мила жена, но на това не може да се разчита.

Просто се обадете предварително за час! А при толкова малко бебе посещението ми при личната лекарка винаги е било организирано като военна операция - час по телефона, отиваме с кола 2 минути преди часа ни, и по възможност във време, когато не е натоварено.

Да си призная, напоследък разредихме даже и профилактичните прегледи. Дъщеря ми изкара тежка пролет с много простудни заболявания, които започнаха след 7мия месец, когато имунната система на детето започва да изчерпва ресурсите (антителата), получени от майката. От юли насам досега е изкарала само една хрема (без усложнения) и все си мисля, че това в някаква степен се дължи на намалената бройка посещения в поликлиниката. В крайна сметка кое е по-важно, да има още 2-3 числа в картона си или да е здрава?!

# 21
  • Мнения: 3 069
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

ами аз си мисля, че един и същи вирус е много по-опасен за един човек на 1 или 5 месеца, отколкото за 15 годишно дете- живот и здраве като имаш бебе -да ти е живо и здраво- да не ти се налага да ходиш на лекар - ще видиш, че дори един запушен нос си е проблем за малкия човек . Странно ми е, че мамите се страхуват да се забавя пет минути повече като пускат по-малките бебета - ако го оставят да седи едва ли ще оправят положението на своето. А пък ако малките за консултация..защо трябва да се заразяват от болните- хубаво е, че някои лекари са въвели отделен ден- ние нямаме, но пък имаме отделен кабинет, където изчакваме. ако той е зает- чакам от вън

Изказването ти е като на човек с богат опит Laughing.Искам да ти кажа , че имам двама големи сина и сега чакам 3ти , и като добавим това че съм на 39 години , и че съм лежала с големия 2 пъти в болница  а с малкия 7 пъти който започна да боледува от двумесечно бебе, съм записвала винаги час предварително и не ми се е налагало да се тръшкам , че не ме пускат преди тях!!!Няма да пусна бебе преди мен , след като моето дете изгаря от температура.Пожелавам ти никога да не се сблъскваш с такива проблеми , но ще ме разбереш когато твоето детенце порасне.По пътя по които минаваш сега , аз съм минала 2 пъти.

# 22
  • Мнения: 3 069
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

не мисля, че написаното от мене е в тоя тон! и изобщо не съм писала, че моето дете е толкова болно! можеш да прочетеш отново!

въпроса не е в това чие дете е по-болно, а че на 4 месечно бебе не можеш да даваш лекарства както на деца над 5 годинки! и че всяка майка, която си е гледала детето го знае, но явно не на всяка и пука за децата на другите!


дидинка, често да ти кажа ако попадна на такава ще и вдигна луд скандал!

blizna4e , съчувствам ти! такива "лекари" с лопата да ги ринеш.......


Специално прочетох отново написаното от теб и мога да кажа , че определено засягаш темата за предимството на бебета , а и спомена , че твоето бебе не е било толкова болно , затова след като не си записала час за малката душичка ти сама си си виновна.Относно "но явно не на всяка и пука за децата на другите!" на всяка маика и пука 1во за неиното дете , след това за другите.Грубо е но е истина!

# 23
  • Мнения: 578
Щом един родител е завел бебето си на лекар, то не е безпричинно/предполагам,че никой не си води детето на лекар за кеф/. И когато това крехко създание е болно, трябва ли да му залепят още пет вируса докато чака пред вратата?!Защото едно е да дадеш лекарство на дете на годинка, друго на бебе на два месеца или 10 дни. Миналата седмица се обадих на лекарката си, че ще отидем с малкия, защото кашля и пак стоях пред вратата един час. По-точно стояхме навън на студеното, за да не сме пред вратата. И през това време всички пенсионери влязоха да си премерят кръвното, ама един не каза влезте с бебето. Аз лично и час да имам пак бих дала предимство на по-малко бебе от моето.Това е въпрос на съвест и човечност според мен. Всяка майка, разбира се мисли на първо място и изключително за своето дете - това е нормално, но освен майки ние сме и хора - нали?

# 24
  • Мнения: 2 663
Много се извинявам,но не мисля,че имате право и е редно така да нападате Елито!!!Разбира се,че ще се притеснява като около нея се бутат няколко болни деца,а майките не ги държат при себе си ,както според мен трябва да бъде.Където и да е това все пак е обществено място!!!Това,че засяга темата за отстъпването на място е в контекста!!!!Никои не е длъжен-ок,но тона е излишен!!!Проблема е изцяло във възпитанието и тъпотията на повечето хора!!!Ето и друг пример,въпреки,че не е точно по темата-чаках за ЖК в Шейново,намаша свободни места,а 2 от бременните бяха с приятелки за компания(седнали).Нали се досещате,че никоя от тези 2 мърли не стана,а дойдоха жени само за тонове с огромни тумбаци.Станах аз,не ми пречеше,идваше моя ред,а и бях в 4 месец!!!А това на какво прилича?!???Хората грам не се замислят,просто ми е жал за тях!!!Никаква хуманност,нищо!

# 25
  • Мнения: 9 990
Как можеш да наричаш такива майки-мърли? ShockedОбикновено бебетата се водят на консултация и за това има определено време за прием/виси на вратата!/И също така е хубаво да се обадиш на педиатъра предварително.Щом детето повръща и смяташ че е болно-то тогава се редиш заедно с другите не по-малко болни.И тогава отиваш за преглед,а не на консултация-има огромна разлика!И темата за предимството-аз пък трябва да ти кажа,че е много по-лесно да изчакаш с бебе в количката,отколкото с едно 2-3-4 годишно,което е нетърпеливо и трудно можеш да му обясниш защо трябва да чака 30-40 мин тихо пред някакъв си кабинет.И въобще не можеш да делиш майките на-майки на бебета и майки на по-големи деца!!!Това е абсурдно просто!Когато твоето стане на 6 годинки и ти се случи с кашлица и температура да висите 30 мин и да си чакате реда,тогава се върни и си прочети пак поста!Има си прием за болни,има си и консултация-това явно не си го изяснила с педиатъра ви.И това с отстъпване  в някакви си ситуации го има само в соц.страните/даже май само в Б-я/,а като ги гледам "другите" дето не им отстъпват,мисля,че  не са седнали да се жалват!
И  ненормалното ще е ако моето дете е с температура и му е зле,а аз услужливо пусна пред нас 3 майки за  консултация,ако това се случи-по-добре направо да се гръмна!

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 10:48 от пенелопа

# 26
  • Мнения: 101
Щом един родител е завел бебето си на лекар, то не е безпричинно/предполагам,че никой не си води детето на лекар за кеф/. И когато това крехко създание е болно, трябва ли да му залепят още пет вируса докато чака пред вратата?!Защото едно е да дадеш лекарство на дете на годинка, друго на бебе на два месеца или 10 дни. Миналата седмица се обадих на лекарката си, че ще отидем с малкия, защото кашля и пак стоях пред вратата един час. По-точно стояхме навън на студеното, за да не сме пред вратата. И през това време всички пенсионери влязоха да си премерят кръвното, ама един не каза влезте с бебето. Аз лично и час да имам пак бих дала предимство на по-малко бебе от моето.Това е въпрос на съвест и човечност според мен. Всяка майка, разбира се мисли на първо място и изключително за своето дете - това е нормално, но освен майки ние сме и хора - нали?
  202uu  202uu

# 27
  • на село
  • Мнения: 3 926
Кофти е това с бебе да чакаш, но по-гадно е да чакаш с дете над 1 годинка, то няма спиране -едно постоянно ходене по коридора е.
Иначе при нас малките деца са с предимство, но само пред кабинета
на JP-то, когато отидем при педиатъра, си чакаме реда наред с другите майки и деца, и ако има 3-4 майки си  е изпитание дакато ни дойде реда.

# 28
  • Мнения: 3 116
При нашата педиатърка пък няма час за консултация и отделно за преглед. Всичко е накуп. Освен това тя не е само педиатърка а и JP.
Без да искам да обидя никой може би мамите с по-големи деца са забравили как можеш да вкараш едно 3 месечно бебе с безумни колики в релси и да го закараш точно в определен час в поликлиниката и да успееш да го накараш да не се дере Rolling Eyes Ами просто това е невъзможно. От друга страна колко пъти аз съм имала час и като бременна, че и преди това, съм висяла поне още 2 часа отгоре  ooooh!

Та как действаме с нашата педиатърка. Мъжа седи с детето пред поликлиниката а аз чукам на вратата. Сестрата като отвори и ме види и естествено знае колко е малко бебето, отключва и ни вкарва в специална стая която е за прегледи на деца до 6 годишна възраст. И там си изчакваме спокойно. Мисля че това е едно добро решение  Flutter Ако сме повече такива деца просто седим пред поликлиниката и чакаме другите да излезнат. Ако видя по-малко бебе бих го пуснала защото знам аз през какво съм минала с Майчето.

Иначе при нас поликлиниката е малка и на площ 15 кв.м. се събират над 30 кашлящи и т.н. хорица. Представяте ли си само как ще чакам с бебето вътре  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 603
Мисля, че бебе до 1 год винаги тр да е с предимство. Защото при него болестта се развива за часове, защото яде през три часа и ако чака повече от 1/2 час най-вероятно ще зареве от глад и ще усложни прегледа, защото е много важно едно крехко бебенце да не лепне още нещо в чакалнята, а също така е важно да не стои продържително време на студено.
Моето дете вече на 1 год и 3 мес. Така, че за преглед чакаме заедно със всички. През цялото време се опитвам да го опазя от общуване с другите деца. И понеже той е много общителен, често правим сцени в коридора. Но не го пускам да се доближава до др. деца. Колкото и да е трудно, мисля, че всички майки тр да постъпват така.
Когато беше мъничък заставах пред вратата и когато сестрата ни види, веднага ни канеше вътре. Така ми беше казала лекарката, когато се видяхме за първи път - "Бебетата са с предимство. Няма да чакате, направо влизате!"
За консултации си има отделна стая. И отделен ред. Но пак малките бебчета са с предимство.

Общи условия

Активация на акаунт