Машина за хляб-37 част

  • 48 348
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Здравейте на всички.Имам машина от 2 месеца и досега неуспехи не съм имала(подробно се информирах от написаното тук),с изключение на Панетоне.Правя го за 3 път и пълен провал,едно паве високо 3 пръста.Днес пробвах трета рецепта и пак същото.Има ли някаква тънкост при него?Рецептата,която правих днес е от книжката към Тефал,беше публикувана някъде.
пр.мляко-105 мл
яйчен жълтък-4
сол-7г
захар-95г
брашно-340г
суха мая-8г
кр.масло-60г
стафиди-135г
програмата за сладък хляб

Никога не съм правила Панетоне. Това е вид сладък хляб, подобно на козунак или бъркам нещо?. Ако отговорът е да, то трябва да го наглеждаш, докато се меси, а после и при втасването.

# 346
  • София
  • Мнения: 478
Днес най - накрая изпробвах хлебопекарната с рецептата на Ердинч за селски хляб Crazy Стана страхотен, благодаря  bouquet Не знам как е на вид, но като за първи опит съм много, много доволна Crazy Изядохме половината хляб Embarassed Забравих да променя коричката на средна, но пак много ми хареса Hug



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Утре ще видя какво ще направя с питката newsm78

# 347
  • Мнения: 571
Туп и аз тук!  Hug
Момичета добре, че ви открих Simple Smile
Ползвам машина от 2 месеца и правя на нея само бял хляб. 2 последни опита обаче, хляба не бухва...
Нищо не съм променяла, нито маята, нито брашното, нито пропорциите  newsm78
Идеи??? Предварително благодаря   bouquet

# 348
  • Мнения: 14
Туп и аз тук!  Hug
Момичета добре, че ви открих Simple Smile
Ползвам машина от 2 месеца и правя на нея само бял хляб. 2 последни опита обаче, хляба не бухва...
Нищо не съм променяла, нито маята, нито брашното, нито пропорциите  newsm78
Идеи??? Предварително благодаря   bouquet

Може да е от маята

# 349
  • София
  • Мнения: 7 987
Туп и аз тук!  Hug
Момичета добре, че ви открих Simple Smile
Ползвам машина от 2 месеца и правя на нея само бял хляб. 2 последни опита обаче, хляба не бухва...
Нищо не съм променяла, нито маята, нито брашното, нито пропорциите  newsm78
Идеи??? Предварително благодаря   bouquet

1. Проверете си маята ("шупнете" я преди употреба за да се уверите че действа). И изобщо при зимни условия (когато и въздуха е по влажен и налягането и температурите са по ниски) ви препръчвам да активирате предваритено маята.

2. Проверете програмата дали включва затопляне по време на процеса на втасване.

3. Проверете дали брашното не е с променени качества:

3.1. Вземете една щипка брашно и го стиснете между показалеца и палеца и хубаво го намачкайте (претрийте между пръстите). Ако след това стои сухо и не се е степало като тесто, значи си е добре, обратното означава че е влажно;

3.2. От 2-3 супени лъжици и малко вода направете меко тесто. Оставете го 10-15 минути. Проверете след това тестото, ако е еластично (не жилаво), отпуснато и меко значи имате нормален глутен, ако не - значи това брашно няма да задължи газовете на маята и го ползвайте само за баници и бисквити. Под еластично разбирам че не се разкъсва лесно.

Не забравяйте, че дори и нищо да не сте променили, промяната на околната среда влияе върху състоянието на продуктите и променя техните свойства. Затова проверете как се замесва тестото в машината и дали отговаря на снимките, които Ердинч е предоставил и публикуваме във всяка първа публикация на темата тук.

Последна редакция: пт, 24 дек 2010, 09:16 от дядо хаджия

# 350
  • Мнения: 7 779
Туп и аз тук!  Hug
Момичета добре, че ви открих Simple Smile
момчетата пак са пренебрегнати  ...   #2gunfire

# 351
  • Мнения: 7 779
'elka hubavelka'  -  изчисти си пощенската кутията

# 352
  • Варна
  • Мнения: 61
Момичета и момчета Simple Smile, имам нужда от помощ. Вчера правих Панетоне по рецептата на Джемма: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg3541763#msg3541763  , но не се получи добре. Не бухна и прегоря, абе прилича на тухла. За прегарянето ясно, може да се изключи по-рано, аз просто бях уморена и заспах и не дочаках края на програмата, та съм го изтървала. Но да беше бухнал поне. Правих го на програма сладък хляб и не съм сигурна дали това е правилната програма, че на нея втасването е по-кратко. Освен това яйцата ми бяха от хладилника, не ги изчаках да се стоплят на стайна температура. Възможно ли е от това да е печалният резултат? и изобщо някой правил ли е успешно панетоне по тази рецепта? Моля помагайте, че смятам да правя втори опит  Praynig

# 353
  • Мнения: 4 615
дядо хаджия, с последния си пост отговори на всичките ми въпроси. Не знам (старите потребители на темата) наясно ли сте колко сте полезни на всички новаци, а и не само с насоките си.

# 354
  • Мнения: 7 779
дядо хаджия, с последния си пост отговори на всичките ми въпроси. Не знам (старите потребители на темата) наясно ли сте колко сте полезни на всички новаци, а и не само с насоките си.
абе старото си е старо - вари го,печи го ....
да не забравиш да почерпиш с хубави снимки  Laughing
весели празници  santa2

# 355
  • Мнения: 0
Елке хубавелке, изчисти си кутията, че не може да получаваш съобщения на лични...

# 356
  • Мнения: 0
Candy, панетонето правя на програма основен хляб, която е 3 часа.

# 357
  • Русе
  • Мнения: 8
Готова съм с кутията.Благодаря за отговорите и весели празници на всички!

# 358
  • Варна
  • Мнения: 61
Candy, панетонето правя на програма основен хляб, която е 3 часа.
алтеа, благодаря, и аз мислех че съм объркала програмата. А коя рецепта ползваш? Става ли бухнал?

# 359
  • Мнения: 0
Дядо хаджия изглежда съм те подвела  с контейнера си,всъщност машината ми е Аляска и има при затворено положение между капака и задната част на машината има едно разстояние около 4/5 мм.Не знам може ли да се уплътни?  На всичкото отгоре когато се опитах да направя кекс ми протече контейнера и ужас щом не подлежи на гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт