Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 7 075
Честито на имениците и от мен!   bouquet

Жужу, ама и Жоро е същият със съня и ставането сутрин, и с излизането както казва Пипи, просто повечето неща не се сещам в момента ....не иска и да го връзваме с коланите в столчето на колата, после пък не иска да го развързваме. В къщи яде, но той е момче и се е метнал лаком на мен  Embarassed Но в детската казват, че и за яденето проявява характер. Ти сигурно си знаеш, но гледай Сияна ако иска да яде по-малко, но по-нормална и здравословна храна, че аз с Ева много се мъча сега. От желание навремето да яде поне нещо се съгласявах да се тъпче с шоколад и основно суха храна, кроасани и други глупости (защото тя буквално седеше с дни гладна) и сега редовно има проблеми със стомаха и червата, та сигурно трябва да я мъкна на гастроентеролог.

Уф и аз имам едни терзания за градината и яслата...още не са ме попитали, но ми намекнаха. Хем ако му се отрази добре на говора - супер, хем пък ако се травмира, че не настига другите по-зле. Хем има едно дете дето се бие в яслата, хем си дадох сметка, че вероятно и в групата ще има такива. Ще го мисля - пък както дойде.

# 241
  • Мнения: 10
Ewito, и аз реших да си ходи на ясла, пък по-натам в градината. Ние сме в ОДЗ, но яслата е в друга сграда на 200 метра от градината и ще се травмира още повече. И аз мисля, че още не е готов за градина, няма никакво желание да яде сам, за всичко друго се оправя сам, така е и в нас. Днеска е 4-ти ден, откакто ходи след едномесечна почивка и не яде по цял ден, само на вода го кара и леличките бяха много притеснени като си го взех следобед. Няма никакъв интерес към храната, как издържа не го знам, а в градината няма кой да седне да го храни. В яслата е добре защото са повече персонал и им обръщат много повече внимание. Може лятото да го преместя в градината, че там имат страхотни люлки, пързалки, катерушки отвън и ги прибират само да ядат и да спят вътре и ще му е по-интересно, а в яслата в двора имат само един пясъчник, така че има време няма да бързаме за никъде, само да сме живи и здрави Praynig Hug

Благодаря и за отговорите за раждането, дано и при мен второто раждане е по-бързо и по-леко Praynig

# 242
  • Варна
  • Мнения: 3 387
Във Варна няма такава опция за тръгване по-рано. В годината в която навършва 3, и това е. Така че, искам не искам, тръгва най-рано юни на градина. Така или иначе, мисля че засега си е по-добре на яслата, основно заради храненето, положението при нас е като при Matza. Винаги е последно, винаги я дохранват, тя просто няма желание за ядене. Освен това на нея й харесва да обгрижва малките, а и си има 3-4 приятелчета големи като нея.
Радвам се че споделяте за поведението, така спирам да се притеснявам и аз. "Не това, а другото до него", облечи едното, не - другото и т.н. На всичкото отгоре, когато реша да не позволявам нещо, и тя се разреве за пореден път, Симона почва да ни се кара и обвинява че не й обръщаме внимание като ревяла. Та се налага и на нея да обяснявам, че уж се възпитаваме  Rolling Eyes

# 243
  • София
  • Мнения: 7 075
Алекс, същата история: Ако Жоро се запъне някъде и аз му кажа "хайде чао тогава, аз си тръгвам", Ева почва да нарежда сълзливо: "моля ви, не го оставяйте, аз все пак го обичам, някой ще го открадне". 1000 пъти съм й обяснила, че никога няма да го оставя, но детското й мозъче явно още не схваща и аз нея ли да успокоявам или с малкото козле да се боря. Добре че мъжа ми помага милия та сме 2 на 2.

Аз ли съм станала много активна в писането или другите много неактивни  newsm78

# 244
  • Мнения: 135
Честито на рождениците и имениците, които съм изпуснала! Hug

В нашето ОДЗ от 1 юни ще ги преместят в градината всички набор 2008. Но за нея си е добре за сега в яслата Peace

Алекс, много са ти готини коледните девойки!

Мари, гледах свекърите ти по ТВ. Страхотни са!!! Поздравления за тях!

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 21:38 от Зимна приказка ♥

# 245
  • Мнения: 60
Честит Ройден Ден на Иван и Десислава  bouquet
Честит Имен ден на Ивана, Ивановците ни,Йоана,Калата Heart Eyes

# 246
  • София
  • Мнения: 1 546
Честит Ройден Ден на Иван и Десислава  bouquet
Честит Имен ден на Ивана, Ивановците ни,Йоана,Калата Heart Eyes
  Embarassed Мимозка, позволи ми да те цитирам. Simple Smile

Да са ни живи и здрави празнуващите днес.   bouquet

# 247
  • Мнения: 980
Честито на днешните рожденници и иманяци.

Яна в понеделник ще е вече в градинска група. Мисля и се надявам да се оправи. Тя съвсем се вбебечоса. Допреди два месеца беше самостоятелна, а сега иска да я обличат, събличат, на моменти дори да я храня. А МОЖЕ #2gunfire

Пипи ме обезпокои много. Както описва нейния юнак- припознах Калина. И една година ли вече сте така?!? Shocked Shocked Жална ми майка, ще се успокоявам с мавруд Thinking

# 248
  • Мнения: 189
ЧЕСТИТ ДЕН ДЕН НА РОЖДЕННИЦИТЕ И ВЕСЕЛ ПРАЗНИК НА ИМЕНЯЦИТЕ  bouquet  bouquet  bouquet

Все си мислех, че моят юнак е бесен, но като ви прочетох терзанията, се успокоих. Явно си им е типично за възрастта. Въпреки, че аз съм много строга с него и той не си позволява много магарии, но пък да го видите като го пратя при баба му за ден-два. Лелее чудо неземно. И аз ще трябва да се успокоявам с мавруд Simple Smile Mr. Green

# 249
  • София
  • Мнения: 56
Честит Рожден ден на Иво!





Честит Имен ден на всички именници!



Сиянка пак много плаче в детската градина. Взеха ,че и взеха любимото одеялче- по цял ден го гушкала и не го давала на никой. Cry
И сега пак почнахме със сълзите Cry Cry

# 250
  • Мнения: 10
Честит 3-ти рожден ден и имен ден на Иван и Десислава Hug

Честито на всички именняци Hug
Ние с Бобо следобед отиваме на имен ден на майка ми, баща ми и племенника Grinning

# 251
  • София
  • Мнения: 308
Честит рожден и имен ден на Иван! Да расте здраво, умно и любознателно юначе!

Честит имен ден и на Иван на Incandescent, Йоана на vqra_svilka, Йоанна на delinda_d, Ивето на mond78, Калоян на tuli, както и на всички порастнали именници, които днес празнуват!!! Да им е живо и здраво името и да си го носят с гордост!


И да почерпя за здравето на моята именничка:

# 252
  • Мнения: 138
Мари, гледах свекърите ти по ТВ. Страхотни са!!! Поздравления за тях!

все се чудя какво съм забравила да напиша тия дни, а именно това... наистина са невероятни хора!

честито на днешните именици и рожденици!

теди, аз съм посвикнала вече, даже ако се съгласи за нещо отведнъж почвам да се притеснявам Laughing

темата за яслите и градините май е най-обсъжданата тема в януарския отбор Simple Smile аз съм много доволна от решението си да пусна Емо на градина тази година. много по-добре се чувства там, на по-еднакво ниво е с децата, отколкото с бебетата в яслата. а за това, че не може да се облича и съблича, хич не се притеснявам, много от децата в неговата група не могат. даже госпожата го похвали, че е много самостоятелен и се облича и съблича сам без блузата, яде си сам, все неща, които вкъщи не прави newsm78

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 529
Честит Рожден Ден на патерици на Емо, Косе и Ивелина!!!
Нека растат здрави, умни и бъдат много щастливи!

Честито и на всички малки и големи именници днес!

По темата за яслите и градините май бях споделила веднъж. В Б-с варианта е сега като навърши 3, да я преместят в I-ва група. При това април трябва да подавам отново документи за първа група, да кандидатсваме, да се молим да сме приети и т.н. и от септември (ако я приемат) отново със същите дечица - в I-ва група. В нашия случай не виждам много смисъл да я местим натам-насам. Така че, за всеобщо наше съжаление ще си ходи на ясла с бебешоци, някои от които нямат и 2 годинки Confused

# 254
  • Мнения: 1 299
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОЖДЕННИЦИ И ИМЕННИЦИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС!!!
Зимна, благодаря, наистина заслужават уважение Hug
Вчера видях в акото на Дая ярка кръв, но го очаквах, от месец е със запек, изпражненията са доста твърди, такава болка при изхождане, чак се стиска детето и изпитва ужас , когато и се доходи!За месеца в който бяхме в Банкя, се тъпчеше предимно със суха храна, откакто сме си в къщи-при нашите започна да се храни нормално, дано да овладеем положението със запека.

Общи условия

Активация на акаунт