Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 182
Христос возкресе! Възкресенитео да носи радост и светлина в душите ви!

Аз с моите логопедични проблеми да се изкажа за Р-то и Л-то 7 год. е възрастта до която има срок да се усвоят. Аз Р казах в 1-ви клас от зор да не ходя на логопед и като се навиха нашите да ме спрат, Л-то така и не го постигнах  Mr. Green

За съскането, Ева ми е с такива проблеми, като някоя гъркиня говори, отделно разните ч, ж,з, с са и проблем. Странно че логопедката в детската е казала, че си е в норма и всичко е наред, това било остатък от глезотене и бебешко говорене. Аз го обръщам на смях и тя се ядосва и се старае да се поправи. Но ситуациите са наистина смешни:

Казва ми: "Кажи ми сега"
аз: "какво да кажа?"
тя: "сегаааа"
аз изнервено: "какво сега?"
тя: "сегичка"...
на 5-6-тия път загрявам, че става дума за шега и шегичка.

Или: "задна съм";
баща й я бъзика и казва: "аз съм преден";
тя се ядосва и се поправя: "жадна съм"

Веднъж ми обясняваше, че под някава пържолка имало сняг, аз мигах известно време на парцали докато схвана, че иде реч за пързалка. Или часовник, който е ЦЪССовник.

Друго интересно е, че и тя и учителките ми казват, че в детската почти не говори така, занчи вероятно наистина в къщи се глезоти и се опитва да копира нечленоразделните звуци на брат си.

# 736
  • Мнения: 18
Здравейте, аз да ни похваля, че успяхме да се съберем  една бойна група момичета, пийнахме бира, похвалихме децата и изобщо хубаво се получи. Като дойда за изпита ще се обадя да почерпя  Wink

# 737
  • Мнения: 374
Здравейте:) Пак не съм се включвала от много време, но чета когато имам възможност.
Весели празници на всички!

Нели ходи на градинка. Там е във вихъра си, много й харесва и сутрин няма търпение да тръгне. Много бързо си заформи приятелски кръг и влезе в час с реда и дисциплината. Тя повече от 3 месеца не беше ходила и аз много се притеснявах, но явно не е имало причина.
"Р"-то го казва правилно от много време, но съскащите звуци са леко проблемни - "с", "ш","ц", "ч" - трудни са й, но не се тревожа все още. Мисля, че има време.

# 738

Общи условия

Активация на акаунт