Пети клас е труден знаем, но за КоледаТА веЧ мечтаем".

  • 26 833
  • 729
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 575
Здрасти, банда!
Днес моето момче има класно по френски - не се е трогнал, каза, че се притеснява за утрешното по математика.От петък съм го накарала да решава задачите след урока от както са взели геометрични фигури, той се старае, решава, твърди, че се справя...
Сега стискам палци за френския, че и у чителката ми е странна птица,а и той си има самочувствие и се надявам да чете внимателно въпросите да няма уловки.

Ние вчера си украсихме къщата, направихме 2 елхи - едната стои в детската, правихме и снежинки от хартия - за прозореца и полюлея, стана много празнично в тяхната стая!
Казах ли ви, че с мъж ми случайно разбрахме, че не сме взели съвсем точните подаръци за децата  hahaha?Ами те като написали само имената на играчките и в магазина като не ги знаят и те...та горе-долу сме улучили,. Добре, че бабите и дядовците тази година ще подаряват пари (много е тъпо) и им казах да не бързат да си купуват нищо и , че ще идем след празниците да си изберат неща, които дадо Коледа не им е донесъл...не за друго, ама да не вземе да им се дублира подаръкът и да се прецакат  Mr. Green!

# 91
  • Мнения: 4 936
И аз съм на една Коледна вълна вече, макар че имам доста работа през тази седмица. Но ще ми стъжнят живота с Коледното тържество: не стига, че го решиха в последния момент, не стига че измислиха подаръците ДО 4.99 , ами и не знаят ще кога ще празнуват и къде.
А ние на 23 се изнасяме за ски. т. е последния ден няма да ходи на училище ( той взе, че се издаде че си е мислил, че при това положение няма да знае какви домашни са дали  за ваканцията и няма да ги пише) ама му ги попарих тези надежди.
Та ако кажат: тържество на 23-ти ще е гадно. Или ние ще загубим деня за ски, или той - тържеството. А сме 2-ра смяна. newsm78
Дано до довечера изяснят, че тази неизвестност ме нерви!   

# 92
  • София
  • Мнения: 1 508
А пък ние изгубихме и ваканция, и тържество - Марина се разболя от варицела. Не съм много наясно, но май ще пропусне и няколко дена училище след Нова година. Утре ни е родителската среща, а на 23-ти ще имат тържество и размяна на подаръци, мисля да взема подарък непосредствено преди родителската среща, за да няма никакъв досег до заразата, и да го оставя на класния, да го пази до тържеството. Дано няма други болни от класа, ще е жалко да им се провалят така празниците  Sad

# 93
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Когато има болни от шарка, непременно трябва да се информира училището.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз съм се обадила на класния, той пое грижата да информира когото трябва.

# 95
  • Мнения: 1 296
А пък ние изгубихме и ваканция, и тържество - Марина се разболя от варицела. Не съм много наясно, но май ще пропусне и няколко дена училище след Нова година. Утре ни е родителската среща, а на 23-ти ще имат тържество и размяна на подаръци, мисля да взема подарък непосредствено преди родителската среща, за да няма никакъв досег до заразата, и да го оставя на класния, да го пази до тържеството. Дано няма други болни от класа, ще е жалко да им се провалят така празниците  Sad

Дано детето да изкара варицелата леко Peace. Кофти е, че е по празниците, но е по-добре в студеното време, отколкото в летните горещини. Те тези работи не питат кога на нас ни е удобно.
Аз сутринта забелязах, че на големия очите му зачервени и носа му тече и съм нащрек как ще се прибере. Миналата година изкара тежка пневмония, дори с кръв в храчките, и сега само да кихне и вече съм примряла от притеснение. А и ще пътуваме по празничните дни и да не дава господ, но не ми се ще да допирам до болнични заведения. И то в друго населено място.
Иначе в нашия клас чак на 23-ти ще си разменят подаръците, ще има и общ коледен маскен бал в салона на училището. Трябва да подсигурим на детето по една маска, тип домино Joy
Jarrita , безпроблемно и бързо възстановяване на Марина Peace Да се оправи детето поне за новогодишната нощ.



# 96
  • Мнения: 11 607
Варицелата....много неприятно.....По принцип пика при тях е ноември - декември и после май-юни......При нас така 2 години отменяха всички тържества за нова година в ДГ, та учителките в крайна сметка не знаеха какво да правят, ще има ли тържество, въобще - кофти работа.....Чакаш, чакаш и най-накрая стане нещо неприятно......Дано се оправи детенце по-бързо.

При нас тържествата са на 22 и 23.......То не остана до ваканцията.....Честно - нямам търпение да изляза и аз във ваканция......

# 97
  • Мнения: 1 030
Малкото ми птиче,в момента ми я кара,мина карантинният период,но милото ми то пропусна си тържеството,а толкова се вълнуваше.
Постоянно си казваше стихчето,за дядо Коледа,но нищо и това отшумя,не че не си получи подаръкът,ама нямаше е я тръпката.

С Йони,мислим утре да пътуваме,живот и здраве за Варна,че тям е утре тържеството на клиниката. Wink
А те са много щедри от към всичко свързано на тоя празник!!!! Laughing

# 98
  • Мнения: 24 467
Кофти е варицелата. Обаче поне е ясно как се развива- ще мине. Аз я карах като студентка и то много леко.
Ние играхме миналата неделя с едно дете у нас, което се оказа със скарлатина, но го разбрахме /вкл. и майка му/ след 5 дни чак. Моите и двамата кашлят и съм ги спряла от училище и градина до Нова година. Мисля, че не са се заразили точно от това, но ги водих на лекар, пусках бактериална проба- добре е поне това днес, няма бактерии. Сега ще си кашлят у нас.
Ще го заведа баткото на Коледното тържество, да си занесе подаръка и да си каже наричането. Като не е скарлатина поне не е опасен за останалите деца. Остава фаренгитът. Той ми е без сливици и се притеснявам, когато му се задържи за по- дълго кашлицата да не направи бронхит или пневмония. Та може и нещо леко да е в случая, но не ща тези последните болести хич, затова по- добре у нас и под контрол, както и преслушване на гърдите през ден.
Моето сигурно са фобии, той щеше да си замине в реанимация с една много тежка двустранна пневмония като много малък и от тогава само мисълта затова може да ме отрови.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
А като си помисля, че все още я има модата да се махат здрави сливици на децата, че ужким да боледували по-малко! Откачена работа!

При нас сестра му е с ангина. В почивните дни как издържа това дете с температура на сцената, не знам! Сигурно адреналинът държи здраво. Ама отказа категорично да си остава вкъщи, макар да й предлагах няколко пъти. Обаче от днес вече е на антибиотик. А като знам двамата какви прегръдки и целувки си обменяха само до онзи ден...  ooooh!

# 100
  • Мнения: 1 296
Аз пък трябва да приготвя нещо за коледния базар утре newsm78. На мен това ми е голяма мъка, защото въобще с готвенето съм скарана Twisted Evil Имам от време на време някакви кулинарни проблясъци, но те са по-кратки и от пролетен дъжд. И сега разглеждам ли, разглеждам готварския форум ooooh!
мама Цоцоланка е голям специалист на тема готвене и приготвяне Peace

# 101
  • Мнения: 24 467
А като си помисля, че все още я има модата да се махат здрави сливици на децата, че ужким да боледували по-малко! Откачена работа!
Нашите бяха отвратителни- нито един лекар не ни посъветва да ги оставим, а пообиколихме за два дни няколко. По между им имаше дупка, колкото да поема храна и вода и то без да е болен. Проблемът бе, че ако се разболееше можеха спокойно да му запушат гърлото. Единият специалист УНГ ни пита за колко време можем да стигнем от нас до болницата с автомобил, че ако се наложи...Такива сливици се махат даже с предимство. Не сме чакали ред, хирургът ни сложи документите най- отгоре върху камарата за планови операции и само направихме за два дни изследванията. Бяха пълни с гной, ужасни. Третата бе порастнала втори път също- за година /първо махахме само нея/- огромна. Та оперирахме и трите. Преди да ги махнем боледуваше до откат, тогава ми направи и онази незабравима пневмония. От тогава е добре, АБ не е пил вече 6 години и нещо. Сега само кашля, най- вероятно ще си мине пак само, но гледам да не хойка по студа и да не обменя бацили.
А ме притесни и онзи контакт, със скарлатината.
Малкото пък не му препоръчват махане, понеже не са му големи сливиците, даже трета не са ни карали да махаме.
Специфика.
Обаче когато си трябва- трябва.
Едно момиченце трябваше да го оперират с големия ми син навремето. Майка му отказа, изплаши се. След 5 месеца ми се обади- открили му ревматизъм, на 4 годинки. Е, пак ги махнаха пустите, но с последиците. А на нашия тати сърцето му също е увредено от хронично болни сливици. Пак са махнати, но късно, едва на 17 г., а е трябвало години по- рано. Та трябва да се преценява много внимателно. 

За празника, на който големия ще си го заведа, тати ще ни направи чудесния си коледен постен кекс.

# 102
  • София
  • Мнения: 62 595
е, хроничното възпаление на сливиците е друга работа.

# 103
  • Мнения: 11 607
мама Цоцоланка е голям специалист на тема готвене и приготвяне Peace

Не съм! Препоръчвам Коледен кекс със стафиди, канела и портокал.....Много ги хвалят и меденките на Джули,там има и указания как да се направи глазурата отгоре......Линцеровите сладки пак на Наталина стават хубави. Също така има едни Детски курабии на Лабрекс - стават вкусни и се изрязват с формички......

Коледен кекс със стафиди, канела и портокали:
150 гр. масло, нарязано на парченца, 2 яйца, 150 гр. захар, 6-7 суп. л. прясно мляко, 300-400 гр. брашно, 1 бакпулвер, 1 ч. л. канела, щипка сол, 150 гр. стафиди, кората /настъргана/ и сока на 1 портокал, настъргана кора на половин лимон. Всички продукти се смесват в тази последователност, разбъркват с миксер, пече се в предварително загрята фурна, след като изстине по желание се поръсва с пудра захар.

Джуди, да минават по-бързо болестите при вас и да имате здрави новогодишни празници!

# 104
  • Мнения: 1 296
Мамо цоцоланке, аз точно тях съм отворила Joy  и разглеждам Peace Благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт