Захласват ли се децата ви

  • 11 563
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 359
Здравейте, момичета. Имам голям проблем. Синът ми е на 1 година и 3 месеца. Откакто се е родил се захласва, но се надявах с времето да го израсте. Чела съм, че в такива ситуации детето винаги си поемало въздух, но едно е да го четеш, друго е да се случва пред очите ти и да виждаш как детето ти посинява в ръцете ти...
Мислих си, че сме го израснали, тъй като почти бяха отшумели тези случаи, но напоследък зачестиха драстично - от веднъж седмично/месечно минахме на веднъж дневно/седмично. Случва се, когато не иска да направи нещо, което му казвам и то най-елементарно - например да си тръгваме от парка, няма тръшкане, рев и т.н. Просто в същия момент, в който го взема и му казвам, че тръгваме, той вече се е захласнал. Виждам, че и той се стряска от тези ситуации, защото се случва понякога доста време да не може да си поеме въздух и след случката винаги е много тих и стреснат, гушка се. Има ли някой подобен проблем? Как реагирате в подобни ситуации? Израства ли се захласването и кога...

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Първият път се захласна на един месец - на имунизация. И след това почти всеки път като реве се захласва. Нищо не правя. Обикновено майка ми ако присъства е готова да припадне, че не взимам мерки, ама това е положението. Оправя се сам. Сега се захласва ако падне и се удари лошо (обикновено като пада не плаче, но понякога си се удря).
И Габ понякога се плаши, когато не може да си поеме дъх. Както казах - нищо не правя, майка-непукист съм  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 1 535
А това захласване се получава и без да плаче ли?
При моите се е случвало само при силен и по-продължителен плач, но като им духнех в лицето се сещаха че трябва и да дишат...

# 3
  • София
  • Мнения: 39 756
В тази тема Първа помощ при малки деца има два линка по въпроса

Дъщеря ми спря да се захласва към 3,6-4годишна. Синът ми все още се захласва, обикновено при силен плач.
Положението при дъщеря ми беше по-сериозно. Не е припадала, но се е отпускала в ръцете ми.

# 4
  • Мнения: 127
Здравей.
Едната ми близначка се захласва от малка, може би беше  на 4-5 месеца когато започна. Да, но с времето започна да прави типичните Афективно  - респираторти пристъпи /гърчове/ Не го прави често, Имало е период  около 3 месеца без захласване. Миналият месец се захласна няколко пъти. Започва да плаче, спира да диша, става синя-бяла, по някое време се отпуска все едно е в безсъзнание и ми омеква в ръцете, погледа е вял, унесен и постепенно дишането се нормализира. Последните два пъти, когато се захласна дори изпъна ръце и крака точно като гърч. Затова се наложи да я запиша на невролог за да чуя специализирано мнение. Вчера я водихме в Токуда при Д-р Христова. Каза, че за такива деца е препоръчитлно да посещават детска градина или ясла, защото там тези захласвания няма да ги правят.  Но пък това беше една от причинита поради което не я пуснах на ясла. Направи ли го там ще им изкара акълите, да не говорим,че после няма да я искат. Д-р Христова каза, че е незрялост на дихателният център. Ако го прави 4 пъти и повече в месеца да давам Ноотропил, ако е по-малко не е наложително да се дават каквито и да е било медикаменти. Изписа ми рецепта, засега няма да давам, зачести ли ще го купя, нямам избор.
Важно за мен беше да разбера мога ли по някакъв начин да спра пристъпа преди да е посиняла цялата, т.е. още в началото. Защото при нас пръскане с вода, духане в устата не помага.
Показа ми три прийома, които мога да прилагам в подобни случаи. Първото е да стисна на детето ушната мида, но не мекичката част, а хрущяла, така че да я заболи и да изплаче. Второто да   стисна силно рамото по костта пак със същата цел, да предизвикам болково усещане за да изплаче и по този начин да си поеме въздух и да прекъснем пристъпа. И трето с химикалка или нещо друго твърдо да притисна нокътчето отгоре пак със същата цел.
На 1.8 месеца е. Забелязала съм, че около никненето на зъби е по-раздразнителна и тогава го прави по-често. С времето ще отшуми. Много е страшно и те разбирам напълно. не е грешка във възпитанието, защото аз ги имам две, двете се възпитават по абсолютно еднакъв начин, не ги лигавя, държа се еднакво с двете. Но характеропатията при едната надделява  Rolling Eyes
Надявам се да съм ти била полезна  Hug
И дано малчуганите  го правят все по рядко  Heart Eyes Hug

# 5
  • Мнения: 925
И моят син се захласва от каткто се е родил. Ужасно е  ooooh! Отначало много се притеснявах, докато не ми споделиха номера с духването в челцето  Peace Определено действа, но задължително в челцето, не в носа или устичката, че не може да си поеме въздух  Peace
От както поотрасна започнах и лекичко да го игнорирам, и кат се захласне само броя секундите /които мисе струват часове/... Общо взето почна да си проплаква от самосебе си  Peace

# 6
  • Мнения: 1 354
Дъщеря ми беше на 1 месец, когато се захласна за пръв път , направо си обръщаше очите, беше ужасно,този период продължи до 11 -12 месец. Сега се не се захласва, по скоро ако не и изнася започва да реве силно, без да спира, все едно се е захласнала, но  си диша.
Пожелавам ви да отмине скоро Hug

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравей.
 Ако го прави 4 пъти и повече в месеца да давам Ноотропил, ако е по-малко не е наложително да се дават каквито и да е било медикаменти.

 Това лекарство същата лекарка го беше изписала на сина ми, той започна да говори по-късно.Аз никога не вярвам на един лекар след като ми изпишат подобни лекарства и отидох при още двама.Отрекоха напълно Ноотропила, давали го на хора след инсулт най-вече.Не го купих, но пък детето ми се оправи и без него.

  По темата - племенницата ми се захласваше до около 2,5г.Един или два пъти си глътна и езика, израства се наистина.

# 8
  • Мнения: 359
Момичета, благодаря ви на всички за отговорите. Аз се въздържам засега от каквито и да било медикаменти, просто напоследък като зачестиха такива случаи и малко се стреснах...почнах да се чудя да не би аз с поведението си да предизвиквам по-често такива реакции...
AnMary, благодаря за линковете, сега ще ги погледна.
daniiella, благодаря за подробното описание на възможни реакции от моя страна в такива ситуации. Дано да не ми се налага да пробвам. Засега и аз броя секундите докато си поеме въздух, но понякога изпадам в паника като продължи по-дълго и го навеждах напред с главата надолу и веднага си поема въздух...Дано отминава бързо при всички бебоци  Hug
InaD, да, без да плаче детето не може да си поеме въздух. Когато се разплаче, честно казано съм спокойна...тогава поне си диша детето.  Peace

# 9
  • Мнения: 9 437
Захласва се,това е начина и да си наложи мнението.Единственото нещо,което правя е да и духна в лицето и веднага се оправя.

# 10
  • Мнения: 33
Здравейте!Моята дъщеря е почти на годинка и се захласва от както се е родила.Случва се когато се удари силно или при друга болка.в началото много се шашках, а да не говорим за свекито Grinning но сега вече, дали от това, че съм свикнала съм по-спокойна.Аз също знам за номера с духванетоп и при нас се получава, въпреки, че вече не го правя.просто я оставям да изкара всичкия въздух и след това сама си поема дъх, без кавато и да е намеса.Чувала съм, че това състояние може да продължи до 10 годишна възраст но както и другите са писали се израства.Друго което знам като начин за помощ е да се обърне детето с главата надолу.На мои близки тяхното дете имапе такъв проблем и както Даниела беше писала, чак се отпускаше.майката правеше какво ли не, вклщчително и по някой шамар който се оказа най-ефикасен, след като другите методи не помагаха.В последствие заведоха детето на лекър, където му изписаха някакви хомеопатични лекарства.Не знма колко време ги е пил но сега е вече почти на пет годинки и това е само лош спомен.

# 11
  • Мнения: 359
krisi2020, аз също чух, че имало някакви хомеопатични за такива случаи. Засега и аз като не издържа да чакам да си поеме въздух и го обръщам с главата надолу, не помага нито духване, нито пощипване (и това пробвах вече). Ще изчакам и ако трябва и на хомеопат ще го водя, ако се влошат нещата...

# 12
  • Мнения: 4 335
Синьт ми се захласваше от новороден почити,в началото имаше зверски колики,захласваше се от тях,посиняваше.Много се шашках,не помагаше духването в лицето.После започна да го прави,ако не му дам нещо,ако не стане на неговата.След това при прохождането,като се удареше по силно.Бях изчела толкова по вьпроса и все се притеснявах,имах чувство,че няма да си поеме вьздух.
Израстна го,около втората си годинка спря да го прави и до сега не се е случвало пак.

# 13
  • Мнения: 127
Аз не вярвам в хомеопатичните "лекарства." Когато бях бременна се наложи да пия, понеже само те бяха вариант и ефект НУЛА. На децата, когато са ми изписвали по различни поводи - ефект НУЛА. За захласването ни беше изписала педиатърката Дормикинд, хем за успокоение, хем за добър сън. Никакъв ефект и захласването продължи и съня не се подобри.  Напълно отричам хомеопатичните "лекарства"  #2gunfire
А това с духането в лицето помага, но при съвсем леките случаи на захласване. И аз бия шамари, гледам да е още  в началото когато усетя ще посинее цялата и ще се отпусне и понякога действат. От захласване до захласване има голяма разлика. В началото, когато беше малка само почервеняваше и спираше да диша за кратко, тогава духането помагаше. Сега, когато прави типичния афективно-респираторен гърч нищо не помага. Онзи ден щеше да се захласне на два пъти, и направих както невроложката каза хем я ощипах по ухото, хем по рамото, та се размина  ooooh!

# 14
  • Мнения: 525
Върна ме към ужасните моменти!!!
Моята госпожица започна от съвсем малка и продължи до около 4та и година. Направо се спускаше в ръцете ми и обръщаше очите, случвало се е и да "припада" както си тича и реве. Майка ако беше с нас и бъркаше в устата за да не си глътне езика, колко пъти си ходеше с посинели пръсти. Ужасно еее!!!
Отминава със времето. Но аз имам чувството, че вече по-големите деца го използват за манипулиране на родителите.
Ще отшуми, търпение и говорене.

Общи условия

Активация на акаунт