Отговори
# 60
  • Мнения: 277
Това с малкия дето ръфа ПРАЗ-направо....не знам дали имам думи да кажа нещо.Много ми е интересно тази майка с какво образование е,има ли интернет,води ли детето си на консултации при доктор,направо се чудя вече каквои хора живечт в държавата ни.

Сега да питам нещо аз-някой има ли опит със СКАРЛАТИНАТА-баткото си дойде от градина преди малко и ме изненада с това че имат тази шарка в групата.Сега ще чета в Гугъл за какво става въпрос,какво да очаквам, но някой може ли да ми помогне ако по-големи дечица са я карали,как е минало,и ДАЛИ Е ОПАСНА ЗА БЕБКА,защото нямам къде да пратя баткото,след градина и в почивните дни си е с мен и бебка само?

katjushka ,като ти гледам линийката баткото ти е колкото моя големия,кога е роден?
За твое успокоение и ако има нещо да се пресече на време го вазеди да му вземат гърлен секрет ,ние сме карали все декември месец и скарлатина и варицела.При скарлатината бяха останали 2 деца в групата само. PeaceДано всичко е наред.Птиче благодаря за чудесното оформление    bouquet

# 61
  • Мнения: 366
Запис и от мен  Mr. Green

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 580
katjushka ,като ти гледам линийката баткото ти е колкото моя големия,кога е роден?
Денито, на 5-ти август е. Имам си един лъв вкъщи, който понякога ни се води, ни се кара. Mr. Green Ноооо, към лъвовете или само с добро или никак. Mr. Green Което аз за съжаление не мога да спазя. ooooh!

# 63
  • Мнения: 277
Искам да ви се похваля лапнахме си палеца на крачето и го смучем много е сладка.И да ви попитам всяка вечер ли се къпете или разреждате?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 7
Ние всяка вечер се къпем - задължително.

# 65
  • Мнения: 344
Птиче  bouquet


...
Сега една простотия на една майка, която задочно познавате от мен /дето си захрани бебето с бананов шейк/ - сега й дава ПРАЗ да си чеши венците. Представяте ли си бебе на 7 месеца да мирише на праз....
и защо точно да не му дава праз/лук не рзбрах newsm78

# 66
  • Мнения: 8
zyzi2, аз разредих къпането от доста време насам - на 3-4 дни. Peace

# 67
  • Мнения: 781
Ех, успях да изчета всичко  ooooh!
И ние имаме празник днес...преполовихме годинката  Laughing
Честито и на всички други месечинковци  Hug
По случай навършването на 6 месеца, днес дадох картоф, но интереса беше нулев . Аз също като esma няма да захранвам с пюре  Peace
За къпането - и аз къпя всяка вечер. Никола като види коритото и започва да подскача от радост  Grinning
За праза - виждала съм как 8 месечно бебче го ръфка с такава охота  Laughing На мен не ми е странно

# 68
  • Мнения: 293
Привет!Вече все по-малко време намирам за форума но сега ви прочетох.
Блу бьрд,перф  bouquet
Диди24,радвам се ,че ви е харесал подарька и се надявам,че ви е по мярка:)ще ти пратя адреса си на лични.
Пепси,не знам какво е Колино,вчера ходих до магазин ''Рая'' ,и после обикалях моловете.
Синьт ми днес имаха тържество за дядо Коледа ,та му търсих подарьк.Днес като го взех учителката ми каза утре да не го водя,защото имали много болни деца и незнаела вече как да се разправя с родителите представете си.Тааа сега сьм на тръни,той ходи 2 дена.
С пюретата и ние сме доникьде ,днес вьведох пащьрнак но като цяло едва изяждаме половин пюре сьс зор и от плодовите и от зеленчуковите.Вьведох и безглутеновата каша ,но с нея нямам успех.Ивето си иска кьрмата и си тежи 10 кг. Simple Smile
Днес вьпреки студа излизахме с количката,все още сме в зимния кош но вече ни омалява,а хич не ми се вади летния защото този е доста по-защитен.Ходихме да даваме изследването за акото да та видим в петък ще е готово.Оченцето май наистина се оправи защото все така няма секреции,което много ме радва. Simple Smile
Спокойна вечер от нас!:)

# 69
  • Мнения: 141
Отново чудесна темичка.Който си може,си го може. Peace
Ние се къпем всяка вечер, с изключение на главичката.Нея през два-три дни.И да се похваля малко.Днес Иван каза първата си сричка, точно на място.На всяка лъжичка пюре или каша казва "А-а-а-ммм".Чак не ми се вярваше.

И едно въпросче - какво количество мляко трябва да изпива едно бебе на ден преди предлагането и на други млечни продукти ?



Слънчев_лъч , това на едно хранене ли, или като заместиш ядене в който има млечен продукт, например сирене или млечна каша?
Natalii,браво за оченцето на малката.Поне от там да си отдъхнеш спокойно.

# 70
  • Мнения: 339
Блу бьрд, благодаря за темичката, както винаги е супер   bouquet

zyzi2, ние е се къпем всяка вечер, само последния път когато мъжът ми беше дежурен пропуснах да го изкъпя и може би от сега на татъка ще е пропускам къпането, когато съм сама т.е на три вечера веднъж. На Денис му е такъв кеф в коритото, че гледам да не го лишавам.
Пишока сме го оправили вече нацяло, сега само го почиствам при всяко къпане.
Честито на всички празвнуващи днес.   bouquet

Да се похваля днес ми пристигна поръчка от ибей - лампата костенурка. Много е хубава и дори ще си поръчам още една за подарък.

Благодаря на Марчелка за картичката  Hug

# 71
  • Мнения: 2 285
Даааа, и ние казваме "Аммммм" на всяка лъжичка и продължаваме да ръмжим от удоволствие докато "дъвчем"  Joy

И едно въпросче - какво количество мляко трябва да изпива едно бебе на ден преди предлагането и на други млечни продукти ?


Слънчев_лъч , това на едно хранене ли, или като заместиш ядене в който има млечен продукт, например сирене или млечна каша?


Ужасно съм се изразила, sorry.  Embarassed Имах предвид колко мляко трябва да изяжда бебето на ден, при положение че не са въведени други млечни продукти, от които да си набавя калций ?!

*Eliza*, a аз си мислех, че само ние си ходим "мръснички",  Mr. Green та чак ме беше срам, че се къпем на 2 до 3 дена. Каката и баткото съм ги къпала всяка вечер и то доста дълго, но сега нямам сили. Иначе е много хубаво вечер да си гушнеш едно изкъпано и приятно миришещо бебче
 bath1 Аватарът ти е убийствен !!!  Hug

# 72
  • Мнения: 105
След като джурнах темичката /много се радвам, че ви допада  Hug/, едва сега ми остана време да се включа и докато ви изчета, стана време и да си лягам. Grinning Цял следобед махах по задачки…настъпи време да си плащаме данъцитеее… Sad

Silvyy, Lulu25, Слънчев_лъч, благодаря ви за отговорите.  bouquet Поуспокоих се малко, т.к. бебчо си ака редовно, само, че вече въпросното гъсто.
 
Blue bird, акото и нашето е такова вече повече от месец и мисля, че е нормално при захранено бебе - аз и преди бях писала - като топка пластелин еMr. Green
Точно същото определение бих използвала и за нашето!

Синьо птиче и ние от както се захранваме имаме запек.Рядко ходи всеки ден и повечето пъти не са залепнали за памперса.А преди си беше много редовен.Давам му чат пат и пюре от круша,но няма ефект.Може ли да споделиш какъв е вашия режим на хранене и по колко?
И моят дундьо е към 9,500  Laughing А все още си хапва доста кърма и много малко пюренце.Каши не съм давала.
Нашият режим на хранене е: 05:00 – кърма; 09:00 – кърма; м/у 10:00 и 12:00 –  зеленчуково пюре; 13:00 – кърма; м/у 14:00 и 16:00 –  плодово пюре; 17:00 – кърма; 21:00 – кърма. Евентуално и още едно две хранения, ако се събуди през нощта, което не се случва често. Количеството кърма на хранене е около 180-200 ml. /от два месеца се „изцеждам” поне два пъти на ден, т.к. ме гони параноята, дали имам достатъчно или не/. Зеленчуковото пюре е около 90гр., плодовото около 50гр., засега. Пие и много вода, около 125 ml. за 24h., понякога и повече. Хранене ще замествам, може би, след Февруари.
И аз много се бях притеснила  с едното изакване на пет дни за кърмаче, но проблема със запека /появи се със започването на захранването/ засега е решен успешно, благодарение на съвета на t_tabakova за сиропчето  FrutiLax: давах по 1 ч.л. сутрин и вечер пет дни и при нас имаше страхотен ефект. Преди това пробвах какво ли не: термометър в дупето, сок от сини сливи, гимнастика, давах на бебчо  сироп Lactulose-MIP, но не ми допадна като вариант, т.к. засилва образуването на газове в червата и се предполага, че води до привикване на организма след продължителна употреба. Приемът на вода знам също, че е много важен.
Peace


И едно въпросче - какво количество мляко трябва да изпива едно бебе на ден преди предлагането и на други млечни продукти ?
Далеч не съм спец в захранването, но си мисля, че млечните, а и каквито други продукти, които ще бъдат въведени, не трябва да са за сметка на кърмата /АМ/.  За ползите няма да говоря, аз съм абсолютно убедена в тях. Количеството кърма /АМ/ на ден е индивидуално за всяко бебче /не бих се водила сляпо по грамажи и милилитри/, но …да кажем, че съм „ЗА” философията на Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече" . Т.е. бих предлагала, колкото мога кърма и едва след това друг вид храна и така дано ми се получи до 12-тия мес.  След това вече, ще си преразгледаме приоритетите. Твърдят, че капацитетът на стомахчето на 6-9 месеца е между 130 и 190 мл.и няма толкова голямо значение, какво е количеството храна, а качеството й и честотата на предлагане. А и не мисля, че може да се постави знак за равенство между кърма /АМ/ и млечни продукти. Peace

И да ви попитам всяка вечер ли се къпете или разреждате?
Всяка вечер. Косичката, обаче, през вечер.  Peace
Да допълня, че и всяка Неделя почиствам пъпчето с  памуче, напоено със спирт. Все вадя някакви „нещица – съкровища несметни”. Laughing

ЛУЛУ, честито първо зъбче на бебо - да са здрави и бели!

Nataliiiiiii, целувки на Ивето, само така!

Veselina Arhipova, успех на изпита!

Честито на всички празнуващи днес!

# 73
  • Мнения: 50
Ванюша благодаря и аз за картичката  Hug
Зузи2 ние къпем  Габи през ден зимно време, а когато беше болничка изчаках 2-3 дни, не ми се иска да рискувам, за да не усложним нещата..
Лекинка до утре мили мами и сладки бебоци  Hug

# 74
  • Мнения: 525
Уаууу, не мога да ви изчета!

Момичета, вече няколко вечери моята малка девойка докато помрънква след банята в леглото си ме вика: Маммм, маммм, когато отида продължава да мрънка но без тези срички, скрия се и пак започва: маммм, маммм. Тази вечер така се спогледнахме с кака и, че чак ми стана смешно, а тя като ни чу започна и тя да се смее. Днес се задържа и седнала около 2 мин. сама  Shocked.
Иначе се къпем през вечер, гледам да ги редувам двете, че ми идва изнанагорно.

За коша, ние вече сме с летния. Опитах онзи ден с коша за новородено, но пустото клюклю не млъкна. Слагам я в летния и мятам дъждобрана, а другия вариант е коша за кола, който скоро ще ни е малък. И в тази връзка да питам за столчетата за кола - чудя се какъв да взема от 0-18, 9-18 или 9-36. Иска ми се да има възможност за полулегнало положение и допълнителни възглавнички. Засега се спрях на http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/12161, но още съм в чуденка. С каката нямах столче, защото тогава не бях шофьор! и си я държах в ръце.

За урината, и ние сутринта ще се борим и се надявам да успея. Пробвах с едно такова найлонче и не стана, всичко беше излезнало навън, макар да го бях залепила уж добре. Ще видя какво ще правя сутринта.
Киди, много ми харесва тази костенурка, но пусто не мога да боравя с тези сайтове, а и не смея, защото не се знае каква глупост ще сътворя.

Птиче, БРАВО   bouquet
Честито на всички празнуващи  newsm51

Лека нощ и сладки сънища на вас и на бебчетата!

Общи условия

Активация на акаунт