Хайде покажете си СПАЛНИТЕ - тема 6

  • 130 548
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 4 108
У нас се случи именно последната част от поста на Pina. Купихме жилището с оранжеви стени и таван, всичко в един цвят ooooh! ooooh! Потресена бях от този портокалов тунел и бързо бързо се боядисаха таваните в бяло, а стените малко по убит, но пак бял цвят ... Именно защото не знаех какво да правя с тези стени, така на голо ... а в последствие каквото ми дойде на ум е възможно ...

# 721
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Всеки възприема цветовете по много различен начин и избора е строго индивидуален.Ако човек се чувства добре в розова спалня ,защо пък не!Аз избрах сивото за цвят на стените в спалнята и хола и определено ми харесва,но кухнята ми е голяма и ярко червена и също ми харесва.
И тъй като сме в темата за спалните да покажа какво се получи у дома.Много трудно ми беше снимането,но долу-горе се вижда.Понеже показвах вградения скрин в друга тема е сниман повече гардероба.
       http://sveton.snimka.bg/other/spalnya.640978.25847207

# 722
  • Варна
  • Мнения: 4 108
На мен ми хареса настроението, което създават цветовете. С моите бели стени и тавани сложих кафяво, плътно перде, сега и шалтето е такова и стана много готин мрак. Почнахме да наричаме спалнята "заспалата стая". Тъмнината някак предразполага към релакс и сън ... Мебелите иначе са бреза, много много светли. Като прибера прането ще я покажа  Blush

# 723
  • Мнения: 608
  Много ми харесва спалнята ви, sve*. Уютна, стилна и ще събере много неща, без да изглежда пренатоварена.
 Никак ли не ви хареса моята спалня? Приемам критики  Grinning Нямам много мебели-легло, скрин и ракла. Пролетта на мястото на раклата сигурно ще сложим малък гардероб (аз досега яростно се съпротивлявах).

# 724
  • Мнения: 7 947
На мен ми хвана окото юрганчето  Peace

# 725
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Елинор 777 ,благодаря!Връщах се да търся твоята спалня и погледа ми залепна първо върху ламината,много е хубав.Харесва ми,светло и уютно е при теб! Hug  Аз не можах да намеря място за ракла и ще използвам рафт от гардероба за тази цел.Надявам се да побира доста неща този огромен гардероб.

# 726
  • Мнения: 11 747
Елинор 777, много- много ми хареса ламината! Лампата също ми допада, допада ми и че си тръгнала да украсяваш стената, но тези картинки са малки и постни за сега. Мисля, че ти трябва нещо по- характерно и по- голямо за там. Десена на спалния комплект също много- много ми хареса. Това, което категорично не харесвам са алуминиевите щори, а пердето е направо тъпо. Ако имаш възможност и желание, сложи някакво съвсем друго тънко перде и някаква завеса. Може и текстилни щори или евентуално бамбукови. Някак ламината и десена на завивката ме отнасят в гора, дават спокойствие и свежест. Хартиения пендел общо взето кореспондира с тях. И изведнъж алумий  Confused  Пердето, пък, не знам кой ги измисля тези десени - ужасни са.

# 727
  • Мнения: 608
   Благодаря за коментарите и съветите. Като се прави ремонт с малко средства и все нещо артисва  Mr. Green Пердетата и щорите са заварени от предишния облик на стаята. Също не ги искам, но тепърва ще се отделят пари за смяната им. Картините е най-лесната работа - аз съм художник и просто ще ги сменя. А тези са непродадени и за най-лесно окачени в стаята, в която най-малко се влиза. Всъщност съм намислила голяма картина пейзаж от място близо до дома ни - морската градина и морето.

# 728
  • Мнения: 7 947
Щом си художник - няма какво да те мислим!  Laughing
Може да направиш обемно пано за стената - с подобни десени - като на завивките ти.

# 729
  • Мнения: 11 747
Чудно! Гледай размера да е поне метър ширина.
Цвета на стените не го виждам добре. Зеленикаво ли е? Ама май е от пластмасовите - бонбонени тонове? Ако е такова, бих ти препоръчала да го промениш. Пак да е зелено, но да е в меки земни тонове. Дали светли или по- убити ще си решиш, но за да продължи идеята за земя- гора- спокойствие. Като ти гледам десена на ламината и веднага бих направила стените в някакъв нюанс на цвят каки или маслинено зелено

1..  2..  3..  4..  5..

# 730
  • Мнения: 7 947
Не бих пипала зеленото, защото е поне бледо и ненатрапващо се.
Този път не мога да се съглася, че наситени и тъмно-зелени акценти ще стоят добре - точно обратното, бих прибавила нещо нежно, фино, бонбонено.

# 731
  • Мнения: 11 747
Ние на практика не го виждаме какво е зеленото.
Аз давам своето мнение, което не е меродавно.

# 732
  • Мнения: 7 947
Тя се е опитала да обясни назад какво е.
Но каквото и да е - твоите предложения са ми мрачни и скучни за спалня, но то и моето не е меродавно  Wink Аз си имам афинитет към нежните неща за спалня.

# 733
  • Мнения: 11 747
И аз харесвам нежно, много съм романтична. Тука вече е въпрос на възприятия. За мене бонбонените цветове не са нежни, а са агресивни, донякъде индустриални и може би инфантилни. Докато един тъмен цвят (макар, че искам да подчертая, че не съм предложила тъмен цвят, маслинено зеленото бива и тъмно, но и много светло, пък и дори един тъмен цвят ако е много блед и ненаситен пак стои светло) определено може да създаде лежерна, малко магична, малко мистична атмосфера, да носи усещане за вечер, за отмора, за романтика - на свещи, на лампи, все за тъмнина става въпрос.
Дори да е зелено, ако е твърде интензивен, наситен цвят - не е нежен.

# 734
  • Мнения: 7 947
Така е, въпрос на усещане  Peace
Но точно в таз испалня си мисля, че нещо обемничко над главите и промяна на пердетата - много ще промени. Можеш за 20тина лева да си сложиш едни прости изчистени воали например.

Общи условия

Активация на акаунт