Отговори
# 60
  • Мнения: 24
veset0 това е пълна глупост  Shocked да раждаш секцио само защото си след 35г. аз познавам жени дето след 40 са раждали нормално  #Crazy и са нямали  затруднения при забременяването  Shocked 
А за коремчето, моето е еднакво на размери и в право и в легнало положение  Peace макар че и мен ме измериха в легнало положение. Може би е по правилно  newsm78
Stacked аз днес не го гледах, ама верно са глупости това дето го е казала тази лекарка и после защо жените се шашкат  Shocked

# 61
  • Мнения: 319
мама весси , незнам защо така им е казал доки на тези жени...просто защото една от мамите спомена тук,че в предаването на Гала,доктор е казал,че след 35 трябва секцио,затова споделих...Аз все още имам време да помисля как да раждам,че нещо много ме е шубе от нормалното...уж не съм тясна в ханша-напротив..на 20 г. съм....ама ще видим пак беба как ще е застанала,че много се върти...на прегледа дето бях както си беше с главичката надолу,изведнъж се обърна седалищно...Акробатка  Heart Eyes

Та аз ще си повторя вапроса.... КАК си мерите обиколката на коремчетата в къщи?Прави или в легнало полжение....На консултациите мен в легнало ми го мерят...като съм права,мисля че би трябвало обиколката да е по-голяма...???????

# 62
  • Мнения: 1 169
Здравейте  Simple Smile
Честит първи сняг на варненки  Party
Добре дошла и на marys   bouquet
Всички болни да се оправят възможно най-бързо  bouquet
Съня ми е голям проблем напоследък. Опитам се да спя на лявата и дясната страна, но страшно много ме боли таза.
Малката шушулка хич не е активна...  Crossing Arms на ден 2-3 пъти да се размърда. Дори когато си разклащам корема пак нищо не прави. Бях се притеснила по едно време. В петък съм на ЖК и нямам търпение да го видя. Heart Eyes
veset0, аз си меря корема легнала. Така ми го мери и лекарката. Права обиколката ми е по-голяма.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 13:23 от Gladness

# 63
  • София
  • Мнения: 2 063
veset0 това е пълна глупост  Shocked да раждаш секцио само защото си след 35г. аз познавам жени дето след 40 са раждали нормално  #Crazy и са нямали  затруднения при забременяването  Shocked  
А за коремчето, моето е еднакво на размери и в право и в легнало положение  Peace макар че и мен ме измериха в легнало положение. Може би е по правилно  newsm78
Stacked аз днес не го гледах, ама верно са глупости това дето го е казала тази лекарка и после защо жените се шашкат  Shocked

Точно това ме подразни много, mama_vessy . Иначе за проблемните случаи съм съгласна, естествено. Но обобщението, че виждаш ли, щом си над 35 и "автоматично" .....трябва да раждаш със секцио просто ме втрещи #Cussing out Да не говорим за израза "стара първаскиня", който употреби и който не съществува никъде по света!!!Само българските акушерки го употребяват.
А и точно като теб смятам, че такива изказвания шашкат жените. А точно докторите трябва да са най-внимателни с тези неща.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 14:00 от Stacked

# 64
  • Мнения: 45
Привет, момичета !
Благодаря за топлото посрещане!  Hug Hug Hug
Корекциите и допълненията на първа страничка  са направени! 
Добре дошла  Hug и много благодарности за бързата и адекватна реакция, че аз нещо не се справих.
Моля, моля ... Hug
marys , добре дошла и дано не се сърдиш, че не ти дадох паролата за общият акаунт, но ми се стори странно. Embarassed
 
Maiski3, естествено, че не се сърдя! Wink
Marinels, и аз заставам на позицията на другите момичета да потърсиш и друго мнение, колкото и да си сигурна в лекарката. Наистина може да се окаже, че няма проблем, щом става въпрос за 2 мм.
Одеве си взех и изследванията на кръв и урина, всичко си е в нормите, даже за 1 месец хемоглобинът се е качил от 105 на 128  bowuu Явно има ефект от желязото и хапването на мръвки, елда, ядки и цвекло  Simple Smile
Commelina, как го постигна това чудо? Браво! Прощавай, ама какъв железен препарат пиеш?
Мамите който са кърмили първите си бебчета много време давахте ли водичка до 5 , 6 месец със шише или само като промивка с лъжичка? newsm78
 
Викичка, аз  вода съм предлагала съвсем в началото, но Ники си я плюеше и в крайна сметка пропи след като го захраних.
Относно шишета – ползвах тези на Авент и помпата ми за кърма е Авент. При мен тя беше повече от необходимост. Имаше период, в който се цедях и давах с шише. Малко, по-малко влязохме в ритъм и продължих да кърмя със силиконови зърна, мисля, че за тях не е ставало дума.  Кърмихме се точно 1 година, на рождения си ден Ники просто отказа, пробвах още два-три  дни – не. Надявам се, че и сега ще успея да кърмя поне толкова.
Ако искате да споделим тези , които сме раждали нормално колко близо до термина са се появили децата ни.
Моят син се появи 39 седмица, 9 дни преди термин – 3730г, 52см.
Относно обиколката на корема. Мери се, доколкото знам в легнало положение. Моята е точно 100см, иначе е по-голяма. При мен категорично коремът ми е доста по-голям, но нали са две човечетата.
Болничките бързо да оздравяват. При мен за хремата помогнаха капки Пиновит, нямат ограничения по време на бременност и кърмене.
Хубав ден от мен!

# 65
  • Мнения: 341
Здравейте момичета,
току  що се върнах от доки с много хубави новини. Разкритие нЕма, шийката не е скъсена, бебка е 1300 гр. направо шишка, лекарката каза, да очакваме поне седмица по-раншно раждане от термина, кръвообращение идеално (туй ме вълнуваше щото съм смрадлива пушачка  Embarassed) имам и течение, но само вечер и бистро, каза че е нормално преди бях писала, това си е прочистване на плацентата, болките в срамната кост и подуването на срамните устни е нормално, бебчетата вече натежават и гравитацията си казва думата, природата си знае работата. При това ме освободи от домашния арест, каза че препоръчва леки разходки, бавно и под ръка. Да се пазя, но и не е нужно да се затварям хептем в къщи. Значи и покупки за Коледа ще има Party.
Да сЪ ФклУча с мнения.
veset0, ето една темичка, да се посмееш и успокоиш, че раждането не е това, което си виждала по филмите http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381074.0;topicseen, не се плаши изобщо не е толкова страшно, единствено важно е месец преди термина мноого движение, за да дадеш шанс на природата да си свърши работата. Корема принципно се мери с един уред, изглежда доста страшно, но е безобиден, всяко останало мерене, поне за мен, е малко чудно и при всички положения неточно.
Извинявай за забележката, но много си младо миличко, чак мило ми стана като прочетох колко годишна си, браво имаш пълното ми уважение за смелостта, аз на твоите години още ловях вятъра и хич не мислех за деца   bouquet
ena4, бабините деветини твърдят, че момичетата се раждат по-рано, обаче са си бабини деветини, доказано, нямат логично основание, раждането зависи от толкова много фактори и дори ситуации, така че никой жив не може да ти каже с точност кога ще родиш, термините са само ориентировъчно, затова като ме питат кога ми е термина обикновено отговарям - март, аз си знам, че ще е някъде в началото.
iliqna_, оплаквай се, затова сме се събрали да се подкрепяме. Бях се набутала на един словенски форум, е утепваха се да се Фалат коя какво купила и какво яла, ако някоя се оплакваше я подминаваха, е благодарско, много бързо се изнесох от там. Струва ми се, че форумите са за това, да се поддържаме и съветваме, да си даваме смелост и разбиране, щот половинките и да искат си остават мъже и няма как да ни разберат. В интерес на истината никой, освен онази, която е в твоето положение, не може да ти съчувства и да те разбере така добре. Няма как да почувстват какво е посред нощите да се събудиш от яки ритници, дори и тези, които са го преживели са забравили какво е чувството.
Относно водата и кърменето, вече го писахме, но не пречи да повторим, вода на лъжичка - 1 лъжичка, след кърмене за превенция от млечка, детето не се нуждае, но ако искаш му даваш, не е опасно за живота му, препоръчително е водата след кърмене, за да не си напълни шкембата и после да не иска да яде. От моя личен опит знам, че дори и да му даваш течности със шише (свеки използваше всяка секунда да го отбие от мен), детето не се отбива и си суче точно толкова сладичко.
За раждането след 35   Shocked, за първи път чувам, аз съм на 37 и никой дори не ми е споменавал секцио, моя приятелка роди на 40, нейна приятелка на 41, абсолютно нормално, без никакъв проблем. Някои наистина не се чуват какво говорят  #2gunfire, тежко на тези, които черпят информация от Гала.
Stacked, сега вече ме предизвика да изгледам предаването, тази е за съд, как може да обижда жените и да налага стереотипи, тя пък ще каже кой, кога ще ражда  Crossing Arms #Cussing out
Marinels, възможно е да става въпрос за грешка, а и много малформации и деформации, включително и хромозомни се оправят със самото раждане, при всички положения имаш стиснати палци от мен  Praynig  Hug
За шишетата, и помпичка и шишета на авент и бях доволна.
За статистиката, родих в 36 седмица 2400гр., нормално момченце.
Горките вие, като лежа и ми идва една муза за писанееее  hahaha
Лек ден на всички.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета! И аз да се включа в новата тема Hug
Коя мама беше на Гинипрал  Embarassed сори че не мога да си спомня  Crazy Искам да те питам, дали ти спряха контракциите като го пиеш  newsm78  newsm78  newsm78 защото на мен НЕ, още си имам, макар и по на рядко  #Crazy
Mama Vesy, аз съм на гинипрал. Не са ми спрели напълно контракциите, но положението е много по-добре. Преди два дни имах повече контракции и менструални болки и реших на своя глава да си увелича за 2-3 дена магнезия. И така магнерича от 3х1 сега го пия 3х2, но смятам от утре да преустановя този експеримент. До колкото знам магнезия действа с натрупване. За това реших малко да наситя организма, а действието на гинипрала е за 2-3 часа. За това той ми е изписан 4х1/2 през 4 часа. Като го почна от 10 часа, последния ми прием за деня е в 22 часа. Но не забравяй, че колкото и хапчета да пием най-важна е почивката - физическа и психическа. В това се уверих вече Grinning

# 67
  • Мнения: 0
Добро утро и честит първи сняг на варненки  Nature Snowman
От днес официално лежа вкъщи. Та незнам и дали няма да изперкам де, но добре че вие сте тук  Hug


То пък един сняг имаме - направо да ни се смеят хората  Laughing Но за това пък студа си го бива.

Аз през деня не излизам никъде - вечер с мъжа ми отиваме до някой МОЛ да се разходя на топло. Добре че тук ги имаме в изобилие.  Laughing

Нещо и мен се опитва да ме хване настинка ли , грип ли - основно гърлото ме боли от вчера и пия Хомеожен 9 на Боарон - някой пил ли го е това. Препоръчано е от аптекарката - хомеопатично. Върши работа докато го пия.

# 68
  • Мнения: 10
Аууу, днес голям студ и ни се размина разходката със шейната cold

За раждането, моя юнак се появи 2 дни преди термин - 3550, 50см, нормално раждане.

Като ви чета за консултациите, искам и аз. Ние бяхме последно на 24 ноември, а часа ни е чааак на 3-ти януари догодина Rolling Eyes, че моята лекарка излиза в отпуск.

Моето коремче в легнало положение е 86см, а в изправено 89см Heart Eyes

Хубав ден Hug

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 3
Ето ме Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Днес бяхме при доки. Малката в момента, в който легнах на кушетката започна да рита доста силно, много и се зарадвахме, че е станала да ни поздрави, обикновенно се размърдва към 11. Дано и след като се роди да е такава поспалана  Laughing Доктора каза, че малката ни принцеса е 1100 гр. и за пореден път ни смени датата на термина. Това ще ми е първо раждане, но съм твърдо убедена, че малката няма да се съобрази много, много с термина си Simple Smile

Маринелс стискам здраво палци всичко да е наред Praynig Praynig Praynig Подкрепям момичетата за второто мнение  Peace

Болни мами оздравявайте бързо, че идват празници.

Малко съм разочарована, че няма никоя мама тук в Младост 1, че да спортуваме заедно или да си се разхождаме  Weary

За малко да забравя да се оплача. Снощи изведнъж получих силни болки под ребрата в ляво. Правих какви ли не пози с надеждата да мине , но не . Подозирам младата госпожица, че ми е вкарала един крак в ребрата или някой орган там, май вече си е доста голяма и е нормално да очаквам такива изненади от нея  Simple Smile След като легнах на дясно на ребро и болката отшумя, за себе си реших, че беба е отишла на другия край на корема ми и крачетата и вече са били далече от ребрата ми  Laughing Laughing Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 794
...
Малко съм разочарована, че няма никоя мама тук в Младост 1, че да спортуваме заедно или да си се разхождаме  Weary
...
Има, има Simple Smile не съм баш от Младост 1, но съм от Младост 1А, не сме чак толкова далече Simple Smile

Гледам, че се разприказвахте за раждане.
Аз мисля да раждам пак в Шейново, при екипа, който е на смяна. Няма да искам специално моята лекарка да присъства на раждането, стига всичко до края на бременността да върви ок, както до сега.
А с баткото през цялата бременност ми казваха, че върви много едър, че ще се роди по-рано и накрая юнака излезе доброволно 5 дена след термина Simple Smile

# 71
  • Мнения: 40
Гледам, че се разприказвахте за раждане.
Аз мисля да раждам пак в Шейново, при екипа, който е на смяна. Няма да искам специално моята лекарка да присъства на раждането, стига всичко до края на бременността да върви ок, както до сега.
А с баткото през цялата бременност ми казваха, че върви много едър, че ще се роди по-рано и накрая юнака излезе доброволно 5 дена след термина Simple Smile
Мила, ако имаш възможност да си платиш по-добре е с избор на екип, въпреки че сега ще почнем голям спор сигурно, но точно в Шейново знам уникални случки и отношения. Все пак всичко е въпрос на късмет, но съм се убедила, че лекарите са станали ужасно комерсиални. Аз също не мога да кажа, че ще са ми излишни парите, които ще дам за раждането, но все пак ги давам, за да си осигуря спокойствие, както на мен, така и на детето. Въпрос на гледна точка.
Относно секциото, стига че на мен това ми е най-големия кошмар. Казах вече, че до преди да забременея болница бях виждала почти само отвън и затова имам такъв страх към секциото.
Относно второто мнение ще потърся, но то ще бъде от лекарката, която ще ме изражда, все пак съм се оставила тя да дирижира процеса, така че е добре да чуя нейното мнение.Проблема е че час ще имам най-рано на 11.Януари, но дотогава съм решила да се радвам на празниците, защото както казва мъжа ми: през тази бременност за минута не сме дишали спокойно.Може и сами да си го правим, но си мисля, че и възрастта оказва влияние.
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ СТЕ ДО МЕН!   bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен  bouquet
Найстина днес е много студено, но вкъщи е добре и добре изглежда натрупалия сняг през прозореца Mr. Green
За шишетата, с малкия ползвах на Д-р Браун против колики, защото имаше ужасни и след тях Чико.
Сега както писа мама Веси съм взела на Томи Типи и Авент. Simple Smile
За раждането: И двамата ми сина са родени в 37 седмица , 21 и 23 дни преди термин със изтекли води(нормално-2.900, 3.200)
Сега като си мисля сигурно и бебка ще е така, но ще видим.  Rolling Eyes
Важното е всичко да е наред, другото са бели ядове. Peace
За раждането след 35със секцио , може би се има предвид по-проблемна бременност newsm78На мен не са ми казвали подобно нещо нито личната гинеколожка, нито съдовия хирург с който се консултирах именно заради проблема ми с разширените вени.Даже напротив...

bzepic , много се радвам за добрите новини  bouquet, хващай сега бъдещият татко под ръка и за подаръци. Heart Eyes
А, относно цигарите някъде бях чела, че ако жената не може съвсем да ги откаже по 1, 2 на ден не е опасно, но всеки си преценява.

veset0 , не се притеснявай от естественото раждане(след като нямаш причина) природата си знае работата..Аз първият път преди да родя също се притеснявах като теб, тогава бях млада и зелена на 22 Mr. Green Споделих с мама, а  тя ми вика- Ех,  щерко, лесно майка се нестава.Но, в крайна сметка нито е толкова ужасно, нито толкова страшно. Болката минава, и  повярвай, всичко на секундата се забравя щом видиш малкият вързоп Heart EyesНяма по-велико нещо.Няма друго подобно чувство, не се сравнява с нищо. Hug
lo80 , аз също съм решила да раждам без избор на екип.И двете ми деца са родени така, само още се чудя за болницата.Дилемата ми е между Втора градска и Майчин дом newsm78

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 16:35 от maiski3

# 73
  • София
  • Мнения: 794
Гледам, че се разприказвахте за раждане.
Аз мисля да раждам пак в Шейново, при екипа, който е на смяна. Няма да искам специално моята лекарка да присъства на раждането, стига всичко до края на бременността да върви ок, както до сега.
А с баткото през цялата бременност ми казваха, че върви много едър, че ще се роди по-рано и накрая юнака излезе доброволно 5 дена след термина Simple Smile
Мила, ако имаш възможност да си платиш по-добре е с избор на екип, въпреки че сега ще почнем голям спор сигурно, но точно в Шейново знам уникални случки и отношения. Все пак всичко е въпрос на късмет, но съм се убедила, че лекарите са станали ужасно комерсиални. Аз също не мога да кажа, че ще са ми излишни парите, които ще дам за раждането, но все пак ги давам, за да си осигуря спокойствие, както на мен, така и на детето. Въпрос на гледна точка.
...


С първото раждане много се чудех дали да плащам за избор на лекар, бяха ме наплашили с доста истории и в крайна сметка родих при дежурния екип. Останах много доволна и с добри спомени, обърнаха ми нужното внимание (не съм плащала на никой нищо). При нормално протекла бременност, нормално раждане, без усложнения...
За това мисли и сега, ако до края на бременността всичко е наред, пак така да постъпя.
И сестра ми роди в Шейново, пак при дежурен екип без да плаща и при нея всичко беше нормално.

# 74
  • София
  • Мнения: 181
Гледам, че се разприказвахте за раждане.
Аз мисля да раждам пак в Шейново, при екипа, който е на смяна. Няма да искам специално моята лекарка да присъства на раждането, стига всичко до края на бременността да върви ок, както до сега.
А с баткото през цялата бременност ми казваха, че върви много едър, че ще се роди по-рано и накрая юнака излезе доброволно 5 дена след термина Simple Smile
Мила, ако имаш възможност да си платиш по-добре е с избор на екип, въпреки че сега ще почнем голям спор сигурно, но точно в Шейново знам уникални случки и отношения. Все пак всичко е въпрос на късмет, но съм се убедила, че лекарите са станали ужасно комерсиални. Аз също не мога да кажа, че ще са ми излишни парите, които ще дам за раждането, но все пак ги давам, за да си осигуря спокойствие, както на мен, така и на детето. Въпрос на гледна точка.
...


С първото раждане много се чудех дали да плащам за избор на лекар, бяха ме наплашили с доста истории и в крайна сметка родих при дежурния екип. Останах много доволна и с добри спомени, обърнаха ми нужното внимание (не съм плащала на никой нищо). При нормално протекла бременност, нормално раждане, без усложнения...
За това мисли и сега, ако до края на бременността всичко е наред, пак така да постъпя.
И сестра ми роди в Шейново, пак при дежурен екип без да плаща и при нея всичко беше нормално.




 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт