ЯНУАРСКАТА дружина става на една година - 14

  • 25 854
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 407
Добро утро!
Вчера си легнах към 3 часа и днес едва гледам  Tired Tired Дано Лорката да слуша.
Ренкси, за жалост някой път мъжете не приемат нещата, както ние, не са толкова емоционални. Дано пък на следващата годишнина и през цялото време до тогава, твоят мъж да се компенсира  Hug
Отивам да си направя кафе и закуска. Весел ден на всички пожелавам!

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Леле каъв сняг вали при нас  Shocked Натрупа за има-няма 30 мин.
Пък аз мислех днес да ходим с Ники за подаръци. Няма да е днес.

renxy  Hug Романтичните мъже са на изчезване, не се ядосвай. Пък и само една гола романтика за какво ти е. Wink
Покрай децата и забързаното ежедневие все повече нямаме време един за друг и то е не че не се ценим, а защото сме уморени, с много ангажименти и някак си тези дребни жестове остават на заден план. Ето, ние с моя мъж спим отделно откакто Ники се е родил. Няма целувка за събуждане, няма гушкане...да си призная честно липсват ми, но засега положението е такова. Ще дойде и нашето време, ако не ни е пернала критическата тогава и да се гледаме като котка и куче  Mr. Green Айде, дишай дълбоко  Hug

# 62
  • Ловеч
  • Мнения: 54
Честит Първи Рожден Ден на Георги на мама Zuzi!
Весело и безгрижно детство.  bouquet

Започнаха и рожденните дне в темичката ни.
Днес и тук заваля сняг,а Мони много му се радва.
От една седмица Симеон ходи абсолътно сам и по много,изправя се и тръгва нанякъде сам.
Мисля да му правим прощъпулник другата седмица.

Спокоен снежен ден на всички малки и големи. Hug

# 63
  • Мнения: 97
Добро утро!!!!
И при нас вали, вали, да се надяваме че ще успея да взема малката от училище и кухнята.А и сме на гимнастика и довечера на танците.
Ех, момичета, може ли такива работи  #2gunfireРазплаках се и на двете стихчета.Ето моята щерка е на 8, но от миналата година откакто тръгна на училище пълна промяна.Изнервена, не ме слуша  #Cussing out.Отговаря ми и от момиченце, за което аз бях всичко, сега все едно съм най-големият и враг.Само като има нужда, тогава...Гледам малкият и се чудя дали и с него ще е така или е само между дъщеря и майка се получават такива неразбирателства. TiredЕ, аз ще ставам да се оправям, че и кучето ме чака, а и да видя колата дали ще запали, че днес сме до 11. Hug

# 64
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Добро утро. И при нас има много сняг... сутринта заваля и вече е бяло всичко.
А аз трябва да излизам, защото годинката наближава все повече, а аз още се мотая.

Честита първа годинка на Георги! Нека расте здраво, щастливо и  весело дете. bdbaloni

Изчезвам, защото нямам никакво време.

# 65
  • Мнения: 24
Честито на днешния рожденик! Да бъде жив и здрав!


renxy  Hug Романтичните мъже са на изчезване, не се ядосвай. Пък и само една гола романтика за какво ти е. Wink
Покрай децата и забързаното ежедневие все повече нямаме време един за друг и то е не че не се ценим, а защото сме уморени, с много ангажименти и някак си тези дребни жестове остават на заден план. Ето, ние с моя мъж спим отделно откакто Ники се е родил. Няма целувка за събуждане, няма гушкане...да си призная честно липсват ми, но засега положението е такова. Ще дойде и нашето време, ако не ни е пернала критическата тогава и да се гледаме като котка и куче  Mr. Green Айде, дишай дълбоко  Hug

Сиер,, така е, много точно си го казала. Просто сега като сме си в къщи и еднообразието ни подтиска, ставаме по-чувствителни на тази тема. То и моя мъж хич не е романтичен. Като гаджета му бях казала, че харесвам червени рози и вече 10 години все такива ми подарява Mr. Green. То хубаво, ама малко разнообразие не е излишно. Simple Smile

Малко отчет и от вчерашната консултация - 8 800 кг и 70,5 см / +400 гр и 0,5 см/. Пуснахме и контролно кръв, защото нали и Габи имаше нисък хемоглобин и пи Малтофер. Сега й е добре - 120.

Барби  , ето за хемоглобина : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.0
Вие сте на долната граница, не знам какво ще прецени лекарката ви дали да пиете железен препарат или само с храна ще се оправят нещата. За жълтъка и аз се чудех дали да давам след като тръгна на кухня, пък все забравях да питам. Затова й давах събота или неделя, ако яде зеленчуково пюре.

И тук вали сняг. Ще отидем само до кухнята. Тъй като ни е много близо, даже ще тръгна без количката, да се порадва малката на снега. Питах вчера лекарката при какви температури мога да я изкарвам и тя каза че и при минусови няма проблем, стига да няма мъгла. Иначе ние си излизаме всеки ден досега, въпреки, че е студено, че мен ме хващат нервите да стоя вкъщи. Вземам кухнята, пазарувам, правя два - три тигела с количката и се прибирам.

Габи също прави по няколко крачки самичка /дори до десетина стига/, но и на мен ми се струва доста нестабилна, затова още не го броя за прохождане. Тръгва, но в един момент много се забързва и губи равновесие. Придържам я за блузата отзад иначе директно пада.

Хайде, приключвам, че тя вече загуби търпение и мрънка. Бързо оздравяване на всички болнички дечица.

# 66
  • София
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!Честит рожден ден на малкия голям Гоерги!Да расте умно и добро дете и само хубави неща да се случват в живота  Hug .
   Аз си мислех че само аз заради хормоните ми съм много чувствителна ама сега се успокоих малко защото си изревах очите с тези стихотворения.Моля ви момичета имайте милост към бременните ви съфорумки  Praynig .Хубав и снежен ден ви желая аз изчезвам че Жожо трябва да спи а аз да си почина малко  Hug

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Като гаджета му бях казала, че харесвам червени рози и вече 10 години все такива ми подарява Mr. Green. То хубаво, ама малко разнообразие не е излишно. Simple Smile
Joy Залага на сигурното, човекът. Ами, ако не харесаш другите цветя а? Wink

Уф, днес ще съм спамър. Не ми спори никаква друга работа, няма да излизаме, така че доколкото Ники позволи ще съм пред компа. newsm03

На Георги - честит първи рожден ден! Да расте здраво и щастливо дете!

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 11:18 от Сиер

# 68
  • Мнения: 445
Здравейте!
Честит рожден ден на Георги! Да расте здраво и весело дете!
Ренкси на теб със закъснение честита годишнина! Не съжалявай за тържеството, със сигурност ще има много други, добре че поне таткото е отишъл да не се огорчава детето. Иначе хубаво е да има романтични жестове, дори и да не са по повод, за съжаление повечето мъже не са романтични, но какво да ги правим и такива сме се ги харесали.
Една от нас, наистина имаше много голям ефект от зелето, мерси. Малко ми е мъчно, че се отби така изведнъж, още повече че сега започна пие по около 800мл АМ на ден, явно си има нужда от мляко, но пак съм доволна че доста изкарахме.
Навън е прекрасна снежна приказка, но няма да излизаме защото май е доста студено, а и като гледам всички са с чадъри. Сложих да готвя като Стефани заспа предиобедния си сън, тя явно сънува нещо, че се пробуди с рев и докато я доприспя водата изкипя и печката ми стана ужасна. Ще я чистя като сготвя. Не знам вие как се оправяте с готвенето, аз само на съня й разчитам, че не мога да я пусна в кухнята да лази по студения теракот (долния апартамент е празен), а и има много електроуреди и по принцип там всичко е опасно за нея. Но тя се буди по някога и стават аварии като днес.
Хубав ден от нас и бързо оздравяване на всички болнички.

# 69
  • Мнения: 14
Дребната спинка и аз да драсна някой ред.
Днес съм на фризьор, момичета newsm44 Цяло постижение си е, че за последно бях преди 4 месеца Tired Но нали трябва да съм убава за кръщенето! Не мога да се нарадвам, че ще протече по план - с мнооооого сняг точно както си го бях поръчала!!!

Много съм доволна и от Хер бебе. Откакто се записахме ми се носи кухнята сутрин до 10 ч най-късно и после само притоплям, не се пъна да измислям какво ще яде. Слава богу почти всичко си изяжда - е, десертите обикновено аз ги хапвам и ако има спанак също се муси, в останалите случаи се омита кажи-речи всичко. Освен това след злополучната Кухнята на мама Люси, където всичкото ядене изглеждаше и миришеше някакси еднакво и много-много не ми ставаше ясно какво ядем, сега нещата са в пъти по-добре и по-вкусни, отделно си правят труда на купичките да слагат етикетчета какво е яденето и какво съдържа като продукти - нещо, за което при мама Люси може само да се мечтае.

Извиках и Екобулсервиз да ни вземат стария телевизор за рециклиране, та свърших и това.

Сега чакам да видя кога ще ми се отвори свободно време за коледни сладки  chef

# 70
  • Мнения: 432
Привет! Още съм в чуденка дали да излизаме, макар че тя преспа. Ама за 1-2 обиколки сигурно ще се навия, нищо че вали.
Мамо Цоци, вярно че ще има и други тържества. Ама като знам, че се е старало детето и аз не я видях, нито пък я снимахме... Повече обаче се бях притеснила, че няма да има кой да отиде и ще се разочарова. За жокера обади се на приятел не се бях сетила Embarassed Не че има на кой, ама може би съседката би се навила, ако има кой да гледа нейното момиченце.
За романтиката- не искам много, ама и все пак имаме годишнина, знае как може да ме изненада и все пак не се е опитал. А и ми се искаше поне до  бирарията до нас да отскочим ,ама да сме само двамата. Пък и децата има кой да гледа, не е като да няма.
Куин същата работа сме с розите. Беше си наумил той и това е. Казах му че и градинката пред блока да обере, пак е жест на внимание, ама не. Като било гарга, да била рошава. Е накрая го кандардисах и взима и други цветя, защото му казах че розите са ми любими ,но много обичам и всякакви други. Ама кокичета и зюмбюли  Naughty Прости били. А на мен толкова ми харесват. Абе мъжка му работа. Не че е хукнал да ми подарява букет от 101 рози примерно...
Я да ви черпя с едно мое любимо стихотворевние като сме на такава вълна.
 На младостта ни лодката отплува
реката на живота си тече
и виждам във дъжда да се целуват
едно момиче и едно момче
Ръцете й-разнежени и тънки
като венец на мокрия му врат
здравей любов облечена във дънки
здравей, надежда, в тоз объркан свят.
Във нас отдавна всичко е изстинало
жестоко гледат нашите очи
треперим пак пред утрешното минало
а вчерашното бъдеще горчи
А те вървят във свойто кралство
единственото кралство на света
въврят със великолепното нахалство
на непукизма и на младостта.
Като светулки в днешната тъмница
през локвите, през уличната кал
върви една тинейджърка-кралица,
прегърнала тинейджърския крал.
На масата си аз ще ги поканя
да не изстине обеда готов
със хляб и песен аз ще ги нахраня,
а те ще ме нахранят със любов.

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 14:38 от renxy

# 71
  • Мнения: 175
Айде и аз да се включа в тоя дух с една песен, макар да не ми е присъщо http://vbox7.com/play:00b49991  Mr. Green

Я да ви питам каква риба е подходящо да се дава на бебета? Четох какви ли не гадории за сьомгата, не знам защо бях решила, че е най-добре.

# 72
  • Мнения: 453
Илиндичка, а може би точно затова имаш такова прелестно момче - защото още от малък е възпитаван и сега е мил и възпитан  Hug Аз тези дни реших да си го гушкам Камен, да си го кърмя, да си се приспиваме денем заедно и т.н. - за малко всичко изглеждаше прекрасно, докато не усетих, че малко по малко става все по-нервен, ако не съм наоколо, все по-мрънкащ, търси ме непрекъснато, не признава никой друг и нищо друго и реве едно такова императивно и налагащо се и това при положение, че е залепен като ваденка за мен  Tired Е, реших, че явно това да му угаждам не е в негов интерес и явно, противно на очакванията, става по-нервен, отколкото по-спокоен (предполагам, че при всяко дете е различно), поради което сега си спи сам в леглото, след като попротестира доста...
Тани, то това стихотворение все едно е писано за типичната БГ свекърва (каквато се надявам никога да не стана) - хич не ми стана мъчно, мило или нещо такова, явно аз съм сбъркана, но не смятам, че мястото на детето е до майка му и че трябва да съм супер важна за него цял живот, ако е така, то ще страда неговото семейство, предпочитам там да си се разбират, че тогава ще има внуци за мен и аз пак съм си уредена  Mr. Green
Ренкси, разбирам те и аз, мъже, какво да ги правиш, ще гледам да го възпитам по-добре Камен, че поне да зарадва някоя мила женица някой ден с изненади, подаръци, цветя и внимание Simple Smile
Куин, какво се оплакваш от червените рози - поне ти подарява всяка година цветя  Joy Аз тази година на именния си ден получих за втори път цвета от любимия откак се познаваме - и двата пъти след драми, за да замаже положението... - мъже! Simple Smile
Камен никакво внимание не обръща на снега, толкова съм тъжна, все едно не е моето дете, толкова е различен от мен, винаги очаквам, че ще реагира по някакъв определен начин и той никога не реагира така. За сметка на това може да съзерцава с часове гумите на всички колички в парка - дете на баща си на 100%  ooooh! Не е лошо де, все пак е момче  Laughing Обаче аз не мога така, искам после и едно момиченце пък и ако може да прилича на мен  Crossing Arms
Къде ги разменяте във ФБ тия рецепти, аз пак нищо не съм разбрала  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 453
Олемале, хек, бяла риба... сьомгата е много мазна...

# 74
  • Мнения: 650
Здравейти и от нас  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Честит рожден на Георги, бъди жив и здрав, много палав и усмихнат, весело и щастливо детство ти желаем newsm59 nbirthday newsm67
При нас също е зимна бяла приказка, излязохме и до пред блока, а Вики опакована като ескимос, само гледка и се пули  Heart Eyes
Ренкси, честита годишнина и от нас, много любов и топлина   bouquet
Еола, добре, че вече случихте на кухня, нашата също е с етикети за съдържанието, което наистина си е голям плюс, само с доставката малко закъсняват, но аз правя забележки, пък дано си ги вземат впредвид  Peace
Бируто, ние също не смеправили още изследвания, но утре ще ходим на консултация и ще питам, ако искаш, бързо оздравяване  Hug
Ели, дано и при Иванчо премине бързо, а сподели за инхалатора, доволна ли си  Hug

Пете, честита нова лентичка и от мен, лека и успешна бременност и дано да нямаш неразположения, че сега с мъника е по- трудно  Hug
Хайде хубав и снежен ден, момичета  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт