Какво ще кажете за име ДУЧАНА

  • 7 820
  • 72
  •   1
Отговори
Майка ми се казва Дучка, а искам ако стане и се роди момиче да е на нейно име - харесва ли ви?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
на мен ми звучи грубо.
ами Евдокия? Казват им Доче и звучи като на майка ти.
Означава благородна.

# 2
  • Мнения: 6 206
Naughty  Не, Дучка ми звучи по-добре.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Здравей ! Grinning
На мен не ми харесва , щом питаш , но пък въпроса е , на теб да ти харесва . Simple Smile
Аз бих ползвала буквата в този случай , за името Димана .

# 4
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
На мен лично не ми харесва. Защо не избереш някое име, което започва с "Д". Аз като мислех име за дъщеря ми ( в третия месец бях убедена, че ще е момиче ) направих комбинация от името на баща ми - Слави и майка ми - Янка и сега си имам Сияна Grinning

# 5
  • Мнения: 7 837
Щом си решила да кръщаваш бебо на близък човек, наистина е по-добре да избереш име с Д, но различно от това на майка ти. Най-малкото, че не е нужно да се обременява детенце с кармата на човека, чието име носи.

# 6
# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моля те недей!!!!!!!!!!Представи си като порасне как ще се чувства с това име!!!!И че ще го подиграват,мисли за бъдещето на детето си!

# 8
  • Мнения: 1 975
Az  sum chuvala ime DOCHKA  Simple Smile  . spored men e ubavo ime  Sign Exclamation

# 9
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Какво значи да обричаш детето си с някое име?

# 10
не ме разбрахте, не Дучка, а става въпрос да го кръстя ДУЧАНА
на мен ми харесва

# 11
  • Мнения: 249
Посети този адрес има подробна информация за имената. Wink
http://www.imena.hit.bg/

# 12
  • Мнения: 466
Аз лично не бих си кръстила детето така, пък и не е задължително да вземе цялото име на баба си.
Уважението  винаги ще го има, ама трябва ли детето след време да се срамува от това , че името му е толкова архаично.
А и благозвучността нещо му куца според мен.
С буквичката Д има толкова хубави и благозвучни имена.
Далия, Дарина, Диана, Дани, Даниела, Диляна и т.н.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
graciella ако си сигурна, че ти харесва името Дучана защо изобщо търсиш нашето мнение? Ти си майката и е редно нещата да бъдат такива ,каквито ти ги чувстваш. За да пуснеш тази тема, вероятно нещо те гложди и не си сигурна в това наименование. Потърси ли други имена с буквата на майка ти? Може пък някое друго да ти хване сърцето?

Понеже питаш, ще ти кажа мнението си. Добре е, че променяш името на бъдещата бабка по причина, че има възгледи, че ако се именова бебето с цялото име на родителя, то ще приеме и неговата карма. Обременява се новият човек със отрицателна енергия.  Laughing Това настрана, но името Дучана ми звучи малко по италЯнски, пък и си представям някаква мъжкарана...
Това беше моето мнение.   smokeuu

Желая ти успех в избора на име!  thumbsup

# 14
  • София
  • Мнения: 2 493
А какво мислиш за Душана?

# 15
звучи странно!!!какво ще кажете за Дойчина-Дойчин. и те са ми странни имена, но като че ли са най-близко.....

# 16
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Цитат на: alma
graciella ..... има възгледи, че ако се именова бебето с цялото име на родителя, то ще приеме и неговата карма. Обременява се новият човек със отрицателна енергия.


Ако бабата се казва Иванка например, а детенцето Ивана, това брои ли се за едно и също име?

# 17
  • Мнения: 530
Ще ти отговоря на въпроса директно - не, не ми харесва името. Но това е мое мнение,  а в случая избора е твой и на таткото. Той какво мисли по въпроса?
Не съм на мнение, че познавам всички български имена (а и никой не е казал че трябва да кръстиш детето си непременно с българско име), но в инерес на истината не съм срещала никога името Дучана. Някак си ми звучи измислено....което пак не е предпоставка да не го кръстиш така детето. Ако си убедена че дъщеря ти ще се чуства добре с името си в бъдеще, а няма да се опитва да го измени, за да избегне неудобни ситуации и коментари, тогава го избери. Но аз лично имам в семейството си два примера за неподходящи имена, в единия случай е майка ми, която има много хубаво име дадено по рождение, но просто никой никога не се е обръщал така към нея, а с изменен вариант на името й. Така че тя просто не го чуства като истинското си име - родителите й са я кръстили с него за да бъде на баба си и после са решили че е прекалено 'архаично' и не са се обръщали към нея с него.
Другия пример е брат ми който има супер дълго и завързано име (малко измислено пак), наречен така по настояване на майката на баща ми, след като вече му е било дадено друго име. Така че са сменили другото име, нарекли са го с това дългото и завързаното (което има първата буква на дядовото ми име) и той никога не се почуства щастлив с това име. Сега ползва само последната част от името. Аз на негово място бих си го сменила напълно, но явно не му се разправя с документацията по въпроса.
Късмет при избора.

# 18
  • Мнения: 106
На мен също не ми харесва Дучана. От толкова много мнения нямаше нито едно положително. Разбирам потбудите ти в избора на име и в тях няма нищо лошо, но замисли се за детето. Как ще се чувства, ако другите деца се шегуват с името му. А това е доста вероятно. Никой тук не иска да оспорва избора ти, просто се опитваме да ти помогнем да погледнеш на ситуацията и от друг ъгъл.

# 19
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Valka
Цитат на: alma
graciella ..... има възгледи, че ако се именова бебето с цялото име на родителя, то ще приеме и неговата карма. Обременява се новият човек със отрицателна енергия.


Ако бабата се казва Иванка например, а детенцето Ивана, това брои ли се за едно и също име?


И двете имена имат общ корен. Не знам ...
За мен бебетата се кръщават на тях си, а не да се започва мислене чие име да продължи. Все пак всеки в живота си прави лоши и добри неща и не е ясно, ако детето се кръсти на някого, каква енергия от вибрацията на името ще дръпне то.

# 20
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Danin
На мен също не ми харесва Дучана. От толкова много мнения нямаше нито едно положително. Разбирам потбудите ти в избора на име и в тях няма нищо лошо, но замисли се за детето. Как ще се чувства, ако другите деца се шегуват с името му. А това е доста вероятно. Никой тук не иска да оспорва избора ти, просто се опитваме да ти помогнем да погледнеш на ситуацията и от друг ъгъл.


Не смятам, че  името Дучана е смешно. По-скоро е различно и оригинално. А всяко различно и оригинално нещо прави впечатление.

Graciella, решението е твое и имаш право да кръстиш детето си както решиш.
Аз продължавам да стоя твърдо против децата да носят имена на близки хора /дори и вариации на имена/

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Звучи ми странно.
А как ще й казвате "на галено"?-Дуче, Чани Rolling Eyes  Shocked

Дано да не прозвучи обидно, ама името Дучка на мен не ми харесва. Така че не бих кръстила детето си с това име или негова производна. Не че бабата е виновна, дето така се казва, ама с това име би следвало да е достатъчно поласкана ако името внучето й започва с първата буква на нейното име и да приеме, че е кръстено на нея.

Моето име започва с "В" и се знае, че съм кръстена на баба си която се казва-НЕ СЕ СМЕЙТЕ!!!!-ВЪЦА (но не се казвам като нея, само първата буква ни е обща!!!!!!). Ега ти името Shocked Ужас! Баба ми си знае, че съм кръстена на нея, и е доволна и щастлива. Представяте ли си, ако ме бяха кръстили Въциана или някаква такава измишльотина, производна на Въца! Кошмар! Сигурно едва щях да дочакам да навърша пълнолетие и щях на мига да изтичам в районния съд да си сменя името!

Когато избирах името на моето дете изборът ми се ръководеше повече от това как ще звучи името и как ще се чувства то цял живот като го носи, а не толкова дали ще са доволни и уважени бабите и дядовците.

# 22
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Цитат на: Casey
Аз продължавам да стоя твърдо против децата да носят имена на близки хора /дори и вариации на имена/


Ако името на близкия човек е хубаво не виждам защо детето да  не се казва така!
Само заради някакво суеверие не бих се чудила какво име да измисля хем да започва с буквата на майка ми например, хем да не е същото, при положение че нейното име много ми харесва.

Виж ако не ми харесва, бих помислила за друго име със сщата буква.

# 23
  • Мнения: 1 417
И аз съм в отбора на мамите, които не биха си кръстили така детето!Избора е твой, разбира се, но тъй като търсиш мнение представи си как ли би звучало това име на едно красиво, нежно момиченце след 15 год. Едва ли някой ще се интересува, че е кръстена на баба си и затова така се казва.В крайна сметка името се носи цял живот и според мен определя и човека! Например Йовка...

# 24
  • Мнения: 910
Spored men e dostatachno da vzemesh bukvichkata. Az viarvam, che vseki chovek se rajda na tozi sviat individualen, sus svoite sudba i tseli. Ne bi sledvalo da se asotsiira po tozi nachin s drug chovek - tova za karmata sushto go viarvam.

# 25
  • Мнения: 433
Можеш да кръстиш детето си както пожелаеш. Все пак името не прави човека. Но на мен специално Дойчина повече ми харесва.

# 26
  • Мнения: 910
Suglasna sum i s vsichko napisano ot Vivi otnosno tova kak shte se chuvstva deteto. Nie krustihme nashata dushichka na dvamata i diadovtsi, no im vzehme purvite bukvi i to samo za da ne se obidiat. Imeto koeto se poluchi si e za men suvsem individualno i mnogo krasivo.
Veselin + Mancho = Velimira (ima imen den na Velikden Simple Smile)

# 27
  • Мнения: 5 250
И на мен нещо не ми допада това име звучи доста грубо.Защо просто не вземеш първата буквичка от името на майка ти и не измислиш някое име.

# 28
МАЙКА МИ ДОРИ НЕ ЗНАЕ ЗАТОВА И ДОРИ МОЖЕ БИ ЩЕ Е ПРОТИВ, но аз съм и много благодарна за много неща и освен това е супер човек и приятел. затова може би като я познавам, харесвам и името.

Душана ми хареса, не знам кой ми го предложи , но благодаря

Нито аз съм кръстена на роднини, нито пък някой ме е карал аз да кръщавам детето си на някого, подбудите ми са съвсем емоционални, да доставя радост
но и името ми звучи сериозно, различно, несрещано, най-се страхувам да не е стандартно и в класа си да има още три деца със същото име и да го питат - коя галя, или кой Иван, от това искам да избягам
Не мисля, че е обидно име, напротив - представям си някаква висока мадама с черна коса
не знам, хем ме разубедихте, хем пък все повече съм сигурна, че никой друг няма да има такова име
НО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯТА

# 29
пак съм аз
моето име /Грациела/ ми е отворило толкова врати и много хора са ме запомнили и забелязали заради него
казват, че ми отива, но определено ми е дадено от сърце и ими носи късмет
а ето - няма го в българския именник

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
И аз да се присъединя към останалите - не ми допада това име. Както някой удачно беше написал вече - предизвиква ми асоциации за груба, едра и мустаката мъжкарана, с ръце на кръста и боботещ глас Embarassed
Но това разбира се са само мои асоциации, разните имена имат различно звучене в различните уши. Тъй, че много възможно е на теб да ти звучи мелодично името.
На мен ми харесва Дамяна - както доста сходна на Дучана.
Успех в избора. Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 332
Според мен трябва да кръстиш детето си както ти искаш и с име, което е харесвано от теб и таткото и да не се съобразяваш с чужди мнения. Аз също мисля, че името не определя човека.

# 32
4estno kazano, ne zv4chi dobre, a shte i vikat i Ducheto.

po=dobre polzvaj samo bukvata D

# 33
# 34
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: sunny_zt
Нали на Хитлер му викат Дуче?


На Мусолини Grinning

# 35
  • Мнения: 2 489
Благодаря ти! Вярно, че на него! Все пак е на италиански!
Въртеше ми се нещо в главата...

# 36
  • Мнения: 2 232
Цитат на: graciella
пак съм аз
моето име /Грациела/ ми е отворило толкова врати и много хора са ме запомнили и забелязали заради него
казват, че ми отива, но определено ми е дадено от сърце и ими носи късмет
а ето - няма го в българския именник

 
Затова пък го има в Италианският именик Wink
Грациела е типично Италианско име.

А за въпроса , аз също бих използвала (ако толкова искам да го кръстя бебето на майка си) , само първата буква Wink Има много хубави имена с Д, по- горе момичетата са изброили доста.

# 37
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Дучана, извинявай, звучи ужасно!  Shocked Още като видях името на темата ти, ми направи впечатление...
Вярно е, че детето ще го запомнят с такова име, но със сигурност ще го запомнят и ако се казва Гъца например! Не мисля, че е редно да се ръководим от това кое име прави най-голямо впечатление, защото това обикновено са най-смешните имена (документиран случай - Кралица Гъзева  Shocked ), а предполагам че последното, което бихме искали за децата си е да са за присмех на околните. А и със сигурност ще му викат Дучето, което е хм... най-малкото неприятно, особено за жена!  Sad
Ама и аз какво ли се обаждам, като гледам как мъжът ми се гласи да кръстим детето на баща му, а той се казва Жеко!  Laughing

# 38
  • Мнения: 3 146
И аз веднага се  сещам за Мусолини.

# 39
  • Мнения: 590
Не се обиждай, но и на мен не ми харесва това име. Вярно, че едва ли ще има друго дете с такова име, но това едва ли би му помогнало.  По-скоро би създало комплекси на детето.  
Има много хубави и не много разпространени имена с "Д" - Далия, Димана, Дамяна, Дивна, Деспина, Дария...

# 40
  • Мнения: 596
И на мен не ми харесва! Имах една приятелка, която се казва Грозданка. Непрекъснато лъжеше хората за името си като се запознаваше с тях, но истината, разира се, по някое време лъсваше .... имаше ужасен комплекс за името си.

# 41
  • Мнения: 2 051
Мисля, че ако на теб едно име просто ти харесва, звучи ти добре, говори ти нещо и имаш някакво дълбоко убеждение, че си избрала това, което е подходящо за ТВОЕТО дете, не трябва много-много да се оставяш друг да ти посочва как да постъпиш. А ако не си сигурна - помисли, имаш време.

Ние преценяваме имената със сегашните си критерии за звучност или изразителност, но това са много променливи неща. Не можем да си представим дори някое популярно днес име дали няма да звучи смешно след 30-тина години. Или обратното...

# 42
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Като прочетох постинга ти,помислих че познаваш някоя с такова име и ни предлагаш да се посмеем дружно на него..А като прочетох темата  Shocked -ти искаш да кръстиш така детето си?!?!?!Всъщност останах с впечатление,че повече държиш името да е "нечувано",отколкото хубаво.Тогава си уцелила десятката,уверявам те.Извинявай,че съм рязка,но доста снобарски са разсъжденията ти според мен.А като ни затресе снобарията......Дучана.....Хм!! Confused Абе,да е здраво и живо детето,явно имало да пати!!
А,прочетох какво е писала Vedrra.Ами естествено,че по днешните критерии ще съдим как звучи едно име..По кои други?!Иначе трябва да хвърляме боб как ще ни звучат имената след 30 години,`щото по друг начин няма да стане..

# 43
  • Мнения: 2 693
Ами не, не ми харесва името Дучана. Но това изобщо не е важно. Кръсти си детето както на теб и таткото ви харесва.

ПП: Първата ми асоциация беше с Дучето, ама не Мусолини, едно друго Дуче, и като си го представих в пола ми прилоша...

# 44
# 45
  • Мнения: 444
Здравей! Без да те обиждам ама изобщо не ми харесва това име, не мога да го възприема! Защо не поговориш с майка ти мисля, че заедно може да изберете много хубаво име! И ти, и тя ще е доволна, че е помогнала в избора и най-важно след време малката ще ти бъде благодарна! Успех!!! Wink

# 46
  • Мнения: 289
Грациела, не може ли да измислиш комбинация от името и фамилията на майка ти? Или от трите й имена? На мен Дучана изобщо не ми пречи, но питах мъжа ми - на него не му харесва. И щом Дучана на всички им припомня за Дучето... пробвай да измислиш комбинация от всичките имена на майка ти, аз за тази идея напълно те разбирам, да си кръстиш детето на хубав човек - какво по-хубаво от това. И аз мечтая, ако имам един ден още едно момиченце, да си го кръстя Юлиана - на един хубав човек, когото познавам.

# 47
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: lyra
Грациела, не може ли да измислиш комбинация от името и фамилията на майка ти? Или от трите й имена? На мен Дучана изобщо не ми пречи, но питах мъжа ми - на него не му харесва. И щом Дучана на всички им припомня за Дучето... пробвай да измислиш комбинация от всичките имена на майка ти, аз за тази идея напълно те разбирам, да си кръстиш детето на хубав човек - какво по-хубаво от това. И аз мечтая, ако имам един ден още едно момиченце, да си го кръстя Юлиана - на един хубав човек, когото познавам.


Първата ми асоцияция беше "Дучето"! И на мен не ми харесва името Дучана или Дучиана...на галено как би и казвала? А за Юлиана...ох, болна тема- как бих искала ако е момиче така да се казва! Иначе ако е момче- 100% Юлиан!

# 48
  • Мнения: 1 975
Цитат на: graciella
пак съм аз
моето име /Грациела/ ми е отворило толкова врати и много хора са ме запомнили и забелязали заради него
казват, че ми отива, но определено ми е дадено от сърце и ими носи късмет
а ето - няма го в българския именник


Graciella e mnogo krasivo ime!!!

# 49
  • Мнения: 1 599
На мен не ми харесва, НО най-важното е на теб да ти харесва...все пак това е твоето дете... и само ти трябва да избереш името!!!! Все пак като избираш име гледай да е нещо по съвременно за да не се срамува един ден детето от името си...
 Grinning

# 50
  • Мнения: 1 517
нито Дучана нито Душана ми харесват,изборът си е твой ти си майката,незнам някой да не е благодарен на майка си и тя за него да не е най святата жена,но понякога не се получава с имената особено ние с мъжете Wink

# 51
  • Мнения: 1 341
В моя клас имахме едно момче Дочко. Когато се запознавахме, преди да си каже името казваше "само не се смейте на името ми"... е ние бяхме пубита и разбира се всеки, който му чуеше името избухваше в смях, а момчето се чувстваше доста зле.
Защо не избереш някое по нежно и грацилно име.
Аз кръстих дъщеря си Катрин. Всички ме питаха на кого си я кръстира? и аз отговарях  - на баб си Борка (така се казва майка ми) Grinning

# 52
  • Мнения: 3 154
С риск да повторя предишните мнения и аз ще кажа, че това име ми е много странно Shocked  Но избора е твой! Твое е детето...
 Аз не зная един ден (дай Боже!) ако имам детенце как ще се преборя с натякванията, че трябва да го кръстя на свекървата  Confused  Не отричам, че е направила много за децата си, но все пак аз съм против тези кръщавания на близките... ама ще стават сигурно едни скандали тогава... не ми се мисли! опс май се отплеснах Embarassed
 Все пак каквото и да решиш, вярвам ще вземеш решението със сърцето си Wink  Grinning

# 53
  • Мнения: 4 390
Не ми звучат, ама никак тези две имена (Дучана и Душана)! Shocked
Аз бих се срамувала, ако така се казвам. Embarassed  Embarassed
Съжалявам, Грациела, но е по-добре отсега да знаеш как се възприемат от повечето хора... Embarassed

# 54
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: graciella
не ме разбрахте, не Дучка, а става въпрос да го кръстя ДУЧАНА
на мен ми харесва


izviniavay,no.............imeto e ........grozno.Zvuchi mi ujasno.
izviniavay.

# 55
  • Мнения: 461
на мен ми звучи като Лучана, на която са и объркали буквичката Embarassed  извинявай

# 56
  • Мнения: 255
Човек е социално животно ...щом като общественото мнение ще е такова, помисли какво причиняваш на детенцето си, мила Грациела Wink

# 57
  • Мнения: 1 975
Zashto taka reagirate?
Az mislq che imeto ne zvuchi losho?
Duchana e dosta neobichajno ime koeto dosta se zapomnq  Wink

# 58
  • Мнения: 1 290
Мила Грациела,

Разбирам желанието ти да дадеш най-прекрасното име на рожбата си и да я орисаш с много късмет и щастие. Това е най-нормалното нещо което би направила една майка.

Май обаче в желанието си да и "помогнеш" с различно име забравяш нещо много важно -

НЕ ИМЕТО ПРАВИ ЧОВЕКА, А ЧОВЕКА ИМЕТО.

Името на майка ти например не е кой знае колко хубаво, но ти го свързваш с приятни емоции, заради Човека който го носи.

Мисля, че дори да кръстиш дъщеря си Мария, ако успееш да я направиш добър човек всички хора ще я запомнят не просто като една от многото Марии.

А иначе избора си е твой разбира се - избери име което ти харесва и я възпитай така, 4е да обича теб така както ти обичаш твоята майка и един ден да служи за пример също като баба си. Simple Smile

Успех и всичко добро Simple Smile

# 59
  • MUC
  • Мнения: 571
Моляте не се обиждай, но определено не ми харесва, много грубо звучи.

# 60
  • Мнения: 1 413
Мисля, че това грубовато звучене идва от звукосъчетанието "уч", което е нетипично за нашия език - може би ако го замениш ще получиш по-приятно име...А и Дучана - не го свързвам с нищо, докато Грациела-грация, веднага е ясна връзката...Аз бих ти предложила името Божана, не е типично, но звучи добре и има символика за мен в смисъл "дадена от Бог " за да носи радост...

# 61
  • Мнения: 3 153
Мила не се обиждай, но не можеш да причиниш това на слдкото бебче, което очакваш! Знай, че децата са особено жестоки и не прощават нищо, което възрастните бихме премълчали! Накарай някой отстрани да ти каже няколко пъти името ДУЧАНА и смятам сама ще се убедиш в звученето му.....
Ще се опитам да го кажа най-меко, но на мен ми прилича на име на домашен любимец от селскостопанския двор Embarassed Опитвам се да съм максимално искрена, колкото би било някое дете.....

# 62
  • Мнения: 1 216
Цитат на: graciella
пак съм аз
моето име /Грациела/ ми е отворило толкова врати и много хора са ме запомнили и забелязали заради него
казват, че ми отива, но определено ми е дадено от сърце и ими носи късмет
а ето - няма го в българския именник


На мен, също като на Алма, Дучана ми звучи италианско, но то и твоето звучи така. Душана е по-меко, но пък се губи корена . Аз лично много харесвам по-стари бг имена като- Рада, Гена,  Стана , Бойка, Драгана, Вихра, Велика, Дана, Блага, - по-кратки за предпочитане.
Но е много хубаво това, че искаш да уважиш майка си , аз никак не съм съгласна, че това е лоша поличба, напротив, смятам, че ако с любов кръстиш детето на майка си, то така и ще тръгне на детенце занапред. Моето предложение е малко ''по-натруфено'', но е вариант - Дучелина. Мисля, че ''л-то'' омекотява ''ч'' и звучи добре.   ladyuu

# 63
  • Мнения: 5 500
Много грубо, само мнение.
А Дучелина предизвиква в мен асоциации на воланчета и финтифлюшки. Нека не кръщаваме децата си така, че един ден да се срамуват от имената си.

# 64
  • Мнения: 4 390
Цитат на: AFRODDITA
Много грубо, само мнение.
А Дучелина предизвиква в мен асоциации на воланчета и финтифлюшки. Нека не кръщаваме децата си така, че един ден да се срамуват от имената си.


Правилно!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 618
На мен ми харесва името-много оригинално, не мисля че звучи грубо!
Така че щом на вас ви харесва, няма какво да му мислите-важното е вие да си го харесвате и да се радвате на детенцето.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Дучана не ми харесва, но Дучиана е хубаво има. Можеш да я кръстиш Димана, а защо не и Деяна Wink
Аз съм кръстена на двамата ми дядовци ДЕлчо и ЯНАки..пробвай някаква комбинация иначе е трябвало да се казвам Теодора(на баба ми), но сега брат ми носи нейното име - Теодор

# 67
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Абсолютно не ми харесва. Виж за Дучето не се сетих, ама много се смях като попрочетох постингите.
 Помисли според мен за някакъв компромисен вариант - примерно Дамяна - много ми харесва, Деляна също.

# 68
  • Мнения: 1 425
Това име е направо отмъщение към детето! Мислила ли си с такова име като порасне как ще му се подиграват. Децата са нещо прекрасно и затова трябва да имат красиви имена.
Има една експерт счетоводителка в Свищов, която се казва Дучка Добрева, но и викат Кучка Кобрева Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Помисли си и за твоето дете Simple Smile

# 69
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Грациела, а защо не Дучиана? Звучи по-нежно, според мен.

   Момичета, всеки човек е индивидуална личност с предначертан живот /не от нас, разбира се!/ Спрете със заблужденията основно за кармата- и то най-вече, ако сте решили да си кръщавате детето след време. Карма няма като понятие в  православието....И като се замислите- колко вярно има в това???? Вие ако сте - Ани, Дани, Рали и т.н.- означава ли, че имате неща в живота си като на  други Ани, Дани <Рали и т.н.??????

# 70
  • Мнения: 1 497
Името е много остаряло. Напомня ми на чичо ми- Дионисий на който всички викат Дучо. Майка ми има много особено име - Тетрада- и тя го ненавижда. Даже ми е казала, че не иска децата ни да бъдат кръщавани на нея (не, че ще я послушам де), но принципно недей заради любовта, която изпитваш към майка си да го караш да преживява травмата цял живот да бъде обект на подигравки или да го питат по няколко пъти как се казва и то да го е срам. Момичетата ти казаха- намери някакъв  компромисен вариянт. Сигурна съм, че и майка ти не си харесва името и не би имала нищо против.

# 71
  • Мнения: 1 793
nikoga ne bih krustila taka deteto si. imeto nikak ne mi haresva.

# 72
  • Мнения: 307
Аз съм ЗА Димана. Харесвам много това име Grinning Една моя у4ителка по пеене се казваше така Grinning  Grinning
А Ду4ана....малко му зву4и груби4ко....ама то е въпрос на ли4ен избор все пак....

Общи условия

Активация на акаунт