Какво ще кажете за име ДУЧАНА

  • 7 815
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 413
Мисля, че това грубовато звучене идва от звукосъчетанието "уч", което е нетипично за нашия език - може би ако го замениш ще получиш по-приятно име...А и Дучана - не го свързвам с нищо, докато Грациела-грация, веднага е ясна връзката...Аз бих ти предложила името Божана, не е типично, но звучи добре и има символика за мен в смисъл "дадена от Бог " за да носи радост...

# 61
  • Мнения: 3 153
Мила не се обиждай, но не можеш да причиниш това на слдкото бебче, което очакваш! Знай, че децата са особено жестоки и не прощават нищо, което възрастните бихме премълчали! Накарай някой отстрани да ти каже няколко пъти името ДУЧАНА и смятам сама ще се убедиш в звученето му.....
Ще се опитам да го кажа най-меко, но на мен ми прилича на име на домашен любимец от селскостопанския двор Embarassed Опитвам се да съм максимално искрена, колкото би било някое дете.....

# 62
  • Мнения: 1 216
Цитат на: graciella
пак съм аз
моето име /Грациела/ ми е отворило толкова врати и много хора са ме запомнили и забелязали заради него
казват, че ми отива, но определено ми е дадено от сърце и ими носи късмет
а ето - няма го в българския именник


На мен, също като на Алма, Дучана ми звучи италианско, но то и твоето звучи така. Душана е по-меко, но пък се губи корена . Аз лично много харесвам по-стари бг имена като- Рада, Гена,  Стана , Бойка, Драгана, Вихра, Велика, Дана, Блага, - по-кратки за предпочитане.
Но е много хубаво това, че искаш да уважиш майка си , аз никак не съм съгласна, че това е лоша поличба, напротив, смятам, че ако с любов кръстиш детето на майка си, то така и ще тръгне на детенце занапред. Моето предложение е малко ''по-натруфено'', но е вариант - Дучелина. Мисля, че ''л-то'' омекотява ''ч'' и звучи добре.   ladyuu

# 63
  • Мнения: 5 500
Много грубо, само мнение.
А Дучелина предизвиква в мен асоциации на воланчета и финтифлюшки. Нека не кръщаваме децата си така, че един ден да се срамуват от имената си.

# 64
  • Мнения: 4 390
Цитат на: AFRODDITA
Много грубо, само мнение.
А Дучелина предизвиква в мен асоциации на воланчета и финтифлюшки. Нека не кръщаваме децата си така, че един ден да се срамуват от имената си.


Правилно!

# 65
  • Варна
  • Мнения: 618
На мен ми харесва името-много оригинално, не мисля че звучи грубо!
Така че щом на вас ви харесва, няма какво да му мислите-важното е вие да си го харесвате и да се радвате на детенцето.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Дучана не ми харесва, но Дучиана е хубаво има. Можеш да я кръстиш Димана, а защо не и Деяна Wink
Аз съм кръстена на двамата ми дядовци ДЕлчо и ЯНАки..пробвай някаква комбинация иначе е трябвало да се казвам Теодора(на баба ми), но сега брат ми носи нейното име - Теодор

# 67
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Абсолютно не ми харесва. Виж за Дучето не се сетих, ама много се смях като попрочетох постингите.
 Помисли според мен за някакъв компромисен вариант - примерно Дамяна - много ми харесва, Деляна също.

# 68
  • Мнения: 1 425
Това име е направо отмъщение към детето! Мислила ли си с такова име като порасне как ще му се подиграват. Децата са нещо прекрасно и затова трябва да имат красиви имена.
Има една експерт счетоводителка в Свищов, която се казва Дучка Добрева, но и викат Кучка Кобрева Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Помисли си и за твоето дете Simple Smile

# 69
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Грациела, а защо не Дучиана? Звучи по-нежно, според мен.

   Момичета, всеки човек е индивидуална личност с предначертан живот /не от нас, разбира се!/ Спрете със заблужденията основно за кармата- и то най-вече, ако сте решили да си кръщавате детето след време. Карма няма като понятие в  православието....И като се замислите- колко вярно има в това???? Вие ако сте - Ани, Дани, Рали и т.н.- означава ли, че имате неща в живота си като на  други Ани, Дани <Рали и т.н.??????

# 70
  • Мнения: 1 497
Името е много остаряло. Напомня ми на чичо ми- Дионисий на който всички викат Дучо. Майка ми има много особено име - Тетрада- и тя го ненавижда. Даже ми е казала, че не иска децата ни да бъдат кръщавани на нея (не, че ще я послушам де), но принципно недей заради любовта, която изпитваш към майка си да го караш да преживява травмата цял живот да бъде обект на подигравки или да го питат по няколко пъти как се казва и то да го е срам. Момичетата ти казаха- намери някакъв  компромисен вариянт. Сигурна съм, че и майка ти не си харесва името и не би имала нищо против.

# 71
  • Мнения: 1 793
nikoga ne bih krustila taka deteto si. imeto nikak ne mi haresva.

# 72
  • Мнения: 307
Аз съм ЗА Димана. Харесвам много това име Grinning Една моя у4ителка по пеене се казваше така Grinning  Grinning
А Ду4ана....малко му зву4и груби4ко....ама то е въпрос на ли4ен избор все пак....

Общи условия

Активация на акаунт