Бързо наддаване от кърма

  • 1 505
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Следвате нашите стъпки bowuu
Аз на твое място не бих слагала никакви ограничения на детето NaughtyГоляма работа, че наддава...Нищо няма да му стане.Ники нито има рахит, нито разширен стомах - просто в един момент спря да наддава, само расте на височина.Вече е абсолютно в норми - само че за 2-годишно де, ама какво да се прави - голямо ми е момчето Heart EyesНоси 25-ти номер обувки hahahaБащичко Heart Eyes
Сериозно - кърми си детенцето, не се мъчете и двамата, излишно е, и е неправилно Naughty

# 16
  • Мнения: 669
И ние сме големи шишковци, но и аз не се притеснявам. Как можеш да сложиш на диета толкова малко бебе. Смятам че след няколко месеца ще имаме възможност да им регулираме храненето постепенно. Но да ги сложиме на диета, ми се струва доста гадничко.
Емилиян се роди 3500, но ни изписаха 3270гр.
1-ия месец качи +1400гр
2-ия месец +1500гр.
3-ия месец +1300гр.
4-ия месец +1300гр. И в момента е 8800гр., но той не е дебел, а е просто едро бебе, той е и висок. Водихме го при една педиатърка и тя каза че не е "тлъст", а просто си е голямо бебето.
Така че споко да са ни живи и здрави шишковците, а пък по-нататък ще ги подлагаме на диета.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
Надинка, не мъчи бебето и себе си. Точно сега има нужда да суче колкото си иска - и ти също. Нали сега регулираш кърмата. И вместо организмът ти да се научи точно колко храна му трябва на бебето, за да знае колко да произведе, ти налагаш някакви ограничения, диети и водички. След месец може и да няма какво да суче бебето, ако я карате така.
Ако домашните ти в къщи предпочитат да гледат нещастно и затова нездраво бебе, твое право е да им кажеш да си гледат работата. А за педито ти - след тринадесет дни започва новия период, в който можеш да си смениш личната лекарка. Започвай да търсиш от сега и намери такава, която е наясно и в синхрон с твоите разбирания за отглеждането на детето ти.

Ние на три месеца сме 7,500 кила, а може и повече, ще видим на консултациите. Бебо не е тлъст, а едър и здрав. А освен това според прословутия ортопед Драганов, всички тези "наднормени" кила ще станат на мускулчета веднага като пропълзим и проходим.

# 18
  • Мнения: 643
Спомням си моя ужас когато се оказа че кърмя много на често и понякога и доста време мислех че на детето не му стига кърмата ама си надаваше доста добре. На три месеца бяхме 7200. Та тогава попитах доктора дали може да преяжда от кърма и той каза че не може че кърмените бебета сами си регулирали яденето и това че искат да стоят повече време на гърдата е не толкова за да ядат колкото за да се чувстват комфортно. Каза също че не е страшно че надава толкова щом е само на кърма и че като влязат другите храни всичко ще се нормализира. И се оказа прав сега имам едно високо но в никакъв случей дебело бебе което продължава да си има апетит но вече в норми. Та съветат ми е да се радваш на бебето както то се радва на теб и на света когато е на гардата ти.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 210
И ние сме от шишковците, но въобще не се притеснявам. Не съм обръщала внимание на никой щом става въпрос за детето ми. Аз вярвам, че най-добре знам кое е най-добро за него. Води се по бебчо и не се оставяй да ви се бъркат в отношенията хора които не разбират.

# 20
  • Мнения: 1 072
Според мен внимавай да не пропускаш да даваш вит. Д, но си давай да суче колкото поиска. Ние също първия месец наддадохме 1300 (1600 ако броим че отслабнахме в болницата, но това не се бряло), после до 4 месец по около 1кг и последно в 5 месец 750 вече. Дебеличък ми е Марк, но знам, че всичко ще си го изгори като започне да ходи. Така че аз не бих се притеснявала!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
Бебенцето ти е много малко, за да го подлагаш на "диета" (що за глупост!!!)! Продължавай да си кърмиш на поискване. Води се по детето, слушай сърцето си и няма да сбъркаш!

# 22
  • Мнения: 285
Момичета, благодаря ви за отговорите!!!

При нас бебе Виктор помогна на мама и мисля, че заедно се справяме доста добре.

Първо - започнах отново да го оставям на гърдата, колкото той си поиска. Той някой път иска 10 мин, друг път 20. Някой път, след папкане от 20 минути, после си спи 4, дори 4,5 часа. Виктор сам си въведе дългите паузи, аз не му се меся. Но ако иска да се храни по-скоро, си му давам.
Второ - сам прави и нощни паузи. Обикновено между 21:00 и 03:00 часа. Дори миналата нощ поиска да се храни чак в 6 часа сутринта - 9 часова пауза(!). Така не се налага да "замествам" хранене...
Трето - водата отказва да я пие Laughing Отваря устенцата, обаче се прави на 2 и половина и не пие Simple Smile) Само дето още имаме жълтеница, та сега ще търся теми относно как да се справим с кърмаческата жълтеница...

И плюс това, не мисля, че е дебел, а просто красив Simple Smile на мама гарджето!!!  smile3504

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
За кърмаческата жълтеница трябва само кърма, а не вода. Билирубина се изхвърля с акото, а не с пишото. Не е същото като другата жълтеница.

# 24
  • Мнения: 643
Спомням си че на моя син в Болницата заради жалтеницата ме караха да му давам глюкоза само дето не помня какъв процент беше давах я между храненията вместо вода. Дано ти помогна с тов

# 25
zdraveite,
Victoria e na 3 meseca i dosega: 1-q mesec nadade 1100 g a vseki sledva6t po 1000 g,i posledniq mesec porasna 4 sm. Sega sme 6 kg. Pediatara ni kaza da uveli4im samo Vigantol (D3) i 4e vsi4ko e nared:)

# 26
  • Мнения: 2 282
Браво, Надинка, взела си правилното решение!  Hug
Да ти е жив и здрав Вики, виж как хубаво си регулира сам режима! и верно голям хубавец е станал...  smile3501
За жъленицата - кърма! Или както казваха едно време - спокойствие и силна храна  Wink

# 27
Nadinka,ne se bezpokoi,nie za 20 dni bqhme naddali 1400gr,prez 2-qmesets o6te 1200gr i t. n.,no samo ot karma.Hraneh si q kogato poiska i mi be6e mnogo spokoina,a doktora mnogo ni se radva6e.Sega Boyana e na 10 mesetsa,o6te se karmim,qdem i dr.hrani i tegloto se normalizira.Naddava sredno s 300-400gr na mesets. Party

# 28
  • Мнения: 1 586
Странна работа, по друг повод прерових доста статии за рахита по чужди сайтове. И никъде не се споменава бързото наддаване като рисков фактор за развите на рахит при бебетата. Напротив - бебета родени с ниско родилно тегло се смятат за по-рискови за развитие на рахит. Само из нашите форуми и сред нашите педиатри се шири това разбиране, та даже се изписват по-високи дози витамин Д само въз основа на бързо наддаване, без да има никакви признаци на рахит. Да не говорим за предписването на по-високи дози вигантол без доказан рахит с изследване на кръв, урина и рентгенова снимка. Оставам с впечатлението, че това е поредния български мит в педиатрията...

Някой срещал ли е някаква медицинска статия за връзката бързо наддаване - повишен риск от рахит при бебета?

# 29
  • Мнения: 643
А всъщност какво разбирате като по високи дози защото ние от втория месец пием по две, по скоро пиехме, на последната консултация педиатъра каза да изпием ако е останало малко в ботилката и да го спираме. А малкия е на 11 месеца и е 11 килограма което за възраста му въобще не е малко.

Общи условия

Активация на акаунт