Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 239
  • 732
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 13
Бихте ли дали линк към филма, който обсъждате или поне ориганалното му име за да си го потърся. Благодаря!

# 136
  • София
  • Мнения: 4 412
...и теорията за нарушената биохимия...
Ама, ти това го знаеш, затова се учудвам, че понякога пишеш като зарибена, като добре знаем, че си информирана и никога не би причинила на детето си нещо, различно от много занимания и внимание.

Да, така изглежда, че съм като зарибена, но понеже имам опит... В края на 2009 година бяхме на около7-9 сеанса при силен терапевт /познат на повечето от вас/ и на всеки сеанс през декември 2009 година чувах - "това е типично за аутистите, така правят аутистите като не могат да се изразят." Края на януари 2010 беше конференцията, докато си напарвя изчисленията и купя витамите е станало средата на февруари. През март месец 2010  дъщеря ми беше в детско клубче, тип ясла-градина, където психоложката я определи, че е изостанала на ниво 4 годишна, а логопедката ни изпрати отново в Свети Никола. Това място не е познато за вас, то е като квартално клубче. Там е имала около 7 занимания с тези специалисти, колкото да си кажат мнението. Края на март я отписах от клубчето и от средата на април е в сегашната си детска градина. От средата или краят на февруари съм започнала да й давам витамини А, Е, пробиотици, а от април и рибено масло. Започнах още повече да работя за правилно хранене. Цялата 2010 година дъщеря ми не е имала и един ден занимание със специалист или друг терапевт /изключвам тези около 7 консултации в средната градина/.  И в края на 2010 имахме променено дете, без основание за коментари аутизъм. През това време аз и дядо й сме я учили по програмите за детската градина. Градината й е много добра - 16 деца имат 6 учители - 2 основни учителки, актриса, музикален педагог, учител по английски, художник, йога.  Учат до обяд, без храна, не е по 10 часа със специалисти или учители. Ходи и на балет в кварталното читалище. Има още какво да направим, но се приравнява към момчетата родени към края на годината. Ами горе-долу е това, може и да е случайност, не отричам, че съм научила мното от терапевтите през предишните години, може и натрупване да е, но е факт. За това съм като зарибена. И този подход струва ми се помага при малки деца, при по-големи не знам. Има и доста клипове в ютюб от родители. Пият се най-нормални качествени добавки от магазина.

Катина, съветвам те въобще да не му даваш ГАБА след като не му е понесло. Можеш да си напарвиш големи проблеми щом не му понася!

И експерименти без специалисти може да правите само с витамини и минерали като гледате Наредбите за мах допустимите стойности, има и български и американски. Горе-долу безопасно е да дадете един мултивитамин за подложка и добавка от други витамини, без общо да надвивашате максимално дневно позволеното. Това е есентата ни схема.

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 08:42 от TanyaMG

# 137
  • Мнения: leet
Ама Танче,

Аз от 6 години насам ( а мисля че всички го правим), давам с почивки рибено масло, пробиотик, най често- лактофлор, комбинации витамин В, едни от най- незаменимите хранитекни добавки си остават на Катина китайските- нао сан шу- то и сушените плодове, черна кралска мрава давам по 2 пъти в годината по схеми...от 5 до 7 годишна възраст направих няколко курса с хомеопатичния продукт Брейн Бустер, който изключително силно подпомагаше терапевтичната работа....., но никога не съм мислила, че подкрепящите терапиите добавки и витамини, го лекуват...и не съм го оставяла никога без терапии по схеми...

А от 3 години е ученик и уроците заемат изцчло дните му, които са си едни огромни терапии също- за развитие на памет, логика...мотивацищ...всичко, което повишава самооценката и пали мотора нагоре по спектъра.

Но да говорим и лъжем родителите на по- малките и скоро диагностицирани деца, които още се лутат и не са приели напълно диагнозата...за лечение с витамини и нарушена биохимия..., би било цинично....

И има опасност така понякога да се зариби някой неинформиран родител....

# 138
  • Мнения: leet
Обаче Таня, напълно разбирам и подкрепям недоволството си от това, което си чувала от терапевтите "Това е типично за аутистите...така го правят аутистите" Дори на мене веднъж изключително силен терапевт ми каза по повод разсъжденията ми за образованието на сина ми, след средното..каза ми "Аз до сега, не съм чувала аутист да учи висше", което ме направи да онемея и на следващата сесия вече бях превела и й занесох напътствия към учители на ученици и студенти от аутистичния спектър...

Смея да твърдя, че от най- добите специалисти и терапевти работят със сина ми, но у почти всички се усеща тежестта на обремеността им по отношение на обречеността на аутистичните ни деца...
Това не бива да е така....!!!

И според мене, това е причина, в някои случаи, родители да казват "Ходим на терапии от толкова време и резултат- никакъв"- това означава, че терапевта не е свършил работата си по отношение на родителя- Да създаде и отгледа вярата у детето му с аутизъм- че е пълноценен и можещ човек - личност- и че с упорство и постоянство, може да постигнат те- целият тандем- Всичко!

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 23:02 от Kezaja

# 139
  • София
  • Мнения: 2 351
Таня подсещам те да помислиш и в посока как Дари е попила от поведението на децата в детската градина и се учи от тях.Попила е и от децата с които танцува балет, и от всичко останало, което спомена.Разбира се и добавките също - вече обясних в предния си пост защо смятам, че подобряват състоянието на детето.
Идва и един момент в който децата започват да се учат от другите деца, а терапевта вече е само допълнение - солта на  обучението.
В нашия случай много е важно да кажа тази сол - терапевта ще я спрем, чак когато достигне ниво на емоционално развитие - 7 год. възраст.В момента е  три годишен емоционално  ooooh! и вероятно никога няма да стигнем до етапа да нямаме нужда от терапевт, но си го знам това и не ме притснява.
За габата - не казвам, че не му е понесла, казах ти го още като я почнах - мисли по добре с нея, учи по добре с нея( не говоря за уроци, а учи се от децата, учи се от нас, учи се от околния свят и от грешките си), но го натоварва сензорно.


Смея да твърдя, че от най- добите специалисти и терапевти работят със сина ми, но у почти всички се усеща тежестта на обремеността им по отношение на обречеността на аутистичните ни деца...

Да, те не са виждали много студенти аутисти и много справящи се с живота аутисти, но пък и майките на аутистите в предните години не са били като нас.Ние сме по информирани и правим с децата си неща, за които нашите предшественички не са могли да получат дъстъп и информация.Бъдещето ще покаже какво ще свършим и какво ще могат да направят родителите идващи след нас със своите деца.Те ще имат още повече възможности.Но ще правим каквото можем сега и ще пренапишем мисленето на терапевтите.

# 140
  • Мнения: 79
ЕАА,

Ето я и поканата на сайта на Токуда- за конференцията на 8 януари:

http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/4/newsid/106
Моля да обърнете внимание на текста от обявата, която сама посочвате: "...Конференцията е насочена само към медицински специалисти - педиатри, детски гастроентеролози, детски невролози, гастроентеролози, невролози, общопрактикуващи лекари, психолози, психиатри, логопеди, хомеопати, специализанти в съответните области и студенти по медицина. Целта на форумът е обмен на опит и широка дискусия в мултидисциплинарен медицински формат. ..."

# 141
  • София
  • Мнения: 2 351
Странно  Rolling Eyes, когато я прочетох обявата преди няколко часа не помня да имаше думата "само", и съм напълно убедена, че пишеше накрая " и ръководители на центрове за деца със СОП" или нещо подобно  Rolling Eyes.Сега определено не пише да са поканени тези ръководители  ThinkingСъщо не го помня и последното изречение
Цитат
Целта на форумът е обмен на опит и широка дискусия в мултидисциплинарен медицински формат. ...
а имам много силна зрителна памет.

# 142
  • София
  • Мнения: 4 412
Ние сме по информирани и правим с децата си неща, за които нашите предшественички не са могли да получат дъстъп и информация.Бъдещето ще покаже какво ще свършим и какво ще могат да направят родителите идващи след нас със своите деца.Те ще имат още повече възможности.Но ще правим каквото можем сега и ще пренапишем мисленето на терапевтите.

Да, напоследък мисля за мотивирана майка и че тя е в основата на успеха на децата, даже днес си броях и БГ, и световни примери. Но ще видим, за това е времето и различните опити.

Да, така пишеше в обявата, ами явно хората от Токуда са решили да редактират. Аз смятах да ви предложа да се представите за педагози и това пишеше, няма да ви искат диплома я Simple Smile

Лека нощ!  

# 143
  • Мнения: 47
Зеленика, много благодаря за съдействието. Както можете да прочетете  в сайта на Токуда конференцията е за лекари. Тя ще бъде строго медицински профилирана ще се проведе само на английски език. Тацитус няма право да обявява събитие, което е организирано от болница Токуда. Те канят лекарите лично. Нашата работа е само да им съдействаме.

Шефче, миналата година ти предложих да дойдеш безплатно. Сега те каня пак. Повярвай ми има какво да научиш.  Катина, благодаря за признанието. Нашата работа наистина е много по-трудна. А колкото до резултати-те са невероятни. Всеки, който се интересува може да дойде на конференцията и да се убеди сам. Ние искаме да споделим всичко, което знаем със  всеки, който е достатъчно интелигентен и иска да научи нещо ново. Пък нека сам да си прецени дали ще му е от полза. Кезая, за вас ми става все по-мъчно. Толкова ми е жал, че дори не мога да ви се ядосам. Колкото до доктор Усман, оставете съдът на Съединените щати да се произнесе по нейния казус. Вие нямате необходимата компетенция. При следващи нападки от този тип, обаче, ще съм принудена да информирам американското посолство как несправедливо се третира един от техните граждани и ще си понесете последствията.

# 144
  • Мнения: 2 510
Мисля, че нещата в темата започват да не ми харесват.
Но всеки има право на мнение и на решение.
Ясно, аз ще чакам на готово.
Никого не е късно, за някои неща, но само за някои.
Успех!

# 145
  • Мнения: 47
За мое най-голямо съжаление откакто чета тази тема във форума ми прави впечатление, че на много от вас информацията, която касае лечението на организма при аутистични деца никак не ви харесва. Разбираемо е, за да се запознае с това, всеки трябва да отдели една голяма част от времето си за четене и то на английски език. Колкото до вас мила моя имам една много лоша новина. Понякога е много късно за най-важните неща. Това, обаче е решение на  родителя, той го взима и после си носи последствията. 

# 146
  • Мнения: leet
Поканата в сайта на Токуда определено е "редактирана" днес след обяд и никъде не пишеше днес, че е само за лекари, психолози, логопеди...

А в болницат Токуда на всяка крачка има по един плакат- покана за лекцията на известния американски гастроентеролог на 8 януари от 19.00 часа и единственото, което е написано отдолу, с лолеми букви е:
ВХОД СВОБОДЕН!

А потока от хора в Токуда е голям и голяма част от него не са лекари, психолози или логопеди.
Така че, поканата в болница Токуда беше към всички, които я видят и се заинтересуват, просто днес след обед е променен текста в сайта на болницата, защото явно, че дори и на хора, които правят бизнес от всичко, без скрупули и плашат с американското посолство Simple Smile, им е станало леко неудобно от родителите, на които вземат пари за лекция, която може да се посети и при свободен вход...

И, недейте да Ви е мъчно за мен- точно за мен, знаете- няма за какво...
А на мене за Вас не ми е мъчно, mina.e, макар да има за какво....

# 147
  • Мнения: 79
Не зависимо от обидните подмятания и квалификации по мой адрес и по адрес на mina.e, които сами по себе си обрисуват добре своите автори, не съжалявам за взетото от мен решение, да споделя информацията за конференцията в този сайт. Правя го с надеждата, че има хора, които могат да отсеят същественото и ако поне един човек намери път, за да помогне на детето си, аз бих била възнаградена. А човешката злоба - тя личи отдалече и не може да бъде скрита, особено когато върви ръка за ръка с липсата на елементарно възпитание.

# 148
  • София
  • Мнения: 2 351
Бихте ли дали линк към филма, който обсъждате или поне ориганалното му име за да си го потърся. Благодаря!
Заповядай http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=113111&hit=1
Също и този http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=230872&hit=1
От филма за Темпъл Грандин можеш много да научиш ето:
Цитат
Филмът на Мик Джаксън е базиран на нейни записки и описва живота на млада жена, страдаща от аутизъм. Историята й е вдъхновение за много хора и семейства на хора, страдащи от това заболяване. Филмът проследява живота на Темпъл от дете, когато е диагностицирана с аутизъм и неизмeнната подкрепа, която тя получава от майка си, леля си и учителя си по  биология.  Годините в училище са най-трудни, защото тогава Темпъл установява затрудненията си в това да общува с хора. Въпреки всички трудности и пречки, Темпъл се превръща в един от най-ценените изследователи и познавачи на животновъдната индустрия. Благодарение на нея в процеса на отглеждане на говеда са въведени много нови техники, които подобряват живота и облекчават стреса на животните. Режисьорът Мик Джаксън казва: „Преди Темпъл никой не беше заявявал: Така се чувствам. Ето така минава всеки ден, всеки миг, всяка секунда от живота на човек с аутизъм. Сега, благодарение на записките и лекциите си, Темпъл направи това. Това е уникална възможност. С похватите на киното се опитахме да покажем по какъв различен начин виждат света хората с аутизъм.“

# 149
  • София
  • Мнения: 4 412
Само да допълня, че лекцията в събота и конференцията в неделя няма как да са еднакви. В събота доктора ще показва снимки от стомаси и черва и други изследвания и предполагам, че ще се впусне в медицински език. Той имаше такива желания и на първата конференция.
Конференцията в неделя ще ви спести много четене и търсене на информация и ще ви даде нови идеи. Така, че който иска да отиде с отворено съзнание и дано да открие нещо за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт