Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 168
  • 732
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 13
Благодаря ти, Катина! Точна си както винаги  Hug

# 151
  • София
  • Мнения: 2 262
Поради зародилата се дискусия по отношение на конференцията на 8 и 9 януари 2011, болница Токуда, ви предоставя следната информация:

"Конференцията, която се провежда в събота 08,01,2011 в МБАЛ "Токуда Болница София" е насочена само към медицински специалисти - педиатри, детски гастроентеролози, детски невролози, гастроентеролози, невролози, общопрактикуващи лекари, психолози, психиатри, логопеди, хомеопати, специализанти в съответните области и студенти по медицина. Целта на събитието е обмен на опит и дискусия между медицинските специалисти.
В неделя - 09,01,2011 от 09,00 часа - ще се проведе конференция, организирана от Сдружение Тацитус, която е съобразена и разработена за родители на деца, страдащи от аутизъм. Повече подробности за Втората Дан конференция можете да намерите на www.autism-bg.com, където са посочени начините за връзка и са упоменати възможностите за регистрация на желаещите да присъстват."

# 152
  • София
  • Мнения: 9 860
Малко встрани от темата за конференцията,но да попитам-какво рибено масло давате на децата си?Може ли да давам обикновенното такова,което е на перлички?

# 153
  • Мнения: 7 418
Малко встрани от темата за конференцията,но да попитам-какво рибено масло давате на децата си?Може ли да давам обикновенното такова,което е на перлички?
    Питах се и аз за тези перлички....
    Дали не съдържат някакъв оцветител? Толкова червенки.... newsm78 В/у кутийката нищо не  пише.....
    Иначе опитвала съм се да ги давам на детето,но той нещо не ги иска.

# 154
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз с неискането няма да имам проблем,Бубка обожава всякакви хапчета,сиропи и други.Не мога да ви опиша в каква радост и екстаз изпада като види сироп Мултисаностол.Знае,че се пие след закуска и след вечеря и сама ми го носи.

# 155
  • Мнения: 7 418
    Е,това поне е добре!  Hug
    Нашият напротив е страшно подозрителен към всякакви лекарства.  #Crazy
   

# 156
  • София
  • Мнения: 2 351
Валенце, краткия отговор е, че тези перлички няма да и навредят, но и не очаквай чудеса от тях.Има и по добри продукти със същото действие.Препоръчително е да им даваш и на двете ми приятелки.
Дългия отговор е насочващи линкове с  обяснения.Искаш ли го?
И моя синковец обича лекарствата, дори и едричките хапченца, защото му казах веднъж, че са хапчетата за мускули   Mr. Green.Естествено мери си мускулите след всяко хапче  hahaha

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 959
Малко встрани от темата за конференцията,но да попитам-какво рибено масло давате на децата си?Може ли да давам обикновенното такова,което е на перлички?

От тези, на български пазар, най-добре Ескимо кидс
http://www.helsonbg.com/eskimo_kids.html

# 158
  • София
  • Мнения: 9 860
Благодаря за отговорите!
Ох,зная го това Ескимо,обаче ми се струва доста скъпо,ако и пеличките вършат същата работа....Като сметнах как ако давам и на двете едно шише ще ми стигне за има-няма десетина дни...ама явно няма друг начин.
Катина,дай ги тия линкове.Голямата ти приятелка е нещо болна,очаквам включване и от малката,та сме си вкъщи и имам време  да чета.

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 959
Ще ти пиша на ЛС  Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 2 351
Рибеното масло се дава, заради съдържащите се в него есенциални мастни киселини - накратко ЕМК.
Необходими са накратко защото
Цитат
Според способността на мастните киселини да бъдат синтезирани от човешкото тяло съществуват два вида мастни киселини:

   1. Тези, които могат да бъдат синтезирани от други вещества директно в организма, се наричат “неесенциални” (заменими) мастни киселини.
   2. Другият вид мастни киселини не може да бъде синтезиран от човешкото тяло поради недостатъчни или липсващи ензимни системи. Тези мастни киселини трябва да се приемат или чрез храната, или като хранителни добавки, за да задоволят необходимостта на организма. Те се наричат “есенциални” (незаменими) мастни киселини.
Съдържат се освен в рибеното масло и в глей са кво става  Heart Eyes.Евтин вариант е ленено олио, освен това като бонус с него получаваш и разхлабващ ефект.Купувах от тази аптека едно за 5 лв - 200 мл.От там купувах и Примол, който е желирани хапченца и не са чак толкова скъпи, защото са 50 бр.В тях ЕМК идва от растението "нощна иглика".Принципно ЕМК то са омега 3, омега, 6 и омега 9.В предложените от мен варианти са в различно съотношение и е хубаво да се намери точното съотношение на тези три вида омеги.Ползвала съм и едно скъпичко сиропче с много добър синхрон на омегите вътре, но при ограничен бюджет примола и лененото олио са перфектни.

# 161
  • София
  • Мнения: 9 860
Катина,както винаги си подвижна енциклопедия.Ще чета,видяло се е.
Само не разбрах Blush кое е това "за 5лв-200мл"?

# 162
  • Мнения: 121
Рибеното масло се дава, заради съдържащите се в него есенциални мастни киселини - накратко ЕМК.
Необходими са накратко защото
Цитат
Според способността на мастните киселини да бъдат синтезирани от човешкото тяло съществуват два вида мастни киселини:

   1. Тези, които могат да бъдат синтезирани от други вещества директно в организма, се наричат “неесенциални” (заменими) мастни киселини.
   2. Другият вид мастни киселини не може да бъде синтезиран от човешкото тяло поради недостатъчни или липсващи ензимни системи. Тези мастни киселини трябва да се приемат или чрез храната, или като хранителни добавки, за да задоволят необходимостта на организма. Те се наричат “есенциални” (незаменими) мастни киселини.
Съдържат се освен в рибеното масло и в глей са кво става  Heart Eyes.Евтин вариант е ленено олио, освен това като бонус с него получаваш и разхлабващ ефект.Купувах от тази аптека едно за 5 лв - 200 мл.От там купувах и Примол, който е желирани хапченца и не са чак толкова скъпи, защото са 50 бр.В тях ЕМК идва от растението "нощна иглика".Принципно ЕМК то са омега 3, омега, 6 и омега 9.В предложените от мен варианти са в различно съотношение и е хубаво да се намери точното съотношение на тези три вида омеги.Ползвала съм и едно скъпичко сиропче с много добър синхрон на омегите вътре, но при ограничен бюджет примола и лененото олио са перфектни.
И аз давам подобна комбинация...
Би ли споделила какъв е ефекта при вас защото при нас не виждам нищо да се е променило за година и половина..Единственно от 2-3- седмице има ужасна ехолалия-повтаря последнта дума на всичко чуто..Но никога после не използва тези думи...Явно не може да има рзбере смисъла или не знае как и къде да ги използва..
Това е!
 Tired Tired Tired Tired Tired Tired

# 163
  • София
  • Мнения: 2 351
Много е важно, не да очакваме чудо от лекарствата, а да знаем какво подобрение можем да очакваме от тях.Ето виж защо препоръчват докитата да даваме ЕМК на децата.И на нас ни ги изписваха навремето във вид на червени лъскави мънички драженца, с название рибено масло цък.
ikea , във вашия случай ще се опитам да ти кажа какво би ти отговорил един логопед.Ехолалията е естествен процес от проговарянето, който преминава обичайно за няколко месеца.При аутистите тази ехолалия е възможно да е доживотна или да е с продължителност години наред.Продължителността на ехолалията зависи от бързината с която детето ще разбере значението на думите които изговаря.Вероятно детето ти казва думи, които не разбира и затова и не ги повтаря.
С две думи появата на ехолалия е напредък, защото е етап от проговарянето и без ехолалия вероятно няма проговаряне(в това не съм сигурна  Thinking).
В случая на моето дете ЕМК спря  напълно непосредствената и почти напълно отложената ехолалия, защото подпомогна да разбере значението на думите.Към момента и отложената се стопи - тихо да не чуе рогатия  Praynig
Обаче според мен 99.9% от процеса на разбиране значението на думите свършиха логопедите, психолозите и семейството и 1% ЕМК + останалите неща, които му давах.Не съм сигурна, че ги разпределих правилно процентите де  Thinking.

 Whistling Забравих да постна това.
Irinche, къде го намери това - страхотно е Hug

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 13:43 от Катина

# 164
  • Мнения: 146
ikea аз съм чела (за съжаление не си спомням къде), че аутистичните деца по-трудно разграждат омегите от растителен произход и е по-добре да им се дава рибено масло, в частност cod liver oil (масло от черен дроб на риба треска). 

От друга страна обаче погледах и резултатие тук: http://www.autism.com/pdf/providers/ParentRatings2009.pdf - това е родителска статистика за ефекта на различни добавки и терапии в Щатите - от есенциални мастни киселини процента на децата с подобрение е 59% спрямо 55% за cod liver oil - т.е. резултатите са близки, може би няма такова значение все пак.

Общи условия

Активация на акаунт