Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 165
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 3 479
Някой ходи ли на събитието вчера? Любопитна съм да чуя отзиви, особено за барабанотерапията. Отдавна се каня да намина към това ателие и да пробвам Криси там.
Вчера Крис имаше рожден ден, стана на 5. Празнувахме неговият и на средният ми син рожденните дни (който беше пък през седмицата) и нямаше как да дойда.
Скромна почерпка от мен  party023
За съжаление Крис пак не успя да духне свещичката Sad, но и пък аз я духнах от третия опит Laughing Така се беше облещил в тортата, че друго не го интересуваше. Все пак се радвам, че уцелихме вида на тортата. Яко се ухили като я видя.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Честит рожден ден на Криси и братчето му.Желая ви много успехи,вяра и най-вече здраве.

# 18
  • Мнения: 7 418
  Честит рожден ден на Крис и братчето му!   bouquet  bouquet  bouquet

  Ние не бяхме на събитието вчера.Сина ми е болен.Т,кашлица,хрема.....Освен това казва,че го боли дясното ухо.Обаче не мога да преценя,дали наистина го боли или го е чул някъде (в градината,например) и го повтаря?Досега не е имал проблем с ушите и даже не знам,как да разбера за наличието му...... newsm78

# 19
  • Мнения: 3 479
Селма, непременно заведи детето на лекар. Съвсем наскоро и при Крис имаше такъв проблем. Той беше само с хрема, не много тежка, но на третия, четвъртия ден през нощта дойде при нас с много силен плач, различен от обичайния, който е при стрес и объркване. Един час спорих с мъжа ми дали трябва детето да бъде заведено на лекар или не. Накрая посетихме спешния кабинет на ИСУЛ и си тръгнахме от там с диагноза възпаление на средното ухо в дясно и рецепта за антибиотик. Като изпи антибиотика явно болката изчезна, защото спеше спокойно нощем, но през деня много странно мяташе глава и я въртеше на дясно. Пак го заведохме на УНГ и лекарката каза, че има съвсем леко възпаление все още, което явно му причинява дискомфорт, не точно болка. Като започнахме да слагаме капки, нещата съвсем се оправиха. Така може и да е при твоето детенце, да е леко възпаление, което да не причинява силна болка, а дискомфорт. Отивайте на лекар, че идват празници и после трябва да разчиташ на спешните кабинети.

Благодаря за поздравите за рожденниците Hug

# 20
  • Мнения: 375
Darkviolet, аз бях на събитието вчера в НДК.Много беше полезно според мен.Представиха няколко вида терапии .Биофидбек,който смятам да пробвам защото се оказа ,че деца като моето ,които не показват колко и какво разбират се повлияват доста добре.Барабанотерапията вече я пробвах и бях много изненадана ,че Дани ,който не желае да участва в каквито и да е било занимания беше запленен .Участваше  активно ,забавляваше се и дори се опитваше да имитира Мартин Иванов ,който води терапията.Вчера също имаше дечица,а и възрастни ,които участваха и смятам ,че останаха доволни.Представиха и звукостимулация по метода The Listening Program,пясъчна терапия също се демонстрира .Хората ,които присъстваха пробваха върху себе си всички терапии.

# 21
  • Мнения: 2
В прдишната тема се цитираха няколко саита със съвети как трябва да се хелира.
За тези, които са решили да пробват този вид детоксикация, най-горещто ви препоръчвам да НЕ ги изпълнявате.
Не казвам, че не триабва да се хелира, Напротив! Това е може би най-големия шанс за  децата в спектъра, Около 75% от децата реагират на този вид терапия. Но ако се прави неправилно (както е в повечето случаи) това води до усложнения, регрес, а и често до МНОГО, МНОГО трудно възстановими повреди.
Бих ви посъветвал да прочетете опита на хора, които от години правят това. Трябва да сте подготвени за трудностите които предстоят.
Наи-добър източнк са Yahoo групите като Autism-Mercury, frequent-dose-chelation (membership required)
По-долу са линк-ове  към саитове с доста полезна информаяия:

http://onibasu.com/
http://onibasu.com/wiki/Autism_Mercury
http://www.noamalgam.com/
http://home.earthlink.net/~moriam/
http://health.groups.yahoo.com/group/frequent-dose-chelation/
http://health.groups.yahoo.com/group/Autism-Mercury/

Успех!
Емил

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
С малко закъснение - Честит празник на Криско и батко му.
Относно подаръците - Ванко си пожела Китара и Барабани. Правихме си шега с баща му, че дядо коледа на нас трябва да донесе шумозаглушители  за уши Mr. Green
Каня се да потърся по-обстойно информация за барабанотерапията - Ванко също доста се впечатли от тях, в кабинета на терапевтката има едни, умален вариант на истински рок барабани.

# 23
  • Мнения: 155
Някой ходи на презентациите в неделя? Пишете нещо повече ако има такива?
Интересува ме каква е била презентацията по скоро за пясъчната терапия.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също не успях да отида в неделя. Повечето от описаните терапии съм ги гледала на други представяния и са полезни.

Сигурно сте видели, че ще има и нова биохимична конференция и книга за храненето.

Искам да напиша нещо по повод споделеното от Си Яна за притеснението и промяната в децата. Напоследък си обобщавам, че повече от 10 специалисти логопеди от различни институции, психолог, детски учителки са ми казвали, че детото има проблеми и да ходим на изследване в Свети Никола със съмнения за генерализирано разстройство. И разбира се спират да се занимават с детето, започват да търсят вина у мен, или детето, да ни казват колко сме я глезили...Обаче от Свети Никола 2 пъти казват, че тя няма генерализирано разстройство,  да работим с комплексен логопед, добра градина, ние да се занимаваме. Истината е, че състоянието на детето много приличаше на ГРР. Може единствената разлика беше, че в къщи в спокойна обстановка тя се държеше добре, учеше, възприемаше, с времето започна и да говори. И вчера се сетих за една рисунка на човек, която я е правила при психолог в средната им градина през март 2010. Дъщеря ми беше на 5,5 години, а психоложката каза, че рисунката й на човека показва уствено развитие като 4 годишно дете. И сигурно е така, то и аз го виждам като го погледна. Но също виждм и едно плахо дете, едвам пишещо:
http://threetoseven.files.wordpress.com/2010/12/chovekmart2010.jpg
Спомням, че 3 месеца преди това съм запазила една рисунка на човек, правена у нас, който си има и очи и уста и показва много по-щастливо и уверено дете. Ето я тази рисунка
http://threetoseven.files.wordpress.com/2009/12/imgp4241.gif
И след този тест с човека взех решение да я преместя в  трета градина. Тя и в тази градина ходеше стресната, но за около 3-4 месеца се отпусна, дали защото е по-голяма или учителките имат подход. Нямам съмнение, че в сегашната й градина работят едни от най-добрите учителки в Сф, малко деца са и мисля, че намерихме още едно правилно решение.
Та искам да кажа, че има такова състояние, което много от специалистите определят като генерализирано разстройство в развитието, но то не е.

Дъщеря ми вече се научи и да чете, преди малко започна да чете този пост  и трябваше да я отпратя Simple Smile

Весели празници на всички!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз също не успях да отида в неделя. Повечето от описаните терапии съм ги гледала на други представяния и са полезни.

Та искам да кажа, че има такова състояние, което много от специалистите определят като генерализирано разстройство в развитието, но то не е.


И какво е това състояние  newsm78.

Миналата година, когато обследваха синът ми няма да забравя докторката каза, че сега, когато са отпаднали страничните симптоми се вижда още по ясно, че е аутизъм.Към момента на обследването той четеше, пишеше, говореше, разказваше.Тази година го обследват отново, и за първи път аз нямам никакви съмнения, че има ГРР.Сега, когато говори и води много приличен диалог се вижда съвсем ясно разликата между него и децата на неговата възраст.Вижда се не различия в диалога, а различия в мисленето, в начина на извличане на информацията от думите, които чува и начина на използваните от него думи.Започва да ме хваща страх от бъдещето, колкото повече му омаляват дрехите толкова повече ме е страх за него и мен, и нас  Cry

Съжалявам, и аз не бях в неделя, защото съм била като Таня на  предните представяния.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 412
Катина , аз съм написала, че два пъти от психиатричната клиника "Свети Никола" ни казват, че няма ГРР. Казвали са ни го след еднократна консултация, казвали са, че не се налага обследване. А аз не виждам защо да настоявам за обследване, след като ми казват, че няма нужда. Били сме при 2 различни лекарки. Първият път беше на 3,5 години и аз допусках, че е малка, но вторият беше на 5,2 години и според мен възрастта й беше точно за преглед.
И че 10 други специалисти, заети в ежедневната работа с детето са ни пращали там за нови оценки, защото от Свети Никола може би са сбъркали... Аз естествено съм водила детето само 2 пъти. Но всички други специалисти, като решат, че трябва я водим за оценка и си променят отношението и отказват да се занимават с нея. Не са ни гонили де, детето на никого не пречи. И всъщност какво ще стане едно дете, ако учителките му в детската, логопедите и други се отнасят с него като с дете с ГРР, дете към което от Свети Никола са допуснали грешка...

А подробно в допускане каква е диагнозата нямам знания да навлизам. Първият път на 3,5 години ни написаха разстройство в експресивната реч. Вторият път не ни дадоха документ, казаха, че не се налага ресурсен учител, да предадем това на учителките. Ако те настояват за ресурсен да отидем пак или да си сменим градината. При дъщеря ми говора и взаимоотношенията се променя към по-добро. Не знам дали щеше да е същото, ако я бях оставила изолирана в държавната градина или ако бях отишла на друг психолог, който да ни напише диагноза за ЛКК, за да се удовлетворят учителките.

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 13:24 от TanyaMG

# 27
  • Мнения: 1 761


Та искам да кажа, че има такова състояние, което много от специалистите определят като генерализирано разстройство в развитието, но то не е.


И какво е това състояние  newsm78.

http://www.aspergerssociety.org/indexsymptomsu.htm?gclid=COT7oNa … KUCFdc43godQmw8ng


http://en.wikipedia.org/wiki/Asperger_syndrome






# 28
  • София
  • Мнения: 2 351
Таня, знам за вашия случай и не се съмнявам в липсата на ГРР при Дари  Hug .Просто си разсъждавам какво може да е  Hug.А в нашия случай не е аспергер.Просто някакъв вид аутизъм.

Ще добавя нещото от което ме е страх най много.В много голяма част от случаите на деца с поставена диагноза ГРР се трансформира в диагноза шизофрения около 18 год. възраст.Много ме е страх от достигането на тази възраст.Имам бегла представа какви мерки да взимам за да го подготвя за този момент.Например едно от тях е да се опитвам всички негови страхове и емоции да бъдат разбрани от него и да не се стига до маниакални състояния.
Не казвам, че някое от децата ни има тази диагноза, просто ме е страх за моето дете.Шизофренията ми е по непозната и много хлъзгава почва.Аутизма ми се вижда по приемлив, защото го опознах доста добре и се чувствам по подготвена да го контролирам............май  ooooh!

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 15:10 от Катина

# 29
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз написах нещата за Дари, ако някоя друга майка се припознае да знае какво сме минали. Иначе както се казва нашият път е извървян.Ще видим в първи клас какво ще ни подхване. Praynig  Определено не е лесно да се движите между специалисти, които ви казват, че от Свети Никола са сбъркали, като не са ви поставили диагноза. И това рефлектира върху детето. А времето до 7-мата година наистина е решаващо.
И не е проблем това, че мислят дете има ГРР. Аз не съм от родителите, който отричат и винаги съм питала, добре какво можете да направите. С какво ще се промени работата ви, ако отидем на нова консултация.

Катина, не си мисли такива работи. Има много години до съзряването и много работа, която трябва да извървим, за да направим децата уверени и да се справят в различни ситуации. Но това съм убедена, че също се учи. Ето един легионер ще бъде по-издържлив от мен, но той е учил за това.

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 18:27 от TanyaMG

Общи условия

Активация на акаунт