Примерна схема за захранване- 30

  • 34 377
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 215
Ами не знам...аз започнах с оризова каша. Морковът беше май първият ни зеленчук, но не ползвах купешки пюрета. Давай съвсем малки количества, докато свикне храносмилателната му система  Peace

# 721
  • Мнения: 1 279
а кашата по- лесно усвояема ли е от пюретата? - не. Дали да не започна с каша и да спра с пюренцата? - след като си започнала със зеленчуците, дай още 2-3 вида и тогава премини към каши или плодове.

# 722
  • Мнения: 53
Благодаря ви много за помощта. Ще пробвам всичко , дано се оправи положението:)

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз да питам какво количество суров плод-ябълка,банан,круша мога да давам на ден? Много му се ослаждат,особено крушките,но повече от 1/4 не смея да му давам и.и повече от 1/2 малък банан.

# 724
  • Мнения: 23
Здравейте! От седмица започнах захранване с месо - пуешко.Сега малко почивка като междувременно ще въведа елда и след това пиле. Междувременно се сдобих с  1 домашен заек. Въпросът ми е как съхранявате и готвите месото? Възможно ли е вече сварено месо да се замрази и съхрани за известно време  Confused

# 725
  • Мнения: 3 215
Колкото по-малко пъти се замразява едно нещо, толкова по-добре. Но когато се захранва с месо и се дават съвсем малки дози това трудно може да се избегне - аз сварявах определено количество, разпределях го в малки дози и го замразявах  Peace

# 726
  • Мнения: 23
Благодаря:) Сега ще го разфасовам и замръзя на малки порции, а след сваряването ще пробвам с пасиране и поставяне във формички за лед???

# 727
  • Мнения: 1 243
Благодаря:) Сега ще го разфасовам и замръзя на малки порции, а след сваряването ще пробвам с пасиране и поставяне във формички за лед???

аз точно така направих и се получи идеално - сварих хубаво, пасирах месото и след това го сложих във формички за лед. на следващия ден извадих кубчетата от формичките и ги прехвърлих в една кутия за съхранение във фризер за да ми е по-лесно да ги вадя! сега като ми трябва месо си взимам по едно кубче и го слагам при зеленчуците за няколко минути в края на варенето.
Simple Smile

# 728
  • Мнения: 23
thanks jennie  Grinning , че тези меса много ме притесняват.Био зеленчуци и плодове се намират, но месото в Биомаговете е ужасно скъпо и трябва да се търсят алтернативи Thinking

# 729
  • Мнения: 3 215
Да, пропуснала съм да кажа, че преди да го замразя, го пасирах  Peace

# 730
  • Мнения: 53
Здравейте, писах в понеделник за проблем със захранването с морковче. Спрях го и снощи и двамата с бебо спахме доста по- добре . Педиатърът ни каза да започна картофче, че се усвоява по- добре, но след като към морковчетата реагира с колики и газове с какво да продължа захранването след картофите???

# 731
  • Добрич
  • Мнения: 757
С тиква например  Simple Smile

# 732
  • Мнения: 1 243

..или с пащърнак! Simple Smile

странно, но в августовската отчетна тема много майки се оплакаха, че бебета им имали колики от тиквата... аз захраних с тиква, яде я антония около 1 месец всеки ден и не сме имали проблеми!

# 733
  • Добрич
  • Мнения: 757
И ние нямаме проблем с тиквата, обожава я, от два месеца насам всеки ден тиквата присъства в менюто й, само че като свършат тиквите незнам дали ще яде с такава охота.
А от пащърнака вече  Sick
От днес въвеждам броколи, добре се приеха, ще видим следващите дни

# 734

Общи условия

Активация на акаунт