Развален водомер за топлата вода

  • 8 291
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 131
Ако говорим за София при нас вчера дойде фирма свали водомерите,замери ги и днес дойдоха да ни ги монтират 20 лв на водомер.Ако искаш утре мога да ти дам тел на фирмата?Не казвам,че е твое задължение....но.... Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 1 350
Меги фирми има много на момичето проблемът му е че тъпият хазяин не ще да си поеме разходът, а ако се окаже за смяна нов за топлата е 60лв тя ли да му сменя водомера?  При мен беше същото седеше си на едни и същи кубици съответно нямах време да се занимавам и помолих наемателите просто да присъстват докато фирмата мине и после им възстановявам сумата след показана фактура. Водомерът се оказа за смяна и нов с монтаж и всичко понеже ползвам фирмата е 58лв. ако го купиш и викнеш фирма да го смени, защото една жена все пак не е водопроводчик излиза и по-скъпо.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 744
По принцип не е много сложна смяната на един водомер.За 3/4 струва 35лв без холендрите.Просто се развиват старите гайки на холендрите.Сваля се водомера и после се слага новия като се слагат нови уплътнения.Смятам,че и една жена може да се справи с това.

# 18
  • Мнения: 520
Rosita проверете сама дали работи водомера.
Просто пускате вода от някой кран и гледате дали се върти във водомера нещо.
в най честия случай ако е "мокър" има едно триъгълниче в средата. и гледате червената стрелка където до нея има написано 0.001 / най малкото показание/.
ако е "сух" има едно разграфено кръгче а показанията на водомера са като километраж на кола.
и тук гледате най дясната червена цифра дали се премества
Обикновено тези индикатори отчитат преминаването на 1 литър вода

# 19
  • Мнения: 7 190
dikobraz, водомерът не работи, това е сигурно, от края на септември не е отчел кубик дори. Нищо не се върти, проверих.

Писмено изясних проблема на хазяина с молба да вземе спешни мерки. Той ми отговори първия път-че водомерът работи, защото е нов и после, че ако искам да продължавам да живея там, ще трябва да си сменя тона. Единственото по-остро, което му казах е ,че след като три пъти го информирам за проблема с водомера и той не предприема мерки- се съмнявам в неговата коректност като хазяин.

megi1126 , 20 лв е само тестването на водомерите, така разбирам аз, нали?

rumen_iankov , ако го сменя сама, после не трябва ли да се пломбира или го продават направо пломбиран, а и ще трябва да уведомя "Софийска вода", предполагам. Водната помпа на пералнята сама си я смених Simple Smile

Благодаря на всички за разбирането! Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 1 350
Росита ако го смениш сама после Софийска вода трябва да минат да го пломбират. По спомен 6 лв на плобма. Аз за това направо викнах фирма за 58 лв получих първо реагиране на следващият ден водомер Техем за топла вода, който те си носят не се занимавам с купуването му. Смяната му и пломбирането. Всичко това влиза в цената когато е чрез фирма. Иначе на парче ти да си го купиш и да го смениш  аз не бих рискувала и ще ти кажа защо. Ако не дай боже се спука тръба или изпусне резба при старите тръби после ще си имаш още главоболия, а фирмата си поема рисковете и оправянето евентуално. Това ако жилището е много старо както при мен беше.

# 21
  • Мнения: 7 190
Пропуснах да спомена, че въпросният хазяин е и домоуправител. В него е ключа за абонатната станция, а той ще ми трябва- нали ще се спира водата при смяната?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 350
Пропуснах да спомена, че въпросният хазяин е и домоуправител. В него е ключа за абонатната станция, а той ще ми трябва- нали ще се спира водата при смяната?

Мила спираш си водата само в твоето жилище а не на входа блока или там каквото обхваща абонатната. При теб някъде трябва да има кран, който спира централно в жилището и се подменят.Поне при мен така беше.Има ли някакво развитие по нещата или?

# 23
  • Мнения: 1 072
Смяна на квартирата също е опция. Не само, че правиш разходи за своя сметка, за да му ремонтираш имуществото, но и си късаш нервите - поне за мен това е доста ценен ресурс и не бих го пиляла по олигофрени Peace

# 24
  • Мнения: 7 190
Евка, благодаря! Няма развитие. Но Tanya е права, че късането на нерви е загуба на по-голям ресурс.

# 25
  • Мнения: 7 190
Има развитие по моя баанлен вече случай. Вчера хазяинът дойде и ми върчи едномесечно  предизвестие за прекратяване на договора за наем. Вбесил се е вероятно от мен, то се знае, но ми каза че причината била- че ще бъде офис:)
Помислих, че ще идва да организира оправянето на водомера, а то какво било.

Общи условия

Активация на акаунт