Гърлото спешна помощ.

  • 2 776
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте  преди бях понастинал леко  гърлото много ме болеше ходих на дежурен вечерта изписа ми тримезол. Почнах да го пия   1.2 дена  мина ми всичко и го спрях. Но   сега  ми се надуха адски сливиците   слюнката не мога да си преглътна  ПЛАЧЕ МИ СЕ ОТ БОЛКА. продтлжих да пия тоя антибиотик тримезола    мисля че майка ми гледа дърлото  гнойна ангина..  Миналата година бях 1 седмица абокати системи в болницата и НЕ желая пак да ходя там.   Пия от 3 дена антибиотика  смуча стрепсилс и тензив  8лв. и НЕ Иска да спадат тези сливици. тази вечер ще сложа компрес с ракия и черен пипер. и ще си жабуря гърлото пак с сол вода..  Не иска да ми минава гърлоъо какво да правя. и компрес с извара правих.   Помогнете да убия тези шибани бацили и да оздравея  благодаря много Sad

# 1
  • Мнения: 7 325
Хубаво си се наредил. Отивай при ЛЛ да ти изпише нещо по-сериозно или някакъв АБ ( тримезола не е АБ до колкото знам ), с бабини илачи мисля че няма да стане. И за другият път да си знаеш - лекарства се пият минимум 3-5 дена дори и симптомите да отшумят. Ти си пил тримезола един ден, но бактерията е останала и сега ти разказва играта.
Можеш да пробваш с клеева тинктура, но едва ли ще има ефект.

# 2
  • Мнения: 2 909
Отивай бързо на лекар! Иначе мене вчера ме боля гърлото и си кипнах кола и пих колкото и странно да ти звучи. Пробвай нищо не губиш, но няма с това само да се оправиш.

# 3
  • Мнения: 2
Просто колеги/жки  много ми е гадно тялото смисъл  хване ли ме   хич не се оправям минимум седмица минимум.
Миналата година ейтака почна гърлото гнойна ангина ядох уж печени филии с сирене  стана майко милаа, отивам на ЛЛ   и айдее в инфекциозното на СИСТЕМИ 1 СЕДМИЦА   в ръката абокати и незнам си какво,  на всяко едно преглъщане плаках  защото просто не можех да преглъщам и да ям от тия сливици и най-накрая ще ги отрежа.
Утре ще кажа на шефа да ме пусне, и ще отида   да види това гърло какво става, и защо тази лява сливица не спадаа. Ядох киви ананас , днес и горе от небцето ми тече кръв... на много точки,  явно защото имат някакви власинки тези плодове и горе съм разранен и тече кръв. Напрао полудявам, хем ми харесва зимата,  хем пък и ми се плаче защото знам моя организъм без никакъв имунитет  и тези болести хапчета и  #Cussing out #Cussing out
Благодаря на всички Simple Smile

# 4
  • Мнения: 13 555
Отиди на добър специалист по УНГ. Междувременно можеш да започнеш впръскване 3 пъти на ден с Гранофурин.

# 5
  • Мнения: 5 820
   И аз имам проблем с гърлото. Като ме заболи гърлото, направо ме режи. Не ми позволява изобщо да преглъщам слюнката, а какво остава за храна. Така бях преди 5 дни. Имах чувството, че някой ме режеше бавно и мъчително гърлото с тъп нож. След това започна и кашлицата от гърлото. Ходих при личния лекар веднага като ме заболя гърлото и ми предписа Orofar. Много ми помага този спрей за гърло. Ефикасен е за мене. Съдържа вътре и антибиотик. Никакви други хапчета за смучене не ми минава гърлото. Баща ми беше купил Септолете тотал и въобще не ме облекчи. И аз имам проблем с едната сливица и напоследък често се разболявам и стигам до антибиотици. Тези проблеми с гърлото започнаха преди 3 години. Замислям се да потърся второ мнение на УНГ и да видя какво да правя с тази сливица - дали да не я махна. Личният лекар каза, че тя не е причината, но толкова тя разбира. Страх ме е вече да ме заболи гърлото, тъй като се превръща в бронхит или пневмония и се налага да се тъпча пак с антибиотици, а аз съм твърдо против приема на тези антибиотици, тъй като много навреждат на организма.

Последна редакция: сб, 12 ное 2016, 12:53 от Jennifer_w

Общи условия

Активация на акаунт