РУСЕнска зима

  • 30 949
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Русе
  • Мнения: 1 781
devi4ca, на мен ми се е случвало това 2 пъти. Ходих при личната и ми каза: "радикулит". Единствено инжекциите ме оправиха. От първите 2 още почувствах облекчение.

# 706
  • Мнения: 2 732
   Ей, отчаяхте ме за Здравец! Не знаех, че и тук е станало така Sad Ние записвахме каката през 2009 година, отидохме сутринта в 7.30, имаше 10тина човека, но никой не беше чакал цяла нощ. Градината е толкова голяма, сигурно кандидатстват и хора, които са от други райони. Ако наистина децата от квартала имаха предимство щеше да е супер, но уви Sad
   Дами, откриване ЛИДЛ на ул. Чипровци - 20-ти януари 8.00 часа Simple Smile
Ами станало щот така беше за Чучулига и така трябва да е навсякъде .За Лидъл ще видим какво ще има .

# 707
  • Мнения: 222
а някой да знае "истерията" за ДГ Пролет каква е била миналата година  Laughing да знам какво да правя ....
рамлим аз не градя кариера в момента -  доизграждам семейния бюджет, щото тия лекарства изяждат 1/4 от него...а дори и да го гледам у нас, няма да спре да боледува...

# 708
  • Русе
  • Мнения: 656
....
 -  доизграждам семейния бюджет, щото тия лекарства изяждат 1/4 от него...а дори и да го гледам у нас, няма да спре да боледува...
По първото за бюджета , има извесна логика , но не пълна . Ако говорим чисто в пари , което е грубо , защото непрестанното вземане на лекарства , особенно АБ от децата не струва просто някакви си пари , нали ?
Горим грубо  Wink , в пари : особенно в сезоните есен до пролет , почти всеки месец хвърчат едни пари минимум 100-150 (лекарства , лекари) , отделно плащаш за транспорт (автобус , такси) за да закараш детето , да отидеш на работа , там да те нахокат , че си закъсняла примерно , другия вариант е със личната кола , но и тя не гори въздух  Wink , а ако нямате 2 коли , или просто не си шофьор - ангажираш и съпруга си . Днес се разкашля детето - обаждат се :елете си го вземете ... ама как  Shocked , аз съм на работа , мъжа ми е командировка примерно - хайде таксито и бягаш като луд(а) по лекари за детето , после да опрвяш болнични . Ходили сме да се молим пред ТЕЛК за да ни разрешат още някой ден болничен , защото има ограничение в месеца за бройки дни ... и това с болното дете да кибичим на опашака , само за да докажем пред "комисия" , че е болно ...
 Ами сметни разходите до тук и кажи дали ги покриваш  Wink , в нашия град не са страшно големи заплатите все пак . А и съпруга може де намери нещо допълнително като работа за да допълва липсите , при условие , че са му отпаднали част от задълженията .

 Дали ще спре да боледува - ако искаш вярвай , но ДА ! Не значи , че никога няма да се разкашля , разбира се , но ще имаш възможност да реагираш мигновенно , вместо да повтаряш 2-3 дни пред госпожите , че е здраво , за да го приемат , и докато се разболее "хубаво" . А лекуването на "почти" болно дете е много , ама много по-лесно от едно болно дете .

ПП Споделям опит , не натрапвам мнение  Simple Smile .

# 709
  • Мнения: 222
ми аз като си го гледах у нас също не ми беше особено лесно - такси до поликлиниката, после до не знам къде си...тичай за лекарства...за мен не е по-различно....освен това аз никога не водя детето на ясла почти болно, направо на доктор...така, че  не се е налагало да ми звънят от яслата - приберете си го  Laughing

# 710
  • Русе
  • Мнения: 656
....освен това аз никога не водя детето на ясла почти болно....
Явно аз не съм разбрал , но реших , че ходиш на работа . Ако наистина ходеше на работа , щеше да ти се наложи , защото работодателя не е съгласен през ден през два да дава болничен , и то не просто един ден , а ти трябват поне 3 . Сега , ако ти си намерила вариант ОК , но той няма нищо общо с това което аз говоря , и с работата която работят останалите 99% мами  Wink .

# 711
  • Мнения: 222
напротив ходя  Laughing Mr. Green Party но имам свестен работодател, дай Боже всекиму  Hug

# 712
  • Русе
  • Мнения: 656
напротив ходя  Laughing Mr. Green Party но имам свестен работодател, дай Боже всекиму  Hug
ОК разбрах още "одеве" за какво говориш , но това не се вписва в общата картинка , не може да не си виждала какво е по градините , как се молят : "ама то детето ей сега почна да кашля , снощи си беше здраво" , а пък то звучи сякаш има бронхит  Confused .

# 713
  • Мнения: 820
Добър вечер.

Рамлим, като ти чета мнението все едно слушам Д-р Новакова  Peace

Не че не си прав, но ми позволи да не се съглася и ще кажа защо. Според мен въпроса не е в това да си спрем децата от мястото, на което трябва да бъдат, а да се борим да се преустанови практиката да се приемат болни деца. Защото аз и преди съм писала - яслите са болници - там ходят болните - здравите си ги гледат в къщи. Не мисля, че е редно една жена да си стои в къщи около 10 години, за да си гледа децата. Тя е човек, има нужда от работа, от развитие, от своя среда. Дори и от свои доходи ако щеш. През тези 10 години тя ще е загубила доста и ще и бъде трудно да се върне. А децата като тръгнат на училище пак ще боледуват, защото пак ще бъдат в контакт с бацилите. Аз съм готова да се боря за това да не се допускат болни. Факт е, че се борих в нашата ясла и то с добрата, с молби, с увещания и т.н. предадох се. Разбрах че сама нищо няма да постигна. Другите ги е страх - да не би да има лошо отношение към децата - с майките говорят едно, а с персонала - друго! Но ако има глоби, правила и т.н., както и повече взискателни родители, може и да има шанс. И не съм съгласна, че нямало кой да гледа болно дете и затова го водят - има кой, който търси - намира! Защото пак опираме до предното ми мнение че всичко тръгва от родителите - те не се интересуват какво е във вреда на децата им, и освен на собствените си, вредят и на другите  Twisted Evil

# 714
  • Русе
  • Мнения: 656
Добър вечер.

Рамлим, като ти чета мнението все едно слушам Д-р Новакова  Peace ...

Тя ми е любим лекар , по-точно тя е от малкото лекари-хора , както бях писал в настоящата тема .

...
Не че не си прав, но ми позволи да не се съглася и ще кажа защо. Според мен въпроса не е в това да си спрем децата от мястото, на което трябва да бъдат, а да се борим да се преустанови практиката да се приемат болни деца. Защото аз и преди съм писала - яслите са болници - там ходят болните - здравите си ги гледат в къщи. ...

Няма да се преустанови практиката да ходят болни деца , през две мнения нагоре обясних защо !

... Не мисля, че е редно една жена да си стои в къщи около 10 години, ...

Признавам , че е така и това е много голямо лишение от страна на майката !

...   Факт е, че се борих в нашата ясла и то с добрата, с молби, с увещания и т.н. предадох се. Разбрах че сама нищо няма да постигна. Другите ги е страх - да не би да има лошо отношение към децата - с майките говорят едно, а с персонала - друго! ....

Казах ти , а и ти си се убедила - това дето си го мислиш и се надяваш - няма да стане , има ред причини , включително това че повечето родители не разбират за какво си говорим в момента , изобщо не разглеждат нещата така . Доктора им казал , че АБ бил "абсИлютно" безвреден , и те "вярват" , защото така им е изгодно .
А за хората-"халваджийски лопати" не ми се говори , отвратително ми е  . Едно си говориш с някого , но той друго говори зад гърба ти .

# 715
  • Мнения: 820
Това не само е лишение за майката, а е много ....... как да кажа - една жена, която е учила, работила и има качества да стои у дома, вместо да е полезна за себе си, за фирмата, в която работи и за държавата, на която плаща данъци и осигуровки. Вместо това държавата я няма да въведе ред, да постави изисквания и да се погрижи за децата, които от своя страна са бъдещето, нали? Едни деца със срината имунна система, натровени от лекарствата, хронично болни от малки ... баси тъпата реалност, в която живеем  Sad

А за хората - такива сме ... едни жалки същества, които нито могат да се борят заедно, нито да се подкрепят ...

За тази детска площадка ... на толкова места пуснах във фейса - в русенските страници и няма нито едно "Харесва ми", писах на мейлите на Русе инфо и на Русе 24 - никакъв отговор ... и скоро ще сме извън упоменатите градове ... жалко, много жалко  Sad Sad Sad Sad Sad

# 716
  • Мнения: 820
....освен това аз никога не водя детето на ясла почти болно....
Явно аз не съм разбрал , но реших , че ходиш на работа . Ако наистина ходеше на работа , щеше да ти се наложи , защото работодателя не е съгласен през ден през два да дава болничен , и то не просто един ден , а ти трябват поне 3 . Сега , ако ти си намерила вариант ОК , но той няма нищо общо с това което аз говоря , и с работата която работят останалите 99% мами  Wink .

а колко безработни има дето си водят децата? Доста бих казала  Confused

# 717
  • Русе
  • Мнения: 278
Ох,имам нужда от помощ...
Тази сутрин се събудих с адски болки в кръста/ниско долу/,едвам се надигнах от леглото да се обслужа- през баня и тоалетна пък си беше жива мъка,направо ми се плаче от болка... Cry
Не зная от какво би могло да се е получило това,но цял ден ходя превита на две,никаква работа не мога да свърша в къщи,дребното и то мрънка,че иска внимание,иде ми да се  #2gunfire
Единственото което се сещам е да си направя загреваещ компрес от 90% спирт,но незнам дали е подходящо....Миналата година по това време се получи същото нещо с мен,тогава лл ми сложи инжекция и каза че е възпаление на нерв,вярно ,че ми мина веднага,но не ми се иска да се блъскам с кортикостероиди пак....дайте идея,че незнам как ще изтрая тази нощ,а то е явно че утре пак на лекар ще се ходи  Tired
devi4ca, единственото което ми е помагало, а и на близки около мен е Афламил таблетки. Едно блистерче ще ти е достатъчно , но все пак се консултирай с лекар.

# 718
  • Русе
  • Мнения: 659
Девичка, върви докато е време, аз от цял месец и половина съм с болки първо в кръста, сега вече ме боли целия крак - личният каза радикулит, даже и не ми изписа нищо, направо ми даде направление, днес ще ходя при Босилков в Трета поликлиника, ще видим какво ще изпише, чувала съм че и мануална терапиия практикува. Болкоуспокояващите ще облекчат проблема, но само за известно време - това трябва да се лекува по някакъв начин, иначе става хронично, а все пак това са кръст, крака, трябват ни Peace

# 719
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Мъжът ми е много доволен от Босилков. Точно за нова година се схвана, не можа да се мръдне, та го прати на снимка и си му намести чарковете Simple Smile Много кадърен лекар, пък и внимателен, но скъпичко взима. Важното е, че е доволне, при това без проблем му даде 2 седмици болничен, за да си отлежи заслужено, че и без това едва се движеше. Девичка, не отлагай, аз все казвах на моя да върви на лекар, да не чака, докато накрая просто не успя да стане от леглото. Накарх му се едно хубаво и си го завеодх за ръчичка. Просто за здравето си човек не бива да отлага и да се самолекува  Simple Smile
Моля ви бе хора, от нас родителите зависи да не чакаме по 60 часа за да запишем детето на градина. Сигурна съм, че ако имаше как всички да се информират, нямаше да има такова брутално чакане. Акълът не ми го побира как ще си пропилея десетки часове ей така  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт