Кога сменяте памперса на бебе през първия месец?

  • 1 657
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 128
Кога сменяте пампата - преди или след хранене ?Казаха ми да го правя след, но мисля че като се е наял може да  повърне ако се наложи и да го мия...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз сменям преди ядене. Само ако го усета след ядене  че се е наакал пак сменям.

# 2
  • Мнения: 516
Сменяй го преди да се е нахрани бебето ти, защото едно че като е яло може да повърне и друго ако заспи веднага ще го събудиш ли да го сменяш? Аз така правих и продължавам. newsm30 yes

# 3
  • Мнения: 528
Аз го сменям след ядене и като се оригне качествено.Защото след папане го пълни отново.Не от икономия а просто така сме си свикнали.От опит знам че не повръща след като се оригне поне два пъти.

# 4
  • Мнения: 2 467
Аз сменях след, че след ядене все акаше.

# 5
  • Мнения: 2 407
Аз след ядене, защото тя винаги акаше след него!

# 6
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Понеже всички ми казваха, че трябва да сменям преди ядене - така и правех, но щерката винаги акаше, докато яде, което се нарича не знам си какъв рефлекс на мед. език. И се получаваше, че сменям два пъти. Почнах да сменям след ядене, на поставка, внимателно и нито веднъж не ми е повръщала, но я уригвах добре и понякога дълго, ако се налага.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Сменях след, защото на всяко кърмене акаше  Simple Smile . Не е повръщала след ядене, но все пак внимавах да не притискам коремчето.

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 830
Памперса и го сменям преди ядене,а ако се изака по време на ядене(доста често се случва) сменям пак Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 299
Сменях след, защото на всяко кърмене акаше  Simple Smile . Не е повръщала след ядене, но все пак внимавах да не притискам коремчето.

И аз бих казала същото Peace малко по-внимателно се сменя и това е.

# 10
  • Мнения: 9 903
Ми те всички бебета акат след хранене.
моят изстрелва снарядите, оригва се като простак и си заспива с пълния памперс, и изобщо не му пука. Иначе ще си повърне безценната кърма, а това ми е по-неприятно. Така че сменям преди ядене - тъкмо да се събуди по-качествено.

# 11
  • Мнения: 8 505
След.Слагах дъската за повиване на нашата спалня,като я повдигах с книга от страната на главата,за да не повръща.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Сменям преди ядене,защото заспива докато яде. Много рядко ака след или по време на хранене,но ако все пак се случи сменям пак.

# 13
  • Мнения: 1 190
Аз сменям преди хранене, най-вече защото може да заспи и как да я будя.
След хранене много рядко ми се е случвало.

Поздрави Wink

# 14
Ми те всички бебета акат след хранене.

Naughty Моето не акаше след хранене, но пък много повръщаше, за това сменям памперса преди хранене, все още. Явно зависи от бебето, кой е най-удачния вариант.

# 15
  • Мнения: 972
Аз го сменях когато се изакаше, независимо кога се случваше преди или след ядене. Не я оставях с осрано дупе.

# 16
  • Мнения: 2 673
май след хранене го правих , но по принцип както дойде - преди /след няма значение,  въпроса е да е често , през около 3 часа , ако е акало - възможно най-бързо, щото за секунди се подсичат

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Почти винаги преди ядене го сменях, защото той заспиваше, сокато сучеше и как да го събудя, за да му сменя памперса.

# 18
  • Мнения: 4 629
Сменяла съм и преди и след хранене на бебето. Не мисля, че има някакво твърдо определено правило, което трябва да спазваме. Ти сама ще си предцениш кога да сменяш памата. След хранене като се уригне бебето и минат 10тина минути, ( ако не е заспало) едва ли ще повърне докато му сменяш памперса

# 19
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз сменях памперса преди ядене, защото след ядене беше невъзможно - дори и да се е оригнал, повръщаше.  Но се е случвало да го сменям след хранене при нужда и мнго внимателно, без лашкане.

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз й го сменях преди ядене,но започна често да се налага и след,защото така както я преобуех и нахранех,вършеше голяма работа. И започнах след хранене,но проблеми никога не съм имала. Wink

# 21
  • Мнения: 6 039
Аз сменях памперсите преди всяко хранене, когато е толкова малко бебчето мисля, че рискът да повърне след като се е нахранило е голям,затова избягвах да я клатушкам много.

# 22
  • Мнения: 212
Сменям го винаги преди хранене. Бебка редовно си заспива с шишето на уста и ми е жал да я будя после. Не се притеснявам, че може да го наака, защото ние тая работа я вършим по веднъж на ден и рядко докато ядем.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз и сега си я сменям преди ядене. Понякога ака по време на ядене, което значи че с храната сме дотук. Но  и аз мисля, че след ядене е по-рисковано да повърне като повдигаш бебо за памперса! baby_neutral

# 24
  • Мнения: 99
Ами преди хранене, защото след това повръща всичко. Пък ако се наака- пак Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 103
когато свърши нещо вътре хихихи  bouquet не мирише на цветя ама:)

# 26
  • Мнения: 1 645
Сменях го преди хранене,но и в повечето случаи се налагаше да го сменям и след хранене.

# 27
  • София
  • Мнения: 676
Ние сменяхме преди ядене памперса. Сега, обаче, прави голямата беля по време на папане и след това го сменяме. Ако сте на кърма, честичко ходят по голяма нужда и може след хранене. Ако е обратно е по-рядко и може след това.

# 28
  • Мнения: 3 929
Сменях го, когато се наака, а това ставаше по часовник с немска точност, но не определено преди или след ядене. Той акаше само първата седмица след всяко ядене, после започна в определени часове, явно поради коликите и капките и чая, които му давам.

# 29
  • Мнения: 282
Аз го сменям преди всяко ядене. Малката не повръща, но и не ака след или по време на  хранене. А и да се изака си спи и не я интересува.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз го сменям след ядене и като се оригне качествено.Защото след папане го пълни отново.Не от икономия а просто така сме си свикнали.От опит знам че не повръща след като се оригне поне два пъти.

И аз така правех

# 31
  • Мнения: 6 315
Ами след хранене и аз. Просто внимавах, оригвах го добре и след това гледах да не го подмятам много-много, докато го сменям.

Общи условия

Активация на акаунт