Наддава малко-трябвало да давам адаптирано

  • 1 456
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 463
Ееее,а аз какво да кажа като за последните 3м моят скакалец наддава с по 250-280г #Crazy-това май в никакви таблици не се вмества.Но тук педитата са по-либерални.Нашият само ме пита дали се притеснявам от факта. Казвам 4е дедето  ми изглежда съжсем зраво..пу,пу,а пък е имного жизнена и вси4ко закон4ва до тук-няма дохранване,няма захранване, да не говорим пък за пробно кърмене Simple Smile.
Би ли споделила,къде живееш?На следващата консултация ще цитирам твоя доктор.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми...кво да ти кажа...Мойто чаве на 8 месеца беше 12 кила #CrazyМного бил дебел - верно, дебеличък беше.И там спря да наддава - 4 месеца..нищо.Докторесата - що не наддавал #CrazyВикам - ми расте на височина, наваксва дето е бил пухкав.Ама как така - то не можело дете под годинка да спре да наддава Naughty
 айдеееее...мажи им ските и ги пускай Peace
Оставаше и да ме накарат да дохранвам 12-килограмово бебе, щот' не наддава hahaha

# 17
  • Мнения: 8 463
Белинда,имам чувството,че целта е да те изкарат виновен,че нещо не правиш като хората-Както се казва в едно детско стихче-Ту пък млякото горещо,ту пък друго нещо... smile3512

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За протокола-тежи 8.250 и е висока 71 см/миналият път май бяха 72,ама карай.../
Мими сега е на същите кила и ръст и е на ...година и четири месеца. Около годинката по мои наблюдения забавят темпото и качват по- малко или хич.

# 19
  • Мнения: 2 274
 Laughing
Ами смея се, защото моят 9-месецен син дори е отслабнал с около 100-на грама този месец, т.е. заковал е 9-те кг и толкоз. Педито изобщо не се разтревожи. Порастнал е с 2 см, което е важното и непрекъснато се изправя и кляка! Е, как да наддаде.
За дохранване изобщо не е станало дума. Това с адаптето не е ли само за първите 6 месеца?  Thinking

# 20
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Ето и нашата статистика:
на 7м - 7.120/68
на 8м - 7.400/69.5
на 9м - 7.400/70
на 10м- 8.100/71.5
на 11м-8.250/73
на 12м-8.060/74
на 15м-8.600/76
Това с ръста не го вярвам, че мойто шиле не стой за мерене, но кантара е ел. везна, та донякъде мога да се доверя.
Иначе си е много добре моята кльощозъбелка.

# 21
  • Мнения: 8 463
Томазе,значи правя си следния извод.Никакво теглене докато не  направи годинка.Като гледам твоята статистика,твоята буба даже е отслабвала в някои месеци.Не ми се разправя пак с педиатърката.Моята беба още не ходи,но отскоро тича с проходилката,мисля си,че е естествено да наддава по-малко.Тя просто по цял ден е там вътре и обикаля,докато преди кротко си лежеше.Обаче никой не ме попита за това.А и да кажа,че първите месеци е наддавала кой знае колко много,ще излъжа-първите 3 месеца слагаше по 600-700 грама.
Ох,омръзна ми от тия статистики.
Много ми харесва американската система-мерки и теглилки на всеки 3 месеца.

# 22
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Виждаш разликата между 11 и 12 месец. Е как няма като проходи на 11 м и не се е спряла.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Ей, аман значи  Rage! Хич недей да я мислиш! Бебата ти изглежда идеално. И мен ме бяха заплашили с добавка, защото през третия месец Емма беше качила само 540г. А че през през първия и втория качи съответно 1000г и 900г, никакво значение. Изобщо не съм и помисляла за добавка, пък ако ще и 300г да беше качила само. И моята пед-ка се звери в едни листове и чете норми  smile3554, но на мен ми влиза в едното и излиза от другото. По отношение на нормите много харесвам тази табличка, защото е съобразена с рожденото тегло.

# 24
  • София
  • Мнения: 190
О, много си е добре детето ти. Не може всички да са еднакви.  За статистиката Лъчо на 9 месеца е 6.500кг/67 см., последните 3-4 месеца наддава по 150-300г и по 2-3 см. ама като кротува само като спи. Педиатърката само казва, че е много буен и затова не наддава и ще стане висок и слаб като баща си. И не се обсъжда кърмата ми. То добре че я смених, че предната сигурно щеше да ме побърка.

# 25
  • Мнения: 264
Знаеш, че и на мен наддаването ми е болна тема Close
Последните 2 месеца (т.е. 5-ти и 6-ти) Анди наддаде по 250 грама, а преди това по около 500. Предният път педиатърката ни успя да ме разреве, та още се чудя дали да я водя този месец newsm78 Вчера казах на таткото, че ще пратя него да я заведе, а той каза, че няма проблем Hug Не ми се ще да й гледам гадната, злобна мутра, която искаше да повторим изследването на кръвта, защото й се виждал много висок хемоглобина #Crazy Е, ние нямаме 7кг още, но голям прас. Важното е, че детенцето се развива нормално според мен във всяко отношение Peace А мисля, че и твоето. Така, че целувки от едно кльощаче Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 8 463
Бубенце,аз скоро не съм правила изследване на хемоглобина,но на 6 месеца-незахранена-беше 122.А тогава пак с малки темпове наддаваше.
Направо ми скри шапката-как така неоправдано висок хемоглобин?Какво значи това?Всички слаби хора са анемични или какво?
Имам една позната лекарка,с която си говорихме за анемиите и тя ми каза,че пълнотата няма нищо общо с хемоглобина и даде за пример собствената си майка-доста дебеличка и с анемия.
Бисерите на докторите край нямат.И как така ще те докарва до плач?Вместо като лекар да те посъветва?Не мога да го разбера.

# 27
  • Мнения: 8 463
eli beba,мерси за табличката.Пропуснала съм я.Според нея сме в долна граница на нормата.Пак е нещо.

# 28
  • Мнения: 264
При нас хемоглобина беше 121, захранена от 2 дни с оризова каша. Но според нея не било възможно, при положение, че не е яла жълтък и месо newsm78

# 29
  • Мнения: 8 463
При нас хемоглобина беше 121, захранена от 2 дни с оризова каша. Но според нея не било възможно, при положение, че не е яла жълтък и месо newsm78
Тинтири-минтири.Дрън дрън,че пляс. JoyЕто ти сега мнението на моята компетенция. Mr. GreenЗаради обривите не ни разрешава жълтък поне до навършването на 1 година.Казва,че в него няма кой знае какво и няма нищо да загуби,ако не яде.Тук я подкрепям. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт