Родители, вярвам, че на вас ви пука

  • 3 292
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453269.0
Защо не се опиташ да редактираш постовете си, вместо да пускаш няколко един след друг? Има такава опция.


Ако говориш на мен - поставила съм АЗ тема и съответно отговарям на ВСЯКО мнение, което смятам, че заслужава отговор.
Ако не е писано това до мен, игнорирай горното изречение.

# 16
  • Мнения: 2 154
В момента се занимават дали учебната година да е от 1.ІХ,
колко дни да са ваканциите и пр.
От страна с утвърдени традиции в образованието се превърнахме в
страна с най-много неграмотни по бр.на населението.
И ако това е тенденция,не ми се мисли !
Жалко,много жалко !

# 17
  • Мнения: X
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453269.0
Защо не се опиташ да редактираш постовете си, вместо да пускаш няколко един след друг? Има такава опция.


Ако говориш на мен - поставила съм АЗ тема и съответно отговарям на ВСЯКО мнение, което смятам, че заслужава отговор.
Ако не е писано това до мен, игнорирай горното изречение.
Можеш да отговориш на всяко мнение и като направиш това в един постинг, вместо в четири последователни. Твоя работа.

# 18
  • Мнения: 24 467

Цитат
[....

Леле, без думи и аз оставам.
Но ще ми е кофти и някак виновно, ако след 3 години или дори само след една попадна на тема, която както на Черна Станция, ще ми се стори вече коментирана, стара и досадна с повторението си.

....

Е, то че на нас ни е кофти е все тая за крайния резултат.
Важно е, че на тоз, на който трябваше да му е кофти още преди няколко години, също му е все тая.

# 19
  • Мнения: 1 568
Учебниците са под всякаква критика!
Косата ми е настръхнала и от песните по музика.
Думи нямам...
Едно време учебници се пишеха от преподаватели, сега се пишат от търговци.

# 20
  • Мнения: 25 712

Ако говориш на мен - поставила съм АЗ тема и съответно отговарям на ВСЯКО мнение, което смятам, че заслужава отговор.


Там е проблемът, че това не е ТВОЯТ блог и тук не определяш ТИ правилата. Жените те съветват съвсем приятелски, недей така с рогата. А можеха да информират модератор...
Надявам се, че си доволна от генерирания трафик към блога ти?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 824
И на мен ми е чудно как този бисер след толкова време и коментари още стои в учебника (ако наистина още стои). Отдавна трябваше да го няма. Може би не ни пука достатъчно.
Я как просташката реклама на камен во изчезна от екрана след няколко излъчвания под обществения натиск Laughing Значи може.

# 22
  • Мнения: X
И на мен ми е чудно как този бисер след толкова време и коментари още стои в учебника (ако наистина още стои). Отдавна трябваше да го няма. Може би не ни пука достатъчно.
Я как просташката реклама на камен во изчезна от екрана след няколко излъчвания под обществения натиск Laughing Значи може.
Не е само този бисер. Освен с подобни недомислици, някои учебници са пълни с остарели факти.  Но настоящият министър, доколкото си спомням, заяви( преди десетина месеца) че промени в учебниците ще бъдат направени, след като бъде приет новият Закон за училищното образование. Уви, депутатите имат далеч по-важни задачи, за да стигнат до него.

# 23
  • Мнения: 116
Наистина ли се допускат такива текстове в учебници за 3-ти клас  Shocked?

# 24
  • Мнения: 9

Ако говориш на мен - поставила съм АЗ тема и съответно отговарям на ВСЯКО мнение, което смятам, че заслужава отговор.


Там е проблемът, че това не е ТВОЯТ блог и тук не определяш ТИ правилата. Жените те съветват съвсем приятелски, недей така с рогата. А можеха да информират модератор...
Надявам се, че си доволна от генерирания трафик към блога ти?

Няма да ти отговоря с твоя тон, а от съвета ще си взема бележка - относно начина по който се води диалог тук.

п.с
След като ми обръщаш внимание, сигурно ти е направило впечатление, че сайтът ми изобщо не е комерсиален и в тази връзка не смятам, че споменаването му е проява на некоректност спрямо хората, с които опитвам да водя разговор по конкретен проблем. Извинявай!

------------

И на мен ми е чудно как този бисер след толкова време и коментари още стои в учебника (ако наистина още стои). Отдавна трябваше да го няма. Може би не ни пука достатъчно.
Я как просташката реклама на камен во изчезна от екрана след няколко излъчвания под обществения натиск Laughing Значи може.

Пука ни май точно колкото трябва, но докато ни се махне от главата - т.е докато детето мине в по-горен клас и се натъкнем на нови бисери... Едно отминава, друго идва на дневен ред... Simple Smile

----------

Наистина ли се допускат такива текстове в учебници за 3-ти клас  Shocked?

Да, но това е вариант одобрен преди 6 години.
Прочетох вчера, че за следващата учебна година се приготвят нови учебници. Ще ми се да вярвам, че това е за добро.

---------

В момента се занимават дали учебната година да е от 1.ІХ,
колко дни да са ваканциите и пр.
От страна с утвърдени традиции в образованието се превърнахме в
страна с най-много неграмотни по бр.на населението.
И ако това е тенденция,не ми се мисли !
Жалко,много жалко !

Доколкото разбрах предложението за започване на 1.09 е свързано с икономии на електро и топлоенергия основно.
Иначе се опитвам да не съм така обезверена. Днес разбрах, че за пореден път българсо дете е смаяло големите мозъци на Европейски математически форум. Факт е, че децата, които искат и са упорити - могат Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 103
В момента се занимават дали учебната година да е от 1.ІХ,
колко дни да са ваканциите и пр.
От страна с утвърдени традиции в образованието се превърнахме в
страна с най-много неграмотни по бр.на населението.
И ако това е тенденция,не ми се мисли !
Жалко,много жалко !
Не знам защо, но оставам с впечатление, че търсите вината за неграмотните ни деца в учителите и в учебниците. Когато аз бях ученичка в лошото Татово време, учебниците ни бяха безплатни до 11 клас. Сега уж ги направиха безплатни до 7 клас, но лично аз тази година за моята дъщеря, която е в 5 клас съм дала 250 лв само за учебни тетрадки, атласи, сборници, тетрадчици, химикалки и др.  и то без да с е изхвърлям със суперскъпите канцеларски материали. Цената на учебниците е зловеща - всички предполагам го знаете? И искам да попитам, как едно семейство, което живее с 300-400 лв. на месец зда си позволи да изучи детето си? Знаете ли колко деца напускат училище не защото не искат да учат, а защото нямат финансовата възможност за това?

# 26
  • Мнения: 561
Бихте ли ми казали на коя страница е този текст в учебника по музика на Булвест, че аз нещо не го откривам. newsm78 Да не би да са го махнали вече?

# 27
  • Мнения: 1 589
Бихте ли ми казали на коя страница е този текст в учебника по музика на Булвест, че аз нещо не го откривам. newsm78 Да не би да са го махнали вече?



И аз не го откривам.Или не е на Булвест?

# 28
  • Мнения: 8 567
Споко, нещата в по-горните класове  НЕ се оправят Mr. Green

Булвест, 5 клас, учебник по български език.
"Точно и ясно" определение за подлог, така написано, че децата да го запомнят за цял живот Mr. Green:

Подлогът показва за кого или за какво се говори, се съобщава нещо в изречението.
Открива се с въпросите кой?кои? (за лица) и какво? що? (за предмети)



По мое време подлогът извършваше действието newsm78
а и това "що", хич не се сетих как да го обясня на детето Embarassed

# 29
  • Мнения: 41 336
Гатанки не сте ли чели - винаги завършват с "Що е то?"

Общи условия

Активация на акаунт