Отговори
# 675
  • Мнения: 9
Здравейте, мамчета! Аз влизам да се оплача, че настинката ми хич не изчезва и смятам утре да си взема един ден отпуск и ако съм зле от четвъртък в болничен. В края на краищата няма да ми дадат медал, я! А и януари и февруари са изключително слаби месеци в автомобилния бранш, така че нямам и работа.
Блуменце, радвам се, че вече си на линия. Усетих аз, че нещо не е наред, ама дано е отминало вече.
За третата ФМ - аз вече имам час за 13.01. в Марковс. Аз избрах да съм в 29 седмица, защото бебешора ще е сравнително малък и се надявам да се види всичко необходимо.
А за възглавниците и аз като Ваня ползвам декоративните, които са доста големи и вършат работа. Ползвам и мъжо когато ми е по-удобно  Laughing
Вчера след като Мирта писа за тези обиколки реших и аз да се премеря и обиколката на тумбака в легнало положение ми е 95. Сега съм с мерки 95/95/95 - трупче и половина  - ставам за модел на Викторияс Сикрет  Laughing Незнам дали е в нормите или не, но не ми и пука. Ако доки каже да се притеснявам ще се притеснявам. Не си вкарвам излишни паранои. А и госпожицата е толкова активна, че не ми дава повод да си мисля, че нещо не е наред.
И последно за покупките - освен помпата, стерилизатора и шишетата (които взех, защото смятам и таткото да кърми, когато се налага) мисля да си набавя само дрешки и слинг. Кошарка ще ни дадат, а количката ще взема след като се роди. Дребните нещица ще купувам само ако има нужда от тях, не и предварително.
Хайде засега приключвам, че прекалих.

# 676
  • Мнения: 115
Такаа,ето ме след прегледа.....Момче е,момче Mr. Green
Ако знаете само как се успокоих и как ми олекна Whistling
Всичко си е ок,само че малчо не е 872гр.,а е 890 гр. и доста добре се развива,по ехограф термина ми излезе,че е на 30.03.,обаче доки каза,че това не е вярно,най-вярно си се смято с датата от последната менструация....
Обиколката на коремчето го помолих да измери,не че беше длъжен човека,но се оказа доста мил,та в 27 г.с обиколката ми е 120 см. Sunglasses Попита ме колко кг. съм качила и като му казах,че съм качила само 7кг.,той каза,че това е супер,ако и до края успея да качвам по 1 кг. на месец щяло да бъде перфектно Wink
Иве,при д-р Янкулов бях в Авис Медика и съм страшноооо доволна,към края на месеца ще отида пак.

Ей сега ще ви пусна и моя списък,откакто бях бременна с Бела....

# 677
  • Мнения: 0
Браво, Мони, за момчето! Тате ще има с кого да си пие бирата...

# 678
  • Мнения: 115
Ето го моят списък

Бодита-4-5 бр.
Блузки с дълъг ръкав-3-4 бр.
Гащеризончета 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав поне 5 бр.
Ританки - 5 бр.
Чорапки 5-8 бр.
Шапка за навън 1-2 бр.
Шапка за след баня 1-2 бр.,но не е задължително....
Хавлийки за баня 2-3 бр.
Лигавници 3-5 бр.
Обиколник (не е задължително) 1-2 бр.
Одеало тъничко  2 бр.
Одеало плътно  1-2 бр.
Спално бельо, комплект чаршафчета долен, горен и калъф 2-4 бр.
Тензухени пелени и бархетни 2-3 бр.

Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия
Биберон залъгалка 1-2 бр.
Биберони за шише 0-4 м. 2-4 бр.
Шишета - 2-3

Бебешки сапун или гел за измиване
Бебешко олио или зехтин - ако кожата не понася козметика се препоръчва бебето да се маже с преварен на водна баня зехтин в началото вместо с бебешко олио.
Бебешки клечки за уши с ограничител
Мокри кърпи
Ножичка / нокторезачка
Носов аспиратор
Памперси за новородено
Прах за пране за бебешки дрехи
Термометър за вана
Крем против подсичане
Шампоан за тяло и косичка

Капки против колики-тях може да ги купите и по-нататък,не са жизнено необходими
Бебешки термометър
Лепенки за пъпче-зависи дали ще ви падне пъпчето в болницата,или не,аз лично ползвах едни лепенки,когато къпех децата,за да не им се мокрят пъпчетата...

Корито/ваничка за къпане за препоръчване е анатомична
Бебешка количка
Легло/кошарка + матрак-ние мислим да вземем с кокосов пълнеж,че много ги хвалят...
Повивалник
Стерилизатор не е задължително, но е удобство
Столче за кола
Бебефон-който има нужда...


# 679
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
днес бях на преглед.Правиха кардиограма на бебо и всичко е наред.Тук това е задължително.Беше много интересно чуваше се бебето как хълца!Половин час ме държаха само на този уред.Иначе бебо вече е над 1кг.Много е пораснал,а пък аз за 1 месец съм качила 4 кг.Направо ужас,добре че ги свалям след това. EmbarassedАма колкото и да се мъча да се ограничавам просто не става Laughing
Взеха ми отново кръв и урина,но тук на всеки преглед го правят.Досега 6 пъти Sad
Отсега нататък ще съм през 15 дни на консултация,досега ходех през месец.Но вече съм 7 месец и така трябва!
За покупките ,имам някои неща,но мисля този м-ц и количка да си вземем.
Някой беше питал за болница,аз първото си дете раждах в Тина Киркова и останах много доволна!

# 680
  • Мнения: 15
Здравейте, тумбачета, малки и големи  Hug

Много пишете, немога да ви изчета, но бързам да отговоря на въпросът на jana, от далечната 41 страница, относно котката. Други момичета са ти отговорили, но да се обадя и аз Simple Smile Аз също живея с котка и куче. Въпреки, че котката си ходи навън, се наложи да и чистя за 2-3 седмици, защото се преместихме в нова къща и тогава не я пусках навън, докато не свикне с новото място. Изследване не ми правиха за токсиоплазмоза, въпреки че попитах, но ме увериха, че стига да ползвам ръкавици и да си мия ръцете след това, няма опасност. Даже четох някъде, че има по-голям риск да хванеш токсиоплазмоза от неизмита салата, отколкото от котка.
Но не се шашкай така  Hug

Добре дошли на новите момичета   bouquet

Мен също ме ритат под пъпа, макар че съм с висока плацента, незнам дали има връзка с това. Но не е притеснително. Вече знам, че лубимо занимание и забавление на нашите бебоци е да ни скачат на пикочните мехури  Grinning

Аз да се оплача, новата година ме почна със цистит, ама много болезнен, и отиваше към бъбреците с големи болки пак. Изплаших се, че ще развия някоя бъбречна криза, пих няколко парацетамола и неоринала на моя глава, и много чай и сок от касис. Вече мислех да се обаждам на ГП-то(за вчера), когато болките изведнъж спряха, както си и дойдоха, и цистита и той. Та засега продължавам да се наливам с течности и само дебна да не ме почнат пак. От някакви бъбречни инфекции точно сега най-ме е страх Sad

За килограмите, премерих се вчера и вече килограмите стават 3 качени Simple Smile Като последните два съм ги качила от 16ти Декември насам. Но апетита ми се връща с пълна сила!
За покупки, имам едни бодита купени и това е. Към краят на месеца ще ходим за количка с ММ. И аз чух/четох за тези тензухени пелени, колко са удобни за ползване, така че ще се запася с няколко и аз. чак към края мисля да погледна за помпа, биберони, памперси и подобни, но дотогава не ми се занимава Simple Smile Също така ще разуча повече за многократните пелени, искам такива да ползвам, но и те по-нататък. Нещо още нямам муза за бебе-пазаруване, защо ли!

Хайде аз се връщам до ви дочета, че съм стигнала само до 41-ва страница. Сигурно докато съм писала това, вие вече сте в новата тема Simple Smile  Hug

# 681
  • Мнения: 115
Момичета пуснах една темичка,хайде помагайте и вие  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=553909.0

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 852

Забравих да питам ако някой знае, доки каза, че околоплодните води са ми на долната граница, но нищо не обясми. Дали да се притеснявам  Rolling Eyes
Ани, и при мен е същото положение - в норма са, но към долна граница. Марков ми каза, че трябва да се следи и след месец-два пак да се проверят. Не знам как бихме могли да повлияем на количеството, честно казано. Аз пия много течности и стискам палци всичко да е наред. Дано и при теб няма промяна към по-ниски стойности.  Hug
След амниоцентезата също ми бяха в норма, но към долна граница и питах какво да правя, за да ги увелича и доки каза - нищо, просто трябва да се следят.

За болницатата - аз пак ще раждам в Шейново и пак при д-р Йончев. Много съм доволна, адски внимателен и подробен. След секциото като съм ходила на прегледи са ми казвали, че секциото ми е направено перфектно - каквото и да значи това.

# 683
  • Мнения: 288
Хора, какво става с талисманчетата? ВЕТИ също ми се губи нещо.

# 684
  • Мнения: 115
Хора, какво става с талисманчетата? ВЕТИ също ми се губи нещо.

Талисманчетата ни се намират в София!Майка им е изписана на 31.12,но не може да ги вижда,тоест,вижда ги 1 път в седмицата и то през стъклото....Това е,което знам,ще й звънна другата седмица да я чуя какво става...

А Вети наистина се изгуби....

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 852
Sweet Moni, браво за момчето. Включих се в анкетата ти - фаворит ми е Борис.

# 686
  • Мнения: 115
Ами,то Борис води в класацията засега  Laughing Ама как ще му е галеното ми е интересно....

# 687
  • Мнения: 845
Ами,то Борис води в класацията засега  Laughing Ама как ще му е галеното ми е интересно....


Боби

Айде, отдъхни си вече и спокойно пазарувай в синьо Simple Smile

# 688
  • Варна
  • Мнения: 237
Боби:)
На мен ми харесват Самуил и Денислав.
Абе аз ли нещо смятам грешно.. totoven е 26 седмица като мен, а от 28 започва седми месец. Поне по календара,който излиза и в нейния подпис.

# 689
  • Мнения: 115
Боби:)
На мен ми харесват Самуил и Денислав.
Абе аз ли нещо смятам грешно.. totoven е 26 седмица като мен, а от 28 започва седми месец. Поне по календара,който излиза и в нейния подпис.

От 27 г.с и 1 ден започва седмия месец,което май се води като 28 седмица,не знам и на мен са ми много объркани...

Общи условия

Активация на акаунт