Киста

  • 5 529
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 272
Лали, и аз имах две фоликуларни кисти, точно от стимулация с Клостилбегит. Пукнаха се за 1 месец, т.е. на следващия ги нямаше. Пих Дуфастон от 15 до 25 ден по 1т. сутрин и вечер. Мисля, че ако кистата е фоликуларна, както предполагаш, няма място за тревоги. Може и сама да се пукне.

# 16
  • Мнения: 7 716
А през това време пазихте ли се?

# 17
  • Мнения: 507
Здравей Лали,
Аз бях с ПКЯ и имах доста фоликулярни кисти и на двата яйчника. Сумати време пиех противозачатъчни: Диане 35, Регулон и още нещо не им помня имената. След 4 месечна пауза без цикъл се наложи да ми го предизвикат и  трябваше да почивам и после да започна стимулациите.
Прочетох във форума за една билкова аптека на ул"Поп Богомил" 38 и отидох да видя какво има там. Купих си чай за премахване на кисти, на своя глава разбира се  Embarassed . Пих го около месец преди стимулацията и после през цялото време докато пиех Клостилбегит. Мисля, че ми е помогнал, защото след пъвия месец вече имах само две много малки кисти.
Незнам ако искаш пробвай, според мен ако не ти помогне няма да ти навреди.
Успех   bouquet

# 18
  • Мнения: 7 716
ГериД, само билките ли пи в месеца, преди стимулацията или и противозачатъчни?

# 19
  • Мнения: 3 376

Класическа. Честно казано изобщо не разбрах какво стана. Отидох на хомеопат, приказвах му на дълго и широко за проблема, разказах му кога са ми махнали десния яйчник и как съм се чувствала тогава, и въобще един куп неща, той ми даде някакви капки. След няколко седмици отидох на гинекологичен преглед с намерението да пия каквито лекарства ми предпишат, защото умирах от страх да не стане бела, и ехографа показа чист яйчник. Забравих да кажа, че преди това ми беше дошло и вероятно с мензиса са се изчистили и кистите - това поне предположи докторката.

А през това време пазихте ли се?

Мии... не се пазихме, ама така или иначе тогава цикълът ми нещо беше толкова сбъркан, че шансовете ми сигурно не са били големи.

# 20
  • Мнения: 507
Лали,
Пих само този чай и нищо друго.

# 21
  • Мнения: 7 716
ГериД, ти в този цикъл със стимулацията ли забременя, че съм забравила Embarassed?

# 22
  • Мнения: 1 612
Лали аз имах същия проблем.
След стимулация с Клостилбегит (3 месеца) единия фоликул не се спука и образува малка кистичка (13мм). Изписаха ми противозачатъчни (Регулон). Не знам дали ми ги изписаха заради кистата или з-о се подготвях за инвитро, но лекарката обясни, че след 1-2 цикъла щяла да се спука сама.
Е да ама не. Накрая решихме да направим пункция за да я махнем з-о няма как да започна инвитро с киста. Подложих се на манипулацията. Даже пуснах тема след това и тук и в Зачатие.
Оказа се, че кистата не е функционална, а ендометриозна - пълна с кръв.
Добре, че не се е спукала, че пак щеше да стане беля.
Освен противозачатъчните опитах и Мужик корен. При фоликулярните кисти преди ми е помагал, но сега не подейства.
Ако кистата ти е пълна с кръв наистина мисля, че е най-добре да я махнеш (евентуално пункция - най-безболезнено и щадящо е).
Пожелавам ти успех!

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 14:53 от lilia_n_s

# 23
  • София
  • Мнения: 4 272
Лали, не сме се пазили. Даже лекарката каза, че секса може да помогне за спукването. Честно казано, и аз не знам какво помогна Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 507
Лали,
Да, значи пих Клостилбегит само три месеца и точно на третия месец забременях. Обаче да ти кажа пих и Дуфастон от 15 ден в продължение на 10 дни. Ама да знаеш, че за чая аз си го реших никой не ми го беше предписал.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 1 029
И аз имах,но поради "прекрасен" лекар,на който се доверих,и който ме лекуваше за раничка се стигна дотам,че след спешна операция ме спасиха на косъм и слава богу-с един яйчник.
Моето мнение е като на Лилия.Най-добре пункция,най-безболезнено и без отлагания.
Успех,Лали!Стискам ти палци! Praynig

# 26
  • Мнения: 303
Аз пак не разбрах - освен пункцията какви други варианти на операция има? И за колко време след тях се възстановява човек достатъчно.

# 27
  • Мнения: 1 029
klia,моята операция беше през корема,но стана така,защото беше спешна и вече се бориха за живота ми.Не бях лекувана правилно и затова.Иначе,доколкото знам е само една-пункцията.Няма да ви плаша с повече обяснения за моя случай,защото това рядко се случва..само при неправилно лекуване,но трябва да се взимат мерки,без отлагане.И при сигурен лекар.
Лали,пробвай с билки и лекарства само ако мислиш,че можеш да отложиш,те помагат понякога,но не винаги.
Моето мнение е от личният ми опит и от това,че си изпатих..не убеждавам никой в нищо.
Успех,с теб сме! Big Ups

# 28
  • Мнения: 7 716
Кистата ми от 20 мм вече е 15 мм без противозачатъчни.  Laughing Laughing Laughing
Фоликулярна е.
Пия билки, макар, че не съм привърженик  Wink
Благодаря на всички, които ми отговориха и ми помогнаха да взема решение.

# 29
  • Мнения: 9 094
Браво Лали, радвам се Grinning

Общи условия

Активация на акаунт