Квилинг за маниаци - 5

  • 129 524
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
ето ги и мойте творения:)

# 676
  • Мнения: 14
Добре дошла Selenka!

Ето какво успях да направя. Това е от първа страница онези летни хризантеми. Картичката беше предназначена за директорката на детската градина, а написаното е дело на мъжа ми.
И да питам с какво лепите пауса, че нещо със сухо лепило се набръчква?
И още един въпрос МакКуин правил ли е някой, ще помоля за линк  Hug  bouquet
shanel1982-получава се със лепило C200 от начало е бяло но после става прозрачно...

Доколкото разбирам въпроса не е за цвета на лепилото, а за набръчкването.
Не мисля, че С200 е удачен вариант за паус - пак ще се набръчква. Ако ще лепиш на скрито място препоръчвам двойно лепяща лента.
Всъщност изобщо не разбрах къде ще лепиш пауса, може би защото не видях хризантемите.
И за пореден път ще кажа проба-грешка е най-сигурния метод за откриване на собствените предпочитания...

Последна редакция: ср, 01 юни 2011, 11:20 от Te4eto

# 677
  • Мнения: 429
Не стана с С200, останаха си бели, а двойното залепящо се вижда. Отпечатвам на паус пожеланието и го лепя вътре.
Te4eto, опитах няколко неща, но не се получава. Ако ще си комуникирате само знаещи и можещи поне да се напише още в заглавието на темата.

http://shanel1982.snimka.bg/hobby/hobi.596930

# 678
  • Мнения: 14
Ако предпочиташ да не ти отговарям на питанията - мога да мълча. Не знам защо все ми се сърди някой, когато опитам да помогна... май ще взема и аз да млъкна, както други вече направиха. Все пак ще опитам още веднъж!

Много хубави хризантеми!
Сега като разбрах какъв е точно проблема мога да опитам да ти дам идея.
Можеш например да използваш същата рамка каквато на външната страна и вътре, като с нея да закрепиш пауса, може да не е цяла рамка а лента (или две или фигурка) с декоративен елемент, които да скрият лепилото. Може да зашиеш или да пробиеш някой отвор и да закрепиш с панделка...

# 679
  • Мнения: 145
Момичета , привет!
Тъй като винаги откликвате на моите чудати прищявки...сега пак ще ви помоля да ми дадете идея за барабан..Ако някоя от вас го е правила, ще се радвам да сподели опита си..
Прекрасни неща правите и се радвам, че съм един макар и незначително малък ваш последовател..
 Hug

# 680
  • Мнения: 14
Не съм правила барабан, но си представям нещо такова:
Този е много стилизиран и е лесно да се изпълни с квилинг елементи.
И ivu6a, пък и всички останали - тук никой не е незначителен и малък...

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 15:37 от Te4eto

# 681
  • Мнения: 5
Аз правих барабани и чинели и всички други детайли...  Crazy Имам и снимки някъде, но трябва да се поразровя, а в момента съм на работа и няма как да стане. Ако ги открия довечера ще ги кача. Peace

# 682
  • Мнения: 27
Не стана с С200, останаха си бели, а двойното залепящо се вижда. Отпечатвам на паус пожеланието и го лепя вътре.
Te4eto, опитах няколко неща, но не се получава. Ако ще си комуникирате само знаещи и можещи поне да се напише още в заглавието на темата.

http://shanel1982.snimka.bg/hobby/hobi.596930


Аз също съм в началото на квилинга, но открих една много ефектна и лесна идея за прикрепяне на пожеланията вътре в картичката. Правя два ъгъла от плътна хартия и ги залепвам в двата диагонала като ги намазвам само по страните на ъгъла. Така мога да мушна ъгълчетата на напечатаното пожелание. А и самите ъгли може да са с различна форма, с вълнички, набръчкани и прочие - въображението си е твое, а виждам, че ти си го имаш Grinning
Продължавай да твориш както и всички останали майсторки - много ви се възхищавам и черпя идеи от вас  bouquet  bouquet  bouquet
 Скоро ще кача и аз като посъбера достатъчно творения.

# 683
  • Мнения: 342
Не стана с С200, останаха си бели, а двойното залепящо се вижда. Отпечатвам на паус пожеланието и го лепя вътре.
Te4eto, опитах няколко неща, но не се получава. Ако ще си комуникирате само знаещи и можещи поне да се напише още в заглавието на темата.

http://shanel1982.snimka.bg/hobby/hobi.596930


Аз също съм в началото на квилинга, но открих една много ефектна и лесна идея за прикрепяне на пожеланията вътре в картичката. Правя два ъгъла от плътна хартия и ги залепвам в двата диагонала като ги намазвам само по страните на ъгъла. Така мога да мушна ъгълчетата на напечатаното пожелание. А и самите ъгли може да са с различна форма, с вълнички, набръчкани и прочие - въображението си е твое, а виждам, че ти си го имаш Grinning
Продължавай да твориш както и всички останали майсторки - много ви се възхищавам и черпя идеи от вас  bouquet  bouquet  bouquet
 Скоро ще кача и аз като посъбера достатъчно творения.
mila-mama, добре дошла! Не съм видяла нищо твое или може би съм пропуснала, за което се извинявам, но предполагам, че ще е хубаво, съдейки от творческото мислене! Харесвам хората, които експерементират и не се притесняват да въвеждат свои идеи и методи, мислейки самостоятелно!
Успех и очаквам да видя творчеството ти!     bouquet

# 684
  • Мнения: 5
Ето и барабаните, които обещах малко по-рано http://handmade-varna.blogspot.com/2011/06/blog-post.html 
Малко не ми се получиха, та затова съм се амбицирала следващия път да са по-добре.  Whistling

# 685
  • Севлиево
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Рядко се разписвам в темата, но това не значи че не чета Simple Smile...
Реших че мога да помогна, тъй като и аз съм се блъскала доста време със залепването на паус,  та реших да пиша. В офис 1 вече има лепило-лента на shtadler (мисля че така се пише) . Представлява
нещо подобно на коректор лента, само дето е двойно лепяща и въобще не прозира през пауса.
Сори че не разполагам с картинка, но като намеря линк - ще пиша

# 686
  • Мнения: 447
Здравейте!

Току-що намерих темата, защото отскоро имам регистрация във форума. Радвам се, че има и други почитатели на ръчно изработените картички!
Това, което правя аз, не е точно квилинг, но въпреки всичко нещата, за които пишете, са ми безкрайно интересни, поради което прецених, че това си е МОЯТА ТЕМА!!!  Heart Eyes

Тук публикувам едно от нещата, които съм правила, за да добиете горе-долу представа от стила ми.



Желая хубав и слънчев ден на всички!

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 09:52 от Windy

# 687
  • Мнения: 14
Windy, добре дошла, не знам дали е само при мен, но не виждам картинката. Освен тази има и друга тема за ръчноизработени картички - може би ще ти е интересно.
Дими, изненада ме с това ново име  Grinning
tsonevad и аз ползвам и това лепило и съм много доволна - изглежда като коректор и се нанася по същия начин. За съжаление обаче е скъпичко.



Да, вече се вижда, мерси.

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 11:04 от Te4eto

# 688
  • Мнения: 447
Te4eto, мисля, че сега трябва да се види вече. Явно съм допуснала грешка при копирането на адреса... newsm78

Сърдечно ти благодаря за линка към другата тема! Както споменах, нова съм още и ми е нужно време да се ориентирам!  Hug

# 689
  • Мнения: 1 849
Това са последните неща които правих.



Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 13:06 от migito

Общи условия

Активация на акаунт