Колко време се обезсолявате сиренето

  • 10 679
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
ама вие случвало ли ви си е да лъжете педито.

Да. Искаше да въведа жълтък и агнешко на 8 месеца. Казах ок и не го направих.

# 16
  • Мнения: 1 759
ама вие случвало ли ви си е да лъжете педито.

Да. Искаше да въведа жълтък и агнешко на 8 месеца. Казах ок и не го направих.

жълтък защо чак 8я месец? той не се ли дава преди да се почне с месото? ние така направихме,защото так разбрах че е! айде за агнешко-на мен това месо ми е много мазно и скоро едва ли ще го предложа(на 8 и малко сме)!

а за сиренето- ние почнахме с извара( и все още само това й давам,сирене не съм още)

# 17
  • Мнения: 9 481
vetrovete_na_liobovta , просто започни въвеждането на глутен с по-малко съдържащи го зърнени култури; или с по-малко количество от тях в каша без глутен Wink
Аз лично нашия не го лъжа, но още с големия ни син го уведомих, че смятам за захраня късно (големия бе захранен на 6,5мес, беб-на 8,5мес); да не давам сокове; да кърмя дълго..и той се съгласи с това; коментирам с него неща за които чета различни становища-като това, че късното въвеждане на глутен е опасно колкото и ранното такова....та и той и други доктори са на мнение, че няма как да има подобна опасност, тъйкато глутена не се обработва и приема от бебешкия организъм поради липса на ензим, но когато бебето е достатъчно голямо, и всичките му органи си функционират на 100%, единственото за което трябва да се внимава е да не е в много големи количества дадения глутен-т.е. да е шоково за организма. Това е.

Яйце и аз не съм дала на бебето (то е вече на 11мес..нещо лентичките са се бъгясали Crazy) и смятам да го дам след годинката Whistling

# 18
  • Мнения: 223
Педиатъра доста ме мъмри за това че още не съм дала на детето да яде яйце , аз си мислех към 10 месец някъде да й го въведа , а когато ме пита педито аз лъжа  Embarassed казвам че давам , а всъщност не.даже той казваше захранване в 3 месец и сок на 2 месеца когато беше , ама аз я захраних на 6 месеца и даже още не съм давала сок.несъжалявам , ама вие случвало ли ви си е да лъжете педито.

Не, разбира се. Защо да лъжа. Просто казвам, че съм преценила, че няма да му дам сега яйце или месо или примерно кисело мляко. Както и обратното. Това е моето дете и аз си решавам, кое кога да дам.
Имам достатъчно мозък, за да прочета и преценя.
Аз лъжа не за друго , а защото на няколко пъти ми се случва да и кажа , че аз съм сметнала за нужно как да подходя с детето си , а тя мрънка много и се кара , даже последно като ме заплашва , че сигурно хемоглобина на детето ще е нисъм и едни глупости ми наговори и затова послъгвам.

# 19
  • Мнения: 9 481
Декември и юни се сменят ЛЛ и педиатри Peace
Вашата е определено за смяна-задълженията им са да консултират, съветват,обясняват, преглеждат...а не да размахват пръст и да се държат по подобен начин Peace А докато ги траем-ще продължават да се държат така..

# 20
  • Мнения: 223
МТВ не ми се иска да го сменям , защото е добър иначе ако не бях толкова доволна щях да съм го сменила отдавна.
Сетих се още нещо да питам за глутена:ако примерно след като съм въвела кашата с овес , и искам да изместя яденето което е 2 за деня(10 часа) могали да започна с примерно половин сухар направен на попара , а след това да додават АМ може ли да стане някаква реакция межди глутена и млякото , тъп въпрос , ама вече на нищо да не се очудиш.

# 21
  • Мнения: 914
Ами то и в кашата овес има АМ,поне тази която аз давам на Хипп. newsm10

# 22
  • Мнения: 9 481
МТВ не ми се иска да го сменям , защото е добър иначе ако не бях толкова доволна щях да съм го сменила отдавна.
Сетих се още нещо да питам за глутена:ако примерно след като съм въвела кашата с овес , и искам да изместя яденето което е 2 за деня(10 часа) могали да започна с примерно половин сухар направен на попара , а след това да додават АМ може ли да стане някаква реакция межди глутена и млякото , тъп въпрос , ама вече на нищо да не се очудиш.

Не, няма никакъв проблем  Peace

За педиатъра-ти си знаеш..аз не толерирам подобно отношение.  Stop

# 23
  • Мнения: 27 524
жълтък защо чак 8я месец? той не се ли дава преди да се почне с месото?

Не.  Simple Smile Жълтък може да се предложи най-рано на 8 навършени месеца, по-рано - не  Peace

# 24
  • Мнения: 1 759
жълтък защо чак 8я месец? той не се ли дава преди да се почне с месото?

Не.  Simple Smile Жълтък може да се предложи най-рано на 8 навършени месеца, по-рано - не  Peace

 Shocked ooooh! аз го въведох към 5 месец! и педи така каза и тук една книжка от Бон Апети за бебета до 1г пише от 5я месец! уф!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
При нас цялото захранване протече с лъжи от моя страна.По съвет на педиатърката трябваше да го започна на 2,5 месеца.Аз започнах на 5 навършени,а тя вече ми даваше рецепти за жълтъка.

# 26
  • Мнения: 223
Към кашата с овес и праскови  може ли да се добави друг вид плод Blush

# 27
  • Мнения: 27 524
Може, стига вкусово да се съчетава с прасковата все пак и да е въведен  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 309
на педитата никакво доверие относно захранването Crossing Arms По темата - сиренето го разпределям на желаните порции в пластмасова кутия, и слагам вода. На следващия ден я сменям, и през следващите няколко дни също. Но го давам на бебето още от следващия ден. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 39 762
на педитата никакво доверие относно захранването Crossing Arms
О, пдиатърката на децата няма грешка в това отношение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт