Ревматоиден артрит - тема 2

  • 202 206
  • 757
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 864
а този пакет ревматоиден артрит какво включва?

моля те не си прави сама снимки без назначение. това си е облъчване и може да се окаже че е било супер безмислено да си ги правиш!!!!!

иначе аз като малка съм боледувала от ангини да. но мисля че сама си го откл,чих РА като не си слушах тялото и се тормозех вътрешно за простотии. пък и периода след раждането много ми " помогна" в това отношение.....

# 226
  • Мнения: 674
Като сме тръгнали в посока ,причина за заболяването -Споделете  боледували ли сте в детските си години често от гнойни ангини?Вземан ли ви е гърлен секрет?Защото аз и две мои познати болни от РА сме  имали този проблем в детството .Може и да е съвпадение.Трябва да има някаква причина и лекарите трябва да тръгват от там.

    Аз мисля, не че разбирам, но едно време почти всички деца, които ходеха на детска градина, боледуваха или от ангина, или от пневмония. Стресът май ни е в повече.

# 227
  • Мнения: 21
Аз също не съм боледувала в ранна възраст. Много здраво и жизнено дете  бях до 12  години. На 12 години прекарах една лека  истинка, но лекуващата лекарка ме обърка със много силни антибиотици и в следстие  на тези антибиотици аз  полчих РА. Година по-късно ми откриха  заболяването.

# 228
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 692
а този пакет ревматоиден артрит какво включва?

Включва това:

Anti HLA-B27
Пакет РА:
Анти -MCV /анти CCP/
Ревматоидни фактори:
IgA
IgG
IgM

Ако някой е решил да го прави - струва 106лв и да си поиска именно пакет, а не поотделно, защото поотделно струва с около 40 лв. отгоре - това е една от мъдростите на здравната каса, която на всичкото отгоре и не го поема защото било скъпо, така ми обясниха Tired
Не го правят навсякъде, от лабораториите май само Цибалаб го правят, в клиниката "св. Иван Рилски" също става, аз там го правих.
Относно настинките - аз много боледувах като дете и от постоянни ангини  също.
Вчера питах стоматолога си за мъдреците, отговорът е, че ако са добре, без възпалителни процеси и грануломи, няма основание да се мисли, че са предивикали или поддържат РА.

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 10:36 от Unknown_lady

# 229
  • Мнения: 20
Аз съм боледувала често от ангини като малка Sadи така съм се сдобила на 1г. и 8м с тази диагноза РА или по-точно ЮРА-юношески артрит. Незнам дали е имало вариант болестта да не се отключи тогава newsm78 иначе от 3г. ми се влоши състоянието от стрес, а си бях почти 15г. в ремисия. Ходила съм на хомеопат и те питат за прекарани вирусни заболявания в детството - незнам точно какво им помага тази информация за лечението? Каквото и да умувам няма връщане назад,а само надежда,че нещата ще се оправят до максимално възможното. Пожелавам на всички успех и дано има само положителни новини.

# 230
  • Мнения: 13
Ето ,че почти всички сме правили  често ангини в детството .Възможно ли е там да си имаме някаква инфекция?Защото трябва да има някаква причина за това заболяване.

# 231
  • Мнения: 1
От моите проучвания стигнах до извода, че при всеки човек нещо различно отключва болестта. Има няколко основни групи причини, които лекарите явно са обобщили от практиката си, и винаги при първи преглед те разпитват за тях: болни зъби, болни сливици, синузит, вирусни инфекции (знам за едно дете, болно от ЮРА, при което се открила много силна инфекция с цитомегаловирус, лекарите го лекували с потискащи имунитета лекарства за артрита, от което цитомегаловирусът виреел все по-добре )..... Всеки трябва да открие каква е причината при него, а често за съжаление явно не се открива. Мисля си  и друго - ако веднъж ти е отключен артритът, например от зъби, това не означава според мен, че като премахнеш причината и артритът отмине, няма да се разболееш след време отново от артрит, например вследствие на вирус. Общо взето гадна болест е артритът, но не бива да губим надежда. За мъдреците - при мен си бяха съвсем здрави, но често ми се възпаляваха венците около тях  и това явно предизвикваше болките в челюстта. Не знам все още дали мъдреците са били причината при мен, а може и никога да не разбера. Във всеки случай, още не съм се излекувала напълно, но съм доста по-добре, в сравнение с началото.

За рентгеновите снимки - правят обикновено една снимка на засегнат крайник, при мен направиха на ръцете - китки и пръсти. Целта е: 1. да се види има ли вече увреждане на ставите, 2. Ако няма още увреждане - да се заснеме началното положение. След известно време, например 2 години, се прави ново заснемане, за да се сравни с първата снимка и да се види колко бързо напредва болестта.

# 232
  • София
  • Мнения: 864
sisonela  разкажи за артрита ти на 1г и 8м. как се е проявил- с подуване на ставичка, болки или? и с какво са те лекували толкова малка и колко вреем знаеш ли?
аз да си призная честно малката само като каже боли ме и ми покаже някъде по крачето и настръхвам. дано тя няма моята съдба:)
но си мисля че при тебе може да е било реакция от някоя ваксина....

# 233
  • Мнения: 20
При мен първоначално се е подул палеца на лявата ми ръка, после и китката и все съм ревяла и никой лекар нищо не е могъл да открие/искали са да ми отварят ръката да видят какво има там - добре че баща ми не е разрешил/,чак в София успяват да поставят диагноза при проф.Бойкинов съм ходила, лежала съм в Медицинска академия с майка ми тогава,после и сама вече голяма, била съм в санаториум в Банкя и на Тузлата /кални бани/, минала съм почти всички стави като възпаление преди -сега само колената ми са подути.Лекували са ме с индометацин тогава, волтарен,артрохин,ибупрофен, златни соли /солганал тогава/, сега си слагам алокризин /френските/. Лечението ми беше до кам 14годишна с малки прекъсвания от 1-2м., после в пубертета нещо се затиши и сега след 15 г. ремисия от близо 3г. ходя по мъките Sadи да може да е станало от ваксина РА и организма да не я е приел Rolling Eyes и да е дал реакция, но не спирам да се питам имало ли е шанс да не стигна до тук Cryказвам си ,че не ми пука,но знам ,че животът ми щеше да е друг  и преди и сега newsm78

# 234
  • София
  • Мнения: 864
sisonela  и аз все се питах защо на мене и дали можеше да го избегна. но пък стигнах до извода че тази проклета болест ме научи  на много неща и и ми отвори очите за още повече. защото ако продължавах старият си начин на живот можеше да стане мнооого по-лошо.

но това с малко детенце че и дори кърмаче с тази болест е просто......след 2 години трябва да си слагам някаква ваксина / реимунизация/ ама съм се замислила сериозно да я прескоча....

# 235
  • Мнения: 20
След като са ми поставили диагнозата изрично са забранили да ми се поставят каквито и да било ваксини /имунизации/ - умирах от страх да не се набода на ръждясал пирон или пък кърлеж нещо и т.н.като дете това, но и сега се пазя - не ми дават ваксинации да правя. Преди лекарите обясняваха, грижеха се, имаше здравеопазване. Сега какво е - пълни търговци са #2gunfire само се чудят какво да пробутат, отвратена съм - искат да си правят  опити на наш гръб - докато мога няма да се дам и вярвам,че с добра воля и постоянство в нещата ще имам резултат Grinning

# 236
  • Мнения: 1
Sisonela - И аз разсъждавам като теб - полагам максимални усилия да се излекувам и все още не съм загубила вяра, че това е възможно. 

Bunnie - звучи интересно - какъв живот си водила? Ако не е тайна, де.

# 237
  • София
  • Мнения: 864
помощ ще ти кажа с две думи - стрес за организма си, а именно- впрягах се в постъпките и думите и делата на хората, плачех заради глупости и тн. тогава не вярвах на майка че така си вредя и ще взема да се разболея но сега .....
така че - каквото и да стане. СПОКОЙНО!
целувки за всички ви. са мо си помислете колко силни сме щом се борим с тая напаст Grinning

и ЩЕ Я ПРЕБОРИМ!

# 238
  • Мнения: 20
Има ли някой ползващ метотрексат да знаее как да спра падането на косата ми, то се измени плътност, цвят...ужас  Sad продължавам да пробвам какво ли не...до кога така ще карам newsm78 вече почвам да се уморявам да съм силна, напоследък тъпча на едно място, имам си отоци и лека скованост сутрин, защо няма край това, поне за 1-2 години. Предвид възрастта ми си мисля,че няма да имам вече възможност да съм в ремисия, а пораженията от лекарствата ще са видими Cry вече си мисля за перука нещо...защо все едни и същи споделяме във форума мнения, нали много били болните /за голямо съжаление /, споделете моля своя начин на справяне с болестта Confused

# 239
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 692
За укрепването на косата http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=754 не съм го пробвала, но от ветеринаря на кучето ми знам, че има чуден ефект върху човешките коси Grinning
Мен ме изписаха от болницата. С няколко думи - казаха ми, че сега съм си добре - т.е. мога да ходя сама, както и да качвам стълби на нисък етаж; и като стана зле до толкова, че да не мога, пак да заповядам там, тогава ще се мине към сериозното лечение Confused Нямам думи.

Общи условия

Активация на акаунт