Ревматоиден артрит - тема 2

  • 204 435
  • 757
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 13
Ензимите се приемат с повече вода.Аз имам проблем със стомаха и понякога след като ги изпия имам дискомфорт,който бързо отшумява.

# 301
  • София
  • Мнения: 873
iliana, албенааа как върви бремеността при вас момичета?
искрено се надявам, че сте добре.
разказвайте

# 302
  • Мнения: 9
Аз засега продължавам да съм добре без лекарства. Нямам никакви оплаквания.

По-интересното ще е, какво ще стане после.

Исках да ви питам, някой от вас спортува ли нещо?
Аз преди да се разболея ходих на фитнес. Не знаех какво ми е и ходех известно време с подути колене там. Не знам дали влоших положението, но не го подобрих.

# 303
  • Мнения: 13
При обострени състояния  се препоръчва покой.Когато има ремисия ,леки упражнения.Има информация в нета  ,ако се интересуваш.

# 304
  • София
  • Мнения: 873
аз лично винаги съм за спорта но не много натоварващ- плуване или леки упражнения.
за мене е грешка да се почива дори и при обострени състояния. казвам го от личен опит.
дори и да ме боли винаги гледам да се движа и така болката много по.бързо отшумява. залежа ли се става мнооого по-лошо.

# 305
  • Мнения: 13
Много е относително.имала съм моменти ,в които не  можех да стана от леглото.

# 306
  • Мнения: 60
Здравейте! Аз съм нова тук. Интересува ме какви точно са изследванията, които определят заболяването и в какви норми трябва да бъдат? Преди месец ми правиха изследване- Ревматоиден фактор- 30,42. Имам предходно хронично заболяване, което предполага появата на ревматоиден артрит. От няколко години имам страхотни болки на приливи и отливи в костите и ставите на ръцете, пръстите, коленете и кръста. Получава се и поддуване, но не се забелязва видоизменение. През август бях на контролни изследвания в Токуда и там лекуващата ми лекарка направи консултация с ревматолог, но той не ми каза нищо конкретно, само, че няма изменения и лекарствата, които вземам за основното си заболяване действат добре и болкоуспокояващо на артрита. Но времето се захлади и болките прииждат с още по-  голяма степен.
Благодаря Ви предварително за информацията, която ще ми предложите! Желая ви лек и спорен ден!

# 307
  • Мнения: 9
Здравей skrejanka7777,

ето тук има изброени изследванията, които се правят
http://www.puls.bg/illnes/issue_194/part_2.html

Но както там пише, диагностицирането е трудно. Може ревматоидният фактор да е ОК и човек да страда точно от ревматоиден артрит, може и обратното. Така че, ревматолозите могат да ти кажат гледайки всички симптоми и резултати.

# 308
  • Мнения: 9
Здравейте отново!
Само да ви попитам, спазвате ли някаква диета и има ли ефект?
Днес попаднах на разни интересни статии. Не знам колко са верни, но една от тях казва да не ядем изобщо млечни продукти, а друга, предлага някаква вегетарианска диета, която излекувала артрита.

http://www.notmilk.com/forum/798.html
http://www.drmcdougall.com/stars/star06_jean-brown.html


Какво мислите?

# 309
  • София
  • Мнения: 873
аз също знам че трябва да се избягват млечните, но освен тях и месото.
лично аз съм намалила млечните до минимум а месо вече 2-3 седмици не ползвам. мисля и да постя. мисля и лечебно гладуване или суровоядство да пробвам. незнам. другата седмица ще видя какво точно ще правя.
мисля да се съсредоточа много върху хранителният режим. / а така ми се хапва пиленце или сладичко...../ Sad
и спорт, спорт, спорт

# 310
  • Мнения: 3 816
Здравейте,майка ми е болна от ревматоиден артрит и през здравната каса и отпуснаха 5 опаковки  арава,които се оказа че няма да може  пие.Тя е доплатила по 35 лв на опаковка и за толкова би искала да ги продаде.Годността на аравата е до 2013 г.

# 311
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен.Искам до попитам има ли някой от вас който се ликува с роактемра?Разбрах че това лекарство лекува РА при 90% от случаите.

# 312
  • София
  • Мнения: 873
миналата година ми бяха предложили да се лекувам с Роактерма но после ме отрязаха/ явно решиха че ще им дам парич за да ме включат в експерименталната група/./голяма драма беше че ме отрязаха де. но после осъзнах, че няма случаини неща на тоя свят. първо прихванах варицела от детето  /което ако бях на лечение с Роактемра щеше да е доооста зле/, а в последствие говорейки с детски ревматолог практикуващ в Гермния разбрахч че лекарството съвсем не е безобидно.
Няма лекарство, което да те излекува от РА, Всичко е потискане на симптомите и след време не се знае къде ще избие болестта наново... Тъжно, но факт. Медицината няма полза да ни излекува....

# 313
  • Мнения: 20
Аз много се подразних от лекарите на Урвич,защото ти предлагат разни там илачи без да обяснат как действат, колко време се употребяват,странични действия едва ли не нямат newsm78такива, като питах - все ми казваха *какво ме бъркало*...Ало!!! как какво ме бърка - тялото си е мое и здравето, утре няма на тях да им белее главата,като нещо друго тръгна да лекувам. Видях,че съм една от хиляди на които гледат като парче месо за изкарване на пари от тези техни схеми. Аз вече спрях метотрексата и почнах йога-правя едва 50% от упражненията,но съм доволна от себе си.Сега се лекувам със златните соли-и те не са безобидни,но поне не струват толкова много Rolling Eyes

# 314
  • София
  • Мнения: 1 957
Здравейте, извинявам се че така нахлувам в темата. Може ли да дадете отзиви за др Андреев от Токуда, имам час за преглед при него. Познат ме свърза с лекар от Ревматологията на Урвич, но след отрицателните ви мнения се отказах да ходя там на преглед. Имам диагноза преди 12 години ревматизъм, които явно беше поутихнал и последните 4 години не съм имала никакви проблеми, но от известно време пак почна подуване на коленете и болки. Последно 2007 бях на преглед при Рашков на Урвич и не останах особено доволна.

Общи условия

Активация на акаунт