първите посещения на новороденото

  • 2 806
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
И нашата не ни е искала. Аз й дадох 10 лв обаче от добро сърце, защото дойде в Люлин от студентски град, беше много любезна и дори показно ни изкъпа бебето (ние не знаехме как).

# 16
  • Мнения: 910
на нас ни иска 20лв. за първо посещение и по 15 лв. за всяко следващо докато излезе ЕГН-то. причината била, че докато няма ЕГН бебето не може официално да се запише, а след като излезе нямало гаранция, че ще го запишем точно там. т.е. тя щяла да идва ама дали наистина ще го запишем после при нея. един вид застраховка newsm78

# 17
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Не ни е искала пари , ама тя нашата педка  си е душица Wink

# 18
  • Мнения: 655
Ох, нашата педиатърка и 1/4 от работата, която е описана, не свърши  Twisted Evil

И нашата също. #Cussing out #Cussing out
Но досега за нищо не сме плащали. А колко посещения трябва да направи педиатъра първоначално? Защото нашата дойде веднъж няколко дена след като ни изписаха.

# 19
  • Мнения: 39
А кога си избрахте педиатър/ка, още преди да се роди детето ли? Как става толкова бързо, 24 часа след изписването, след като аз дори не знам коя ще бъде нашата  Thinking

# 20
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И моето джипи дойде и не ми иска пари,детето е при друг педиатър и досега не ни е вземала пари,дори и когато още нямаше егн.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 356
А кога си избрахте педиатър/ка, още преди да се роди детето ли? Как става толкова бързо, 24 часа след изписването, след като аз дори не знам коя ще бъде нашата  Thinking

Да, избираш си я преди да родиш, отиваш при нея и се уговаряш предварително, че ще й звъннеш, когато трябва да дойде да види бебето. Аз така направих.

п.п. И пари не даваш, нищо, че не е излязло ЕГНто на бебето, тя пак ще си вземе пари от ЗК за това посещение.

# 22
  • Мнения: 1 215
Ами при нас, като се има предвид че кабинета на лекарката е от другата страна на улицата просто беше безсмислено да я викам вкъщи. Аз и досега й звъня по телефона и ако ми каже, че няма хора за 2 минути съм при нея

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Платих си като поп 20лв.,жената си ги поиска,дори още по-телефона като се уговаряхме ме предупреди.Направи се устата и да я вземем и да я докараме,обаче не й се отвори парашута.

# 24
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Нашата педиатърка дойде на следващия ден след изписването ни в къщи и не ни е искала никакви пари. А тогава, много ясно, бебето нямаше още ЕГН.

 И при нас така.

# 25
  • Мнения: 2 663
Е какво да ви кажа,аз живея извън града,доктора сме го избрали вече.Мога да му уредя транспорта с идването и връщането до нас и да му дам пари само ако аз реша-но при условие,че по закон няма право така ще го наредя хубаво....може и медиен скандал да спретна-едва ли ще посмее да иска от някой пари повече.И веднага ще го заменя разбира се

# 26
  • Мнения: 7 821
на нас ни иска 20лв. за първо посещение и по 15 лв. за всяко следващо докато излезе ЕГН-то. причината била, че докато няма ЕГН бебето не може официално да се запише, а след като излезе нямало гаранция, че ще го запишем точно там. т.е. тя щяла да идва ама дали наистина ще го запишем после при нея. един вид застраховка newsm78

Хубава застраховка  Twisted Evil , а когато ти все пак запишеш детето при нея с ЕГН-то тя ще си вземе парите и от касата  Twisted Evil .... ама се ядосах .... къде ги намирате тия търговци бе ...

За протокола нито съм плащала, нито са ми искали, а ако го бяха направили щях да се оплача ....


Сори, ако съм рязка  Peace

# 27
  • Мнения: 2 641
Естествено че ще се искат пари, ако бебето не е записано! ако знаете колко идиоти родители има дето викат майка ми из цяла София да им гледа бебето първия месец когато е най-назор, а после се записват при кой им дойде. Пък да видим как касата ще глоби някой лекар за пациент детоо не е в списака им. И нищо неплаща касата докато бебето нефигурира в листата, а това става с ЕГН само. И пак вместо шибаната каса да псувате си го изкарвате на лекарите. Ами ште ви дерат някои лекари като сте такива. И кога най сетне един лекар ще вземе за денонощния си труд повече от един простак шофьор и на вас да ви се види нормално тва? И че пари за цигари имате, ама лев и 50 за такса немате Naughty

# 28
  • Мнения: 5 228
Естествено че ще се искат пари, ако бебето не е записано! ако знаете колко идиоти родители има дето викат майка ми из цяла София да им гледа бебето първия месец когато е най-назор, а после се записват при кой им дойде. Пък да видим как касата ще глоби някой лекар за пациент детоо не е в списака им. И нищо неплаща касата докато бебето нефигурира в листата, а това става с ЕГН само. И пак вместо шибаната каса да псувате си го изкарвате на лекарите. Ами ште ви дерат някои лекари като сте такива. И кога най сетне един лекар ще вземе за денонощния си труд повече от един простак шофьор и на вас да ви се види нормално тва? И че пари за цигари имате, ама лев и 50 за такса немате Naughty

Я малко по-спокойно, ако обичаш  Twisted Evil. Какво му е естественото да се взимат пари, при положение, че нямат право??? Може би трябва да се замислите защо идиотите-родители не се обръщат повече към майка ти. И хайде моля ти се да не захващаме темата за възнаграждението на горките лекари, защото всеки от нас ежедневно е рекетиран и плаща като поп тук 20 лв, там 30 лв. Още като забременееш почва жестокия рекет, като раждаш - още повече, после и педиатрите, в случай че ти е останал някой лев, те доизстискват.

# 29
  • Мнения: 7 821
Естествено че ще се искат пари, ако бебето не е записано! ако знаете колко идиоти родители има дето викат майка ми из цяла София да им гледа бебето първия месец когато е най-назор, а после се записват при кой им дойде. Пък да видим как касата ще глоби някой лекар за пациент детоо не е в списака им. И нищо неплаща касата докато бебето нефигурира в листата, а това става с ЕГН само. И пак вместо шибаната каса да псувате си го изкарвате на лекарите. Ами ште ви дерат някои лекари като сте такива. И кога най сетне един лекар ще вземе за денонощния си труд повече от един простак шофьор и на вас да ви се види нормално тва? И че пари за цигари имате, ама лев и 50 за такса немате Naughty

Ама защо се палиш, ако касата е некоректна с лекарите да се оправят те с нея, а не да прехвърлят проблема на пациента?!?
Лекарката дойде на 2-рия ден, взе обменната карта и всичко на бебето, попълнихме документите за избор на личен лекар, а когато след седмица излезе ЕГН-то само и звъннах по телефона, казах го и с това всичко приключи. Да не би нашата докторка да работи за без пари  newsm78 ? Жената е много коректна и аз съм коректна с нея.
А щом някой иска да е застрахован тогава като запишат родителите официално детето да връща застраховката!

Общи условия

Активация на акаунт