Фамилията след брака...

  • 21 488
  • 156
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 277
Да, ще отчета предложението си като грешка, няма да се оженя за нея, и ще се разделим.

Иха! Ама ти сериозно ли?

А според теб какво е нормално да направи? Да отстъпи от нещо, което явно смята за важно , заради обичта си? По тази логика, ако жената го обича, защо тя да не направи компромис с нещо, което тя смята за важно и да вземе неговата фамилия, за да бъдат заедно. Не виждам нищо нелогично, ако двама души, които не могат да намерят решение, което да ги устройва взаимно да  се разделят, вместо да се изнудват един друг за компромиси.
Изглежда някой има нужда от дефиниция за компромис - "Ограничаване на своята лична свобода и пространство за сметка на съответната страна". Как по-точно запазването на моминското име се вписва тук? По какъв начин мъжът остава афектиран от това решение?
Ако трябва да използвам аналогия по твоите разсъждениения, то тогава трябва да приема за компромис от моя страна факта, че разрешавам на мъжа ми да не ми се кланя всяка вечер като се прибера, защото видиш ли, е от изключителна важност за мен.

# 76
  • Мнения: 364
Никой не съм аплодирала. Къде го прочете. Ако визираш моето усещане за собствената ми фамилия ...

Не си единствената, писала в темата. Това, че съм цитирала казаното от теб, не означава, че имам предвид твоята ситуация.
Просто думите ти са се превърнали в клише на всяко "тире" и съм ги копирала, за да обясня как стоят нещата за мъжете, ако човек ги следва. Чувам ги постоянно тези "уважение, признателност итн" и аргументите за еманципация и "брба срещу традициите". А сред тези жени има такива, които даже не искат да чуят за родителите си или нямат пукната собствена стотинка в семейната касичка. Аз лично наблягам малко повече на действията и по-малко на този род доказателства.

Изобщо не ме и интересува кой с каква фамилия е, важно е да е доволен от решението си.
Аз лично, като съм решила да създавам семейство и свързвам живота си с моя съпруг, съм мислила за малко по-важни неща от простата фамилия.

И да, една Мария-Антоанета Иванова Стоянова-Петрова би ме накарала да се усмихна. Дружелюбно, разбира се.  Simple Smile

П.П. И да добавя за тези, които открито се зарадваха на мъжа, сменил фамилията си. Мъжът, когото аз познавам, си е мачо отвсякъде. Жената е приела действията му като доказателство за любов, но всъщност човекът не е желал да носи своята и се е спасил от бремето. Совите не са това, което са.

Последна редакция: нд, 26 дек 2010, 00:09 от Лили - Лу

# 77
  • Мнения: 202
П.П. И да добавя за тези, които открито се зарадваха на мъжа, сменил фамилията си. Мъжът, когото аз познавам, си е мачо отвсякъде. Жената е приела действията му като доказателство за любов, но всъщност човекът не е желал да носи своята и се е спасил от бремето. Совите не са това, което са.
точно това имах прдвид с тази тема... Peace

# 78
  • Мнения: 1 446
Моят мъж беше категоричен,че иска да приема фамилията му. По това време аз исках тире. Добре, че го послушах. Сега щях да имам два реда имена--всичките са ми дълги. ooooh!

# 79
  • Мнения: 2 448

Ако трябва да използвам аналогия по твоите разсъждение, то тогава трябва да приема за компромис от моя страна факта, че разрешавам на мъжа ми да не ми се кланя всяка вечер като се прибера, защото видиш ли, е от изключителна важност за мен.

Щом това е от изключителна важност за теб, значи правиш компромис.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 217
Тъжно е, че обичта вече не заслужава компромиси в този свят.....И разни глупави човешки, измислени правила, са й надвили.... Tired

# 81
  • Мнения: 4 916
Така де, тя е направила компромис, а той е бил категоричен, че няма да направи. Интересно е защо той не е напавил компромис за нещо толкова важно за нея.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 217
Имам предвид самата обич....
Аргунче... Peace

# 83
  • Мнения: 186
Моят пра-пра-пра дядо е взел фамилията на жена си.Точна причина не знам,но вероятно защото е дошъл от друго село и е заживял с нейното семейство.Един вид заврян зет,без имот и т.н.
В бе ге обичайно се приема фамилията на мъжа,затова ако някой мъж приеме тази на съпругата вероятно не е просто за благозвучие.Често жените запазват фамилията си защото с нея са се утвърдили.Други  варианти са редки и пораждат любопитство.
Аз взех тази на съпруга ми.На него му бе все едно,но аз я исках.Ако ще сме семейство да сме семейство с една фамилия.Но най-вече защото не харесвах моята-дълга и често я бъркаха.Който е попълвал документи с 2 пръста място за 3-те имена знае за какво говоря. Mr. Green

# 84
  • Мнения: 4 615
pasinet, не приемам за нормално такова крайно изказване. Значи той е щастлив с някоя жена известен брой години, създали са дом, семейство и деца и в един момент той й педлага брак (хипотетична ситуация) и тя приема, но той заявява, че условието е тя да си смени фамилията. Тя отказва, не намира смисъл... и той тръшва външната врата или й стяга куфара и кой от къде е. Ама безумие е. За мен. Точно за това съм щастлива, че не познавам човек, който би плюл на всичко заради толкова елементарно нещо. Забележи тя не настоява той да носи неговата фамилия иска просто да остане със собствената си.

Лили Лу, разбрах те.  Peace

# 85
  • Мнения: 2 448
pasinet, не приемам за нормално такова крайно изказване. Значи той е щастлив с някоя жена известен брой години, създали са дом, семейство и деца и в един момент той й педлага брак (хипотетична ситуация) и тя приема, но той заявява, че условието е тя да си смени фамилията. Тя отказва, не намира смисъл... и той тръшва външната врата или й стяга куфара и кой от къде е. Ама безумие е. За мен. Точно за това съм щастлива, че не познавам човек, който би плюл на всичко заради толкова елементарно нещо. Забележи тя не настоява той да носи неговата фамилия иска просто да остане със собствената си.


Първо се успокой.  Laughing Крайното за теб, може да е нещо съвсем различно за друг. И второ такъв сценарий начерта кой как е живял и как е предложил и как е реагирал, че и го изтълкува и направи свой си анализ на хората.
За мен не е нито крайно, нито безумно. Всеки има правото да си живее според собственото си виждане, вяра в традиции, ако щеш, или каквито и причини да си има за тази символика според самия него.И явно за никой от двамата няма да е елементарно след като не е склонен да отстъпи. И за мен е глупост мъж да вземе фамилията на жената, ама ето че има хора, които го правят. Но пък това не ме кара да се радвам, че видиш ли не ги познавам. Такъв извод за някого от един негов възглед ми се струва по крайно, ама това според мен, а според теб е нормално, така че.  Simple Smile

# 86
  • Мнения: X
Бих помислила, че това си е негов личен избор и повече не бих си вряла носа в личните му дела.

# 87
  • Мнения: 4 615
Аз не съм неспокойна. Wink  Най-малко пък форум би ме накарал да изляза от равновесие.
 Хайде да се поправя, Трети, би ли споделил в конкретната ситуация пак ли ще зарежеш жената или няма да изпаднеш в подобна? Питаш жените в началото на връзката ако се стигне до брак дали ще вземат фамилията ти ли?

А, че крайното за мен е нормално за друг не се съмнявам.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Микеланджела, за някои изобщо подобно развитие на връзката (в обратен ред) е немислимо, ще са се разделили при този конфликт относно фамилиите много преди да се появят други усложняващи фактори като деца, дом и не знам си какво.  Simple Smile
Предполагам, че тези, които са склонни да подредят живота си по споменатия от теб начин, не са толкова консервативни и относно фамилията.

# 89
  • Мнения: 6 947
Хайде да се поправя, Трети, би ли споделил в конкретната ситуация пак ли ще зарежеш жената или няма да изпаднеш в подобна? Питаш жените в началото на връзката ако се стигне до брак дали ще вземат фамилията ти ли?

Не виждам защо ако си живея щастливо с тази жена трябва да и предлагам брак. Единствената причина, поради която бих и предложил е ако виждам, че тя го иска, но ако не приеме фамилията ми означава, че не го иска чак толкова. Смятам, че желанието на една жена да си запази фамилията е опит да доминира над мъжа си. Познавам 3 семейства в които жената категорично е пожелала да си запази фамилията. В две от тях жените командват мъжете си, а в третото тя се опита и се разделиха. Та в този ред на мисли бих казал, че няма какво да правя с жена, която се опитва да доминира над мен, освен в едни особени обстоятелства.

Общи условия

Активация на акаунт