Спането настрани - до кога?

  • 18 094
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
До каква възраст ползвахте възглавнички против обръщане или подпирахте бебчето, за да спи на една страна? От кога може и не е опасно да се остави да спи както то си иска?

# 1
  • Мнения: 1 424
Не съм ползвала такава възглавничка, нито съм го подпирала с нещо друго. Като бебе си спеше настрани и без възглавничка, а сега си спи както си иска...в повечето случаи е с дупето нагоре и лице забито във възглавницата. Laughing

# 2
  • Мнения: 3 241
На бебе до 18м възглавница не се слага.
Препоръчва се спане по гръб. Ако има проблеми с рефлукс, се повдига матрака - например с възглавница, която се слага под него.

# 3
  • София
  • Мнения: 650
Сигурно ти е малко бебето. Скоро ще започне да се върти и няма да можеш да го оставяш да спи както ти решиш...  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 44 041
докато детето почне само да се върти...тогава и да искаш, няма какво да направиш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 914
Бебка още в началото се обръщаше по гръб с главичка на една страна.Тя се роди по голяма и може би не и е било удобно настрани.Ако бебето не повръща докато е легнало не виждам проблем да спи по гръб.

# 6
  • Мнения: 9 429
Първите няколко седмици ги обръщах на 3 часа.

# 7
  • Мнения: 77
доколкото знам педиатрите в западна европа и САЩ препоръчват бебето да спи само по гръб - незнам защо у нас ги слагат настрани. аз я държах настрани само първите дни след раждането, защото така видях да правят в родилния дом. после като попрочетох малко из нета, я обърнах по гръб. но и досега понякога спи настрани ако заспим и двете докато суче Grinning

# 8
  • Мнения: 453
До като не усетиш, че иска само да се намести по друг начин. А и няма чак такава нужда от тази възглавничка  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
доколкото знам педиатрите в западна европа и САЩ препоръчват бебето да спи само по гръб - незнам защо у нас ги слагат настрани. аз я държах настрани само първите дни след раждането, защото така видях да правят в родилния дом. после като попрочетох малко из нета, я обърнах по гръб. но и досега понякога спи настрани ако заспим и двете докато суче Grinning

за да може ако детето повърне да не се върне в гърлото повърнатото и да се задави...
друг е въпроса, че главата на детето е доста голяма първите месеци и реално така или иначе лицето при повечето бебета няма как да е право нагоре, дори бебето да е по гръб. А реално си е обърната настрани. Също тук ги въртят и да не се сплескало черепчето от лежане на тил, това до колко е вярно обаче не знам.
А в другите страни препоръчват по гръб защото уж било  позицията с най-нисък риск от  внезапна смърт, като най-опасно си е по корем...настрани е някакво средно положение....

# 10
  • Мнения: 253
До края на 1-вия, началото на 2-рия месец, после почна да се върти... Ефект от тези възглавнички нямаше кой знае какъв  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 39 746
С дъщеря ми правех какви ли не опити да я подпирам, за да спи настрани. Без особен ефект. Имах набор от какви ли не възглавнички и пак спеше както си иска. В един момент престанах да правя опити.
Синът ми само в началото въртях от двете посоки на леглото. Когато започна да се върти спрях да обръщам посоката.

# 12
  • Мнения: 141
Някъде до 2-3 месец я слагах да спи настрани, като редувах страните през 3-4 часа. После тя сама започна да се завърта и да спи по гръб, но главата си винаги оставаше настрани, така че не съм се притеснявала, че ще се задава ако повърне, а тя доста повръщаше, не сме имали инциденти.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 481
Както то си иска ще започне да спи тогава, когато може да се върти само. Тогава вече ще е все едно с какво го подпираш.
Нашето бебе го слагахме на една страна докато навърши 40-45 дни, когато един лекар успя да ни убеди,че за детето е по-добре да спи по гръб. И съответно започнахме да го слагаме така.

Iventse, възглавниците, за които става въпрос не се слагат под главата на детето, а обхващат бебето така, че да не може да се извърта, когато си го сложила в определена позиция. И те са направени за много, много малки бебета, абсолютно няма проблеми да се слагат.

# 14
  • Мнения: 304
Опитвах първите дни да я слагам настрани,но тя пак си лягаше по гръб.Към средата на 3-я месец сама започна да си спи настрани.Иначе моята дъщеря много повръщаше до 5-я месец и много се страхувах,но слава богу не сме имали инциденти.

Общи условия

Активация на акаунт