Спането настрани - до кога?

  • 18 137
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 615
Не съм ползвала. Детето спеше в странична поза до момента, в който започна да се обръща. След това не можеше да се влияе на позата.

# 16
  • Мнения: 54 478
Моето пък спеше по гръб , докато започна да се обръща .
След това спеше по корем с дупето нагоре  Grinning .

# 17
  • Мнения: 8 999
Аз спрях да подпирам още в първите дни. Просто и двете ми деца си имаха собствена представа що е това удобна поза и някак се изхлузваха от възглавниците и се наместваха по гръб.

# 18
  • Мнения: 2 658
До никога, беzсмислено и напълно ненужно е да се zнимава човек с подпиране на бебе, че да спи настрани... Нормалната бебшка поzа zа първите месеци е по гръб, с главичка настрани. Нищо повече..

# 19
  • Мнения: 776
   Само дето му слагах възглавничка. Той редовно си се извърташе на гръб, иначе в кошарата я държах до към 2-я месец и аз упорито го подпирах.

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моите си спинкаха по гръб от самото начало, правила съм опити да ги слагам на една страна и все беузпешни. Обръщах им само главичките на около час уж да не се сплескат (нали са меки черепите) и пак без успех. И двете се сплескаха  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 357
Първите две седмици го обръщах на всеки три часа, като го подпирах с пелена, но след това като посъбра малко сили започна да се върти и да спи само по гръб.

# 22
  • Мнения: 940
никога не съм подпирала, спеше по корем заради коликите и досега си спи както си му е кеф, най често надупен по корем.

# 23
  • Мнения: 6 713
Първият месец слагах настрани и редувах през деня ляво-дясно, вече не го слагам настрани, защото си се извърта както си иска.

# 24
  • Мнения: 84
Значи не е проблем на 6 мес. и половина да го оставя да сиспи както му е удобнобез все да го подпирам, няма опастност от задявяне или нещо подобно?

# 25
  • София
  • Мнения: 39 777
Много от децата на тази възраст (с малки изключения) се въртят. Така, че "подпирането" в този случай не е възможно.
Според мен няма от какво да се притеснявате.

# 26
  • Мнения: 6 713
И според мен няма място за притеснение. Моята щерка щом се научи да се обръща по корем, така започна да спи за мой ужас, но както и да я оставех, я намирах по коремче.

# 27
  • Мнения: 2 926
Не съм подпирала.Слагах то настрани и той така спеше, докато в един момент започна да се върти и да спи както си иска.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 535
Пробвах и аз в началото да слагам сина ми да спи настрани, но без успех. Все успяваше да се измъкне и да легне по гръб. Заради рефлукса направих на матрачето лек наклон...
Дъщеря ми беше по-"послушна" в това отношение и нямаше нужда от подпиране, за да спи настрани.

# 29
  • Мнения: 1 569
докато детето почне само да се върти...тогава и да искаш, няма какво да направиш Simple Smile

Точно в това е отговорът! Wink Доколкото помня спрях да подпирам и обръщам около втория месец?  newsm78
До никога, беzсмислено и напълно ненужно е да се zнимава човек с подпиране на бебе, че да спи настрани... Нормалната бебшка поzа zа първите месеци е по гръб, с главичка настрани. Нищо повече..

И това е вярно. Май на запад не ги въртят на шиш  Grinning Помня, че на зет ми и сестра ми (които са в чужбинско) им беше странен този наш метод с подпирането поради причината, дадена от Сова. Но аз лично за да се презастраховам и с второто бих действала както с първото. Wink

Общи условия

Активация на акаунт