Веганството - да споделим опит 3

  • 48 226
  • 750
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 761
За лена-в него има летрил(амигдалин)или т.нар.вит.Б17,който при консумация се разпада на цианиди,но те унищожават само ако има ракови клетки,без да засягат здрави.Летрил има и в нахут,кайсиеви ядки.
Лена по българските земи е познат още от тракийско време.
Намирам тези храни за особено полезни.Разбира се,който има съмнения е по-добре да се откаже от тях.

# 241
  • Мнения: 1 732
,
благодаря ти, че споделяш.
Аз също винаги се опитвам да погледна нещата по - обективно и задълбочено.
Цитат
Въпросната люцерна е по-точно червена детелина и спада точно към сем.Фабацея(т.е. Бобови-Fabaceae = Leguminosae).
Ами и това не е точно така.

Люцерната е от семейство бобови, но не е червена детелина.
Люцерна-Medicago sativa
Червената детелина Trifolium pratense също е от бобовите... и също съдържа изофлавони.

Линкове с анализи не мисля,че е необходимо и целесъобразно да пускаме повече.
 
Ти беше писала,че само в соята се съдържат въпросните изофлавони.
 
Аз исках да уточня, че това не е съвсем така. И че действието им е компплексно, идващо от действително много растителни източници- храни: семена,зърнени, бобови,  ядки и билки./чайове/
лиганите също по действие наподобяват естрогените. Wink

Между другото, сина си захраних с кълнове от люцерна, когато беше на 10 месеца.
и  да, за амигдалина сме писали и говорили много. Но това не означава, че ленът не съдържа и изофлавони.
също така, Биоханин А се преобразува в доста по- слабият гинестеин....
също така, растителните "естрогени" са по- съвместими със собствените ни регулаторни механизми на организма. В групата на изофлавоните са повече от 700 различни вещества.
Те само наподобяват действието на естрогените и то в  слаба сила. Трябва да поглъщаме огромни количества методично, за да се получи желан или нежелан ефект....

Какво да кажем за животинските истински естрогени, които поглъщат мъжете, ядящи месо? Wink

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 12:21 от realist

# 242
# 243
  • Мнения: 1 732
cmilena ,
приятни линкчета. от тях разбрах най- накрая ,че Манголд на бг е Швейцарско цвекло.  Simple Smile
Щастливата беше инициирала да направим списък на зелениите и го попълнихме с какви ли не имена. Grinning
Между другото, тогава май не добавихме младите листа от липа.
А с тях стават много вкусни сърмички.

# 244
  • Мнения: 2 761
,
благодаря ти, че споделяш.
Аз също винаги се опитвам да погледна нещата по - обективно и задълбочено.
Цитат
Въпросната люцерна е по-точно червена детелина и спада точно към сем.Фабацея(т.е. Бобови-Fabaceae = Leguminosae).
Ами и това не е точно така.

Люцерната е от семейство бобови, но не е червена детелина.
Люцерна-Medicago sativa
Червената детелина Trifolium pratense също е от бобовите... и съшо съдържа изофлавони.
Линкове с анализи не мисля,че е необходимо и целесъобразно да пускаме повече.
 
Ти беше писала,че само в соята се съдържат въпросните изофлавони.
 
Аз исках да уточня, че това не е съвсем така. И че действието им е компплексно, идващо от действително много растителни източници- храни: семена,зърнени, бобови,  ядки и билки./чайове/
лиганите също по действие наподобяват естрогените. Wink

Ок.Тогава да обобщим:
Соя и при червена детелина(не съм я споменала,защо не очаквам някой да се храни с нея)-генистен,генистин,дайдзен,глицетеин.(подчертаните само в соята)

Люцерна-Formononetin(намерих го).Между другото сега се сещам,че имаше някакви критики относно люцерната,но в момента нямам желание да търся.

Да,верно е,че лигнаните са фитоестрогени.И все пак такива се съдържат в много полезни храни.Гореизброените за соята обаче,май ги няма никъде другаде.И както казах и в началото-намирам проблемът Точно в тези съставки на соята,а не на изофлавините като група,или лигнаните или които и да са др. фитохормони.
Изморих се с тези изофлавини... Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 12:58 от ॐ

# 245
  • Мнения: 1 849
Понеже темата стана на много високо ниво, потърсих по-елементарно обяснение за по-"непросветените" - визирам и себе си:
http://www.bb-team.org/articles/3365_fitoestrogeni#axzz1Ak1mu0gg
Извода за мен е, че прекаляването с конкретни храни - не е желателно  Simple Smile Hug

Всъщност сега си давам сметка защо все ме тегли към нахут, леща и подобни, май наближавам критическата  Mr. Green

Реалист, супер за листенцата! Имаме липа на село!   bouquet
Сега ще чета за телевизията, бях я зачела в началото на пускането...

Сmilena, много полезен сайт!   bouquet

# 246
  • Мнения: 1 732
Понеже темата стана на много високо ниво, потърсих по-елементарно обяснение за по-"непросветените" - визирам и себе си:
http://www.bb-team.org/articles/3365_fitoestrogeni#axzz1Ak1mu0gg
Извода за мен е, че прекаляването с конкретни храни - не е желателно  Simple Smile Hug
Във връзка с което бих искала да се извиня.  Blush
Сигурно съм досадила, искаше ми се да споделя малко по- различното си мнение, и най- вече да уточня някои неточности....
Съгласна съм за прекаляването.
Дозата и т.н. Wink

ॐ ,

Ок.Тогава да обобщим:

Ами аз точно това се опитвам от самото начало. Да обобщя.
Като споделям това, което считам ,че е добре да се доуточни. Simple Smile
И най-главното е, че не само в соята има изофлавони./Именно тези, които се срещат и като "соеви" .../
И че те са над 700 вида.
И че тези, които са в соята , ги има и в други растителни източници./Формононетин /Formononetin/ се преобразува в даидзеин./
В началото ти спомена генистеинa и "още някои ", които са само в соята.
но това не е така.
И тези растителни източници не се изчерпват само с червената детелина Simple Smile
Аз лично не мога да ги изброя. Ще се поберат в цяла книга, а има и книги по въпроса-за растителните естрогени Wink
Ето някои по- основни: Соя (соеви продукти), ленено семе, детелина, слънчогледови семки, лешници, елда, боб, грах, леща, овесени ядки, пшеница, ръж, дори в някои плодове и зеленчуци.

Съгласна съм, изофлавоните в соята са в разнообразна наличност. Може би всъщност те са най-много изучавани.
Но лично аз не преценявам риск от концумацията на соя и соеви продукти/био/ ако се добавя в количества, разнообразяващи цялостното меню.

И все пак нека правим разлика със същинските естрогени, които ги има в изобилие в животинските продукти и с които се хранят масово подрастващите момчета и мъже. Peace
 
И с растителните подобия, които са в далче по - малки концентрации и сила на влиянието си и които имат и не малко профилактиращи/напр. рак/ и други благоприятни св-ва.  Peace

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 19:00 от realist

# 247
  • Мнения: 2 761

Между другото  Formononetin в люцерната изобщо не е безобиден.
Формононетин е близък до генистайна,но не се преобразува в нищо.

Пък и покълването на бобови и някои други-съвсем.
Търсете в нета със следните ключови думи-lektin phytohemagglutinin

Голям късмет,че това ми увлечение приключи бързо.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 20:40 от ॐ

# 248
  • Мнения: 5 713
Пък и покълването на бобови и някои други-съвсем.
Т.е. това как да се разбира? Че кълновете от въпросните са вредни ли?

И все пак нека правим разлика със същинските естрогени, които ги има в изобилие в животинските продукти и с които се хранят масово подрастващите момчета и мъже. Peace
Когато Маги беше 1-2 годишна не една майка тук във форума се оплакваше от разни пубертетски признаци при малките им момиченца на възрастта на дъщеря ми. Лекари им казваха да намалят децата им консумацията на месо- не помня точно за кое ставаше дума: пилешко или свинско.

# 249
  • Мнения: 414
Здравейте, отново сте обсъждали много интересни неща, за които не съм в час и не мога да взема мнение. Даже трябва да ги чета отново уикенда, за да запоня и разбера.  Blush Не е лесно.

Някой беше питал за клиноптилолита от къде се взима. Моят е ето този http://samodiva-bg.eu/bg/product-view/4.html , само дето си го купувам на половината на тази цена   Wink
До сега си го поръчвах от минералотепапевта Иван Митев от Хасково, той и жена му са автори на "Енциклопедия на лечебните минерали". Телефоните му ги има и на опаковката на камъните 038/643528 и 0899 186249. Човека е изключително любезен и обяснителен, ако не сте от София може да си поръчате от него. Само че, е хубаво да не е 1 опаковка, заради транспортните разходи. Ако се вземат няколко е изгодно.

Наскоро обаче, като ходих да си купувам хималайска сол от "бялата орлица", видях че го продават там. Струва 6 лв в магазинчето им, същото пакетче. На мен ми е много удобно, ето къде е адреса http://www.byalataorlitsa.com/article/kontakti и си го взимам вече от там. Намира се във високият блок, където е отбивката за Подуене на Цариградско шосе. Като се влезне на отбивката, от дясно е високият блок и долу е магазинчето - вижда се.

# 250
  • Мнения: 379
Понеже темата стана на много високо ниво, потърсих по-елементарно обяснение за по-"непросветените"


 smile3501

Обаче момичета, моля Ви, НЕ спирайте, съвсем, ама съвсем не досаждате (поне на мене), напротив, супер полезна е всяка нова и по-задълбочена информация, толкова обогатена се чувствам всеки път като отворя темата. Ако пишете само неща дето ги знам... Laughing
Златни сте, само това ще кажа!

Норчи,
аз научих полезни неща за дечица на такава възраст като твоето и по-големи от темата за градините Монтесори, там в първата тема май се беше включила една завършила Монтесорската педагогика и обясняваше разни работи.

# 251
  • София
  • Мнения: 3 284
Момичета, какво ви е мнението за фолиевата киселина?

# 252
  • Мнения: 1 280
Момичета , здравейте! Имам въпрос... става дума за спанака.  В моето семейство като малка не се ядеше изобщо... аз като пораснах много  го харесах и съм го готвила ...но сега ,тук където живея  го хапват суров. Щерка ми и тя така го хапва, но аз искам да знам със сигурност, може ли да правят салати със суров спанак, като спанака да е основната част от салатата? Да не вземе да изяде една голяма купа и да я заболи корема? Извинявам се ,ако въпроса ми е много тъпанарски, ама  никога не сме го яли суров едно време и сега не знам защо му се тревожа...а става дума и за редовно правене на салати в по-големи количества.... Мойта щерка е от вашият отбор....сама отказа месото и  върви към вегетарианство  много стемглаво....Ние всички хапваме месо,но аз не я спирам ,щом така го усеща...Тя е на 15 почти и аз малко се притеснявам, да не би да и липсват протеини за растежа..... какво ще ме посъветвате ?  Има ли нещо специфично за тази възраст и веганството при деца на 15 г?  Пак се извинявам ,ако ви звуча странно,ама аз съм една месочдна майка, която сега се замисля покрай вкусовете на детето си и за веганството.....Благодаря ви предварително!  Всички съвети ще са ми от голяма полза, ако сте го коментирали  преди,моля само за линк, да си прочета информацията....  bouquet

# 253
  • Мнения: 2 761
Моят клиноптилолит е същият-само дето цената му беше 3 лв.,но си бях купила отдавна и още имам.Като минат 3 мес. го слагам в бутилките,с които си поливам цветята.Но за пиене не го ползвам през цялото време,а отвреме на време като се сетя.
Мен темата започна да ме весели,особено след като веганци и месопроизводители дойдоха на едно мнение отностно соята. Joy
Обаче!
Животните ги хранят не със сурова соя,а соев шрот.Пък той се получава с термична обработка до 110-120 градуса.
Ето малко за него:
http://www.zoohraninvest.eu/new/index.php?option=com_content& … -meal&lang=bg

Останалите сурови бобови,в това число боб, нахут,леща,че и мунго,както и картофи и др.важи същото-тези сурови храни са токсични!
Инфо-google.com-lektin phytohemagglutinin.
Aз бобовите си ги варя и си изхвърлям чинно първата вода,така както съм видяла от баба ми и майка ми.

Относно остеопорозата,отворих да видя какво казва ГНМ по въпроса:
Цитат
Хормонално-възстановителната терапия е била нормално предписвана заради загубата на костна плътност, докато скорошни изследвания я поставиха под критичен поглед (нейните сериозни странични ефекти бяха публикувани скоро от  Инициативата за женско здраве).
 Работи ли терапията за възстановяване на хормоните?
Знае се добре, че естрогенът прави така, че жените да изглеждат по-млади, като в последствие кара жената да се чувства по-привлекателна. Този повишен естроген може да е достатъчен,  за да реши проблема с конфликта на самообезценяване на жената.Така че, не естрогенът  повишава костната здравина, а ефектът, който дава върху психиката на жената.
http://gnm-bg.com/joomla/index.php?option=com_content&view=a … 09&Itemid=110

Т.е. конфликт на обезценяване.Едно дете няма терзания дали ще се чувства привлекателно,та да му се дават хормони.Една жена,която се грижи добре за себе си физически и психически-също.
Жените,които не се страхуват от "опасните" слънчеви лъчи и си вземат редовно безопасната доза,като същевременно се зареждат и с отрицателните йoни на морето,или с чистия планински въздух-пак нямат нужда от хормони.Пък и слънцето влияе на хипофизата и оттам благоприятно на всички процеси в тялото,без да сбърква хормоните като соята...Ето как естественият  вит.Д решава по-добре проблема.Пък и естественият загар подобрява самочувствието.
Та да подчертая още въднъж,че крайното ми мнение по отношение на тази култура е плод не на световната конспирация,а на здравия ми разум(извинете за скромността). Laughing

# 254
  • София
  • Мнения: 5 170
В момента пека страхотно набухнали сладки от 80 % грубо мляна ръж (био, на каменна мелница - от Кабив Simple Smile) и 20% типово брашно.
Направо подскачам от радост, защото придобиват търговски вид  Joy , а сложих сока от един портокал (по идея от ресторанта "Братя Грийн") и след като цялата смес беше готова добавих 1 равна (почти вдълбана) чаена лъжичка сода бикарбонат.
Радвам се, щото следващият път ще прежаля брашното и ще сложа половин такава вдълбана лъжичка сода....
Дали ще стане само с портокала? Някой пробвал ли е?

Общи условия

Активация на акаунт