о4ила

  • 2 112
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Педиатърката забеляза, че лявото му око не гледа в същата посока като дясното  Cry ...............
Доколкото разбрах единият  вариант са очила, а другият превръзка на едното оче Cry.
...............
даже на снимката си може да се види, че дясното оченце криви навътре. Вероятно има по-висок диоптър от лявото и ще се наложи детенцето да носи очилца.
Превръзката на окото не е вариант на очилата, а най-често е в комбинация с тях. Налага се, когато зрението не достига до 20/20 дори и с корекция-нарича се амблиопия или мързеливо око.
В тези случаи трябва  доста упоритост от родителите, з-то в по-късна възраст нещата стават необратими.
Успех и дано всичко е наред.

# 16
  • Мнения: 1 581
elin_a,

Аз съм от майките, много добре настроени към носенето на очила. Понеже нямам избор все пак - за да може и детето ми да е настроено положително, да го приема като нещо необходимо и нормално. Исках само да те окуража, да ти кажа, че дори и да сложи очила, няма нищо страшно  Grinning

Относно боленето на очичките. Моето дете беше много малко, за да се оплаква от болки. Но ставаше нервен и раздразнителен, особено когато правеше нещо с по-дребни части или на лоша светлина. Обясниха ми, че заради стремежа на очите да компенсират, заради услилията, които детето полага, за да вижда добре, се появява и главоболие (а детето може да го усеща като болки в очите, слепоочията и т.н.), нервност.

Телевизия не гледаме, дори вече нямаме телевизор. Гледаме филмчета, анимацийки и игрички на компютъра, а мониторът ни е от най-безопасните, така че това не ме притеснява. При нас далекогледството е вероятно наследствено от баща му, но причините всъщност нямат значение. Най-важното е отсега нататък да се направи най-доброто за зрението на детенцето и за положителното отношение към това, че ще носи очила.

 Heart Eyes  bouquet

# 17
  • Мнения: 786
Написах вече отговор, но като натиснах Публикувай и ми даде Cannot find server, а като дадох Back, мнението вече го нямаше. Защо толкова често се случва в тоя форум #Cussing out

iv100yanova ,

Искрено ти благодаря за отговора и окуражаването, но май до четвъртък няма да се успокоя на тая тема, а и тогава вероятно няма да имам повод да си отдъхна. Предполагам и ти си се чувствала така преди да ти кажат със сигурност за какво става въпрос.
Вече трети ден му капя от капките, за които писах, ТВто е работило общо 2 часа за това време и продължава да се оплаква страшно често. Филмчета на ПЦто пък вече няма да му пускам (поне докато не разберем точно за какво става въпрос).
За наследствеността, аз и баща му и не сме имали някакви сериозни проблеми с очите, поне досега, но пък всичките баби и дядовци са, макар че на една по зряла възраст.
А те са толкова малки затова  Weary

В началото на годината ни казаха, че имаме астма и след някакви магии от страна на малкия и мен в момента нямаме никакви симптоми за тая гад, а сега пък ново 20. И то при положение, че започна да се оплаква само преди седмици Cry.
Дано не е много сериозно Praynig Ще пиша какво е станало.
  bouquet за малкия победител и майка му.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 222
Написах вече отговор, но като натиснах Публикувай и ми даде Cannot find server, а като дадох Back, мнението вече го нямаше. Защо толкова често се случва в тоя форум #Cussing out

Ами нали затова сега събираме пари-за да имаме нов сървър и тези проблеми да престанат:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48319.0
Жалко, наистина, но докато не се реши проблемът със сървъра, явно неудобствата ще ги има.

# 19
  • Мнения: 46
Cry здравеите много мие мачно на моят син изписаха очила тои е на 2 год. малак е Cryнаправо сам ужасена парво незнам какви да купя моля даите ми савет .ходи и на ясла направо се плаша като знам как ги гледат Cry благодаря ви предварително.длагодариа че този саит го има и вас сашто обичам ви  bouquet
Здравей! Надявам се съветът ми да ти е от полза. В оптиките се предлагат различни детски рамки, необходими са леки органични лещи/ стъкла/ . За Пловдив мога да те насоча къде да провериш, т.к. съм работила в оптика. 

# 20
  • Мнения: 3 371
Написах вече отговор, но като натиснах Публикувай и ми даде Cannot find server, а като дадох Back, мнението вече го нямаше. Защо толкова често се случва в тоя форум #Cussing out

iv100yanova ,

Искрено ти благодаря за отговора и окуражаването, но май до четвъртък няма да се успокоя на тая тема, а и тогава вероятно няма да имам повод да си отдъхна. Предполагам и ти си се чувствала така преди да ти кажат със сигурност за какво става въпрос.
Вече трети ден му капя от капките, за които писах, ТВто е работило общо 2 часа за това време и продължава да се оплаква страшно често. Филмчета на ПЦто пък вече няма да му пускам (поне докато не разберем точно за какво става въпрос).
За наследствеността, аз и баща му и не сме имали някакви сериозни проблеми с очите, поне досега, но пък всичките баби и дядовци са, макар че на една по зряла възраст.
А те са толкова малки затова  Weary

В началото на годината ни казаха, че имаме астма и след някакви магии от страна на малкия и мен в момента нямаме никакви симптоми за тая гад, а сега пък ново 20. И то при положение, че започна да се оплаква само преди седмици Cry.
Дано не е много сериозно Praynig Ще пиша какво е станало.
  bouquet за малкия победител и майка му.
Не се притеснявай,бъди по-спокойна,защото нервността и напрежението се предават и на детенце,а ако все пак ще носи очила,трябва да има положително отношение.Както всички вече писаха,а и аз споменах,сега има много по-добри възможности за избор.Колкото по-рано се вземат мерки,толкова ефекта е по-добър.Не е задължително проблемът с очичките на детенце да е наследствен-при нас също не се касаеше за генна обусловеност,нито беше вдигал много висока температура ,не беше боледувал от морбили-част от възможните причини за далекогледството при децата.Нашият доктор ни обясни горе-долу следното-вече съм позабравила,много години минаха-всяко дете се ражда далекогледо и с растежа си го компенсира,при нас компенсаторния елемент е забавен и в стремежа си да вижда наблизо,детето изкривява окото.Това е съпроводено с огромно напрежение,затова се съпровожда от главоболие,болки в очичките и т.н.Така,че очилата носят голямо облекчение за детенце,вярвай ми!Синът ми беше на 2г7м. и като се прибрахме в къщи с очилата,установихме,че той до този момент не е гледал телевизия,защото не е виждал.Когато го видяхме как гледа "Сънчо",как се радва на различните герои,как пляска с ръчички и му светят очичките,с мъжа ми сме плакали от радост!Желая ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт