Лечение на млечница

  • 35 784
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 838
С бебето ни откриха млечница. Когато лекарката отреагира вече доста напреднало заболяването. Целият му език побелял, и имам чувството, че е слезнало и надолу по храносмилателния тракт. Мен ме болят и сърбят зърната, след изцеждане ги чувствам като бодеж на много иглички, минаващи през тях.   #Crazy
Сега на детето давам Фунгостатин, но резултата е малък, само по външната част на езичето започна леко да се прочиства, а за моите гърди не ми изписаха нищо, аз ги мажа с оралния гел Дактарин, по мое усмотрение, но ми се струва, че не действа.
Ако някой друг е имал подобен проблем нека сподели как се е преборил, моля.
 ooooh!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 700
Първия месец на долната устничка на Симона и беше станало бяло, изписаха и Дактарин и се оправи за 2 дена. Пробвала ли си да я мажеш?

# 2
  • Мнения: 838
Дактарина не се препоръчва за бебета под 6 месеца, мисля и затова и не съм пробвала да го мажа.
С Дактарин орален гел /само такъв има в аптеките/ си мажа зърната на гърдите, но голям ефект още няма.

# 3
  • Мнения: 3 562
Нашата кака нямаше 3 месеца, когато си докарахме млечница. Тогава се оправихме така - навиваш стерилна марля на пръста, мажеш с Дактарин и обтриваш езика - три процедури и забравихме. Тогава майка ми я свърши тази работа, аз бях много стресната и на контролния преглед доктора я бъзикаше, че ще я вземе за мед сестра в детско Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 700
Симона беше към 2 месеца когато я мазах с Дактарин, то се маже съвсем малко и за два три пъти се оправи всичко. А и педиятър ни го предписа, аз на своя глава също не бих рискувала.

# 5
  • Мнения: 914
Скоро вземах на голямата ми дъщеря Дактарин орален гел заради афта и на него пишеше,че може да се приема с лъжичка-понеже пишеш че се съмняваш дали не са отишли и в гърлото.

# 6
  • Мнения: 11 073
Колибка,
много неприятно - дано се оправите бързо.
За Дактарина наистина пише така в листовката, но стандартно се изписва и на новородени бебета.
Обаче, при тежка кандидоза не е най-ефикасният избор - има един мехлем от нистатин и глицерин, който правят в аптеките като екстемпорална форма, доста хора имат положителен опит с него (аз вкл.). Трябва да попиташ педиатъра си все пак, не можеш да си го изпишеш сама Simple Smile

Лечението може да отнеме и месец, ако нещата са напреднали, но в крайна сметка всичко ще се оправи.
За мазане на гърдите много пъти забравят, обичайното предписание е да се мажат със същото, с което се маже в устата на детето.

Успех!

# 7
  • Мнения: 6 713
Момичета, ще ви попитам - кога мажете Дактарина - преди кърменето или след? По колко пъти на ден?
Благодаря! Hug  bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 700
Мажех след кърмене, ама по колко пъти не се сещам, не повече от два три пъти. Целта е лекарството да може да постои в устата, то е много сладко и бебетата направо го изсмукват  Crazy

# 9
  • Мнения: 777
Аз мажех на малкият езичето с дактарин и себе си също и за 3 дни мина,но то си беше съвсем в началото.Иначе след кърмене по 3 пъти на ден.Дано ви мине бързо  Praynig

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Колибка, най-добре се посъветвай отново с педиатъра, ако не виждаш подобрение. Той най-добре ще прецени състоянието на детето, ще вземе предвид всичко нужно. За себе си непременно се консултирай с гинеколог, в повечето случаи лечението на майката се състои не само в мазане на зърната, може да се наложи да пиеш лекарства, както и вагинално лечение.

# 11
  • Мнения: 838
Подобрение за детето имаше, изцяло се махнаха налепите, но като спряхме Фунгостатина налепите отново започнаха да се възвръщат, макар и по-малко.
Дано и аз се оправя, незнам дали е достатъчно да се изцеждаш и храниш от шише - бактериите не се ли задържат в кърмата?!?!?!

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Храненето от шише изобщо не е необходимо. Бактериите са в твоя организъм, не в кърмата. Ако не се проведе правилно лечение е възможно да ти се появи дори вагинално течение. Дори и бебето да се е излекувало, ако ти не си лекувана, ще продължите да си препредавате инфекцията. Затова най-добрият вариант е да се лекуваш и ти, и бебето едновременно. Като кърменето от гърда не е необходимо да спира.

# 13
  • Мнения: 298
kolibka, как се оправи гърдите. Малчо го мажа с Фунгостатин, но себе си не съм, честно казано. Не съм сигурна, но мисля че взаимно си предаваме инфекцията, защото тъкмо той се оправи и пак седмица след като спрем Фунгостатина се появяват гадните гъбички. И вече почти месец е така. А, ти прави ли изследване на кърмата ?

# 14
  • Мнения: 838
мажа с Дактарин гърдите почти на 3 часа, пих и едно лекарство - Дифлукан - не мога да кажа дали има ефект, сърбежа и боцкането в гърдите спря, зърната почти не ме болят вече, но аз кърмя от гърда само вечер, в останалото време от шише. А на бебето му действаше добре Фунгустатина, но го спрях, за да не прекаляваме с лекарствата и сега пак е с бял език, но по-малко. Общо взето до пълно излекуване не сме стигнали, отначало мислех, че плаче и пищи заради млечницата, но се оказа, че имал колики.
Но ако млечницата е бактериално-гъбична инфекция това би означавало и че лечението е почти невъзможно, защото гъбичките са доста упорити.

Общи условия

Активация на акаунт