Увиснахте ли?

  • 6 865
  • 167
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 068
Уф, без да обръщам внимание да разразилите се спорове тук ще отговоря по темата. Кърмих близо 3 месеца и само и единствено заради моя грешка детето се отби. Обаче.......гърдите ми увиснаха да. То не че аз кой знае колко големи гърди имам де-даже ич, ама сега са едни меки и леко увиснали. Направо не мога да ги понасям честно казано. И понеже/ако ми даде Господ/ искам да имам три деца, съм решила, че след това ще си направя операция на бюста. Не защото смятам, че мъж ми ще ме харесва повече така. Няма такова нещо. Той даже е леко против такава операция. Ще го направя за собствено удовлетворение. Аз обичам да изглеждам добре и смятам, че няма нищо лошо в тома. Все пак след 10 години и три деца примерно на челото ми няма да пише, че съм кърмила яко и затова са ми увиснали циците.
Та така. Самоуважението ми в никакъв случай не се крепи само на външния ми вид, но за мен той също е важен.

# 136
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
П.П: имам още 2-3 идейки за анкетки и ще мирясам.
Ще ми е интересна 'представителна извадка' на колко раждали, но некърмили жени бюстът им се е променил някак...защото аз познавам такива жени, общото мнение на учените глави е, че бременността, а не специално кърменето променя б'ста, но тук, както винаги, нещо друго...та, ако сметнеш за нужно Simple Smile

# 137
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Слънчева, препълването за което говериш след регулирането на кърмата го няма,а това става до третия четвъртия месец, при някои и по-рано(при мен) . Съгласна съм, че и кърменето допринася, но не е основната причина. При мен, лично, причините са няколко- аз и като девойка не бах с перфектен бюст- това първо, напълнях- какви са причините си е моя работа- може и да съм се занемарила- но и това си е моя работа- това второ, трето годините си казват своето. Та така- като писах и по- горе също съм мислила за повдигане, но нека отслабна и си върна формата и ако се харесам може да се размина.

# 138
  • Мнения: 4 242
А как смятате, дали след всяко следващо бебе нещата се влошават или само първата бременност играе роля при "развалянето"?
Питам, защото за сега не виждам промяна към по-лошо. Но пък още кърмя.

# 139
  • Мнения: 7 186
Съгласна съм, че бременността разваля бюста, но кърменето също има принос за това. Разтягането на бюста по време на бременност изобщо не може да се сравни с това по време на кърмене, защото второ е поне 2- 3 пъти повече.
Аз като Сънито също съм много суетна и съм свикнала да изглеждам добре и ако ми увисне бюста след като спря да кърмя хич няма да ми се отрази добре на самочувствието. Confused За съжаление /може би/ и аз съм от жените, които държат да се харесат най- вече на себе си и след това на околните. Примерно ако виждам, че ми се е развалил бюста и не си го харесвам ако ще мъжа ми по 24 часа да ми повтаря, че нищо ми няма и ми е хубав това изобщо няма да промени нещата, нито би ме накарало да започна да си го харесвам. Така съм за всичко. Или все едно меря някакви дънки и 10 човека ми кажат, че ми стоят супер това изобщо няма да ме трогне. Аз не се ли харесам с тях не бих ги купила посмъртно. В този ред на мисли донякъде завиждам на хората, които са склонни да се влияят от положителното мнение на околните и да се чувстват по- добре от това, завиждам и на хората, които не са подвлатни на суетата. Crazy Така че и аз не отхвърлям вероятността едно евентуално разваляне на бюста да ми се отрази негативно и в секса, защото това би било нещо, което ще ме накара да се чувствам зле в кожата си и самата аз да не се чувствам достатъчно секси, дори и мъжа ми да ме харесва. Сега ще кажете- ама ти ще остарееш някой ден и пак ще ти увиснат циците Simple Smile...да ама едно е да ти увиснат постепенно с годините, без да се усетиш дето се вика, друго е да ти увиснат изведнъж и то на млади години. Crossing Arms Нямаш време да се настроиш психически...Сигурно е доста шокиращо. Tired
Така че подкрепям пластичната хирургия и бих рискувала някой ден да се подложа на корекция, ако преценя, че имам нужда и ако наистина се чувствам кофти.
Така че и на мен не ми се слушат приказки от сорта, че бюста и да се развали след кърмене пак си имал някаква красота. Сори ама аз в един увиснал бюст красота не виждам. Tired
Така че вместо да навлизаме в безсмислени спорове я тия, дето са кърмили и не са им увиснали циците да не се правят на чукове, а да споделят с нас кърмещите как да спасим и ние малко положението с увисването- ходене със сутиен, кремове, магии, какво? Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 140
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Лейди, само един съвет ще ти дам( не изпитан, но по наблюдения върху другите и четено тук там). Не си спирай кърмата изведнъж, а постепенно. bouquet
Много здраве на другата Пепа, ако са все още по въшите вилаети.

# 141
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
П.П: имам още 2-3 идейки за анкетки и ще мирясам.
Ще ми е интересна 'представителна извадка' на колко раждали, но некърмили жени бюстът им се е променил някак...

Бу - не са ми насочени идейките към такова питане. Но ти можеш да го осъществиш  Peace

Аз за друго си мисля  Flutter

# 142
  • Мнения: 934
Абсолютно да. След първата щерка положението е меко казано трагично, едни чорапи майко мила и си ги влачих 10 години. И мога смело да твърдя, че и бремеността и кърменето, в моя случай изцеждането цели 4 месеца, направиха от едни не много големи гърди тези неща които висят. Не помогнаха нито кремове, нито гимнастика, нищо, само ако кача малко повече килца леко се напълват. Сега положението също е трагично в началото станаха огромни не може се ходи с тях, чакам с нетърпение момента в който ще си откърмя и второто отроче този път дано всичко си е наред и да е по далго и директно тичкам при пластичния хурург. Не защото виждате ли на мъжа не му харесват /10 години съм нямала проблем с това/, а защтото на мен ми писна да влача тези чорапки, искам да нося потничета и аз, без ситиен и да се радвам на тялото си което иначе страшно харесвам без споменатите части.

# 143
  • Мнения: 1 704
Ами айде и аз да си кажа, въпреки че аз съм от групата `няма много какво да увисне`  Mr. Green През бременността и кърменето съм имала най-хубавите гърди, преди бяха малки, а сега пак са малки като преди и леееееко поувиснали като че ли Rolling Eyes
даже не мога да кажа точно увиснали, но предполагам ми се виждат така защото доста време бяха пълни и хубави, че дори и големи  Laughing

# 144
  • Мнения: 1 616
Така че вместо да навлизаме в безсмислени спорове я тия, дето са кърмили и не са им увиснали циците да не се правят на чукове, а да споделят с нас кърмещите как да спасим и ние малко положението с увисването- ходене със сутиен, кремове, магии, какво? Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Лейди, въпросът ти е съвсем уместен и дано тласне дискусията в друга посока... Подкрепям това, което ти е написала Йосарян - знам го от личен опит. Детето ми се отби бавно, като постепенно разреждаше суканията. Така и гърдите постепенно се "свиха" до предишния си размер, а и кожата също, без да увисне. Доколкото знам именно рязкото отбиване е причина за увисването, защото гърдите намалят обема си, но кожата не може така бързо да се свие и увисва. Доста профански го обясних, но се надявам да сте ме разбрали. Wink Убедена съм, че благодарение на плавното отбиване запазих гърдите си, защото не съм полагала някакви специални грижи за бюста си - не обичам да нося сутиени, особено у дома, не съм правила упражнения, използвах нередовно кремове, от време на време масаж (собственоръчно или от мъжлето Wink ). Навярно значение има и еластичността на кожата ми, но смятам, че  с помощта на горепосочените трикове плюс бавно и постепенно отбиване може да се запази бюстът хубав.   

# 145
  • Мнения: 7 837
Навярно значение има и еластичността на кожата ми, но смятам, че  с помощта на горепосочените трикове плюс бавно и постепенно отбиване може да се запази бюстът хубав.   
От особено зна4ение е еластичността, защото и аз практикувам постепенно отбиване, но... Confused

Да не говорим, 4е има и стрии, които виждам да са се появили   Close

# 146
  • Мнения: 6 243
По въпроса на Лейдито:
И уточнявам, че говоря за първото кърмене, защото второто още е в ход. При мен факторите за запазване на бюста бяха (уточнявам, че запазването е все пак условно, защото преди да забременея с първото дете бях доста слаба и тия кг. никога не се върнаха, а това ми се отрази на размера на циците):
- постепенно отбиване (водено от детето),
- денонощно носене на сутиени и
- хидратантни кремове.

Уточнявам: Специални кремове за бюст не съм слагала, защото преди 10 години може и да е имало такива, ама аз не съм знаела Mr. Green, а сутиена го носех непрекъснато, защото съм с чашка С като не кърмя, а като кърмя няма такава чашка. Та с такива бомби не може без сутиен, освен ако не съм решила да си ги настъпвам.

На последно място, но не по важност: еластичността на кожата, която се определя и от гените. След две бременности нямам стрии, така че вероятно просто природата тук ми удари едно рамо.

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И при мен отбиването на първото дете беше плавно, но пък сутиена е част от бельото, която избягвам и слагам само, когато излизам навън. Така че май си е строго индивидуално Wink

А... стрии нямам нито от бременността, нито от кърменето. Кремове и мазила не съм ползвала никога, явно и мен ме е целунала природата Sunglasses

# 148
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз да си кажа при мен как беше - стрии за проклетия получих само на циците,и по-точно само на едната Twisted Evil Но това стана не през бременността и не докато кърмих,а когато внезапно отбих сина ми - т.е. за общо 2-та дни,когато не изцеждах и не кърмех,едната ми цица се нацепи,макар и не фатално.За щастие след като си възстановиха формата (година след спирането - иначе след това безумно отбиване висяха точно като празни торби,беше отчайващо ине вярвах,че ще се оправят,но стана) и размера (2 години след раждането,когато се взех в ръце и почнах да спортувам и да отслабвам),стрийките се заличиха почти напълно - сега не се виждат,само се усещат,ако пипаш специално за това (но при мен бяха съвсем тънички и фини линийки,не бразди,както съм виждала при някои жени).Сутиени почти не нося,защото съм от малокалибрените (чашка С на пика на кърменето,а нормално някъде между А и В),правех упражнения и ползвах лифтинг-крема на Ейвън - май имаше някакъв ефект след 6-месечно упорито мазане newsm78
Сега не знам как ще е - за тази бременност размера не се промени особено,препълвания не съм имала дори в началото,в момента си влизам комфортно във всичките стари сутиени от преди бременността - така че се надявам с естественото постепенно намаляване на кърменията (след година-две) нещата да станат плавно и да не се усети хич. Някаква разлика във формата на циците има само когато са току-що изпразнени и им личи - иначе се изглеждат съвсем като преди и не натежават - та ще видим.

# 149
  • Мнения: 3 146
1. Ако не спрете с глупостите, ще трия и ключа, не ме карайте.
2. Както винаги, сте не-толерантни и от двете страни. Както 'кърмачици' (що за дума?!), така и 'адаптирани'.
3. Все пак да ви напомня, че това е форум за кърмене...сещайте се чат-пат.

"Кърмачици" е умалено от "кърмачки", нещо като мили мами н-р "милички мамички".

Общи условия

Активация на акаунт