Любители на котки - тема 46 - новогодишна!

  • 55 046
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 616
Момичета, имам въпрос. Една позната заминава за Холандия за няколко месеца и не може да вземе със себе си своя котарак, затова  търси на кого да го остави. Котаракът е 18-годишен сиамец и тя ме помоли да помисля дали не бих могла да го приема, но аз се притеснявам, че не кастриран, а нали сега при мен е 5-месечна котарана от Animal Help. Тя още не се е разгонила, а и не знам той на 18 год. дали изобщо би направил нещо, но въпреки това некастрираните котараци имат съвсем друго поведение, може да започне да маркира, а и на тези години смяната на дома сигурно ще е голям стрес и аз не знам как да постъпя. Тя казва, че само лежал и нищо друго не прави. Посъветвайте ме, не съм гледала толкова възрастен котарак.

Вени, не видях дали някой друг ти е отговорил...Та, моето мнение, ако не екъсно вече - най-лесно ще ти е, ако имаш възможност да ги държиш в различни стаи да ти е спокойно. Но реално собственичката (ако ти е достатъчно близка и смяташ, че по подобен въпрос ще има реалистично мнение) ще може да ти отговори най-добре, тя си познава котарака и знае колко е активен, как понася непознати хора и обстановки. Вероятността все още да е сексуално активен и да се разгони точно докато е у вас не е много голяма, и да започне да маркира ме съмнява. БИх казала, най-добре да годоведе жената на -посещение, да видите как ще се държи в новата среда и без нея и след това вземи решение.
...НИе имахме 17г. котарак, некрастриран (по онези времена кой ти е знаел за такива екстри) и допоследно си беше много активен, в добро здраве и си 'ходеше' по котки, но той беше доста уникална животинка и бих казала, че е по-скоро изключение.

Герче, съжалявам много за Мони!

Делфи, дано да се оправи вашето свинче!

Шарена Сол, да, екстремалите (дори полу) имат проблеми с дишането, това е един от важните моменти който винаги се напомня и взема под внимание когато се осиновява персийска котка, защото изискват постоянни грижи. ПОгледни линкове в нета за грижата за персийци, и някоя мама на такова коте може да се ключи с по-конкретни съвети.
Киха ли? Ако не, вероятността да е възпаление на горните дихателни пътища е малка.

# 76
  • Мнения: 1 175
Ето и нашия данък, но ще пиша по-късно.
Голям палавник!


Я, ние имаме същата секция в хола в София! Само такова рижо украшение към секцията няма  Laughing


gerche, много съжалявам за зайчето  Hug


да, екстремалите (дори полу) имат проблеми с дишането
Горките персийки  Sad Страдат заради човешката суета, окепазила им нещо толкова основно като дишането  Crossing Arms Уф, не мога да не се ядосвам като си помисля колко породи котки и кучета са деформирани само заради някакъв изкривен зор за естетика (пък и то едната естетика).

# 77
  • На небето
  • Мнения: 5 530
tasia много е красиво бебчето. Толкова е мъничко и сладичко. Уникална красавица. Има черти на сиамче, но като че ли не е.  Thinking А от къде го взехте?
Fiama и аз много исках да остане, и втория път като ни беше на гости също питах няколко пъти мъжа ми. Но той беше категорично против. За него бяха голям стрес постоянните им боеве. Тези моменти в които се гушкат бяха изключително редки. Но пък са толкова сладки. Сега всичко е къде по спокойно с една котка, но на мен стреса у дома не ми пречи.  Twisted Evil

# 78
  • Козлодуй
  • Мнения: 785
tasia,добре дошла Hug

gerche, много съжалявам за Мони spoko

Вижте любимото място в кухнята на моят риж палавник-понеже не го пускам там,а това е любимата ми палма,той си умира да прави напук Twisted Evil

# 79
  • Мнения: 1 252
Здравейте, котколюбци!
Моя Пуро има поколение, най- накрая:





Акко не ме помните ще кача снимки и на Пуро и на мйакта .
Тези котета се подаряват с надеждата да попаднат на хора , които обичат котките.
а знам , че тук сте такива.
На две котки ми идват в повече , аи още не можем да им определим пола.
Питайте... Искам да попаднат на хора, които обичат животните.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 086
Много благодарим за топлото посрещане! Simple Smile

gerche, много жалко за зайчето! Sad

Снежа63,  Lunen_sun, margita, Топъл дъжд, Fiama страхотни котачета си имате!

Рòса,дано им намерите хубав дом на тези малки сладурчета,особено първия е голям симпатяга  Hug

Като бях дете постоянно имахме котка в къщи,много дълго време не бях гледала животно,освен 3 златни рибки,които имам от 2 години. Сега се чудя за толкова много неща,все едно за първи път виждам котка. Rolling Eyes Например,колко често трябва да я къпя... От 3 седмици е в къщи и я изкъпах веднъж,купих и котешко шампоанче .Знам,че не е хубаво да се къпе често,но какво означава това,веднъж в месеца добре ли е? Чудя се и за храната  newsm78 Сега и купуваме на Уискас джуниър пастет и различни месца в сос Грейви,в пликчета.Но тя е още мъничка и хапва по малко,едно пликче от 100 гр. и е за цял ден,разделено на три.Като поотрасне и започне да хапва по - големи количества,нещо много скъпо ще ни излиза тази храна  newsm78
Ноктите и са ужасно остри ,направо карфици.Вече два пъти ги им рязах връхчетата,за съжаление не ми се зареди клипчето от първа страница с показното за рязане на нокти,ще пробвам пак да го изгледам. Иначе е много деликатна и съобразителна  Laughing ,сутрин никога не ни буди,че е гладна.Търпеливо изчаква някой от нас да се събуди и да стане от леглото и тогава започва да мяука почти истерично да и сложим храна.

Estell, купихме я от обява в интернет,беше написано,че е сиамка.Но действително много прилича на котката ,която е показала Дидитка. И аз прочетох,че сиамките не трябва да имат бели крачета,считало се за дфект,както и пречупената опашка....,на Преси не е пречупена. Не знам ,всъщност няма значение ,няма да я върнем ако не е породиста  Grinning Когато звъннах на обявата за да се разберем кога и как да видим котенцето,жената ми каза: "Ами ние си я гледаме в къщи,но мъжа ми има зоо магазин,ще ви я донеса там в колкото часа кажете."  Outta Joint Така,че явно си я купихме от зоо магазин...Иначе собственика беше много любезен , даде си визитката и каза да не се притесняваме да му звъннем по всяко време ако има някакъв проблем.Каза ни на третия месец да я заведем за ваксина и за повторно обезпаразитяване и така...
Ох,извинявайте за фермана ,който изписах,дано не съм ви досадила  Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 13:09 от tasia

# 81
  • Мнения: 2 510
tasia,добре дошла Hug

gerche, много съжалявам за Мони spoko

Вижте любимото място в кухнята на моят риж палавник-понеже не го пускам там,а това е любимата ми палма,той си умира да прави напук Twisted Evil


От моята кашпа с патето остана само гравата.
Купих на Ришко стъргалка за Коледа, но уви!
Тапетите , особено в коридора, са издрани на лентички до мазилката.
Хулиганчето се научи и да ходи по секцията и с лапичка сваля всичко, което може да се търкаля. С такъв финес го прави, че се чудя далеи да се смея или да плача и не се отказва.
Рòса, това първото коте е голям сладур!

# 82
  • Козлодуй
  • Мнения: 785
Това е проблема,толкова са мили и сладки,че не можеш да им се сърдиш Grinning Сутринта ме събуди в 7,а ми се спеше ужасно,бях на бач до 12 и легнах към 2-3...Ама с такива мокри целувки ме събуди и едни меки лапички по лицето,че...вади ти сърцето с памук,дето се казва Heart Eyes

tasia,мисля,че веднъж месечно е твърде често,най-много 2 пъти годишно май се къпят newsm78 Е моят снощи цопна в тоалетната Twisted Evil Тече ли вода,той е там,пусто любопитство,хич не го е страх,и под душа се навира.Та се наложи да му измия хубаво задницата,без да се каня.

# 83
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 417
Здравейте момичета и котета  Grinning
Днес киихме катеружка с място за точене на нокти за Кети. Мъжът ми и взе и някаква билка (за котки) от която и най-мързеливата котка се разиграва. Сложихме от тази билка на катеружката и Кети полудя от кеф - търкаля се около нея, точи нокти, игра с топката прекачена там. Сложих и върхо леглото което й купих преди месец и хич не поглежда - сега спи вътре.
Относно храната - Кети е доста капризна, направо незнам какво е яла на улицата след като толкова много подбира. Никога не яде едно и също в две последователни хранения. От месните хапки яде най-много пиле в желе или сьомга на Уискас. Другите оставя на половина с изблизан сос и повече не поглежда. От сухите храни яде една за кастирани котки с риба и на Уискас. За това в кухнята имам едно чекмедже само с нейна храна, като гледам да е различна на всяко хранене.
Хубав ден на всички!  Hug

# 84
  • На небето
  • Мнения: 5 530
tasia котето е много красиво. Сиамчетата нямат бели муцунки, но това котенце е уникално. Няма значение какво е, важното е, че е много красиво и няма второ като него. С това розово носленце, много е сладко. Истински късмет е да попаднеш на такова коте.
За храната не се притеснявай, не е фатално ако не яде гранули. Само, от финансова гледна точка, ще ти идва по скъпо храненето. Но може да не го свикваш със скъпи храни. Взимай му от тези които са средна хубост, че много солено ще ти излезе изхранването му. То още е мъничко и малко яде, но с времето ще хапва все повечко и една консерва от 800 грама ще ти отива за 2-3 дни.
А по повод къпането. Много е относително. Моя котарак съм го къпала само 1 за година и половина, но той много често се мие и няма нужда просто. Но имахме временно едно улично коте, което се налагаше да го къпем през седмица. Но с времето и то се понаучи да се мие по често.

# 85
  • Мнения: 360
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА,ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ВИ ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ И САМО ХУБАВИ МИГОВЕ ПРЕЗ 2011!!!!

Ще се върна да си почета,че съм изпуснала няколко странички Rolling Eyes

Това е и запис,та си плащам и данъка Laughing

# 86
  • Мнения: 359
tasia, аз моите пък почти не съм ги къпала - само като ги взехме и ако се увъртят с нещо. Големият е на 2 години - 2 къпания, а малката е на 1 - и тя е на 2 къпания, защото си е мърла, нищо че е момиченце Mr. Green. Те нали се мият, едва ли се налага често къпане, а и не мисля, че е полезно.
Иначе и аз съм гледала сиамка. Раждала е доста, все със сиамци я събирахме, обаче повечето котета имаха някакъв "дефект" - бели петънце, счупени или половин опашки. А моята котка беше наистина породиста. Не разбирам много, но може би става дума за някакво израждане в самата порода. Ама много важно- стига да са здрави, какво като е с петънца бебето, даже е по-сладко!

# 87
  • Мнения: 1 175
Кети е доста капризна, направо незнам какво е яла на улицата след като толкова много подбира. Никога не яде едно и също в две последователни хранения.

Намерила ти е цаката Кети  Wink На улицата е яла каквото има, ама сега ти й угаждаш, и тя естествено се възползва. И аз да имах кой да ми дава всеки път различно ядене, нямаше да искам все боб  Mr. Green Ако ти идва скъпо или не искаш да й се водиш по свирката, просто избери някоя качествена храна и й давай само нея. Ще се помръщи известно време, па ще кандиса. Гладно не се седи.


За къпането - нашата никога не сме я къпали. Вече две години нищо й няма. Не излиза навън, пази се чиста и се мие сама, така че няма смисъл от взаимното стресиране на банята.

Иначе и аз съм гледала сиамка. Раждала е доста, все със сиамци я събирахме, обаче повечето котета имаха някакъв "дефект" - бели петънце, счупени или половин опашки. А моята котка беше наистина породиста. Не разбирам много, но може би става дума за някакво израждане в самата порода. Ама много важно- стига да са здрави, какво като е с петънца бебето, даже е по-сладко!
Да, много породи (и котки, и кучета) са страшно изродени в следствие на погрешно развъждане, кръвосмешение и т.н. Чистокръвното родословие изобщо не е гаранция за качество, липса на дефекти или здраве, даже често е точно обратното. За липсата на дефекти е важно как са развъждани котките. Външни дефекти като бели петна и деформирана опашка понякога са само козметични, но в други случаи могат да бъдат белег на по-дълбок проблем. Например, комбинацията от бяла козина и сини очи често е свързана с глухота; при кучетата, сивите петна тип мраморни са свързани с проблеми със зрението. Така че с породистите си е риск, особено при домашно самоцелно развъждане без генетичен контрол. Ако е само до едното петънце, наистина няма значение стига да е здраво котето, но ако не е само петънцето, тогава става кофти.

# 88
  • Мнения: 616
Котките е препоръчително д а се къпят колкото се може по-рядко,т.е. само когато се наложи защото се е оцапало  и не може само да се измие. Примерно ако е паднало котето в бидон с нафта, и 4 пъти един след друг се наложи да го къпете, ще къпете, не може да го оставите мръсно (това е по истинска история) но иначе избягвайте.  Peace

За запис да се похваля с  на майка ми котето. Казва се Мустакан, по очевидни причини - заради внушителният му мустак Mr. Green Как така се пръкна синеок не  мога да ви кажа, майка му е синеока тъмно кафява тигърка, бащата - неизвестен уличен превъзходен. От бебе все го чакат да му се избистрят очетата и да позеленеят, ама на, така си останаха. Страхотен сладуран е и постоянно ги заплашвам че ще  си го открадна като се прибера и подмолно ще го  подмменя с дебела американска котка Twisted Evil

  
 

# 89
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Леле, разкошни очи, невероятни Heart Eyes
За къпането съм съгласна с вас - Кетя не е къпана никога и мирише чисто, а козинката и е копринена.

Общи условия

Активация на акаунт