Любители на котки - тема 46 - новогодишна!

  • 54 973
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 825
Честита Нова Година!

Здраве, любов и по-малко нещастни животинки по улиците на България желая през 2011 г.


Аз преживях най-гальовните и мъркащи новогодишни празници - в провинцията, с Кьорчо и мама. Мъркотев спа при мен, но този път пропускаше да ме тормози от ранни зори да ставаме да ядем, защото даването на манджа вече е отговорност на друг. Така за първи път през последните 11 г. се излежавахме гушнати до късно, т.е. до момента, в който не се чуеше, че мама е станала от сън.  Laughing

След това на раздяла естествено се покри някъде, защото видя приготвения багаж и се сети, че това друг път е означавало дълго и страшно пътуване в клетка, неизвестно накъде. Joy

# 61
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Честита Нова година на всички мъркащи и техните хора Hug

Пожелавам на котьовците и котараните грижовни, здрави и грижливи стопани!

Обещаният данък - Не за става мирно за снимка тоя бяс и това е!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,
присъединявам се към вашата групичка Simple Smile .На 17.12. за именния ден на детенце му взехме подарък - котенце. Казва се Пресила,на галено Преси Wink.Родена е на 30.10.2010,тоест скоро стана на 2 месеца.Взехме я за Сиамска,но според мен е Тайска котка.Голяма е красавица и е много добричка и умничка.Още първия ден се научи да ходи в котешката тоалетна, а няколко дена след това и да си точи ноктите на определеното място.Определено е доста спокойно коте,през деня си поспива повечко,а вечер се разиграва.Като я взехме ,ни дадоха гранули с които да я храним,като ни казаха да ги заливаме с топла вода и така да поомекнат половин един, час и след това да ги хапва.Да,но тя се запече доста от тях и сега и купуваме Уискас джуниър,различни месца в сос грейви,както и консерви джуниър. Вода не съм я виждала да пие,затова и слагам в храната,пишка достатъчно така,че мисля ,че не е проблем.Много е обичлива и гальовна.Купихме и къщичка,където спеше в началото,но постепенно се премести на нашето легло  Crazy. Мъжа ми никога не беше имал котка в къщата си и беше много скептично настроен,но я обикна веднага и сега я глези повече и от мен.Доволна съм ,че и синът ми не и досажда много,малко са му мечешки ласките,ама...тя трае милата.Ами това е общо взето нашето представяне Simple Smile. Ето и снимки,да я видите госпожицата.
http://tasia.snimka.bg/animals/presila.561305.21959596

# 63
  • Мнения: 481
Добре дошла tasia   Hug
Преси е невероятно сладка госпожица с омайващи сини очи като езерца

# 64
  • Мнения: 1 175
Добре дошли на tasia и Преси! Много е красива малката госпожица! Въпреки, че по стандарт сиамките нямат бели петна, се случва понякога да се роди котенце с бяло по лицето и краката. На такива изключения от нормата дължи съществуването си тази порода, например - веднъж една сиамка родила котенца с бели петна, и собственичката основала цяла порода покрай тях. Кой знае, може и Преси да е такъв случай!

# 65
  • Мнения: 289
Честита Нова Година и от нас! Нека ви засипе с много хубавини!

Нова година, нов данък:



http://picasaweb.google.com/fiama.corleone/RsfhkK?authkey=Gv1sRg … p;feat=directlink

Estell , като ги гледам колко са сладки заедно двамата, май наистина трябваше да си го оставиш и малкия  Wink

Тasia , бебе Пресила е прекрасна! Разцветката е много красива и наистина прилича на показаната от Дидитка.



# 66
  • Мнения: 3 622
tasia много е красива малката Преси  Grinning

# 67
  • Мнения: 2 510
Ето и нашия данък, но ще пиша по-късно.
Голям палавник!

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 09:12 от Снежа63

# 68
  • Мнения: 154
За много години момичета!Здраве,щастие и късмет за вас и вашите писанки!
Аз започвам годината кофти,на 02.01 почина сладката ми красавица Мони .Много ни е мъчно за нея Cry,беше на 7години...

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 10:53 от gerche

# 69
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Ох, Герче, съчувствам ти Sad Мога да си представя аз как ще се срутя ако стане нещо с Шайлото. Но 7 години са си достойно изживян дълъг заешки живот.
И ние сме в ужас. Морското ни прасе има възпаление на матката и май няма да го бъде. Отказахме операция - много пари и много малък шанс за успех. Лекуват я с антибиотици, ако Господ е наш човек, може и да се оправи Praynig

Преси ми е новата любимка Hug Изумителна красавица!

# 70
  • Мнения: 359
Милото заенце... Sad Герче, болничко ли беше или зайчетата по толкова живеят по принцип? Сега, като ти мине малко, може би ще вземеш нова компания за мацинка? Още едно коте?  Hug

Моят хамстер така умря, баш на Нова година. Гадничко беше, щото уж нищо му нямаше, ядеше си, спеше си, а сутринта гледам - опнал се, клетия. Още беше топъл даже. Ама си поживя бая де, престарял беше. Децата и досега си мислят, че е избягал в двора на баба им и сега някъде си живее волен хамстерски живот /което може и така да си е, знае ли човек?/.

# 71
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Здравейте момичета и мърковци!
Добре дошла на Преси, много е сладка! wavey

Наша глезана Кети беше разгонена точно 3 дни. Не мяука жално както очаквах, но пък беше лудо гальовна... Жалко че не й направих филмче как се търкаля по килима по команда "Кети - наляво, Кети- надясно"  Laughing
Днес  й харесахме една катеружка за точене на нокти на 3 нива с къща отгоре. Само се притеснявам на детето да не му хареса и да иска и той да се пъха вътре  Joy
Ето и една топла, пареща снимка от нас (в обичайната поза)
http://olince.snimka.bg/animals/kote-keti.555053.21965372

# 72
  • Варна
  • Мнения: 956
Ох, Топъл дъжд направо ти завиждам, че разгонването ви е само 3 дни.
Алис е така от 28.12 и като гледам няма намерение да й минава  Confused
По цяла нощ, а и през деня вие и мяучи зверски... дори излиза в коридора за по-добра акустика. Чува се през няколко етажа и очаквам всеки момент лудите баби-съседки да пристигнат да се оплакват. Не знам какво да правя вече  Cry

# 73
  • София
  • Мнения: 98
Гери, съжалявам за сладката Мони  Rolling Eyes
Ето и коледен данък от нас  Flutter

# 74
  • Мнения: 241
здравейте,
персийския ми котак постоянно сумти и пуфти през нослето. Изглежда има нещо, хрема ли и аз не знам. Иначе му е влажно и хладно нослето но с това сумтене ме притеснява. Като че ли нещо му препречва свободното дишане. Ветеринар или да изчакам? Четох че екстремалните персийци по принцип си имат проблеми с дишането.

Общи условия

Активация на акаунт