В момента чета ... -4

  • 40 427
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
 На мен книгата за Ана изобщо не ми хареса.Да , много въпроси се задават,  някои много банални , други никога не са ме вълнували. И общуването на Фин и Ана , особено нощно време на голо, ми изглеждаше смущаващо. Успокоих се , че не съм прекалено мнителна , ето че и  от Амазон са на същото мнение.

# 661
  • Мнения: 1 309
Аз пък се захващам с

 
И ,моля ви ,кажете ми малка ли е книгата "Мостовете на Медисън"? Видях я днес като подарък с новия брой на списание BAZAAR,но ми се струва много малка...... newsm78
Ако някой я има-кажете ми 

Последна редакция: вт, 01 мар 2011, 21:49 от Sserendipity

# 662
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Да, тъничка е (ако това питаш). Чела съм старото издание и не вярвам много да са я ''издули'' като обем.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 2 422
Мостовете на Медисън са 152 стр.Иначе само книгата отделно струва 7 лв по книжарниците,така че смятам да си я взема със списанието.Благодаря за информацията Hug

Безсмъртните: Страна на сенките от Алисън Ноел
Отново на митична вълна. Това е трета част от тази поредица и по едно време се зачудих дали най-после не ми е втръснало. Към 100 - тната страница обаче нещата се разтъкаха и ме държа до до доста късно... Ще я дочета!!!  Hug

А корицата на книгата харесва ли ти Simple Smile

# 664
  • Мнения: 1 309
Благодаря ви  за бързия отговор   bouquet.

# 665
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Честно да си призная, чак се изненадах ,че не съм намерила тези , отрицателните, отзиви за Фин. Очаквах подобно профанизиране на връзката  с Ана и дори ми беше чудно ,че не я намирам толкова често, колкото подозирах,че ще я подмятат. Разгеле, Амазон "отсрамиха" ( с цялата ирония в гласа ми) отбора.
За мен книгИТЕ за Ана са откритието на зимния ми сезон. Не просто ми харесаха - удивиха ме и ме караха да искам да ги подарявам на приятели. За мен се родеят с писаното от C.S. Lewis   за вярата  и християнството и правят обяснението на Божественото много по-разбираемо и  осезаемо.

Пуфана, препоръчвам Паланюк! Книгата върви много бързо , майсторска работа! Малко ми остава да я довърша и ще разкажа.

# 666
  • Мнения: 114
Да се включа за книгите за Ана - много, много различни и определено запомнящи се!

Аз пък се разрових в много сайтове /един препраща към друг/ за живота и книгите на Фин /бях на английски/, откъдето разбрах истинското му име и научих интересни неща за него и още повече се запалих по книгите...

О, моля те, сподели непременно каквото си узнала. В тази тема наистина се просвещаваме за ценни книги и автори.

За протокола - лягам си с Фин и Анна.

Анж О Димонче, вярвам в избора ти на Паланюк. След празниците е мой! Simple Smile

# 667
  • Мнения: 107
Безсмъртните: Страна на сенките от Алисън Ноел
Отново на митична вълна. Това е трета част от тази поредица и по едно време се зачудих дали най-после не ми е втръснало. Към 100 - тната страница обаче нещата се разтъкаха и ме държа до до доста късно... Ще я дочета!!!  Hug
А корицата на книгата харесва ли ти Simple Smile
Дадоха ми я подвързана и аз съм я обезопасила още веднъж, но въпроса ти ме провокира и я съблякох, за да мога да ти отговоря. Да, харесва ми - черно бяла и лилаво сърце - добра комбинация. Крие ли се нещо зад въпроса ти или просто любопитство?!?

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 2 422
Гергана-а-а,от чиста нескромност те питах Mr. Green Тъй като аз съм на корицата и ми беше интересно да чуя мнение на някой непознат,а не само похвали от приятели Wink

# 669
  • Мнения: 107
Гергана-а-а,от чиста нескромност те питах Mr. Green Тъй като аз съм на корицата и ми беше интересно да чуя мнение на някой непознат,а не само похвали от приятели Wink

Аничка-а-а-а, СУПЕР!!! Няма как на хубавото да се каже лошо... Получило се е страхотно!!!   Hug Приятелите ти не те подвеждат и не е само от пристрастеността им!!!

# 670
# 671
  • Мнения: 4 070
оххх, тая книга ми беше много любима, ама скоро я зачетох шак и нещо не ме плени така и я зарязах преди интересната част....май не й беше сега време за препрочитане

# 672
  • София
  • Мнения: 3 124
Бих искала да се включа във вашата тема. Мисля, че с много от вас съм се срещала в темата "Литературен клуб" и няма нужда от дълго встъпление. Wink

Съвсем наскоро и аз прочетох книгата на Фин. Не намерих нищо смущаващо в отношенията на главния герой и Ана, още повече, че според мен тя е "избрана", за да изрази мислите на автора с думите и очарованието на едно дете. Много съм впечатлена и определено се развълнувах при прочитането. Остана ми само едно малко червейче на съмнението за известна доза емоционална манипулация. Мисля да я препрочета отново.

"Антихриста" на Нотомб ми напомни за Саган (струва ми се, това не е първият път, когато я сравняват с нея Wink). Историята е болезнено неприятна, както повечето сюжети на Нотомб, но психологически много вярна и точно описана. Само краят ме разочарова.

Давам висока оценка на  "Къщата на спящите красавици" на Кавабата Ясунари- любим мой автор. Това е може би най-изтънченото естетско описание на отиващата си мъжественост, което съм чела. Сюжетът е типично по японски абсурден и докосва границата на една тънка перверзност, а в същото време носи някаква чистота и невинност. Много ми хареса!

В момента чета "Указания за спасяването на света" на Роса Монтеро и ще започна "Fair play" на Туве Янсон (роман за възрастни).

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 2 422

Аничка-а-а-а, СУПЕР!!! Няма как на хубавото да се каже лошо... Получило се е страхотно!!!   Hug Приятелите ти не те подвеждат и не е само от пристрастеността им!!!

Мерси много за милите думи Embarassed Hug

# 674
  • Мнения: 753
Копирам част от стар мой пост:
"Някак почувствах, че искам да ги прочета и да ги имам. А те са май нови - така и не намерих дата на издаване...
http://aquarius-books.com/ana-i-cherniia-ritzar

Ето какво открих за него:
http://www.amazon.com/Fynn/e/B000AQ271O/ref=ntt_athr_dp_pel_pop_1
И от книгата:
http://www.amazon.com/Mister-God-This-Anna-Fynn/dp/0345441559/re … reader_0345441559
http://en.wikipedia.org/wiki/Mister_God,_This_Is_Anna
http://www.finchden.com/sgh/index.htm
http://www.finchden.com/sgh/ncf.htm
Дано ползваш английски и ти е полезно."

Мисля, че сайтовете препращаха един към друг.
Дано съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт