И през Новата Година канадски бебета ще има! - 45

  • 27 497
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 753
davidorentol, на мен пък за 15-юли, само че София -Монреал в сайта на Луфтханза ми изкара цена 1050 канадски долара. А сега да се чуди човек. За мен това е добра цена. Друг е въпроса,че в Експедиа ми даде още по-добра цена. Няма за какво да се репчиш. Щом като няма конкретен отговор значи никой няма опит по твоя въпрос. Аз лично не поставям под съмнение добрите намерения на Маневрата и Дензъл. Ако малко посвиеш перките може да откриеш и полезни неща в темата все пак...

# 61
  • Мнения: 3 932
И аз съm проверявала  полет с тръгване от София, затова цените се разmинават.

davidorentol,
саmо да те инфорmираm, че в отчетните mнения не се трупат, така че не се хаби...

# 62
  • Мнения: 753
Айде със здраве! И успех с билетите.

# 63
  • Мнения: 417

denzul,ми airticketsdirect ми изкарва към 850$ София-Монреал .....пак значително по евтино предложение от твоето
Така че първо се оказва че спориш за различни дестинации и после се оказа  че така рекламираната от теб Луфтханза е може би най-скъпата дестинация, а сайта които аз посочих предлага по евтини билети

С две думи ще каже човек че сте се събрали все блондинки тука  Laughing Както и да е ,наистина напълно излишна дискусия и губене на време от моя страна ,нека някои модератор поизчисти ,едно че са само безмислени драсканици и второ ще се заблуди някои че в Луфтханза са най евтините билети
Аиде със здраве ...и не пишете толкова глупости и безмислени постове


Виж какво, никога АЗ лично не съм ти казала за каква дирекция става въпрос: Софиия-Монреал, Монреал=Софиа. Чети внимателно! Отделно, че явно лафа ти с блондинката е основният ти, съдейки по други твои постове. И мога да поставя диагноза "хронична заядливост" (отново съдейки по други твои постове), защото явно това е основната ти цел, а не да черпиш информация.  Ако искаш да си избиваш нещо, според мен тук не е мястото. Дерзай си в интернет, търси си в сайтовете, а ако търсиш наистина евтино, хвани сала и хайде със здраве през океана - Юли месец е идеалният за този тип пътувания.
Отново, лек ти път!

# 64
  • Мнения: 1
Jennie, shemet_neveroiaten благодаря ви за съветите. Аз лично, ако бях ходила в Куба сигурно щях да избера Доминиканската Република за почивка. Там наистина е по-евтино и не по-лошо доколкото съм чувала, само казват, че е малко по-напудрено, а в Куба било по- натурално, но аз така или иначе нямам лични впечатления и от двете места, но бих искала да имам.
Jennie наистина малкия ми син е роден на 24.11.2009 г. Предполагам ще е страхотно някой ден да се запознаят с Мишел, те може би са родени и в един град, като гледам вие къде сте Simple Smile. Някой път като ходите до Ниагарския водопад може да си направим среща Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 05:36 от aneta007

# 65
  • Мнения: 429
aneta007, Много бих се радвала да се запознаем. Ние много обичаме и често ходим до Ниагара, но по топлото време.  Wink Ще ти пиша, живи и здрави, като се позатопли врмето след някой и друг месец.  Simple Smile
А Мишел е родена в Мисисага, че по това време там живеехме, но то си е GTA. Радвам се, че си имаме астрално близначе с чудесно име. Филип ми беше едно от имената фаворити за момченце!   bouquet

Момичета, кажете според вас можем ли да пътуваме извън Канада (към Куба през февруари), ако на мъжа ми БГ паспората изтича през април. Трябва ли да има валидност някаква, за да може спокойно да влезе в Куба и после обратно в Канада?  newsm78 И ако не знаете, имате ли идея къде да питам за точен отговор?

А дали може да си отидем в БГ (за Великден мислим) и там да си смени паспората, който ще е с валидност оставащи 2 дни към момента, в който влезем в БГ. Дали имате представа за колко дни стават там нещата сега? А ако подадем за подмяна тук дали ще стане или срокът е голям и няма да се вместим? Надявам се да има някакво разрешение и да издават поне някакви временни пътнически документи!

Мисля тази седмица да отида до консулството и да си задам въпросите, но реших и тук да попитам, ако някой има скорошен опит! Без това вече ми бавят 6 месеца на Мишел ЕГНто, та ще отида да видя какво става  Hug

# 66
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
kaka_dora, интересни сфери. Това сезонно мероприятие ли е? /така изглежда/

Jennie , аз имам стара информация - за София юни 2010 ни извадиха задграничен паспорт за седмица. Стана изключително бързо, за община Сердика става въпрос, дори не чакахме цял ден /само около 2 часа/ и нямаше списъци като за други общини. Платихме бърза поръчка и спазиха срока /въпреки, че ни предупредиха, че може да има забавяне/.
Ако паспорта ви е в срок може да влезете в БГ и да си го подмените там.
Друг е въпроса, че може да си влезете и излезете с канадските паспорти /така направихме ние и нямаше никакъв проблем/.

# 67
  • Мнения: 417
Може и да се бъркам, но по новините нещо разправяха, че паспортите (или личните карти) ще са валидни 6м. след изтичането да си влезнеш и няма да ти праснат глоба за преиздаване.

Аз лично съм с огромно закъснение и моят паспорт е изтекъл много отдавна, но упорито няма да си издам паспорта в Канада, отделно че вече и немога по пощата.

Сетих се че ако личната карта е валидна, това също е начин да си влезнеш в БГ. Преди 2 години аз си влязох с Канадски паспорт & БГ лична карта.

Jennie, как така бавят ЕГНто толкова време? Има ли причина за това? Питам, защото имам намерение преди да пътуваме да изкарам ЕГНта на децата (ще имам 3м. за цалата процедура да отделя време). Знам че има голямо закъснение за заверка на Канадският акт за раждане, но незнаех за това закъснение в посолството. Като събереш инфо ще можеш ли да споделиш, тъйкато ще ми е полезно.

# 68
  • Мнения: 919
denzul, ако БГ паспорта ти е изтекъл повече от 6 месеца в България имат право да те глобят по тяхно усмотрение колкото те си решът, докато ако го подновиш през консолството ти взимат само 15 долара или нещо от сорта;)
нашите паспорти са изтекли отдавна но не смятам да ги подновявам, не ми се разправя с това всеки 5 години, с Валиден Канадски паспорт можеш да влизаш и излизаш от бг без проблеми, мисля че единственното ограничение е да не стоиш повече от 3 месеца Peace

За първи път чувам че издават ЕГН от посолството?!? аз съм вадила само на Виктория документи и ми дадоха някакъв принт оут с регистрация с която да мога да подам за ЕГН в БГ.. това беше 2006та..  после колко ми мелиха в бг че не съм си занесла и превела документите за брак.. но това е друг въпрос.. сигурно щое ме водят самотна майка някъде hahaha

# 69
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Jennie за Куба може би ще ви искат да е валиден паспорта поне още 6 месеца към датата на влизане - но питайте туристическата агенция да провери.
За БГ личните карти ще са валидни още 6 месеца след изтичане на срока им. За паспортите няма удължаване но пък влизането от европейска страна може да стане с лична карта  Wink така че дори да отвисите някъде по летищата и да изтече срока на паспорта (пу-пу дано не ви се случва) пак ще можете да влезете в бг с личната карта. Ако имате канадски паспорти можете да влезете с тях също.
mamamia от кой квартал в софия си та сте в община сердика?  Wink newsm78 

# 70
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Ехааа, една вечер да имам гости и да не ви нагледам и вие така да се сдърлите тук.  #Cussing out Изпуснах клюката, а сега всичко е изтрито. И на мен не ми хареса заядливия тон на каката още в първите 1-2 поста ама си трайках. Нали съм деликат  Crossing Arms
За сферите питате.
http://www.tourisme-montreal.org/What-To-Do/Events/polar-spheres-montreal
Сезонно мероприятие е от 15.12 до 15.02. Трябва да се иде привечер, те са наредени на улицата, около тях се носи музика, а те си сменят цветовете.  Имаше доста народ, които ги снимаха. То това е де- да ги снимаш. Общо взето си правиш една разходка покрай тях и това е. Но, аз обичам такива мероприятия.
Снощи гостите ме заядоха от сега да организирам мероприятията за годината, та чак до шалето за Нова година. И аз нали съм съвестна измислих:
май - лалетата в Отава
юли - Принц Едуардовите острови
септември - балените и фиорда
Ако някой има интересни идея и е посетил интересни места ( които аз не съм ) да се обажда.

# 71
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Не си написала кабан а сукрата, джаз феста, формулата, фойерверките и стандартната програма Ла Ронда, Сафари Парк и други сродни активитета. Ако се сетя друго ще добавям Simple Smile
Ледения хотел също трябва скоро да отваря.

За Монреал справки и консултации тук http://www.montreal.com/tourism/festivals/index.html

# 72
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Ледения хотел отвори миналата седмица, бях го написала във фейса,за който се интересува. Там бяхме миналата година. Общо взето гледам го ходим на нови места, които още не сме разгледали. Ти ме подсети за Ла Ронда, там не сме ходили и на Гранби също и на Сафарито, ще ги имам предвид. Мерси.

# 73
  • Мнения: 429
Хей момичета, давайте линкове към тези интересности, за които пишете или поне как да ги гугълвам, че май имената на някои от тях са на френски?!

Ние много обичаме да ходим в Монтреал, Квебек сити и Отава през топлия сезон. Вече 3 пъти сме си правили подобна екскурзия. Доста нещав Монтреал не сме посетили още. За това лято съм си намислила Сафари парка ви. Гледах снимки на приятели от там и много ми хареса.

Кака-дора, тези полярни сфери много ми допаднаха, ама няма да можем да ги видим на живо. Благодаря, че сподели снимков материал!  Hug

Благодаря ви, че се включихте по моите питания. В сряда ще ходя до консулството и ще се разяснят напълно неяснотите, ако имат там търпение да ме изслушат и да ми отговорят, че понякога са много неприказливи!  Grinning

Ние не сме канадски граждани още. Чакаме дата за изпит, та ще стане чак след година предполагам да се сдобием с паспорти.

Лошото е, че на мъжа ми му изтичат всички БГ документи през април!  Confused

За ЕГНто да разкажа на бързо. С канадския бърт съртификат на Мишел, на който направихме нотариално копие (20 долара), което подпечатахме във външно министерство в Отава (без пари). След това отидохме в БГ консулството в Торонто за да кандидатсваме за БГ ЕГН  и гражданство. От там ни завериха документа от Отава и ни преведоха канадския бърт сертификат, а също и ни дадоха временно ЕГН (ако не се лъжа). Казаха ни, че те са до тук и ние да си подаваме молба към общината на майката в БГ и да си извадим ЕГН и гражданство.

Аз обаче знаех от познати от Лондон, че там посолството ни извършва услугата до край. Казах, че не предвиждам да ходя до БГ скоро и нямам кой да упълномощя. Мацката, много симпатична,  настоява да измисля кого да упълномощя и да пишем пълномощно (30 или 50 долара?) и аз й предложих нея да я упълномощя  Laughing. Тя разбра шегата и тонът беше много добър. Накрая стана ясно, че всъщност предлагат услугата, но отнема до 6 месеца. Подадох молба и ми записаха телефона да ме повикат като пристигнат нещата. Та това е. Затова чакам толкова време!  Simple Smile

# 74
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Хей момичета, давайте линкове към тези интересности, за които пишете или поне как да ги гугълвам, че май имената на някои от тях са на френски?!

Ние много обичаме да ходим в Монтреал, Квебек сити и Отава през топлия сезон. Вече 3 пъти сме си правили подобна екскурзия. Доста нещав Монтреал не сме посетили още. За това лято съм си намислила Сафари парка ви. Гледах снимки на приятели от там и много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт