И през Новата Година канадски бебета ще има! - 45

  • 27 453
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 919
мерси за бързия отговор:)
Ще пробвам да си намеря сърчицата формички Grinning

# 46
  • Мнения: 1
shemet_neveroiaten благодаря ти за съветите, а можеш ли да ми кажеш колко бакшиш се оставя и каква валута е най-добре да имаме. Аз четох, че някои хора купуват от долар стора училищни пособия, шампоанчета, сапуни, но дори не ми е ясно как да ги оставям за камериерката и тя да разбере, че са за нея и кое е подобре подарък или бакшиш. И този бакшиш за по-добро почистване ли е или за да не те крадат?
Ние мислим да ходим и до Хавана, но всичко е план с 2 млки деца незнам какъв ще е купона  Laughing

# 47
  • Мнения: 429
aneta007, и аз съм с подобни вълнения в момента. Много ни се ходи на почивка и вече сме били в Куба - Варадеро, но имаме доста други неща да съчетаем и да помислим, та ми се струва, че можеда ни се размине почивката тази зима.

Много го обмислям дали да е Куба, дали да е друга дестинация. Гледам много изгодни оферти за Доминиканската република, но нали на Хаити има холера, та не знам дали е безопасно за туризъм на този остров сега. Вие какво мислите?

На Куба е чудесно и вече ни е познато, но по принцип аз имам една тревожност, която ми се загнезди в сърцето още с кацането там. Да почиваш в лукс и да си гледаш удоволствието, а съвсем на близо до теб да живеят хора в абсолютна мизерия ми се стори направо ужасно. Посетихме Варадеро и Хавана и там видях гледки като след война и мизерия като в БГ цигански квартал. Много смесени чувства и страшно много колебания имам на тази тема аз!  Sad

Бакшиш оставяхме по долар - два на камериерката, на баровете и в бюфета. А подаръците (разни неща от доларама) дадохме лично преди заминаването. Хората са много бедни. Всичко ги радва. И са много, много любезни. Като разберяха, че сме българи много ни се радваха, а доста от тях знаеха и руски!  Wink

Между другото, aneta007, твоят Филип като ти гледам лентичката трябва да е роденна 24 Ноември 2009 също както моята Мишел!  Heart Eyes

Преди писах, че имам да ви разказвам разни вълнения, но все не ми остава време.
Сега само да кажа, че никак ама никак не съм щастлива от следколедните намаления. И нищо не е останало по рафтовете. В Гап беше буквално празно на 3ти сутринта! Други с подобни впечатления има ли?

# 48
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гаргамелчо вече са ти казали де но и аз да потвърдя - на стайна температура най-добре в картонена кутия. А още по-бързо щеше да е ако беше сложила тайлоза във фондана преди да почнеш да моделираш - това прави тестото по-бързо съхнещо. За крилца може и формичка за пеперудка да ползваш - гледай и комплектите за пластелин там също се намират хубави формички.

Наистина от сайтовете на авиокомпаниите понякога е доста по-евтино да се вземат билети - ние сме взимали с по 100 долара разлика на билет.

Май предпочитат бакшиш вместо подаръци - щатски долари вървят добре или техните конвертируеми песос - май оставяхме по 1 на камериерката и по 5 в ресторантите а ла карт.

Жени скачайте тази година докато сте под 2 годинки иначе доста се оскъпява почивката.

# 49
  • Мнения: 3 743
Жени, ние за пръв път сме тук в сезона на следколедните намаления, но съм съгласна с теб. Аз си търся само един допълнителен чифт ръкавици, но всичко е обрано, а да не говорим, че в Зелърс даже не са ги намалили Blush

Честито на новите бременни   bouquet

# 50
  • Мнения: 8
Здравейте на всички и ЧНГ!

Искам да попитам при поръчване на стоки онлайн от сайт от САЩ за Канада дали ще плаща нещо допълнително - данъци или мито? Някоя от вас поръчвала ли е и дали сумата на поръчаните неща има значение?

Благодаря!

# 51
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
KaraD по принцип над 20 долара стойност на поръчките се дължи ддс понякога мито и ако мине през митница 5 долара такса обработка. Ама не винаги проверяват така че е малко и на късмет. Аз съм имала 200 доларови покупки без да ги обмитят и 30-40 доларови спряни така че.... бон шанс....

Онзи ден гледах ръкавици от 8 долара намалени на 1 в жан кутю ...

# 52
  • Мнения: 8
KaraD по принцип над 20 долара стойност на поръчките се дължи ддс понякога мито и ако мине през митница 5 долара такса обработка. Ама не винаги проверяват така че е малко и на късмет. Аз съм имала 200 доларови покупки без да ги обмитят и 30-40 доларови спряни така че.... бон шанс....

Онзи ден гледах ръкавици от 8 долара намалени на 1 в жан кутю ...

Мерси Шемет! А колко процента е митото?
Аз предния път поръчах за около $ 35, но пратката пристигна като по голям плик за писмо в пощенската кутия и нищо не съм плащала. Този път (ако реша да поръчам) ще ми я доставят с ФедЕкс и ще е над $ 200.

# 53
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
КараД не знам - различно е според вида на стоката - аз гледах миналата зима - повечето проценти бяха под 10 ама сигурно има и стоки с по-висок процент а някои пък са необлагаеми ... така че както решат специалистите - сложи си и 15% ДДС за разкош... Между другто виж дали и куриерската фирма няма да те натовари с брокерска такса че това чудо всеки път ме вбесява уж всичко по транспорта платено и накрая дум 20-30 долара брокерска такса на посредника.... за това че е обработил пратката на границата.

# 54
  • Мнения: 919
Мерси шемет!
а като изсъхнат в хладилника ли??

# 55
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 375
Я и аз малко да се разпиша. Все не ми остава време  Sad
Снощи бяхме да гледаме полярните сфери на Плас дес Арт - ако не сте ходили и обичате активитета на открито ги препоръчвам. Поне за мен беше нещо интересно, което не съм виждала преди. Малко снимков материал ( макар че не можах да направя хубави снимки в тъмното )
http://www.album.bg/montrealbulgars/albums/151401/

# 56
  • Мнения: 417
davidorentol,

Ама хич не ми се спори  Laughing

1/ 24Май цените скачат. Поиграй си малко и виж!
Причината да знам е че ще пътувам тогава (евентуално) и че я работя тая работа малко или много (последните 11 години). И най-вече гледах Луфтханса. Други години беше около 17 Юни смяната на сезоните, но тази година изглежда по-рано (най-вече Бритиш).
2/ 900 + 400-500$ такси пак става цената която казваш. Аз поне така разбрах като ти казаха, че цената от 920$ е без таксите (които далеч не са 100$).
3/ За дати около уикенд цената се оскъпява средно с по 30$ на посока.
4/ КЛМ и Луфтханса и Аир Франсе .... сравняваш ябълка, круша и домат. Цената зависи и откъде преминаваш и с коя авиокомпания летиш. Всяко летище има различни летищни такси.

Аз гледам обикновено да се не намесвам тука що се отнася до сам. билети и почивки, но сега определено не ми допадна малко заяждането и тона от човек, които от вчера пише тук. Сори, но донякъде и хормоните ми проговориха.

# 57
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Алюююю мацките споко - въпроса на момичето беше дали някой е купувал от този сайт билети ама явно никой не и това мисля изчерпва темата  Wink 


# 58
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Упс.... сега се чудя дали да метна някоя съчка в огъня или да ходя за пожарогасител  newsm78

Кака Дора забравих да кажа че хвърлих едно око на снимките - интересно мероприятие я кажи повече за него.

# 59
  • Мнения: 417
Лек ти полет! И весело изкарване!  Stop

Общи условия

Активация на акаунт