Хенапристрастени - 2

  • 80 406
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Благодаря ви за съветите!Още утре ще купя всичко каквото е нужно за косата ми.Единственото.което ме притеснява е,че не расте гъста,а рядка и тънка..дали от маските,които си правя ще стане отново гъста?

# 16
  • Мнения: 166
Имам един въпрос.Боядисвам косата си в черно от доста време.Естественият и цвят е кестеняв.Има ли начин с къна, амла и индиго косата ми отново да стане кестенява, ако нанеса тази смес върху черната боя?

# 17
  • Мнения: 139
А как се справя къната с покритието на белите косъмчета? И само червена ли е къната? Има ли такова "животно"-черна къна?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 936
Няма черна къна. Къната е само един цвят - оранжево-червена.

# 19
  • Мнения: 66
Благодаря ви за съветите!Още утре ще купя всичко каквото е нужно за косата ми.Единственото.което ме притеснява е,че не расте гъста,а рядка и тънка..дали от маските,които си правя ще стане отново гъста?
има разни дражета например на Мерц с витамини и микроелементи  които подхранват  "отвътре " косата , чувала съм и за рецепта всеки ден по 1 пакетче желатин в кисело мляко се яде за 2 месеца , храни с достатъчно калций и протеини , витамин а,е и д

# 20
  • Мнения: 66
А как се справя къната с покритието на белите косъмчета? И само червена ли е къната? Има ли такова "животно"-черна къна?
   
после слагаш индиго отгоре във втора стъпка и ставаш черен . Иначе аз съм ползвала преди години на Рам Гопал черна къна и си боядисваше добре , но съдържа PPD химикал който прочетох че е доста вреден и канцерогенен и  това е причината  вече да се насочвам към естествените къни и индиго , амла , касия

# 21
  • Мнения: 224
Момичета, имам нужда от помощ, много искам да си приготвя маслото с хряна, но не знам къде да намеря такъв и дали ще го има по това време на годината?  Sad

П.П. Темичката се е получила много хубаво.  Hug

# 22
  • Мнения: 0
Sunshine92, Аз лично си слагам мая за хляб /жива или на прахчета/ с кисело мляко като маска, жълтък и добавям тривитаминол или стимуланта на Икаров. Завивам косата с прозрачно тънко фолио и стоя 2 часа. Това ми е любима процедура и мисля доста добра. Нямам гъста коса и няма да ми се сгъсти, но съм доволна за себе си!

# 23
  • Мнения: 704
За много години и за много теми, момичета Hug!
Томасе, благодаря ти за новата тема, началният пост е чудесен  bouquet. Таблицата с цветовете постна Hennafox.
lsweety, сух корен от хрян има тук:
http://www.zdravnitza.com/a/nav/products/one/one/products/838/category/3
Не съм правила рецептата с такъв, но предполагам, че пак би била ефективна, макар и в по-малка степен.
Sunshine92, както си описваш състоянието, дали е косопад или прекъсване на косъма още от основата, падналите косъмчета имат ли коренче?

# 24
  • Мнения: 418
Sunshine92, копвам ти една маска от сайта на Hennafox - изглежда  обещаваща
Ако усещате косата си суха и изтощена, опитайте тази маска. Ефектът е невероятен!
4 части балсам за коса/1 част мед/1част гел от алое вера /натурален, без алкохол-има в аптеките. По принцип този гел, или сок от алое вера, е предназначен за пиене. Цена – съвсем ориентировъчно – според марката и разфасовката – срещала съм 35 лв. за 1 литър, както и 20 лв. за 500 мл/
Смесете съставките; по желание може да затоплите в микровълнова печка за няколко секунди. Нанесете върху суха или влажна коса, като обърнете специално внимание на крайчетата.  Увийте косата с найлон или шапка за баня, а отгоре – със затоплена хавлия. Оставете сместта на косата за поне 30 минути и изплакнете обилно. Най-вероятно няма да има нужда от шампоан.
Косата ви би трябвало да е като нова! За най-добри резултати повтаряйте процедурата два-три пъти месечно

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета, да питам, може ли да си смеся къната с кафе и 2с.л оцет и така да я оставя да престои?

# 26
  • Мнения: 139
Sunshine92, копвам ти една маска от сайта на Hennafox - изглежда  обещаваща
Ако усещате косата си суха и изтощена, опитайте тази маска. Ефектът е невероятен!



Маската си я правя вече 5-6 пъти и ми е една от любимите, при мен поне наистина има ефект:).  Мога да препоръчам  алое вера от сайта на iherb, http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Aloe-Vera-Gel-Juice-33-8-oz-1-Liter/1895?at=0
За 1 литър с доставката (която е 4$) цената му излиза 13-14 лв (ако се ползва и код за iherb, цената е направо символична, не повече от 6-7 лв:)

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 08:36 от bubanka

# 27
  • в белята
  • Мнения: 536
Искам да попитам как си запазвате отворените пакечета с къна ,индиго и т.н.?И като се къносате ,за да измиете сместа миете ли я с шампоан и слагате ли след това някаква маска? Hug Hug Hug
Решила съм да се къносам с 2/3 къна +1/3 индиго за да получа тъмно кестеняв цвят ,както е описано в таблицата>Нещо друго да слагам ли? Косата ми е боадисвана в тъмно кестеняво.

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 20:33 от bk

# 28
  • Мнения: 704
Момичета, да питам, може ли да си смеся къната с кафе и 2с.л оцет и така да я оставя да престои?
ivka_007, можеш. Предлагам да свариш концентрирано кафе и да го добавиш, прецедено, към къната, вместо сухо смляно. 2 суп.лъжици оцет може да подразнят скалпа и да изсушат косата. Ако си слагала толкова досега и не е имало проблем, тогава е ок. С тази рецепта по-кестеняв цвят ли целиш?

# 29
  • Мнения: 704
Какви съставки да купя зада получа тъмно кестенява коса без червени оттенъци и как да приготвя рецептата?
Косата ми е боадисана в тъмно кестеняво с безамонячна боя.
bk, за тъмнокестеняв цвят са ти необходими къна и индиго, амлата е допълнителна съставка за по-хладен кестеняв цвят без медни оттенъци, но може и без нея. Съотношението къна:индиго трябва да е 1:2, тоест 1 част къна към 2 части индиго, като общото количество на сместа зависи от дължината на косата ти. Моята коса е до средата на гърба ми, не много гъста, и около 120 гр. смес ми стигат. Твоята коса с каква дължина е и има ли бели косъмчета за покриване?

Общи условия

Активация на акаунт