Коледна украса

  • 72 223
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Аз миналата година правих с Изабела "Christmas crackers" от рула тоалетна хартия. Пълнят се вътре с малки подаръчета - аз подбрах подходящи за всеки, напр. ластичета за коса, фибички и др. за Изабела; червило за мен; след това се залепят от двете страни с тиксо и се увиват с хартия, като се завързват с панделка като бонбон:


По принцип в англоезичните страни се отварят на Коледа и Нова Година, като се дърпат от двама души и у когото остане основната част получава подаръка, но аз раздадох повечето на приятелчетата на Изабела като коледен подарък. 

# 16
  • Мнения: 4 390
Аз пък ще си направя мини елхички от закачалки. Simple Smile
Ето така








за да се получи това


обясненията (на английски) тук

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Хей,  колко много идеи Simple Smile.

За календара, засега си мисля за 25 цветни листа захванати със спирала, които да украсим с разни мотиви (имаме една книжка "Идеи за рисуване" на Фют с лесни рисувателни, но ефектни техники), шаблони на звездички, елхички и пр. от картофи и формички за сладки + брокат и т.н. Към всеки лист в зависимост от планираната дейност;) мисля да залепим (или оформим като прозорчета-още не си го представям точно) разни неща, които да навяват асоциации - пличкче със захар, брашно и формичка за сладки за деня, когато ще приготвяме сладките, няколко малки борови клонки залепени като елха листа за деня, в който ще украсяваме елхата и т.н.
Но пък и идеите на Аnichka ми харесват...

Може ли нещо повече за балерините на Анда? Заинтригувахте ме.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10463.msg197732#msg197732

# 18
  • София
  • Мнения: 4 867
и нашият календар ще е от хартия. нямам шевна машина и затова онези красиви идеи отпадат...
ние обаче ще правим 31 листа - за целия месец, защото веднага след 25 декември ще посетим и другата баба, после заминаваме на дългоочаквано пътуване за нова година и децата ще се радват да видят, че им е отделено време за приготвяне на багаж и на подаръци за приятелите, при които ще ходим...
за джобчетата от хартия: хрумна ми, че може да се направят от разтегателната цветарска хартия - така ще могат да побират и не съвсем плоски изненади.

сега умувам: А3 или А4 да го направя? ако е по-голям, ще мога да изрежа долния край на всеки лист в "коледна" форма: елхичка, снежинка, камбанка...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Каква е тази разтегателна хартия?

Първо се бях спряла на А3, но пък работата по украсата на листовете се удвоява...от друга страна може и да е нещо средно. Как си представяш изрязването на долния край в "коледна" форма?

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
хартията е една таква ситно набръчкана - с такава опаковат някои букети. има всякакви цветове, но не знам откъде може да се купи, освен от цветарница (а там не са много склонни да си продават материалите). загледай се в някоя цветарница и не може да я пропуснеш.

за рязането на листовете. те ще са захванати със спирала отгоре. долният край е свободен и може да се оформи като част от снежинка (няколко "лъча"), долната част на камбанка, мисля и за вариант доната половина на листа да  изрязана като елха, чиято горна част е просто дорисувана нагоре, за да се запази цяла горната половина на листа (това може да е за деня, в който украсяваме елхата).

мисля и за вариант да отбележим неделите - с подобна украса примерно, за да се получи някакво разделяне по седмици.

# 21
  • Мнения: 2 452
хартията е една таква ситно набръчкана - с такава опаковат някои букети. има всякакви цветове, но не знам откъде може да се купи, освен от цветарница (а там не са много склонни да си продават материалите). загледай се в някоя цветарница и не може да я пропуснеш.

за рязането на листовете. те ще са захванати със спирала отгоре. долният край е свободен и може да се оформи като част от снежинка (няколко "лъча"), долната част на камбанка, мисля и за вариант доната половина на листа да  изрязана като елха, чиято горна част е просто дорисувана нагоре, за да се запази цяла горната половина на листа (това може да е за деня, в който украсяваме елхата).

мисля и за вариант да отбележим неделите - с подобна украса примерно, за да се получи някакво разделяне по седмици.

Ето ви една много проста и лесно изпълнима идея:
http://www.kidsturncentral.com/holidays/christmas/ccrafts19.htm

# 22
  • Мнения: 3 777
хартията е една таква ситно набръчкана - с такава опаковат някои букети. има всякакви цветове, но не знам откъде може да се купи, освен от цветарница (а там не са много склонни да си продават материалите). загледай се в някоя цветарница и не може да я пропуснеш.


Такава хартия има в Хит-аз си купих за да си украся свещите с нея. Една опаковка е 50 стотинки, има всякакви цветове.

Търся бланки на снежен човек, дядо коледа и други, върху които да пръскам със снежен спрей на прозореца.
Знам че има в магазините, но ако някой знае къде има в интернет, да си ги принтна.  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 091
Ние правим естествен коледен венец от елхови клони, украсяваме го и го закачаме на вратата /вече вътре на хола, защото поминалата година ни го откраднаха/. Играчки във формата на подаръчета за елхата /от кибритени кутии и др. подходящи неща, напр. във формата на бонбони/ и разни импровизации, всяка година различни.
Имам въпрос, момичета: може ли отнякъде да се купи глина за направата на джуджета, къщички и др. фигурки, че от тесто бая материал ще трябва за повече и по-големи фигури?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Да, има по книжарниците - с естествен и бял цвят. Виждала съм също и в Бонжур. Освен това има пластелин, който след оформянето на фигурката, може да се изпече и съответно запази - пак по книжарниците, но е пък скъп.

# 25
  • Мнения: 2 452

Търся бланки на снежен човек, дядо коледа и други, върху които да пръскам със снежен спрей на прозореца.
Знам че има в магазините, но ако някой знае къде има в интернет, да си ги принтна.  bouquet

http://fashion-era.com/Christmas/christmas_crafts_stencils_desig … cils%20for%20Xmas

# 26
  • Мнения: 3 777
Laura
 newsm51 newsm51 newsm51
даже вече си ги принтнах и отивам да пръскам.

# 27
  • Мнения: 2 452
Laura
 newsm51 newsm51 newsm51
даже вече си ги принтнах и отивам да пръскам.

А как точно ги изряза? На мен това ми е проблема.

# 28
  • Мнения: 3 777
С ето тази ножица,  шивашка е:



И с макетно ножче, малките дупки и цвъчки.

Получи се това:


Продължавам с изрязването.


# 29
  • Мнения: 2 452
С ето тази ножица,  шивашка е:



И с макетно ножче, малките дупки и цвъчки.

Получи се това:


Продължавам с изрязването.




Браво! И аз ще се опитам утре и ще пусна снимки.

Общи условия

Активация на акаунт