Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 265 198
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 411
Телешкото е по - леко, защото е по - лесно смилаемо от свинското, като не се включва факторът "възможна алергия към телешкото". А и не всички деца с АД имат алергия към кравето мляко и месо.  Peace
Свинско имат ХИП под формата на шунка с макарони наприимер.

# 691
  • Мнения: X
Цитат
Kalifornia: Телешкото е по - леко, защото е по - лесно смилаемо от свинското
Това чета и аз навсякъде + алерголог преди време ми беше казал да спра телешкото, докато кърмя. Не че аз ядях. За шунката с макарони зная, но аз от глутена съм въвела само овес и ме е страх да го давам това пюре. Искаше ми се да има месна добавка като пуешкото и пилешкото им. Може би Плазмон имат, но там освен свинското има и други добавки и сол. Те имат конско и понеже чета, че е много полезно, може него първо да дам. И педиатърът препоръчва да хапва такова.Иначе каза, че е достатъчно голяма и за телешко и за свинско. И изобщо ми препоръчва по-смело да въвеждам вече всичко. Мен обаче ме е страх. А с това темпо как ще се захрани с до две годинки, че на ясла ще отива... не знам.
Ще помисля още кое от двете меса, та накрая ще е май на което първо хвана  Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 дек 2012, 10:16 от Анонимен

# 692
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета.
Не знам откъде да започна..Йоан се роди с пневмония и беше 14 дена в болница. След това се разболя от коклюш (не сме слагали ваксини заради кръвопреливане). После забелязах, че не си мърда много главата наляво, запонахме и физиотерапия..а след всичко това дойде и АД. Не знам вече какво да правя..Обривите са като екзема по коремчето, по крачетата и личицето като че ли се поизчистиха от няколко дни. Купих козметиката на Биодерма, Д-р Тайс, давам Фенистил на капки и от няколко дена започнах да слагам във ваничката му за къпане Линола фет. Като че ли помага, поне спи и не се чеше така. Купих и Линола фет за мазане, но видях че съдържа течен парафин и повече няма да го намажа, а много добре го овлажни Rolling Eyes Като ви чета битката май е загубена за цял живот, но няма да се предавам, каквото мога ще му помогна.
Искам да ви попитам за добър хомеопат в София, който наистина е овладял проблема при някого? Правих на Йоан изчистващата хомеопатична опашка и след нея се появиха петната, дали е свързано newsm78. Сега съм си записала час за д-р Брощилова, дано му помогне, ще откажа ваксинирането този месец и ще отложа захранването. Може ли някоя мама да ми каже с какво се започва и как върви захранването при АД?
Благодаря предварително Heart Eyes

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 233
и ние бяхме с диагноза АД, но се оказа, че прави само контактен дерматит от допир с материи. Аз доста го мазах с линола фет, не знаех за парафина, че не трябва и на него много му помагаше. сега мажа с Липобаза крем, и също добре му действа. Пробвах А-дерма екзомега и д-р тайс не бяха неговите кремчета. За хомеопат не мога да ти помогна, така и не отидох. Не се отчайвай, и ние бяхме много зле по едно време, но като че ли го израства и все по-малко се  обрива. Е аз взех мерки като видях от какво е и всичко му е памук и постоянно му постилам памучни пелени около него. Правих много строга диета (на кърма е) и не му се отрази.За захранването, мисля че се следва схема като при АБКМ. Аз за всеки случай ще давам всяка нова храна след 5 дни и доста късно ще въведа млечни, телешко месо и т.н.

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 89
slunco, възможно е вследствие на хомеопатията да са се появили петната - това е вид изчистване. Със сигурност не слагай никакви ваксини, докато има и най-малкия обрив, а захранването е по късно и по бавно, май наистина като деца с АБКМ и се следи много за реакции като наистина 5 дена е добър вариант между новите храни, за да се изчака за реакция.
Не е битка за цял живот АД, просто е по дълга борбата Simple Smile

# 695
  • Мнения: 46
Че какво му има на течния парафин?В липобазата и нанобазата също има ,че и бял лек ,че и течен!

# 696
  • Мнения: 5
Благодаря за подкрепата,момичета.Днес  взех и Липобазата Peace
Ради, това прочетох :
http://www.organichno.com/index.php?option=com_content&view= … -3-&Itemid=82

# 697
  • Мнения: 46
Благодаря за подкрепата,момичета.Днес  взех и Липобазата Peace
Ради, това прочетох :
http://www.organichno.com/index.php?option=com_content&view= … -3-&Itemid=82
    Прочети съдържанието на Липобазата!!!

# 698
  • Мнения: 5
Да, точно това казах, че го взех, а прочетох това. Още един крем на шкафа Rolling Eyes

# 699
  • Мнения: 2 677
Няколко пъти писах в темата, че кожата на дъщеричката ми се оправи като спрях да я мазотя. Това непрекъснато мазане дето го препоръчват дерматолозите е не само безмислено, ами и вредно - логично погледнато как една кожа ще се научи сама да се овлажнява и омазнява нормално като непрекъснато й се подават разни непознати вещества от вън?
Все пак това си е мое мнение и мой опит, не е задължително да сте съгласни  Peace

# 700
  • Мнения: 5
Fata _Morgana, май така става,от 2 дена не мажа с нищо и (да чукна на дърво ) изглежда добре.То каквото и да прочета, все има нещо от тези съставки Rolling Eyes

# 701
  • Мнения: 411
В серията A-derma exomega  няма парафин.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 89
Ние също сме по добре без мазане

# 703
  • Мнения: 32
и аз не мажа с нищо, хомеопата не дава, от време на време с преварен зехтин, мислех да пробвам с бадемово масло, но все не мога да се наканя да купя

# 704
  • Мнения: 78
От както се е родил мажа само и единстено със свинска мас, никакви алергии и невероятно хидратиране. Мирише само докато мажа, после не, дори и бодитата не миришат, слагам го на хавлийката(специална за целта). Мога да си позволя всякакви мазила, от скъпи по скъпи, но предпочитам мазта Laughing

Общи условия

Активация на акаунт