Рискове при седалищно разположени бебета

  • 2 384
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 903
Спокойно, не се притеснявай. Едното ми дребосъче се роди с дупето. Дано всичко е наред , имаме още един преглед при ортопед за по сигурно. Всичко ще е наред. Леко раждане.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа беше седалищно.

Родих я с планово секцио и точно на 40-тия ден бяхме при ортопед в "Горна баня". Всичко ни беше ОК и ни каза да се върнем като навърши 3, за да я провери за плоскостъпие.

Видях, че никой не ти е казал, но да знаеш, че седалищните бебета са с по-малки глави. Това ми го казаха при прегледите с ехограф - нали преценяват седмиците като мерят бебето. За щастие докторът каза, че не са с по-големи дупета  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 753
Много ви благодаря за отговорите! Дано се обърне дребосъчката!  Praynig

Isa, това за по-малката глава наистина не съм го знаела, а пък и доктора нищо не е казал...  Thinking Явно за това я водят с една седмица назад  Thinking

# 18
  • Мнения: 7 640

Видях, че никой не ти е казал, но да знаеш, че седалищните бебета са с по-малки глави. Това ми го казаха при прегледите с ехограф - нали преценяват седмиците като мерят бебето. За щастие докторът каза, че не са с по-големи дупета  Laughing
това не ми звучи достоверно newsm78.
Бънди, само седалищното предлежание не е показание за секцио, докторът ти защо настоява?

# 19
  • Мнения: 1 544
Аз лично дъщеря ми съм я родила нормално тя си се обърна в 8-мия но исках за луксацията да кажа понеже много се интересувах и ходихме при много лекари /защото луксацията при нас можеше като наследствена обремененост да я има/ Та мисълта ми е веднага щом се роди да не чакате 40 дена месец 2 или3 просто веднага я заведете на ортопед /аз също препоръчвам Драганов/ Защото ако има луксация и се открие преди да е истекъл първия месец се лекува само ако слагаш 2 памперса един върху друг ако закъснееш и бебето е на 2-3 месеца са ортопедичните гащи след 6-тия има едни спецялни кайшки с който се овръзва бебето а след годинка само оперативно. Пожелавам ти да се обърне и всичко да е наред но дори и да има нещо без притеснения възможно най рано и всичко се оправя. УСПЕХ и леко раждане Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Видях, че никой не ти е казал, но да знаеш, че седалищните бебета са с по-малки глави. Това ми го казаха при прегледите с ехограф - нали преценяват седмиците като мерят бебето. За щастие докторът каза, че не са с по-големи дупета  Laughing
това не ми звучи достоверно newsm78.

Може, но така ми казаха лекарите в Т. Киркова. Че няма да преценяват по размера на главата, защото седалищните бебета са с по-малки глави.

Бънди, само седалищното предлежание не е показание за секцио, докторът ти защо настоява?

Напротив - е. Поне в София седалищното предлежание е абсолютна предпоставка за секцио. Рисковете за бебето и за майката са доста по-големи.

# 21
  • Мнения: 3 116
Ние се обърнахме седалищно в 34 седмица и така си остана до 39 когато родих със секцио. Малката наистина се роди с по-мъничка главичка, като се замисля  Thinking

Ходихме при Драганов при 2 навършени месеца, д-ра каза че всичко ни е наред и татко ще бере много ядове заради тези крака  Blush

Леко раждане и едно прекрасно здраво бебче Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 640
Eстествено, че седалищното предлежание само по себе си не е причина да ти се направи секцио, но е добър вариант да се вземат повече пари Mr. Green Mr. Green, иначе нямаше да има толкова жени родили успешно по нормален път.
 
Тук е мястото да поздравим DidiP, майка героиня! smile3525 Да не говорим, че при близнаци, когато първото бебе и седалище, рискът от заклещване е много сериозен.

А за размерът на главата, не съм срещала никъде такива данни, може би им е направила впечетление в практиката, но не виждам абсолютно никаква логична причина и връзка.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 133

Видях, че никой не ти е казал, но да знаеш, че седалищните бебета са с по-малки глави. Това ми го казаха при прегледите с ехограф - нали преценяват седмиците като мерят бебето. За щастие докторът каза, че не са с по-големи дупета  Laughing

Това не е вярно, просто предвид положението на бебето, на ултразвука излиза по-малка главата, не може да се хване пълният размер.
Иначе и дъщеря ми до последно беше седалищно. След прегледа при ортопед трябваше да й правим една гимнастика/разтваряне на крачетата/, защото не се отваряха на еднакъв градус/как го написах само/- било от притискането. На 6 месеца вече всичко беше наред.
Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт