болест на Хашимото и бременност

  • 335 850
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 575
  • София
  • Мнения: 3 874
Начев ми обясни преди време, че по време на бременност ТСХ се вдига близо 4 пъти и не трябва да превишава стойност 10. Затова при забременяване не трябва да е повече от 2,5, а АГ-тата го искат да е под 2, за по-голяма сигурност. При инвитро стимулации се качва от хормоните.
Иначе хормонът е чувствителен и се влияе от сезоните например... И от други фактори.
Но най-добре за всеки конкретен случай да се коментира от компетентен специалист.

# 1 576
  • София
  • Мнения: 8 690
Чувала съм за жени износили бебета и с високо ТСХ. Аз не бих рискувала, но явно при тях се е получило.
Та всеки случай си е различен.

# 1 577
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте, за 27г.с. ТСХ ми е вече 2.5 Според моя ендокринолог е нормално, при вас как е?  Повишава ли се? За месец се е увеличило от 2.3 на 2.5.

# 1 578
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета  ,  помагайте!? Преди 20 дни бях с тсх 3 и не посмях с опити за  бебче,  пия л - тироксин 100. ( имам мисед  преди  6  месеца  с тсх 4) днес го пуснах и стойността е 0, 65 Crazyот една страна се радвам ,  че  мога да започвам с  опити  , но от друга... не е ли пък много ниско! Да намалявам ли дозата ,  да тичам ли на ендокринолог,  не знам !  Дай боже ако забременея той се качва, вече не знам ,  дайте съвет! Laughing

# 1 579
  • Мнения: 16 876
Сузана, стойността ти е супер за преди забременяване. Знаеш, че после скача в небесата. Обаче ако се намали много дозата да не се качи пък доста..  може би доза ок 75 ще ти е добре за поддържане, НО естествено ендокринолог трябва да каже. Аз от собснвен опит не бих намалила, защото моето ТСХ е няма такова лудо  #Crazy. Моята доза е 75/100 редувам и не мисля да я променям скоро.

# 1 580
  • Sofia
  • Мнения: 857
Благодаря  за  съвета  Hugза сега няма да я намалявам може би , но ще отида все пак на ендокринолог,пък дай боже след положителен тест  ще го следим плътно всеки месец!Хубав  ден! Simple Smile

# 1 581
  • Мнения: 16 876
Отиди на ендо, задължително.
Просто исках да кажа да не се поддаваш да ти намалят мвого дозата bouquet
Успех!

# 1 582
  • Мнения: 9 276
Момичета  ,  помагайте!? Преди 20 дни бях с тсх 3 и не посмях с опити за  бебче,  пия л - тироксин 100. ( имам мисед  преди  6  месеца  с тсх 4) днес го пуснах и стойността е 0, 65 Crazyот една страна се радвам ,  че  мога да започвам с  опити  , но от друга... не е ли пък много ниско! Да намалявам ли дозата ,  да тичам ли на ендокринолог,  не знам !  Дай боже ако забременея той се качва, вече не знам ,  дайте съвет! Laughing
Супер е, давай смело напред. Аз забременях с подобна стойност и после веднага след положителния тест още преди да съм увеличила дозата ми беше някъде около 2. Трябва да знаеш обаче, че веднага щом установиш бременност трябва да тичаш на ендокринолог и да увеличите дозата. Grinning Аз препоръчвам д-р Начев.

Успех и всичко ще бъде  наред.  bouquet

# 1 583
  • Sofia
  • Мнения: 857
Благодаря момичета за бързите отговори,  помогнахте  ми много  Hug

# 1 584
  • Мнения: 250
Здравейте, ТСХ преди забременяване беше около 3, затова започнах да приемам еутирокс 25 мкг. Реално това неоптимално ТСХ беше открито супер случайно - покрай други изследвания - и без никакви оплаквания от моя страна. Нямам заболявания на жлезата (гледана е с ехограф от трима специалисти). Та послушах ендокринолога, пих си еутирокса и забременях с ТСХ 2, което следях по време на цялата бременност. Наложи се увеличаване на еутирокса до 75/50 през ден (дозата в момента)! Малко шок за мен - уж жлезата е здрава, пък проявяваше хипотиреоидизъм...
Както и да е - след 2-3 седмици ще пускам финални изследвания на ТСХ, ФТ4 и антитела. Ендокринологът каза, че ако са ОК - спираме еутирокса.
При вас как се случи спирането на лекарството? Постепенно, изведнъж? Застъпи ли се с период на кърмене?

# 1 585
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, имам нужда от подкрепа и мнение относно дозата на Левотироксина. Не съм в Бг, и за съжаление не мога да отида на лекар веднага. Принудена съм да чакам писмо с направление, което не е сигурно кога ще дойде.
С хашимото съм от 5 години. Последно приемах левотироксин като редувах 100 и 75 на ден.Нивата на ТСХ бяга между 3 -5. Тук вс под 5.5 се смята за нормално. Миналата неделя си правих тест, които се оказа положителен. Веднага си направих кр тест и ТСХ е 5.8.Джипито ми каза да вдигна хормона по 100 мг на ден, но не знам защо аз си мисля, че това е мн малко. Не мога да чакам 4 седмици за нов тест, нито специалиста, които така и незнам кога ще видя Sad. Мн съм притеснена. Имам сърцебиене от няколко дни и след като съм взела хапчето се чувствам малко приповдигната, и в същото време уморена сутрин...
Притеснявам се сама да си реша да вземам по-висока доза. Моля за съвет.
Благодаря!

# 1 586
  • София
  • Мнения: 1 311
Тук над 2.5 се смята за високо и се наблюдава. Няма как да ви кажа доза, но определено е високо. Няма ли начин как да отидете на частно или да се свържете с някой доктор от България. Помолете някой близък оттук да отиде и да се консултира. Пратете изследванията и дозата. За това се сещам. Успех!

# 1 587
  • Мнения: 72
Здравейте момичета, имам нужда от подкрепа и мнение относно дозата на Левотироксина. Не съм в Бг, и за съжаление не мога да отида на лекар веднага. Принудена съм да чакам писмо с направление, което не е сигурно кога ще дойде.
С хашимото съм от 5 години. Последно приемах левотироксин като редувах 100 и 75 на ден.Нивата на ТСХ бяга между 3 -5. Тук вс под 5.5 се смята за нормално. Миналата неделя си правих тест, които се оказа положителен. Веднага си направих кр тест и ТСХ е 5.8.Джипито ми каза да вдигна хормона по 100 мг на ден, но не знам защо аз си мисля, че това е мн малко. Не мога да чакам 4 седмици за нов тест, нито специалиста, които така и незнам кога ще видя Sad. Мн съм притеснена. Имам сърцебиене от няколко дни и след като съм взела хапчето се чувствам малко приповдигната, и в същото време уморена сутрин...
Притеснявам се сама да си реша да вземам по-висока доза. Моля за съвет.
Благодаря!


Здравей,аз когато разбрах,че съм бременна бях на 100мг елтироксин с ТСХ 6,8 при норма 5,5.Ендокринолога ми я вдигна.Дозите бяха един ден 125мг един ден 150.След месец пак изследване.ТСХ беше 2,94 каза ми да пия по 150всеки ден.След месец пак иследваме ТСХ се беше вдигнал на 3,65 и пак ми увеличи дозата 3 дни 150мг 4 дни 175мг за месец с тази доза спадна на 2,36.И следващият месец бях на тази доза спадна на 1,36.И така всеки месец.Не знам до колко трябва да взимаш пример от моите изследвания и дози.Всеки организъм реагира различно.Пожелавам ти успех с бременноста и гледай да не се притесняваш много,защото това също оказва влияние.

# 1 588
  • Мнения: 2
Благодаря ви, за съжаление нямам кого да помоля в България. Някои знае ли какво е усещането когато дозата е превишена?
Изчислих, че общо за седмица съм приемала до сега 600 мг хормон редувайки 100 и 75. 30% на 600 са 180, разделено на 7 дни идва по около 25 на ден. Следователно 125 на ден трябва да е ОК. Дали да рискувам и да започна на своя глава да го пия така?

# 1 589
  • София
  • Мнения: 8 690
Аз до скоро пиех 50мг, всеки път повръщах около 40-50 минути след хапчетата и ми се гадеше доста. От няколко дни съм намалила на 25мг и е по-добре.
Но видях, че ТСХ е много ниско-0.3 и нещо. Явно 50 ми е много.

Общи условия

Активация на акаунт